Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как почиствате храните си?  (Прочетена 44426 пъти)

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Как почиствате храните си?
« Отговор #20 -: 18-10-2013, 06:20:12 »

Това с мъртвата и живата вода е ала-бала. Не отричам, че има такива уреди и че на теория би трябвало да произвеждат алкална и киселинна вода. Проблемът е в качеството. Аз си купих такъв уред преди 2 години и го ползвах редовно няколко месеца, докато не  реших да направя експеримент: купих си лентички за определяне на ph и бях страшно разочарован, когато установих, че след 50 минутна електролиза /а по книга - би трябвало да са достатъчни и  25 минути/ разликите в ph-то на "живата" и "мъртвата" вода е в рамките на статистическата грешка; разлика във вкуса се усеща след повече от час работа на уреда. Затова си направих  извода, че произведената вода най-вероятно не е с достатъчно качество /ако е "мъртва"/ за дезинфекция, /ако е "жива"/ - да вдигне чувствително алкалността на кръвта...
« Последна редакция: 18-10-2013, 06:22:13 от emo75 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Как почиствате храните си?
« Отговор #21 -: 18-10-2013, 08:20:29 »

Емо, лентичките не са надежден измерител. Те са ориентировъчни. За висока вярност тествай в лаборатория. ( и сподели, разбира се :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Как почиствате храните си?
« Отговор #22 -: 18-10-2013, 13:36:16 »

Възможно е, бате Бино, и в лентичките да е бил проблемът. Прегледах в нета разни оферти за подобен тип машинки и стигнах до извода, че, май, японските са най-надеждни - с оглед на време за производство на активирана вода и нейното количество, и с оглед на отзиви на потребители. Там са измислили и пераня, която работи само с "мъртва" вода, без да ползва перилни препарати.
Но  пък добър уред /японски "активатор"/  от този тип е с цена от 2 хиляди долара нагоре, което на мен лично ми е непосилна цена и не мисля, че си струва усилието.
Направете сметка: нашенският вариант струва между 60 и 80 лв. Приготвя що-годе приемлива "мъртва вода" за час - количество около 250 милилитра; За да приготвиш 4-5 литра за киснене на зеленчуци и
плодове, ще са ти необходими приблизително два дни непрестанна работа. Вие кажете какво е КПД-то на работа  ;)
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Как почиствате храните си?
« Отговор #23 -: 18-10-2013, 14:45:49 »

Цитат
/ако е "жива"/ - да вдигне чувствително алкалността на кръвта...

Емо, само да не подведем младежката организация на веганите, че току-виж се втурнали да си вдигат алкалността на кръвта.  tooth

Знаеш, алкалната стойност на кръвта е ключов жизнен показател, колебаещ се в много тесни и устойчиви граници.
Други работи можем да вдигаме, сваляме, всекиму според нуждите... :Confus_3: но точно върху pH на кръвта нямаме власт дори да изпиваме по ведро и половина божествена амброзия дневно.
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Как почиствате храните си?
« Отговор #24 -: 18-10-2013, 15:04:47 »

Просто цитирах една от теориите около откриването на така наречената "активирана" вода. Смятало се е, че ако пиеш алкална активирана вода, това ще повдигне алкалността на кръвта, което от своя страна би било гаранция срещу разболяване, тъй като според теорията туморите се причинявали заради по-ниско ph на телесните течности. По същата причина се пие сода бикарбонат. Сега друг е въпросът дали тази теория е добре обоснована.
Извън теориите, неоспорим факт е, че откривателят на активираната вода е лекувал успешно доста болести с нея, но, използвайки в определени съотношения жива и мъртва вода.
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Как почиствате храните си?
« Отговор #25 -: 18-10-2013, 17:35:28 »

Чел съм, че в другите органи и системи, алкално-киселинните стойности са доста различни, в зависимост от специфичните им физиологични функции, и поради това варират в по-широки граници. И което е по-важно, силно се влияят от начина на живот (хранене, дишане, сън, движение, емоционално състояние и т. н.).

Но pH на кръвта се поддържа в относително устойчиви граници и всяко излизане извън тях може да доведе до състояния като припадък, загуба на съзнание, кома и смърт понякога. Става дума за отклонения не само в посока подкиселяване, но също и при абнормно алкализиране. Последиците от него са известни на наркоманите.

Поддържането на pH на кръвта става за сметка на алкалните резерви (т. нар. буферни системи) в други органи, от които ВНС черпи ресурси, за да поддържа устойчиви нива на кръвното pH. За беда, подобни резерви не са неограничени. И когато в резултат от дългогодишен нездравословен начин на живот се стигне до свръхизчерпване, тези загуби сами по себе си представляват патология и обуславят появата на върволица от заболявания, вкл. и тумори, за които споменаваш.
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Как почиствате храните си?
« Отговор #26 -: 18-10-2013, 19:20:37 »

Сложно е наистина. Но тази теория за ph на кръвта е била доста разпространена. Това, че различните органи и системи имат различно "здравословно" ph не противоречи на теорията. Например, доколкото повърхностно съм запознат с терапията на Герсон, там кафеените клизми спомагат за естествено подкисляване на дебелото черво /което е "здравословното" ph на този орган/, предизвикват засилено отделяне на жлъчка и така прочистват черния дроб от токсини - смята се, че са нужни поне 15 минути, тоест около 3 пълни крънообръщения през венозните окончния около ануса, за да се завърши един цикъл от такъв тип прочиствания; след което обаче Герсон препоръчва да се консумират изключително алкални зеленчукови сокове, за да се повлияе върху ph-то на кръвта в посока алкализация. Сега, каквито и да са обясненията, факт е, че този германски лекар е излекувал доста хора с метода си. Това се случва през 20- и 30-те години на 20-ти век, като първоначалното му намерение съвсем не е било такова. Едва през 90-те години съвременни лекари се сещат, че имало такъв учен като Герсон и започват в клинично-лабораторни условия да потвърждават наблюденията му. Има доста майтапи на тема "кафеени" клизми, но е факт, че каквато и да е причината, те помагат на доста хора.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Как почиствате храните си?
« Отговор #27 -: 18-10-2013, 20:51:39 »

Емо, понеже Роми прекалено академично и разширено  се е изразил, и затова ти май не си го разбрал.
Максимално опростено: всичко казано за алкализирането е вярно , но то не касае кръвта. Тя си е с константна стойност ,без значение от начина на живот. Ако някой говори за "изменение на алкално-киселинното равновесие на КРЪВТА " просто не е наясно. То не се изменя.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Как почиствате храните си?
« Отговор #28 -: 18-10-2013, 21:05:39 »

Аз го разбрах, но просто казвам, че има такива хора, които говорят за повишаване на ph на кръвта. Не съм лекар или биолог и не мога да преценя доколко е правилно да бъде казано точно по този начин. А иначе, това е част от "официалната брошура" на българския активатор:
http://www.vselena.com/jiva_voda.html

"Аритметично доказване повишаването на pH  на кръвта след пиене на жива вода.

Прието е да се счита , че в човешкия организъм количеството на кръвта е 5000мл. При повишена киселинност, когато pH-то на кръвта е примерно 6000 и  в един милилитър кръв трябва да има 6000 хидроксилни аннийони, то цялото количество кръв 5000 мл. умножено по 6000 ще покаже, че в цялата кръв има 30 000 000 хидроксилни аннийони. При изпиване на 200мл. жива вода /алкално активирана/ с pH 10 000, то в организма сме вкарали 2 000 000 алкално хидроксилни аннийони. Сега събираме количеството кръв и количеството изпита вода и получаваме 5200 мл.Събираме количеството хидроксилни аннийони от кръвта с количеството хидроксилни аннийони от изпитата вода и получаваме 32 000 000. Делим общото количество хидроксилни аннийони на общото количество кръв (32 000 000/5200=6,153). От получения резултат се вижда , че pH-то на кръвта се е увеличило с 0,153, а според научните данни (Малахов) само 0.003 изменение на pH-то е достатъчно за убиване на туморните и ракови клетки. Като разделим 0.153 на 0.003, получаваме 50, което показва, че повишеното pH на кръвта е 50 пъти по-силно - това е обяснението за изчезването на туморите и оздравителното действие на Живата Вода
."

Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Как почиствате храните си?
« Отговор #29 -: 18-10-2013, 21:45:24 »

Моят активатор е друг, не е на тази фирма. Киселата вода съм я мерил с pH-лента, показваше, че наистина е кисела, но не помня стойности - беше отдавна. Истината е, че почти не съм си правил такава вода, не защото не се получава, каквато се очаква, а защото ме мързи да се занимавам - тя е нетрайна и трябва да се приготвя ежедневно. На мен засега не ми е до това, имам си други грижи и по-интересни занимания, ако ми остане малко време и то предимно късно вечер преди да си легна.
Дали има полза? - Не мога да твърдя от себе си, защото, както казах, почти не съм използвал такава вода. Моя колежка ми сподели, че баща й от много години си прави и си я ползва и е много доволен от резултата. Тя самата не се е интересувала от подробности.
Не знам какво толкова му е специалното на японския активатор, че струва толкова пари, но всеки що-годе грамотен в електротехниката човек може да си направи добър активатор по предлаганите на разни места схеми, стига да има подходящите материали. Това, че японският прави водата за минути е само въпрос на прилагане на по-високо напрежение. От съображения за сигурност в масово продаваните евтини варианти се използва ниско напрежение и оттам времето за приготвяне се удължава в пъти. Нешо Нешев от Троян, който е един от популяризаторите в България на този метод, прави примитивни активатори, но с по-високо напрежение и водата му става точно каквато трябва. С тази вода е излекувал съпругата си от рак, както и много други хора - така поне казват онези, които го познават.
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Как почиствате храните си?
« Отговор #30 -: 18-10-2013, 22:01:18 »

Тук може сам да прецениш за разликите, примерно,  в технологичния дизайн:
http://www.enagic.com/shop/en/machines.html

Някои от разликите и "удобствата", които ми хрумват, докато разглеждам различните опции на апаратите: възможност да определяш в реално време степента на йонизация на водата, нейното точно ph в момента на активирането, по-добро "прочистване" и т.н. А не да се занимаваш с лентички и да ходиш до лаборатории.

Всичко останало може да е просто търговски трик да се продават скъпи електронни джаджи на богати американци и японци. "Канген" марката е доста известна отвъд океана.

Иначе, не оспорвам, че и "по-примитивните" нашенски сам-издат варианти вършат работа, особено, ако са правилно конструирани и употребявани.

« Последна редакция: 18-10-2013, 22:09:24 от emo75 »
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Как почиствате храните си?
« Отговор #31 -: 19-10-2013, 22:56:19 »

Няма съмнение, че за тези пари трябва да има и екстри. Марката "Канген" се препоръчва от Хироми Шиния в книгата му "Ензимният фактор" - той казва, че в болницата, в която работи, както и у дома, пият само такава вода.
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Как почиствате храните си?
« Отговор #32 -: 22-10-2013, 15:13:55 »

Аз тъкмо мислех един от следващите ми уреди, свързани със суровоядството, да е активатор на вода, ама ме отказахте да си купувам хаха  tooth
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Как почиствате храните си?
« Отговор #33 -: 22-10-2013, 21:06:28 »

Защо?! Има смисъл, въпреки всички условности. Ще  ти върши работа, 60 или 80 лева не са толкова много пари. Но  според мен, за да се получи качествена дезинфекция, трябва йонизираш водата поне час и да имаш търпение да събереш по 2-3 литра, за да накиснеш един панер зеленчуци или плодове. доколко е ефективно, не знам, дето се вика "Гаранция-Франция", по простата причина, че нашенските уреди не показват точната степен на ph и йонизация. По книги, за да е силен дезинфектант, "мъртвата вода" трябва да достига стойности 2-3 ph, а това си е доста.
И да не ползваш активатора за дезинфекция, може да ти върши работа за други нужди - профилактика, засилване на имунитета, допълващо лечение на някои заболявания по схемата, зададена в приложението.
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Как почиствате храните си?
« Отговор #34 -: 26-10-2013, 23:03:25 »

Така е по принцип. Прав си. Мен също ми е интересно и някой дали се е излекувал от нещо хронично с водолечение. Аз прилагам някои неща от книгите, които трябва да ми помогнат...да видим...
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Как почиствате храните си?
« Отговор #35 -: 02-11-2013, 10:41:28 »

Аз, алергии, петна , затлъстяване,  всичко изчезва ?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 22 запитвания.