Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Като е станало дума за нов начин на живот, та да се включа и аз!  (Прочетена 3529 пъти)

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.

Здравейте! 
Напоследък доста поизчетох от сайта и форума.   Хареса ми позитивната енергия и оптимизма, които струят публикациите на Мер, от постовете и дискусиите ви, и бих се радвал да стана част от вашето общество.   Ето нещичко и за мен:
Мъж на зряла възраст,  :pensif_29: каквото и да значи това, сигурно щот имам 2 „узрели” деца, които вече се самоотглеждат,  ама имам и 2 малки деца, момиченца, с които правим важни неща. Незнайно защо жена ми се нерви- „ вие и тримата сте пълни откачалки...” - а ние я гледаме, кимаме уважително с глави, но май не я разбираме съвсем...абе побъркана работа... :peperudi:
Обичам водата, плуване, гмуране при рибите в морето, а на сушата- разходки, карам колело и вдигам железа, но напоследък жена ми ми  вика- „стига си киснал в тази зала, ами я вземи да прекопаш лехите...”  - та какво да правим – копаме за спорта....и за каквото порастне... :Cherries

Е, ще си изповядам и греховете.  Опитал съм от всичко,  само камъни не съм ял /трудно се дъвчат/ и живи насекоми не обичам да ям, макар че като карам колело по баира така се задъхвам, че се е случвало да хапна по някоя летяща твар с объркан летателен план  :surpris_22: Качил съм и съм свалил няколко тона телесно тегло :Confus_3: но край, няма повече да правя така! 
Иначе суровоядсвото ми е страст от доста време. Обичам всякакви салати, ядки, семена, плодове, но понякога хапвам и други сурови неща, стига да не ми избягат от чинията...   :essen: Но не понасям готвени вегетариански "специалитети"  от сорта на тас кебап, или кюфтета направени от соева кайма и някакви подобни миризливи манджи.  Бррр, излизат ми киселени само като помисля!  Всяка пролет правя разтоварващи диети и сега съм на такава от Великден.   Смятам да изкарам поне до края на юни на сурово.    След това?  Ами нали затова съм тук!
Не знам дали някога мога да стана 100 процентов веган-суровоядец, но ми харесва да мисля в тази посока.   
Естествено имам и съмнения, например дали да ям картофите сурови, затова ще помоля по-опитните да ме посъветват.  Пък и киселото мляко и яйцата, какво правим с тях? ???  Аз също ще споделям своя опит във форума.  Даже и вече съм намислил и първата си тема. 
 
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

Здравей и добре дошъл!
Изкарай до края на юни на сурово, пък после от юни до септември..лесно е,ще видиш!
Квичащите и бягащи храни...........не си струва да ги гониш!
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86

Здрастии!На ракията наблягаш ли? Ама сурова, непрепечена. И Хубава салата разбира се.
Сега сериозно. И аз хапвам по малко суровичко от живичкото.Сурова океанска риба.
Как е? Някои мислят, че като я надрусат със сол не е сурова.Просто става отровна.
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.

Здравей и добре дошъл!
Изкарай до края на юни на сурово, пък после от юни до септември..лесно е,ще видиш!
Квичащите и бягащи храни...........не си струва да ги гониш!
Благодаря Малина! Няколко месеца преди да започна диетата бях намалил драстично месото.  И то не задруго, ами просто, че това месо не е онова месо, което беше....така че стана от самосебе си- писна ми от химията в месото и спрях да купувам.  Да не говорим за колбасите-  отдавна ги избягвам.  Сега суровоядството е нещо ново за мен, уча се да приготвям храната, експериментирам...
С благодарност бих приел съвети от всички тук  за дневен режим на хранене съобразен със сезона.
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.

Здрастии!На ракията наблягаш ли? Ама сурова, непрепечена. И Хубава салата разбира се.
Сега сериозно. И аз хапвам по малко суровичко от живичкото.Сурова океанска риба.
Как е? Някои мислят, че като я надрусат със сол не е сурова.Просто става отровна.
Доне, сурова риба съм хапвал, ама съм готов да обменя опит с тебе за избора и приготването.  Например даваха по телевизията  репортаж за един японски майстор на суши.   Като част от обработката той   замразяваше рибните филета в някакъв специален фризер на -80.   Това много ме впечатли.   Що се отнася но осоляването- също е мнооого тънка работа.   На пръв поглед какво толкова, ама не, доста рибки съм хвърлял на котките, а и те се мръщят ако им е солено и ме гледат и сигурно си мислят- "как можа тоя серсем да окипази хубавите рибки.."
Та сподели нещо за приготването на сурова  риба.  А за ракийкатане съм се замислял- тя какво общо има ???
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86

Ракията има общо със суровоядството. Ракия без прясна зелена салата - мани я.
Рибата я замръзяват, за да унищожат евентуално намиращите се в нея гадинки.
Не си и помислям прясна риба да ям. Освен това в тия речни плевелни рибки, които
ловят въдичарите няма това, което търся. Омега 3 ненаситени мастни киселини.
Колкото до свинското много хора се отказват от него поради лошото му качество.
За това има много причини, но тя е друга тема.
Активен

rada

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Привет,  V@le  и от мен  :Content_22:
« Последна редакция: 10-05-2011, 22:44:32 от Mep »
Активен
"Колкото по-дълго
една преработена храна не се разваля, толкова по-сигурно е, че
не може да поддържа живота."

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.

не знам дали тук е мястото да го кажа, но вече 3 седмици съм на само на сурова храна - само салати и плодове! Смъквам гаднете килограми и най-важното е, че се чувствам отлично. Единственият "ГРЯХ"  ми е че удрям по една малка ракийка със салатата. 
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder

Единственият "ГРЯХ"  ми е че удрям по една малка ракийка със салатата. 

Е, щом е малка, значи и грехът е малък.  ;)
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.

Да малка е, а ако се мери на килограм от теглото ми- още по-малка :)
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder

Е, ти ако продължаваш със суровото, грамажът на ракийката ще се покачва.  :)
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.

Е, ти ако продължаваш със суровото, грамажът на ракийката ще се покачва.  :)

Така излиза. Ще се съсредоточа върху жена ми -  тя е печена   8)
« Последна редакция: 18-05-2011, 17:59:58 от Mep »
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86

Ели, тия крачета твои ли са ?
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder

Не, но са като близнаци, все едно, че моите са снимали.  ;D

V@Le, сори, че не е по темата, ама пита човека.  ;)
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.

Моля, Ели няма защо.  И аз съм ценител на елегантните женски крачета.  Освен това защо да не е по темата-  нали тук е "да се запознаем"  :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 22 запитвания.