Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Захранване след остър панкреатит  (Прочетена 4732 пъти)

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

Моля, помогнете ми!
Детето на моя близка приятелка, на 5 години е , се разболя от остър панкреатит. 10 дни повръща и нищо не му даваха да яде. Сега е по-добре все още е в болницата и предстои захранване. И после поне 6 мес. диета в къщи.Може ли някой да ми каже с какво трябва да се храни....правилно!
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Захранване след остър панкреатит
« Отговор #1 -: 12-05-2011, 06:55:19 »

Малинче, кажи на твоите познати никакво бяло брашно и захар. Една моя позната е боледувала от остър панкреатит и ми сподели, че е поемала само сок от грейпфурт известно време, не е можела да яде нищо.
Мисля, че зелени сокчета, сок от моркови,леко разредени ще помогнат на детето. Ако има запек трябва да се обърне внимание и да се отстрани с правилно хранене. Ако в болницата са го тъпкали с антибиотици непременно трябва да му се дават пробиотици и инулин за подхранване на чревната микрофлора. Отвара от ленено семе: 1ч.л в 1 ч.ч. гореща вода, кисне докато изстине и се изпива само водичката.
Като поукрепне може лененото семе да се смила  с кафемелачка и до 1с.л на ден да се разтваря във топла водичка. Млечни храни в началото също да не дават, бобови, зеле...всичко, което може да образува газове.
Детето трябва да е на вегетарианска, даже веганска диета докато укрепне. Белтъчините, захарта и бялото брашно много товарят панкреаса.
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Захранване след остър панкреатит
« Отговор #2 -: 12-05-2011, 08:41:43 »

Обаче сокът от грейпфрут не се съчетава с приемането на антибиотици. Довежда до ефектите от тяхна свръхдоза!
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Захранване след остър панкреатит
« Отговор #3 -: 12-05-2011, 08:55:55 »

Лилка, благодаря, всичко записах. Антибиотици-три са сменили, накрая меронем, който е от най-силните в момента в България.
А милата рожба сънува "Макдоналд'с"..много ще е трудно..ама ще слуша-нали не му се връща пак в интензивното!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Захранване след остър панкреатит
« Отговор #4 -: 12-05-2011, 13:48:59 »

Пък  в болницата точно това препоръчват: обикновени бисквити- бяло брашно и бяла захар. И месце и месцеее. Брат ми мина по този път и знам. Ама той не ще и да чуе поне за вегетарианство. Слуша лекарите.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Захранване след остър панкреатит
« Отговор #5 -: 12-05-2011, 14:41:15 »

Обаче сокът от грейпфрут не се съчетава с приемането на антибиотици. Довежда до ефектите от тяхна свръхдоза!
Тя говори за про-биотоци (след като детето е изписано и не е на антибиотици)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Захранване след остър панкреатит
« Отговор #6 -: 12-05-2011, 15:30:22 »

Някои продължават антибиотичното лечение у дома и се почувствах длъжна да предупредя. Иначе, естествено, правя разлика между двете. :)
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Захранване след остър панкреатит
« Отговор #7 -: 13-05-2011, 07:05:42 »

Мемория, благодаря за инфото и аз не знаех за този "ефект"  :surpris_23: Иначе моята позната изобщо не е ходила в болница, но тя е зрял човек и сама решава. Изстрадала си го у дома и можела да приема само сок от грейпфурт. То макодоналдс може да му е докарало това страдание...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.21 секунди с 25 запитвания.