Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Za zdraveto i sporta  (Прочетена 1437 пъти)

ivos81

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Za zdraveto i sporta
« -: 12-05-2011, 13:50:04 »

Здравейте и от мен. На 30 години съм. още от 15 годишен баща ми почна да налага своето мнение, за него книгата сила за живот беше като библията и всичко друго беше грешно. тогава намразих всички плодове и зеленчуци, бях насилен да се храня с тях и то по цял ден. както и да е минаха години и когато започнах да живея сам си готвех защото бях вече свикнал , правих си зеленчукови супи, разни варива и т.н., но никога не съм се ограничавал, не съм вярвал много за полезните и вредни неща. преди около 6 месеца си закупих уред на пара и от тогава не съм ял варени зеленчуци, само на пара. това допреди месец, от тогава съм на суровоядство и открих че суровоядството е не само вкусно, не само засища, но и човек няма нуда от толкова много храна както преди. Аз съм активен спортист и за мен проблемът винаги е бил зверския глад, ям ям ям и все съм си гладен, какво ли не съм ял, от всичко по много. когато открих овесените ядки почнах да чувствам по малко глад, бяха идеални. но сега 90 % от храната ми е покълнали семена. правя си хляб от динкел, сутрин закусвам ябълка със пресни кълнове от ечемик, динкел и елда с мед и чия. вечер си приготвям кълнове от леща, боб или нахут (поради голямото съдържание на аминокиселини) с пресни зеленчуци. Отказах сладките неща, в които бях пристрастен и все още съм си, с разликата че сега не купувам разни вафли и темподобни химични боклуци, а си правя разни вкусотийки подсладени с мед, направо нямам спиране, мога цял ивот да си ги ям и отгоре на всичко са полезни и засищат. Мисля че малко се повманиячих в последните месеци но както виждам тук има доста такива като мене. много ми хареса книгата на атерхов въпреки, че с някои неща не съм съгласен, като например за яденето на сурови картофи, за сега всичко друго си го ям сурово, но картофите малко ме съмняват. Доста материали изчетох през последните месец и колкото повече чета толкова по малко знам и толкова повече съмнения излизат в главата ми. и все пак все още нещо не съм много убеден че начинът, по които се храня е здравословен, не че да ядеш бял хляб и месо с антибиотици е, за този начин съм убеден че е 1000% вреден за виска една клетка от нашия организъм.
« Последна редакция: 18-05-2011, 17:58:35 от Mep »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Za zdraveto i sporta
« Отговор #1 -: 12-05-2011, 14:31:35 »

 :kisss:Здрасти и добре дошел.Е, можеше да те посрещне и някоя от младите ..но такъв ти бил късмета  tooth
Пък ти не се стресирай от това, че колкото по-вече четеш, толкова по-малко знаеш.То, това го е казал един мъдрец преди има -няма 2000 и нещо години...Сократ.Това е кръга на знанията .Колкото по-вече разширяваш този кръг, толкова по-голям става...обаче толкова по-голямо остава и това,което е извън кръга!!!Така,че...дерзай и се старай въпроси правилни задавай ...и когато си готов отговорите ще те навестят!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Za zdraveto i sporta
« Отговор #2 -: 12-05-2011, 14:39:56 »

Здрасти Иво, исках да те попитам защо те съмнява здравословността на сегашният ти начин на хранене ? Това съмнение е породено от нещо, което си прочел или по начина по който се чувстваш ? И другото нещо, което исках да те попитам е как ти са килограмите след като си минал на суровоядство? Слабееш ли или ги задържаш ? Тук имаше отворена тема за професионалният спорт и суровоядството и ми е интересно при теб как се получават двете неща ?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.06 секунди с 22 запитвания.