Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Без да му мисля много.........  (Прочетена 12151 пъти)

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #40 -: 05-07-2011, 09:08:06 »

Временно си махнах поста . Ако се окаже ,че си имаме работа с душевноболен човек
( пояснявам-  това не е обида ) подходът трябва да е малко по-различен. 

Вчера и аз  се размислих в тази посока.Прегледах последните  публикации на представящият се за Gerity Borisova и мисля, че не са плод на здрав разум/да ме прощаваш-към автора на "странни майтапи"/.Дори си мисля, че въпросното лице не осъзнава реално постъпките си /може би на моменти/ .Имам и предположения за лицето, но до тук.....
« Последна редакция: 05-07-2011, 09:13:48 от Ros »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #41 -: 05-07-2011, 09:58:54 »

Ти ако можеше да видиш последната , Роси ! :) Дето Христо я изтри . Ще ме вкарават в "на топло" за 5 до 8 години, ще съжалявам,че съм се родил, ще забраняват форума...
Пазя си я , ако някой много държи , мога да му я изпратя на лични .
Но вече подходът по принцип смятам да  бъде друг , не си струват отрицателните емоции .
  Изцяло заставам зад  молбата ( и мечтата ) на Мер , да има колкото се може по-малко негативност . Трябва всички обаче да се постараем поне малко и ще има резултат.
   Ще пусна една подробна темичка за " Някои  привидно  несъществени фактори, чието съблюдаване би повлияло благотворно  на микро- и макроклимата във форума " :)  . (Ще го дам първо за одобрение от висшестоящите, естествено .)  
« Последна редакция: 05-07-2011, 10:04:15 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #42 -: 05-07-2011, 10:05:21 »

Явно нещата са доста сериозни!Тук освен за неосъзнатост, става дума и за агресивност.Съчетанието на двете е вече голям проблем!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #43 -: 05-07-2011, 18:07:19 »

А аз от доста нейни постове виждам, че не е злонамерена и не и липсва желание да помогне, но такива изразни средства (дето ни звучат малко селяндурски) се научават след дълъг стаж в чата.
Като почете повечко в подобни форуми ще оправи и този проблем  :love_028:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #44 -: 25-07-2011, 09:38:41 »

"....Aз като имам чуденка  относно природосъобразния живот, не гледам Гугъла (нали не се казва Гугълосъобразен живот) а природата....."

Изхождам от това мнение на Diego de la Vege, защото и според мен е така.
Започвам да си мисля защо не ожаднявам "като хората".През цялата година предпочитам да ям сочни плодове, вместо да пия вода.Ако пия чай, то го предпочитам студен.Лятото, когато има дини, пъпеши, праскови и т.н. ям в неограничени количества/например по една диня 5-7кг./ с голямо желание.Няма как организмът ми да е "камилски" тип!?Освен самият той да се пренастройва към сухо гладуване, след като аз не се сещам да го правя умишлено/ освен, че не ожаднявам, едва към 11ч. ми се дояжда някакъв плод/?
Ако ви се стори тъпо всичко това, не се притеснявайте, аз също не изключвам да е така, но ще продължавам да търся истина съобразена със законите на Природата/най-общо казано/.
Ще съм ви благодарна , ако скъсите пътя ми до тая истина.

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #45 -: 26-07-2011, 15:23:36 »

... Започвам да си мисля защо не ожаднявам "като хората".През цялата година предпочитам да ям сочни плодове, вместо да пия вода.Ако пия чай, то го предпочитам студен.Лятото, когато има дини, пъпеши, праскови и т.н. ям в неограничени количества/например по една диня 5-7кг./ с голямо желание.Няма как организмът ми да е "камилски" тип!?Освен самият той да се пренастройва към сухо гладуване, след като аз не се сещам да го правя умишлено/ освен, че не ожаднявам, едва към 11ч. ми се дояжда някакъв плод/?
Ако ви се стори тъпо всичко това, не се притеснявайте, аз също не изключвам да е така, но ще продължавам да търся истина съобразена със законите на Природата/най-общо казано/.
Ще съм ви благодарна , ако скъсите пътя ми до тая истина.

За потребностите от вода всичко е много индивидуално и зависи от десетки фактори от нашата моментна обмяна на веществата. Например за разграждане на 1 гр. животински протеин са необходими 42 гр. вода. От друга страна, за разграждането  на въглехидратите и мазнините почти не се изисква вода (дори водата е един от разпадните продукти). За това са ми много смешни тези формули, ако си едиколко си кила, ти трябва едиколко си вода, ама с какво се храниш, колко сол ползваш, колко енергия изразходваш и т.н. - дазънт метър бе, споко, излишното ще го изпикаеш ... ама че излишната вода натоварва бъбреците например, на кой му пука ...
Колкото и да звучи като клише, най-добре е да се вслушваме в потребностите на тялото, имаме си например чудесно чувство за жажда, за глад (да не се бърка с чувството за лакомия) и т.н.
От друга страна обаче тялото привиква (и то бързо) към всякакви извращения от наша страна към него и е трудно да различим истинските му потребности от "придобитите". Казват, че 30 дена са достатъчни за тялото, за да се променят всякакви вредни навици, така че ако искаме да се променим, трябва да устискаме поне един месец (например природосъобразно (и човекосъобразно) хранене или живот въобще), тогава ще чуем истинския глас на тялото си, кога ни се яде (и какво), кога ни се пие, кога ни се спи и т.н.
Татака ...
« Последна редакция: 26-07-2011, 15:32:37 от Diego de la Vege »
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #46 -: 26-07-2011, 16:36:20 »

Diego, благодаря ти за компетентното мнение.Напълно си прав!
Чудя се само дали трябва да правя принудително сухо гладуване.Имам известни опасения за последното.



Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #47 -: 27-07-2011, 09:25:12 »

Като се замислим, всички ние практикуваме сухо гладуване всекидневно - докато спим, това е 1/3 от денонощието или общо 1/3 от живота ни! Никой не се чуди: лелее как ли ще изкарам ноща без вода, ами ако се обезводня и умра в съня си, я да си навия телефона за 3 часа ...
Дори сухото гладуване не ни лишава на 100% от храна и вода, храносмилателния тракт също не спира напълно. Храна и вода има докато организма разгражда всички свои запаси и всички шлаки, сланинки, патогени, туморчета, слуз, и т.н. Черния дроб пречиства кръвта и изхвърля в червата доста боклуци, които храносмилателния тракт се мъчи отново да "рециклира" и извлече каквото може. Във въздуха който дишаме също има вода - около 10-15 мл. на кубичен метър, общо взето не можем да "изсъхнем" толкова лесно и бързо.
Има една налудничава теория, че хората (и животните) могат да синтезират протеини от азота който дишаме, за доказателство изтъкват факта, че нивото на азота в артериалната кръв е по-високо от нивото на азота във венозната кръв, хич да не вярваме, пак е факт че за нещо го използваме. Друга още по-налудничава теория казва, че структурата на хемоглобина подозрително много прилича на хлорофила и може едва ли не да синтезира каквото си пожелае. Луда работа ...
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #48 -: 27-07-2011, 09:58:54 »

Като се замислим, всички ние практикуваме сухо гладуване всекидневно - докато спим, това е 1/3 от денонощието или общо 1/3 от живота ни! Никой не се чуди: лелее как ли ще изкарам ноща без вода, ами ако се обезводня и умра в съня си, я да си навия телефона за 3 часа ...
Дори сухото гладуване не ни лишава на 100% от храна и вода, храносмилателния тракт също не спира напълно. Храна и вода има докато организма разгражда всички свои запаси и всички шлаки, сланинки, патогени, туморчета, слуз, и т.н. Черния дроб пречиства кръвта и изхвърля в червата доста боклуци, които храносмилателния тракт се мъчи отново да "рециклира" и извлече каквото може. Във въздуха който дишаме също има вода - около 10-15 мл. на кубичен метър, общо взето не можем да "изсъхнем" толкова лесно и бързо.
Има една налудничава теория, че хората (и животните) могат да синтезират протеини от азота който дишаме, за доказателство изтъкват факта, че нивото на азота в артериалната кръв е по-високо от нивото на азота във венозната кръв, хич да не вярваме, пак е факт че за нещо го използваме. Друга още по-налудничава теория казва, че структурата на хемоглобина подозрително много прилича на хлорофила и може едва ли не да синтезира каквото си пожелае. Луда работа ...

Ако не се лъжа, теорията за синтез на протеини от азота, който дишаме, е доказана от Юрий Николаев, той пише, че това явление се наблюдава при достатъчно дълго гладуване - около 9-тия ден започва такъв синтез...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #49 -: 28-07-2011, 16:09:12 »

Като се замислим, всички ние практикуваме сухо гладуване всекидневно - докато спим, това е 1/3 от денонощието или общо 1/3 от живота ни! Никой не се чуди: лелее как ли ще изкарам ноща без вода, ами ако се обезводня и умра в съня си, я да си навия телефона за 3 часа ...
...


Diego, то по време на съня/неосъзнато време/ няма как да е по друг начин и не може да се сравнява с режима извън съня/осъзнато време/!

Тук във форума по мое мнение има хора доста "напред с материала"  и за това се допитвам.Когато нещо не знам - питам. ^-^

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Без да му мисля много.........
« Отговор #50 -: 29-07-2011, 12:53:58 »

Понеже каза, че имаш известни опасения, затова дадох примера, че не е толкова непривично и неестествено колкото изглежда, особено за кратък период, колкото за проба поне.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.071 секунди с 22 запитвания.