Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Черния дроб не боли, а страда  (Прочетена 30229 пъти)

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Предварително искам да кажа, ако мислите че не и е мястото на тази статия в тоя форум, махнете я. Пускам я защото аз 4 месеца живея с мисълта, че черния дроб ме боли и се навивам и т.н., предполагам и други хора не го знаят това, случайно си играх с гугъла и открих това днес. Излиза че имам проблеми с жлъчка или нещо друго незнам, също така от картинката на линка констатирах че дроба се намира над пъпа, а аз имам болка под пъпа, БДУ, ето текста :

Често чуваме някой да казва, че го боли черният дроб. Всъщност не е така - тези хора грешат. Болката в дясното подребрие е признак за проблеми с жлъчните пътища и задстомашната жлеза. Самият черен дроб не боли, той няма нервни окончания. Затова при проблеми с черния дроб можем само да усещаме тежест в дясната половина на гръдния кош.

http://www.lekar.bg/news-127/info-1722/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82.%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B1.%D0%BD%D0%B5.%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B8,.%D0%BD%D0%BE.%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0/
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Черния дроб не боли, а страда
« Отговор #1 -: 11-05-2011, 09:57:56 »

Така е -затова разбираме,че имаме цироза, чак когато коерма стане като на жабок а очите като лимони,т.е когато е прекалено късно..и с рака на черния дроб е така, за съжаление, а той никак не е рядкост.
Аз се чудех защо казваш, че те боли- боли жлъчния мехур, черния дроб "тежи" и дава диспептични оплаквания- гадене, киселини, чувство на подуване. А при панкреаса болката е опасваща като "с обръч" и много силна.
Всичко това разбира се не означава, че си на грешен път.Добре си се насочил с пречистванията- всеки черен дроб има нужда от тях.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Черния дроб не боли, а страда
« Отговор #2 -: 11-05-2011, 11:32:14 »

Интересно, аз мислех, че черния дроб се усеща отляво, точно под ребрата, по-назад към гърба. Имах болки там преди да си направя чернодробните пречиствания, а сега ми се случва понякога непосредствно преди цикъл. Някой има ли идея какво се намира там?
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Черния дроб не боли, а страда
« Отговор #3 -: 11-05-2011, 11:54:16 »

Жлъчката Ефка  :).....аааааа ти си писала от ляво  ::) незнам тогава какво те боли  :(
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Черния дроб не боли, а страда
« Отговор #4 -: 11-05-2011, 11:58:56 »

Никой не знае...било невралгия...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Черния дроб не боли, а страда
« Отговор #5 -: 11-05-2011, 16:27:17 »

панкреас и слезка, но панкреаса като започне да боли не спира, а слезката.. там нещата са по-сериозни
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Черния дроб не боли, а страда
« Отговор #6 -: 11-05-2011, 16:28:39 »

Ако е към гърба би могло да е бъбрек
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Черния дроб не боли, а страда
« Отговор #7 -: 12-05-2011, 00:10:57 »

не е бъбрек, високо е - някъде под края на ребрата
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Черния дроб не боли, а страда
« Отговор #8 -: 12-05-2011, 06:28:26 »

Интеркостална невралгия!- любимото оправдание на всички лекари
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Черния дроб не боли, а страда
« Отговор #9 -: 12-05-2011, 17:45:17 »

Незнам точно какво имам и аз  :surpris_23: , след Нова година се появиха едни болки в областа на черния дроб след припиване  ::) едно такова сяцане и придърпване, бих казал остро, но не постоянно. След направена диета и пиене на сокове болките изчезнаха, започнах пак да ям почти нормално, но май прекалявах със свинско, торти, пържено и болките се появиха пак, така че сега пак съм на диета и пречистване, мисля че дава резултати, алкохол не съм пил от нова година  :angel:
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Черния дроб не боли, а страда
« Отговор #10 -: 04-08-2011, 12:53:50 »

Особено характерни са т. нар. жлъчни кризи, които най-често се провокират от грешка в диетата.

Водещо оплакване е силната болка, със спастичен характер в горната част на корема към дясното подребрие. Тя може да се разпространява към кръста вдясно и в дясната половина на гърба (дясната плешка и дясното рамо).
« Последна редакция: 04-08-2011, 13:01:08 от papur72 »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 24 запитвания.