Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Банани и малини с течен школад :)  (Прочетена 1601 пъти)

Maya

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Здравейте,
не съм веган, нито суровоядец, но в голяма част храненето ми е съобразено с тези принципи. Много ми харесва сайта и рецептите в него, всички давате много интересни идеи. Като цяло много се вдъхнових да експериментирам.
В резултат на това, веднъж направих течен шоколад, който е малко по-различен от другите рецепти в сайта. Мисля, че не е 100% вегански, защото използвах масло (нямах в момента гхи, иначе много го обичам), нито е 100% суровоядски, защото използвах соево брашно, а то май е термично обработено...
Но предполагам, че тук четат и хора, които не са вегани все още или пълни суровоядци и би им се понравило. А и най-вече ще ми е интересно да си кажете мнението за соевото брашно, тъй като до сега не съм срещала някой от вас да го предложи в рецепта (но не съм чела всички рецепти де...)

И такааааа, не съм мерила нищо, защото ме беше хванала музата и действах по усет, но приблизително това са количествата и съставките:

1 чаена чаша соево брашно (реших да го използвам, защото то донякъде замества сухото мляко, а и като цяло придава много приятна гъстота и плътност на шоколада)
4 супени лъжици мед
4 супени лъжици какао
2 супени лъжици масло (по-добре щеше да е с гхи)
ванилия
вода

Смесих всички сухи съставки и меда, след което започнах да добавям по малко вода, не е нужно да е топла. Просто се добавя по малко докато се получи желаната консистенция. Направи ми впечатление, че сместа много лесно се разбърква, всичко много лесно се разтваря. Докато при другия домашен течен шоколад, който се прави със сухо мляко - там водата трябва непременно да е топла и пада голямо бъркане... Тук всичко стана с лекота. Соевото брашно поема доста вода, така че трудно може да се обърка човек и да стане рядък шоколад. Маслото може да се пропусне, аз го сложих, защото много обичам аромата му...

После сложих малко малини в една купичка, нарязах отгоре банан и залях с шоколада :)

Слагам и една снимка за разкош :)
http://picasaweb.google.bg/mayasmbox/AmAm#5352470210312826642
Поздрави,
Мая
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 22 запитвания.