Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гастрит и повръщане  (Прочетена 4343 пъти)

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Гастрит и повръщане
« -: 14-05-2011, 00:46:10 »

Моя позната ги получи след сложно съчетание на антибиотици и обезболяващи по време на дълъг и тежък грип през зимата. А имаше намерение да пробва със суровоядство - сега повръща от вс сурово, вкл сокове. Пречиствания не смее да прави - мисли, че от шанкха проблемът може да се задълбочи. Някакви идеи?
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Гастрит и повръщане
« Отговор #1 -: 14-05-2011, 09:51:24 »

Защо не опита суров сусамов тахан на гладно. На мен винаги помага като ми се разбунтува стомаха от някой експеримент с нов вид храна. Използвам натурален на Тръндеви.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гастрит и повръщане
« Отговор #2 -: 15-05-2011, 08:31:46 »

В никакъв случай,глад и пречистване,после ще вземе да повръща лекарствата и става лошо. tooth
Пречистването не се отразява добре на всеки организъм,особенно на тези,които искат да си се тровят и така си им харесва. Пък и то си е гадно,да не ядеш или пък разни други гадости да пиеш...
Щом повръща от нормална храна,значи е яко замазана с отрови,пречистването не се асоциира само с шанка,тя е една хилядна от възможностите които ни е дала природата.
Гастрит се лекува с две седмици на вода. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Гастрит и повръщане
« Отговор #3 -: 15-05-2011, 12:34:58 »

В никакъв случай,глад и пречистване,после ще вземе да повръща лекарствата и става лошо. tooth
Пречистването не се отразява добре на всеки организъм,особенно на тези,които искат да си се тровят и така си им харесва. Пък и то си е гадно,да не ядеш или пък разни други гадости да пиеш...
Щом повръща от нормална храна,значи е яко замазана с отрови,пречистването не се асоциира само с шанка,тя е една хилядна от възможностите които ни е дала природата.
Гастрит се лекува с две седмици на вода. ;)

Добре е като идея за двете седмици, но при нея продължи 3 месеца, свали 10 кг и се появи анемия - гладуване не знам как ще се отрази. Изпитва отвращение към месна храна, иначе щяха да я натъпчат с дроб заради анемията. Така че в момента може би е в период на натрупване на болести. Или по-скоро на изявяване на вече натрупаното. Малко се стряскам, щото и аз съм със затихнал гастрит/колит.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Гастрит и повръщане
« Отговор #4 -: 18-05-2011, 16:48:47 »

За анемията - зеленолисти по форма, която може да приема, особено коприва. Иначе за гастрита да питам - преживява ли някакъв стрес, душевна травма, страх от неприемане или себеотричане, нещо емоционално от вътре яде ли я. Ако суровите храни са й трудни за приемане да ги хапва на пара или изсушени. Освен това към тях да си прави пастетчета от покълнал слънчоглед с малко мента, кориандър или магданоз, зехтин и сусамов тахан. Да не се храни с нито една бяла отрова (бяло брашно, бяла захар, рафинирана сол), също така храна купена от щандовете на супермаркетите (от типа на полуфабрикати, снаксове, газирани). Желателно да мине на веганска храна. Ако започне да се храни с по-естествена храна ще постигне добри резултати. В началото може да не успява да възприема суровата храна, но ако първо ги хапва на пара и се храни максимално здравословно, постепенно ще започне да успява да вмъква по малко сурови плодове и зеленчуци, а постепенно и повече.
Активен
Духът владее материята!

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Гастрит и повръщане
« Отговор #5 -: 18-05-2011, 18:56:05 »

 Жената просто е получила дисбактериоза според мен и всичките тези симптоми го показват.Гадене тежест повръщане безапетитие....Всякакви пречиствания и гладувания ще и се отразят зле.
 Нека пие студен извлек от блатен аир (1 чаена лъжичка коренища се заливат с 1 чаша студена вода-седи 8 минимум часа похлупена).По една глътка преди ядене и една след ядене-не повече от 6 на ден.
 Отделно да взима инулин(или чай от цикория която го съдържа в най голямо количество).При силни киселини и позиви за повръщане -сока от суров 1/2картоф.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Гастрит и повръщане
« Отговор #6 -: 18-05-2011, 22:34:45 »

Благодаря , Мер, Хоспиталиер - интересно, че от започна точно от блатен аир да пие извлек. Ще видим и за цикорията. Наистина, зеленчуци на пара са меки и се възприемат по-лесно. Успява да изяде по един портокал на ден, което е прогрес.За стреса честно казано не знам, то кой ли няма.
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Гастрит и повръщане
« Отговор #7 -: 19-05-2011, 21:19:49 »

 Не знам какъв съвет да дам, може би малко личен опит. При мен нещата седяха горе-долу, както Мер ги описа. Тази комбинация ми беше добре позната. Дълго време просто я понасях, докато не се озовах насред Родопите, неспособна да видя и грам от красотата наоколо. Тогава осъзнах, че не можеш да имаш очи за нищо красиво, ако в теб не е чисто и подредено. Но това е една друга тема. Сега за гастрита, в началото не се разминах с антибиотиците, пих някакъв, заради helicobacter pylori, която си беше направила колония в стомаха ми, според думите на лекарката ми, но не му помня името, и разни други неща, мисля че беше някакво масло под формата на капсули и витамини. За храната, не можех да ям нищо сурово, всичко минаваше на пара първо, било то зеленчук или плод. Например, сутрин ябълки на пара, след това картофи и моркови, първо през парата, после може и на пюре. Както се казва, суровите храни не ме понасяха.  :) Това, което ми донасяше облекчение, беше водата от сварен ориз, която става гъста като желе, а и самият ориз, билкови чайове. Това за известен период от време, докато се успокоят нещата. После се почна и със суровото. Обаче разбрах, че няма смисъл да лекувам гастрит, ако не извадя пирончетата, заседнали между ушите ми, но и това е друга тема ( или не  :)). Пожелавам на приятелката ти да открие нейния начин.

Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Гастрит и повръщане
« Отговор #8 -: 21-05-2011, 11:32:27 »

Наистина, оризът и при тях стана на почит. Явно става дума за дълъг процес на постепенно възстановяване, избягване на особено дразнещи храни, само мека храна, малки порции варени неща. И  аз се чувствам безсилна да посъветвам нещо... :Confus_3:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.188 секунди с 23 запитвания.