Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Без да му мисля много.........  (Прочетена 12141 пъти)

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #20 -: 26-06-2011, 14:43:43 »

Мисля, че каквато и да е крайност, не е желателна, а също да се доверяваме и на сетивата си, придържайки се  към прочетеното/относно ползата или вредата/.

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #21 -: 26-06-2011, 18:46:02 »

При по-късен прочит ми се струва , че не е много ясен изразът.За това го корегирам така:
Мисля, че каквато и да е крайност, не е желателна.Добре е да се доверяваме и на сетивата си, придържайки се към прочетеното /относно ползата или вредата/.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #22 -: 26-06-2011, 21:40:37 »

 Едно от лошите неща на света, Роси , е думичката "крайност" :)
 Който я е създал, му се сърдя доста често :)
(Извън темата съм, но тя и темата не е много ясна..:) )
Само се сетих, защото я спомена , не че апострофирам нещо .Ти си права, но за тези, които сме тука :)
Тази думичка вероятно е една от най-субективните.  Върши работа само ако се използва от хора, които много добре се познават или  са наясно за кого какво би могло да бъде  "крайност" :)

Днес бях на Камчия на плажа в чудната компанийка  на няколко стари познати-приятели, много приятни момчета. (навремето сме спортували заедно)  Бяха се добре подготвили - със сгъваеми шезлонгчета, хладилни чанти , чадъри..  (бяха с колите си )  В процеса на сладката раздумка се изпушиха няколко кутии цигари, пийнаха се по няколко коктейла мляко+мента  и мляко с водка. Междувременно мушнаха по някоя и друга бира. В един момент огладняха . Сгънаха по 6-7 кебапчета с пържени картофки . После се полагаше десерт , но какъв , не видях ,защото си тръгнах, че ми се запали вратът, 4часа стоях. Те бяха там от обед, казаха, че до 9  ще са там, докато се усвоят хладилните чанти. После ще поплуват с делфините и ще се приберат по живо по здраво. Аз не куснах нищо от техните специалитети , но съм им благодарен ,че не ме мъчиха  да ме склоняват :)
 Та мисълта ми е , можем ли да предположим какво за тях би могло да означава "крайност" ? :)  
Аз залагам на   " един ден вегетарианско здравословно меню"  :)
А два дни на сокове - това е вече истински Бухенвалд в наше време :)
( тоест, далеч извън значението на думата "крайност" )
Аз смятам да уведомя парламента  да потърси някакъв начин да обективизира това понятие, твърде много грижи създава  .. :)
 
« Последна редакция: 26-06-2011, 21:45:26 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #23 -: 27-06-2011, 11:08:00 »

Бате Бино, на твое място и аз щях да постъпя така, та макар и да ме гледат странно всички останали.Случвало ми се е и почти свикнах да съм нещо много различно от заобикалящите ме хора.Какво съм виновна, че някои са с толкова деформирани сетива за полезно и вредно, за добро и за зло и т.н.
Поправи ме , ако греша, но ти си запазил природните си "настройки" и в това е уникалността на всеки от нас.

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #24 -: 27-06-2011, 13:24:14 »

Бате Бино, на твое място и аз щях да постъпя така, та макар и да ме гледат странно всички останали.Случвало ми се е и почти свикнах да съм нещо много различно от заобикалящите ме хора.Какво съм виновна, че някои са с толкова деформирани сетива за полезно и вредно, за добро и за зло и т.н. Поправи ме , ако греша, но ти си запазил природните си "настройки" и в това е уникалността на всеки от нас.

Да си различен в очите на другите е патология от гледна точка на обществото (или стадото при животните). Не бива да им се сърдим за това, че леко (или не толкова) се опитват да ни вкарат в "правия път" а ако не успеят - дори да ни отритнат от своето мини-общество (приятели, роднини, колеги и т.н.). Това са природни инстинкти, целящи запазване (и опазване) чистотата на вида. И няма значение (от гледна точка на инстинкта) чие хранене е по-правилно, чий живот е по-здравословен и т.н. Болшинството винаги ще налага своето! Различния няма място в обществото! Инстинкт! За това висим тук, Мер ни е създала общество, където между другото прилагаме същите принципи (само да ни падне някой месоядец или ортодоксален, ще му изкълвем очите).
Освен това, кой Ви кара да сте различни в очите на другите? Измислете си например някакво заболяване на стомаха или червата или нещо по-завъртяно и като Ви подканят да си вземете кебапче, кажете "ох, много ми се иска, но лекаря не ми разрешава" (не е кой-знае каква лъжа, във всеки от нас има по един лекар ...)
« Последна редакция: 27-06-2011, 13:41:36 от Diego de la Vege »
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #25 -: 27-06-2011, 13:51:45 »


  "....Не бива да им се сърдим за това, че леко (или не толкова) се опитват да ни вкарат в "правия път" .......

Не им се сърдя, а само ги съжалявам!


   " ....Различния няма място в обществото! Инстинкт! За това висим тук, Мер ни е създала общество, където между другото прилагаме същите принципи  ...."

Напълно съм съгласна!........
« Последна редакция: 27-06-2011, 14:12:03 от Ros »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #26 -: 27-06-2011, 14:33:34 »

Много хубаво сте го формулирали и двамата.  Диего , ти си прав за това за "творческото оправдание", но то важи само за общност, в която си за кракто и епизодично ..:)
 В един момент все ще лъснеш, неминуемо е :)
 А там, където те знаят,че си "по-така",  ти не се криеш, защото ако не са ти приятни , ти  няма да си с тях .
( Виж, за служебни отношения , там е неприятно , няма как да  ги игнорираш. Навремето като данъчен постоянно ме подиграваха , че съм бил закусвал с ябълки , а не с вафла и кафе. )
Интересно, нашето общество ни учи да сме толератнтни с друговерци , с девиантно-сексуални, с инвалиди.. а не не ни учи да сме толерантни с хорски навици и привички, които не ни засягат. Значи аз мога да съм толерантен с един гей и да ми е симпатичен, а като вземем  да си поръчваме в ресторанта - той не може !  и все ще изръси някоя подигравка.

 Да копна тук по темата за различието една малка разработка на наш Весо от Лондон. Той нали учи тази наука и доста добре го е формулирал :

    Tерминът е Social Identity Theory (Henry Tajfel, 1971). Той формулира теорията, че дори просто разделяйки определен брой хора на две групи, макар и без конкретна печалба от това за тях, те започват да изпитват предразсъдаци и дискриминация към хората от другата група и благоприятно отношение към хората от тяхната група. Има и доста експерименти по темата.
Та щом това е достатъчно условие за формиране на групова идентичност, какво остава ако хората имат общи интереси или ниво на общуване.
Резултатът се подразбира.
  Накратко есенцията на тази теория е, че хората , които вярват, че преднадлежат към някаква социална група (религиозна, расова, национална, финансови възможности и т.н.) имат склонноста да приемат модели на поведение и стереотипи, които са в съзвучие с характеристиките на въпросната група. И да се разграничават от групите хора с различни характеристики(дискриминация, предразсъдаци, че дори агресия). Смята се, че хората имат множествени социални идентичности, и така един човек може да бъде член на много групи едновременно, примерно, семейство, държава, религия и т.н. Като цяло този процес на самовнедряване в определена група има сериозно значение за самочувствито на индивида. Това се вижда във феномена 'социална мобилност', чрез която хората променят своя статус и положение в обществото. Казано с една дума - 'израстват' .
« Последна редакция: 27-06-2011, 14:36:25 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #27 -: 28-06-2011, 09:09:12 »

...  Диего , ти си прав за това за "творческото оправдание", но то важи само за общност, в която си за кракто и епизодично ..:)
 В един момент все ще лъснеш, неминуемо е :)
 А там, където те знаят,че си "по-така",  ти не се криеш, защото ако не са ти приятни , ти  няма да си с тях . ...

Така е, избрали сме си да сме различни и ще си сърбаме попарата, поне докато станем мнозинство! Мисълта ми беше, да не влагаме прекалено много енергия и нерви в оправдания за това какви сме.
Активен

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #28 -: 28-06-2011, 10:01:10 »

Значи аз мога да съм толерантен с един гей и да ми е симпатичен, а като вземем  да си поръчваме в ресторанта - той не може !  и все ще изръси някоя подигравка.

обаче..., когато се дават такива примери, изобщо не се подчертава нашата толерантност.., и всъщност би следвало да се отбележи, че тук става дума за някакъв конкретен субект, което да не предполага, че непременно *гейовете* са всеядни подигравчии ;)
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #29 -: 28-06-2011, 10:16:12 »

offtopic:

Значи аз мога да съм толерантен с един гей и да ми е симпатичен, а като вземем  да си поръчваме в ресторанта - той не може !  и все ще изръси някоя подигравка.

Между другото, каква работа имаш в ресторант със симпатичен гей?  tooth
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #30 -: 28-06-2011, 12:23:20 »

Сега вече сгази лука..гледай какво ще те направи Птиранята ..:)
Прав си да питаш, Диего, :)  по служебен повод беше . ( И си остана служебен. :) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #31 -: 28-06-2011, 16:59:23 »

Постът на г-ца Борисова ( Geryti Borisova) беше изтрит. Няколко пъти й беше любезно напомнено ,че тук се пише на кирилица. Когато реши да уважи аудиторията , да заповяда отново , но на кирилица.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #32 -: 28-06-2011, 17:42:54 »

Внимавай, че тя е тренирала карате, бокс, кеч, меч и ненамсикво и не и пука от правила!
... дори може да има нещо общо със самия него - Г-н Борисов!
« Последна редакция: 28-06-2011, 17:54:08 от Diego de la Vege »
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #33 -: 28-06-2011, 18:45:36 »

Диего, признавам ,че последните ти публикации напълно пасват на заглавието на темата ми!  ^-^

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #34 -: 02-07-2011, 08:00:24 »

Диего, признавам ,че последните ти публикации напълно пасват на заглавието на темата ми!  ^-^
....................... :Confus_3:

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #35 -: 03-07-2011, 19:49:17 »

 Aз пък като гледам, какви са ти "обосновките" против гладуването се чудя да се смея ли или да плача, ако някой тръгне да те слуша..
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #36 -: 04-07-2011, 00:33:46 »

Напълно подкрепям бате Бино. Даже викам да поразчистим темите от странния хумор. Отделно нещо ми намирисва... Не съм заслужил профайлър като Фокс Мълдър, но изказа и правописа на Гери никак не ми пасват на представата за човек на 36 години. Някой си прави странни майтапи и почвам да си мисля кой би могъл да е това и защо...

Поздрави!
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #37 -: 04-07-2011, 09:30:19 »

Бате Бино го е казал толкова добре и толкова изчерпателно, че нямам какво да добавя, освен, че напълно ви подкрепям и, че никак не ми е безразлично, къде и кога се правят тези "странни майтапи".

Напълно подкрепям бате Бино................. Някой си прави странни майтапи и почвам да си мисля кой би могъл да е това и защо...

Поздрави!

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #38 -: 04-07-2011, 10:04:22 »

Предлагам към малките правила на форума да се добави и забрана на текстове, изписани изцяло с главни букви. Доказано е, че възпроизвеждат ефекта от крещене. А усещането за крещене нарушава добрия тон.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #39 -: 04-07-2011, 22:51:29 »

Временно си махнах поста . Ако се окаже ,че си имаме работа с душевноболен човек
( пояснявам-  това не е обида ) подходът трябва да е малко по-различен. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.