Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Ита  (Прочетена 4362 пъти)

Ita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Дневникът на Ита
« -: 30-05-2011, 21:43:41 »

Здравейте приятели,

въпреки че съм съвсем нова в сферата на здравословното хранене, все пак реших да започна да споделям с вас нещата, които си приготвям с много желание  :) . От повече от половин година не ям месо, а все по-рядко се сещам и за останалите животински продукти. Все още обаче ми е трудно да се придържам изцяло към суровоядски режим и затова понякога си хапвам готвени картофи, ориз или варива, но поне се опитвам да ги съчетавам винаги със обилна салата ;) Освен здравословното хранене се опитвам и да спортувам повече, защото съм убедена, че здравото тяло изисква не само добра храна, а и достатъчно движение.

И така...ден първи:

08:10 - сокът на един лимон
/08:20 - 09:10 упражнения (на базата на йога, пилатес и фитбол)/
10:00 - 500 мл. зелен чай без подсладител
13:00 -  750 мл. смути от вода, банан, спанак, спирулина, магданоз, сусамов тахан и мед
15:00 - 500 мл. зелен чай без подсладител
16:00 - една шепа сурови бадеми
19:00 - салата от зеле, домати, магданоз, кълнове от ръж, чесън и зехтин
/20:00 - 20:30 аеробна тренировка/
21:30 - две ябълки

Това е за днес, ще се радвам на всякакви коментари и препоръки от ваша страна.

Лека и спокойна вечер :)

Ита
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #1 -: 31-05-2011, 20:42:58 »

Честито дневниче, Ита  :flowers2:!
И аз си хапвам чат-пат варива и картофки  :whistling2 - emotloader:
Бадемите киснеш ли ги преди да ги ядеш или направо? То зависи сигурно и от времето, с което разполага човек.
Хубаво смути...абе въобще готино хапване според мен, на мен би ми било перфектно така  :fluretaa:
Блазя ти за чесънчето, което слагаш, аз напълно се отказах от него с чесънофоба, който си имам у дома. Ще трябва да му "изневеря" някой път с обилно начеснена салатка  :bleh
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Ita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #2 -: 31-05-2011, 21:06:37 »

Здравейте отново,

все толкова ентусиазирана, продължавам да пиша :)

Ден втори:

08:10 - сокът на един лимон, който за съжаление, по необясними причини, днес не ми понесе добре. Бях чела някъде, че е полезно да се пие лимонов сок на гладно, пък и досега винаги ми е давал много енергия сутрин, но явно толкова кисело не е за всеки  :-\

08:30 - кълнове от ръж с лъжица сусамов тахан с живовляков сироп (продаваха такива бурканчета на семинара за здравословно хранене - страшна вкуснотия)
12:30 - салата от маруля, домати, краставица, царевица и синьо сирене
16:00 - 500 мл. зелен чай без подсладител
19:00 - салата от зеле, домати, магданоз, копър, чесън и зехтин
21:30 - малко Суров Био-шоколад Life Food

Ако по-късно огладнея, ще си хапна ябълка.

Упражненията днес ги пропуснах - засега мисля да ги правя три пъти седмично, пък и сутринта не бях във форма, заради лимона  ::)

Благодаря, Зелено цвете, за коментарите - радвам се, че менюто ми ти харесва :)
Бадемите по принцип го накисвам поне за няколко часа и тогава ги хапвам, но верашните бяха спонтанна покупка, провокирана от глада ми и нямах време да ги оставя във вода ;)
А за чесъна - мисля, че не трябва да се отказваш от него, щом ти е вкусен. По-скоро използвай всички удобни моменти, когато пътуваш или когато "чесънофоба" не е вкъщи, за да си хапнеш доволно ;)

Лека и спокойна вечер.

Ита
Активен

Ita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #3 -: 01-06-2011, 19:44:40 »

Ден трети:


08:15 – топла вода с лимон
08:30 – 09:10 упражнения
13:00 – смути от вода, банан, спанак, магданоз, спирулина, сусамов тахан и мед
16:00 – кафе
18:30 – салата от спанак, домати,чушки със сос от авокадо, покълнал слънчоглед, лимон, копър и босилек, белен коноп и див чесън. 100гр. печени картофи с копър
20:30 – зелен чай с мед


:)
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #4 -: 01-06-2011, 19:50:41 »

Щеше да е яко, ако и на менютата в дневниците има бутон "Like" или "Dislike/Unlike"  :)
Откъде го намери тоз див чесън? Много го обичам  :love_007:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Ita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #5 -: 01-06-2011, 21:07:17 »

Цвете,

дивия чесън го опитах за пръв път днес, но съм супер доволна. Мисля да го използвам често за напред ;) Използвах малко от него да добавя и в едно пастетче, което си приготвих за утре и стана много вкусно, няма онзи натрапчив мирис на обикновения чесън, а пак е супер ароматен.

За пастетчето - утре подробности ;)

Лека и спокойна нощ

Ита
« Последна редакция: 01-06-2011, 21:10:07 от Ita »
Активен

Ita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #6 -: 02-06-2011, 21:00:47 »

Ден пореден:

10:00  - 500 мл. зелен чай с лимон
12:20 - пресен сок от спанак, краставица, портокал и джинджифил; зелени чушки с пастет от карфиол, покълнал слънчоглед, червена чушка, див чесън, сусам и лен + няколко маслини
18:30 - салата от спанак, карфиол и домати, 100гр. запечена тиквичка, гъби, моркови и лук.
21:00 - 500 мл. бял чай

За утре ще трябва да си измисля празнично меню - като за край на работната седмица ;)

Върти ми се в главата идеята за веган таратор, но да видим какво ще ми хрумне утре.

Лека и спокойна нощ

Ита
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #7 -: 02-06-2011, 21:10:10 »

Джинджифила как го правиш? Какъв е? Маринован, на прах...?
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #8 -: 07-06-2011, 21:18:46 »

Щеше да е яко, ако и на менютата в дневниците има бутон "Like" или "Dislike/Unlike"  :)
Работя по въпроса, но не е лесно, бая програмиране се иска :).
Активен
Духът владее материята!

Ita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #9 -: 07-06-2011, 21:44:24 »

Здравейте приятели,

в последните дни бях доста заета и не ми оставаше време нито да пиша във форума, нито да си сготвя нещо по-интересно. Уикенда ядох предимно домати и смутита от банан и спирулина. Вчера сутринта пих зелен чай, обядвах салата от домати и зелени чушки и вечерях оризови спагети с моркови, гъби и соеви кълнове.

Днес сутринта пак пих чай със сока на един лимон и отделно две лъжици сусамов тахан с мед. На обяд на крак изядох две зелени чушки с маслинова паста и наааай-накрая към 20:00 часа се добрах до пасатора и блендера и се подкрепих със смути от банан и спирулина,а след него си направих обилна салатка с марули, домати и соеви кълнове със сос от карфиол, покълнал слънчоглед, лимон, зехтин и кълнове от люцерна  :essen:

От днес си обещавам да намирам малко повече време през деня, за да се храня спокойно и с удоволствие ;)

Лека и спокойна нощ

Ита
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #10 -: 08-06-2011, 07:20:43 »

`Драсти  :flowers2:!
Много смутита и салатки, бравос :Content_14:
Вчерашното ти меню е много готино, ще го "прекопирам"  :whistling2 - emotloader:, за знаеш...Така и не ми каза джинджифила как го правиш на тоя сок  :bleh
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #11 -: 08-06-2011, 10:51:01 »

Ита ще каже, но предполагам, че е пресен корен от джинджифил (продава се в големите вериги магазини), който лесно минава на сокоизтисквачката. Слага се малко, защото иначе става много лютиво.
Активен
Духът владее материята!

Ita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #12 -: 08-06-2011, 20:39:58 »

Здравейте отново,

Цвете, Мер, наистина джинджифилът е коренче, но прецених, че дори няма смисъл да го пускам през сокоизтисквачката, защото имаше шанс да се загуби в съда за отпадъци и да не се усети като вкус. Затова просто натроших малко от корена директно в каничката с пресния сок :) Идеята да го добавя ми дойде от една рецепта от Доброхран за някаква цитронада с джинджифил - много свежо се получава.

Ето и днешното меню:
 8:30 - накиснати овесени ядки и ръж с мед и банан;
10:30 - зелен чай
12:30 - салата от марули, домати, краставици, царевица и едни много вкусни сурови крекерчета от елда и още някакви вкусни неща
15:00 - пак зелен чай, от пакетче, защото в офиса нямам никаква възможност да си запарвам листа  :-\
19:00 - зелени чушки, маслинова паста, домати и покълнал слънчоглед

Цвете, а като чета само за твоите череши и чак на мен ми се прииска да си спретна един плодово-соков ден, ама...уикенда ще е ;)

Лека и спокойна вечер.

Ита
Активен

Ita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #13 -: 15-06-2011, 20:50:32 »

Ето ме отново ;)

Последните дни не бяха особено разнообразни по отношение на храненето - миналия ден си направих маслинова паста с чушки, а за вечеря смути със спирулина, банан и сусамов тахан. Вечерта обаче ме налегна желанието за сладко и набързо си приготвих сусамови питчици от тахан, мед и сусам. Направих и  бананов сладолед с череши. Много много вкусно беше, въпреки, че ги ядох доста късно вечерта  :Confus_3:
Вчера на обяд си направих смути със спирулина, банан, лен и сусам и 2-3 ягоди. За вечеря ядох задушени картофи и зелена салата.

Днес сутринта изядох шепа ягоди, на обяд две филийки хляб Вита с пастетче от полълнал слънчоглед, лимон, копър и зехтин, а за вечеря зелени чушки с песто от босилек, кашу и чесън. Това песто го правя за първи път, ама супер много ми хареса -  задължително ще повторя :)

Това е от мен за днес. Надявам се скоро да имам отново време да попиша.

Лека и спокойна вечер на всички.

Ита
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #14 -: 16-06-2011, 21:49:34 »

Абееей  ;D, значи, ако имах повече време и Някооой  :whistling2 - emotloader: оправи какафонията в кухнята-коридор, и аз си седях вкъщи, щях да ти копирам менютата...Много ми съвпадат с моята представа с вкусотии  :flowers2: Пастетчетата ти са много яки  :bleh
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Ita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #15 -: 17-06-2011, 09:12:41 »

Цветенце, ако имаш път към София скоро - ще се радвам да споделя с теб менюто си :) И без това вкъщи само аз си го ям :)
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #16 -: 17-06-2011, 11:08:50 »

Хаха, ще се отвори някоя работа натам...усещааааам....  :Appetit_17:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Ita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #17 -: 28-06-2011, 10:18:01 »

Здравейте,

напоследък никак не ми остава време да пиша, но все пак исках да се похваля, че вчера изкарах цял ден само на нектаринки и около 2.5 литра вода и днес се чувствам прекрасно. Дори вече обмислям идеята за едно по-дълго плодово-соково пречистване. А и лятото определено е созанът за този тип дейности, защото има изобилие от плодове, зеленчуци и всякакви други свежи неща. Днес до момента само пих зелен чай и към литър вода. Все още не съм гладна, а когато огладнея - ще се подкрепя отново с ябълки, кайсии или нектаринки  :essen:

Това е засега. Пожелавам весел и слънчев ден на всички.

Ита
Активен

Ita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #18 -: 02-07-2011, 16:28:32 »

Купих си кухненски робот Kenwood 900W, (което както се оказа е три пъти повече от ватовете на досегашния ми блендер), с основна купа 3 литра и блендер кана 1.5 литра . Време е за зелени смутита и сурови сладкиши   :sorcerer - emotloader:   tooth

Даже вече забърках първото смути от връзка магданоз, маруля, стръкчета целина, банани, малини и мед  :essen:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Ита
« Отговор #19 -: 03-07-2011, 13:26:35 »

Айде, айде, чакаме редовни рецепти и менюта, моля!  :essen:
Честито роботче  :flowers2:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.
 

Страницата е създадена за 0.178 секунди с 22 запитвания.