Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте и от мен !  (Прочетена 6582 пъти)

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #20 -: 05-07-2009, 11:22:53 »

Миа, ако никое зеленолисто не ти понася, пробвай с киселец. Няма как да не ти хареса с него - той няма силен тревист вкус и е кисел. Направен в смути придава киселка жилка и много добре се връзва с всичко. Веднъж направих смути от киселец, ананас и малко банан и занесох на работата. Всички се заклеваха, че това е смути от киви?!?!?! (а даже въобще няма киви). Стана много свежо зелено и аромата беше невероятен.
Черпила съм колегите и с други смутита от най-различни зелении - с маруля, с рукола, с магданоз, спанак, коприва, но най-много се хареса това с киселеца. Май и на мен с киселец най-много ми харесва.


Преди не можех да понасям кервиз - миризмата ме отблъскваше. Но от половин година насам много го харесвам, и мисля, че свикнах с него от както започнах да си правя сок от ябълка и целина, а и може би заради суровите супи (в първия ми опит със сурова супа сложих листа кервиз и много ми допадна). Явно е трябвало да открия подходящия за мен начин на консумация.
Активен
Духът владее материята!

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #21 -: 10-07-2009, 09:51:09 »

Юхуу, привет :)
Току що се престраших и направих зелено нектарче...даже е вкусно, въпреки първоначалното ми предубеждение :)
От половин връзка рукола, 3 кубчета замразен спанак и две нектаринки.И вода там...една чаша.
Супер, започвам да издирвам зелении, сега съм си поръчала киселец от едно село да ми наберат и продължавам да експериментирам.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #22 -: 10-07-2009, 13:18:14 »

Браво, Миа! Внимавай да не се пристрастиш към зеленините, че са жив наркотик!  :D :D

Днешното ми нектарче се състоеше от магданоз и 1/2 пъпеш, забравен в хладилника. Много освежаващо и вкусно дори без подсладител.

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #23 -: 10-07-2009, 22:10:10 »

Здравейте!
Четейки тук за зелените смутита ми стана много интересно и се чудех от какво да си направя у дома, като нямам спанак и киселец ??? Затова ползвах каквото имам под ръка, в хладилника де: малко магданоз, сок от половин лимон, малко лимонова кора, пасирах ги с вода и стана разкошотийка!  :P
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #24 -: 10-07-2009, 23:11:03 »

Да бе Лиличе, от магданозец става  и аз от това си правя ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 23 запитвания.