Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравеееейте съфорумци!  (Прочетена 3364 пъти)

kitty

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Здравеееейте съфорумци!
« -: 26-05-2011, 22:34:54 »

 Та...Здравейте и от мен!  :flowers2: И аз май от деня, в който открих форума не мога да спра да чета и да разбирам колко мноооого съм изпуснала. На 23 съм и заради проблеми с яйчниците реших да се позаинтересувам от алтернативно лечение, защото противозачатъчните не ми помагат вече 5 години. И така от хапчета та до храна и ето ме тук. В следствие на прием на хапчетата и цялостно объркване на хормоните качих близо 30кг. Целта ми е да успея да ги сваля променяйки начина си на живот. Все още нямам идея от къде и как да започна, нито как да разпределям храненията - кое колко калории и каква хранителна стойност има, но пък все трябва да се почне от някъде. Да не забравям и за детоксикацията - и за нея пак тук прочетох. Та май доста се отплеснах....много се радвам, че има хора, които живеят здравословно, споделят опита си и помагат на другите в името на здравето и по-добрия живот. Чета Ви с интерес и приемам всякакви съвети и напътствия. Обожавам да екпериментирам и се надявам скоро като се информирам достатъчно, да добавям свои рецепти.
Активен

rada

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Здравеееейте съфорумци!
« Отговор #1 -: 28-05-2011, 12:25:08 »

Привет :)  :flowers2:

Да ти призная честно (надявам се, че можем да си говорим на ТИ) аз имам също проблем с яйчниците...изчетох всичко в сайта, започнах да чета и форума...но това си е изтинско предизвикателсво (просто, защото нон стоп някой нещо публикува)...та аз самата от раз прекратих с 'пакетираните' храни всякакви гадости...свалих за 2 месеца (има няма) 10 кг като карах само на рецептите от тук, изчистванията (с пелин, карамфил и сега се започнах зехтина)... движа се изключително много (имам прекрасен лабрадор и с него съм всяка свободна минута навън)....т аидеята ми от цялото отва писане е, че щом си решила да правиш ГЕНЕРАЛНА промяна в живота си- не се поддавай на изкушения, отстоявай решението си и смело и безотговорно напред :)) пожелавам ти успех и бъди на 10000000% сигурна, че ще има положителен ефект...при мен има...кожата на лицето ми също се подобри...вярвай в себе си и ще успееш :)
Активен
"Колкото по-дълго
една преработена храна не се разваля, толкова по-сигурно е, че
не може да поддържа живота."

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Здравеееейте съфорумци!
« Отговор #2 -: 28-05-2011, 13:21:27 »

здравейте дами !
бих искал да ви обърна внимание, че човешкото тяло е много повече от това, което можем да видим само с очите си, то съществува и функционира на повече нива, отколкото можем да видим, или усетим (емоционално,ментално, кармично...)
Затова изчетете и литературата в тази насока, аз мога само да ви обърна внимание върху една от най-честите причини за проблеми в детеродните функции и органи - прекалени претенции, изисквания и негативни емоции, насочени към мъжа в живота ви. Същото, макар и в друг аспект се получава, когато и мъжа има същите претенции, изисквания и негативни емоции към жената до него...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

kitty

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Здравеееейте съфорумци!
« Отговор #3 -: 28-05-2011, 13:58:54 »

rada, благодаря ти за подкрепата и хубавите думи! Колкото повече чета, толкова повече разбирам, че нищичко не знам, но пък желанието ми става все по-голямо, затова и не се отегчавам, а ми става по-интересно. Проблемът е, че не знам как и с какво да започна (конкретно с какво да се храня, кога и за колко време да си направя пречистване и т.н.). Много бих се радвала, ако някой се наеме да ми помогне да си изготвя някакво примерно меню или да ми обясни кога, как и на колко време е уместно да прочиствам организма си и да консумирам само течности. Иначе в избора си съм сигурна на 100% и мисля, че ... не че хората не знаят какво е здравословно, знаят, но го пренебрегват. Всички знаят (хайде почти всички), че пърженото, безалкохолното и прочие са вредни, но продължават да се консумират и с едничката надежда "да ни се размине". Аз не искам "да ми се разминава" и да живея посредствен живот чакайки да се разболея от нещо, искам да се чувствам жива и щастлива всеки един ден! Изключително съм щастлива, че попаднах на този форум и няколко дни не спя, за да умувам менюта, рецепти ....  :surpris_23:. Много ще съм благодарна, ако някой има възможност да ми отдели време и да ми помогне да започна по правилния начин, защото честно казано повече експерименти с тялото си не искам да правя....
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:Здравеееейте съфорумци!
« Отговор #4 -: 28-05-2011, 16:29:28 »

всичко хубаво,но защо болднато
Активен

kitty

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Здравеееейте съфорумци!
« Отговор #5 -: 28-05-2011, 16:50:01 »

e, нали си е моята тема - реших, че мога да си избирам шрифта и цвета поне на моите постове  :Content_22:
Активен

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:Здравеееейте съфорумци!
« Отговор #6 -: 28-05-2011, 17:40:37 »

Здравей и от мен (пожелателно ти казвам, че макар и различни по твое желание, по-трудно се четат такива текстове tooth)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Здравеееейте съфорумци!
« Отговор #7 -: 28-05-2011, 19:59:04 »

Здравей kitty, мисля, че е много по-добре първо да прочетеш повече и сама постепенно да започнеш да променяш навиците си...мисля, че сама най-добре ще си прецениш, кога и какво трябва да промениш...
Според мен можеш да започнеш да правиш по един ден в седмицата на плодове или на вода- според твоите усещания...Повече сурови храни, повече движение...вече е лято, така че ще ти бъде лесно  ;)
Активен

rada

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Здравеееейте съфорумци!
« Отговор #8 -: 31-05-2011, 10:08:45 »

Съгласна съм с твърдението, че не само външно, но и "вътрешно" човек трябва да се усъвършенства, но мисля, че човек сам и  индивидуално трябва да реши кога е готов за такива промени /въпреки, че щом си тръгнал по този път неизменно ще ни се наложи да обърнем внимание и на 'вътрешния си мир'  :love_028:/...при мен всичко стана от РАЗ, /както се казва,/ просто спрх с животинската храна и започнах със салатите... после от тук започнах да си харесвам рецепти и да ги приготвям...не знам до колко е правилен начина, по който стартирах- спрях всичко животинско и успоредно с това започнах изчистването с пелин, после карамфил, хрян и сега ми предстои зехтина с лимон /всичко съм взела от тук/....така, че от където и да започнеш, няма да сбъркаш...самия ти организъм ще ти "подсказва" от какво имаш нужда ;)
Активен
"Колкото по-дълго
една преработена храна не се разваля, толкова по-сигурно е, че
не може да поддържа живота."

kitty

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Здравеееейте съфорумци!
« Отговор #9 -: 31-05-2011, 15:32:04 »

Благодаря Ви за съветите....не мисля, че има друг начин освен сам да определиш според реакциите на организма си кое е най-добре за него. Аз попитах някой да ми помогне, защото никаква идея си нямах какво, как, защо, иначе не вярвам на еднакво определените диети или количества храни на ден и прочие. Но в четенето му е майката. Така, че .... започнах, пък да видим...
Активен

kitty

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Здравеееейте съфорумци!
« Отговор #10 -: 03-06-2011, 10:14:58 »

И така с четенето ми изникват нови въпроси.... :) до колкото чета най-добре е да се започне с детоксикация и пречистване на организма. Само, че .... аз 20 години водя крайно неприродосъобразен начин на живот и предполагам тялото ми е пълно и препълнено с токсини + това не съм здрав човек (проблемите, които Ви описах по-горе) и честно казано ме е страх сама на своя глава да започна пречистването. Как и към кого да се обърна (защото прочетох, че за хора като мен е хубаво да са под лекарски контрол).
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравеееейте съфорумци!
« Отговор #11 -: 03-06-2011, 10:53:16 »

Добър хумор, Кити :)
На 23 и вече препълнена с токсини ? Гъбаркаш се нещо май с тези , дето сме на по 40 и нагоре .. :)
Стегни се и използвай мощта на младото си тяло , всичко сама можеш да постигнеш.  (И без това е похвално , че мислиш на тези години за пречиствания и здраве! )
Ще те побутваме, щом се чувстваш неуверена, тук толкова хора имат опита.
За какво да си даваш парите.. да оставим , че и няма на кого . У нас в БГ това може да стане само в център ДАР в София, но там пият вода (черпят познание) от същите източници, от които и ние тук. И при това ще те наглеждат "дистанционно", в смисъл нямат условия да те "чистят" на място.
Другото място е тази Габровската клиника , която копира изцяло руският опит.(не знам дали функционира , сравнително скоро я откриха, чети за нея в сайта в р аздела за паразитите.)  Но  и там няма да си на подходящото място.(след като държиш на ежедневен лекарски контрол)  Също е дистанционно.

Подходящото място за теб , ако държиш да бъде "както си му е реда"   и си готова да платиш , е в Крим, в една от школите на Семенова. Ще се обадя лично на шефа д-р Вечеслав Клешнев да те поеме.  На санаториален принцип  за 22 дни ще те прочистят , обезпаразитят и тунинговат така , че ще светнеш! :)  Струва си , бил съм там два пъти. Прекрасни хора, прекрасен индивидуален подход. Освен всичко , ще бъде и приключение , а е и супер красиво наоколо.  А ако ти се разхожда наоколо , ще ти дам координати на поне двама уникални специалисти, каквито у нас няма. (възможно най-високо вярна компютърна диагностика, 35 годишен опит в натуралното лечение и лечебния глад и т-н-)
« Последна редакция: 03-06-2011, 10:57:10 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Здравеееейте съфорумци!
« Отговор #12 -: 03-06-2011, 11:15:51 »

Специално за токсините наистина може да се окаже стресово ако започнат всичките вкупом да ти напускат организма. Затова и подходът "лека-полека" е за предпочитане. Като се заговори за детоксикация и пречистване, сигурно ти идват наум 4-5 от процедурите, описани тук. Обаче на много хора започва да им убягва, че суровоядството само по себе си е пречистваща процедура. Толкова лека и незабележима, стига да не ти пречи, че отнема по-дълго.

Казваш, че си открила форума, но не стана ясно дали си минала първо през сайта. Там имаше една стара статия за омекотена форма на пречистване - специално за хора, които не могат или не искат да започнат с "тежката артилерия". Сега ще я потърся... Ето. Естествено, това няма да стигне, но е страхотно решение за начинаещи. След него ще си няколко стъпалца по-нагоре и по-леко ще понесеш следващите нива.
Активен

kitty

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Здравеееейте съфорумци!
« Отговор #13 -: 03-06-2011, 11:49:45 »

Мемория, благодаря ти! Изчетох доста статии в блога, но за съжаление тази нещо ми е отбягнала. Сега я прочетох, страхотна е. Сега вече съм по-спокойна и интусиазирана. А много ми е интересно да разбера Вашето мнение за пречистващите процедури, които предлагат по козметичните салони - йонната детоксикация например.
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Здравеееейте съфорумци!
« Отговор #14 -: 03-06-2011, 12:12:23 »

А успя ли да видиш и 8-те дневни менюта на Мер? Първото от тях е ето тук и следващите няколко статии са от останалите дни. Най-много ме впечатли частта, в която си беше направила мюсли за обяд. :) Което само доказва, че няма стриктни правила и можеш да правиш почти каквото си искаш, когато си искаш, стига да е сурово. (Е, има и някои правила и спорове кое с какво кога не се съчетава, но да не навлизам в тези дебри.)

По твоя въпрос нямам мнение, но ако бяха тук някои от старите съфорумци, сигурно щяха да кажат, че всичко, което ти предлагат навън, можеш да си го направиш вкъщи по-ефикасно, че и безплатно.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 22 запитвания.