Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте и от мен !  (Прочетена 6579 пъти)

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Здравейте и от мен !
« -: 01-07-2009, 17:31:57 »

Така и така от два дни само досаждам тук, реших да ви се представя поне :)
Казвам се Миа, на 26 г от София.
Не съм суровояд, нито вегетарианец все още, попаднах случайно 1во в сайта, после форума изнамерих и така...интересни са ми прочистванията, както и стремежът към по здравословен начин на живот.
До скоро бях на протеинов режим с цел намаление на теглото, в момента съм в преходната му фаза която позволява повече плодове и зеленчуци.Идеята ми за сега е да се стрема да се храня с 50-60% сурови храни.
Днез започнах прочистването с олио, а сега видях и един интересен режим на Жаки (то не е неин, ама тя го е споделила )  ;D
И така...пишете ми :)
Активен

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #1 -: 01-07-2009, 18:28:44 »

ДОбре дошла,
и понеже няма случайни неща, не си мисли че така си попаднала тук  ;) , ще видиш как ще се зарибиш и след месец като си пробвала това онова ще станеш част  от новата модна СЕКТА.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #2 -: 01-07-2009, 21:14:54 »

права е кремчето, влезеш ли веднъж в сектата, нема спасение ;D

добре дошла! ;)
« Последна редакция: 01-07-2009, 23:53:07 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #3 -: 02-07-2009, 08:59:12 »

Хехе, благодаря ви за посрещането :)
И аз смятам че не е случайно попадането ми тук, напоследък все попадах на материали и клипчета за суровоядство, сигурно вселената има да ми каже нещо  ;D
Ама не се наричайте секта....лошо звучи.
Имам няколко въпроса, по-късно ще намина да ги задам.Ама в тази тема или в друга се чудя  ???
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #4 -: 02-07-2009, 13:43:35 »

Добре дошла :)
Това за сектата е шега,разбира се.Тръгна от някъде...  из форума ;D ;D
Активен

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #5 -: 02-07-2009, 13:50:52 »

Vasilena , ясно че е шега  ;)

Идвам с въпросите...значи
Четох за смутитата и по-специално за зелените.Признавам си не бях и чувала за такива...хм, благинки.Иска ми се да пробвам, ОБАЧЕ - не обичам в почти никакви зелении...като започнем с копър и магданоз, наистина, просто ми се гади дори и да ги помириша.
Спанак и коприва никога не съм яла, мисля че съм склонна да опитам копривата.Лоп(б)уш?
не знам какво е, бих го пробвала ако има от къде да се купи.
Та въпросът ми е, освен тези изброените, има ли още от какво да се правят зелени смутита , които са толкова полезни?
И според вас, има ли смисъл да се НАСИЛЯ да изпия сок/смути от копър/магданоз? при положение че имам органична непоносимост към тях?
Вие гоните :)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #6 -: 02-07-2009, 14:08:28 »

лопушът си е плевел, ама се ползва масово в кунята... не съм много сигурна едно и също ли е с лапада, тук имаме на градината и баба му вика "лобода", изглежда различно от лапада, който аз съм виждала, може би нещо като друг сорт ???
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #7 -: 02-07-2009, 15:40:00 »

Ми,не знам какво да ти кажа.Ако не ти понася  как  да се напънеш да го правиш.....то се губи смисъла.Аз по същия начин не ям тиквени семки :(А преди ,когато не пиех чай....докъм 18 та си година и когато се разболеех,се налагаше да си запушвам носа(за да не му усещам аромата) и да го пия на екс-смятай,няма смисъл така.
 ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #8 -: 02-07-2009, 16:05:18 »

Най-добре, за по-сигурно, пробвай веднъж, и то само 1-2 глътки. Но му сложи зехтин накрая, медец, за да не бие съвсем на зеленчук ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #9 -: 02-07-2009, 16:59:33 »

Мм,добре. Ще пробвам с магданоза малко количество...може пък да се получи.

А преди ,когато не пиех чай....докъм 18 та си година и когато се разболеех,се налагаше да си запушвам носа(за да не му усещам аромата) и да го пия на екс-смятай,няма смисъл така.
 ;)
Аз така никога през живота си не бях яла гъби.Само като ги помириша и ми ставаше лошо.
Докато тази година, май месец изведнъж не ми се доядоха неистово гъби.Ама точно гъби.Много се изненадах, хапнах други неща, ама не и не.Гъби ми се ядат.
И от тогава консумирам, почти на всичко си ги слагам.Та човек явно трябва да узрее за някои храни.

Споделете от какво друго си правите зелени нектарчета.Иска ми се събота и неделя да се пробвам с някое, дано може да се закупят зелениите от пазар/магазин...
Активен

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #10 -: 02-07-2009, 19:00:46 »

това , което аз разбрах напоследък е ,че вкусът се възпитава и доста се изостря. И друг път съм казвала, само че не си спомням в този форум ли беше  :o че хората сме предубедени към някои храни и то не защото сме ги опитали и не ни е харесало, а защото някой друг ни е казал ,че не е хубаво или сме гледали нечия реакция на погнуса към определена храна. Спомняма си в ученическите години , когато се хранех на стол как мои съученички си избутваха магданоза и лука от салатата и аз по техен пример започнах да правя същото макар, че винаги съм ги хапвала и дори мога да кажа обичала. Та както са те посъветвали съмишлениците пробвай с малко , опитай го в различни варианти и намери най-приемливият за теб. Успех!
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #11 -: 02-07-2009, 19:39:58 »

Миа, здравей и от мен! Чудесно е, че се присъединяваш! :)

За смутитата - може да се правят и с марули, с броколи, с всичко зелено, общо взето. Аз още не съм пробвала с магданоз, но точно си купих няколко връзки с тази цел!  ;D
Това, което може да направиш за начало, за да ти е по-сладко, е да сложиш повече плодове. Имай предвид, че дори 1 банан "убива" силния тревист аромат на зелениите и придава много нежен вкус и аромат. Може да сложиш 2 банана като начало плюс други плодове (пъпеш, ябълка, круша, праскова....) има много сега лятото. Всеки път може да експериментираш с някой нов.
Щом не обичаш магданоз и копър, пробвай с другите зелени зеленчуци... :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #12 -: 02-07-2009, 21:21:13 »

Колко се радвам като погледна и някой ми е писал  :-*

Утре ще напазарувам зелении и скоро ще пробвам някоя такваЗ напитка.
Ще сложа и мааалко магданоз, ма на ваша отговорност  ;D

Днес не ми е суров ден, протеинов е и едвам изкарах.Ама така се налага до септемрви.
Нямам търпение да стане утре и да хапна малинки и салата.
От ядките се пазя за сега, по 10 бадема си позволявам на ден, заради мазнините...нали съм в стабилизираща фаза на отслабването  ::)

Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #13 -: 02-07-2009, 22:46:02 »

Че точно от ядките(сурови обаче) се отслабва....мазнините там са ненаситени, т.е. от добрите ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #14 -: 03-07-2009, 06:05:23 »

Точно,Петко ти е казал.Когато ядеш мазнини и зеленчуци,тялото изработва ензими за разграждане на мазнини и не може да качиш мазнини,напротив.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #15 -: 03-07-2009, 20:51:44 »

Смути/зелен нектар правя най-често от спанак и плод. Най-ми допада това зеленило. :) Иначе пробваш с всичко що е зеленолистно. Мазнина не слагам, нито мед, защото това, което чета в една книжка и това, което ми е казал един 20-годишен суровоядец, повече ми се струва логично. :)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #16 -: 03-07-2009, 21:02:11 »

Вери,какво ти е казал този суровоядец?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #17 -: 04-07-2009, 06:15:08 »

Че в ядки, семена, кълнове, дори и в плодовете и зеленчуците има мазнини.

http://zdrave.log.bg/article.php?article_id=22339

Четох, че някои ползват зехтина и другите видове извлечени масла, за да придадат по-нежна консистенция и вкус на въпросното смути. Но в повечето случаи, се препоръчва консумацията на мазнини във вида, в който се срещат в природата.

В Raw Success и в една друга книжка, която много харесвам, никъде не се препоръчва добавяне на зехтин и подобни. Дори и в салати. Изобщо не се споменава. Още повече, качественият зехтин има специфичен аромат на маслини и горчив вкус. Банан с маслини, примерно, не ми се връзва.  :D Спокойно може да се компенсира липсата на мазнини с авокадо. Макар че, както казах по-горе, мазнини има и в плодовете и в зеленчуците. :) А самите смутита е хубаво да се правят по-простички. Примерно: спанак с ананас. Може и един вид кълнове- да кажем слънчогледови. Добавянето на зехтин ми се струва тежка комбинация.

В природата има баланс във всичко. Нали не искаме да го нарушим...  ;)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #18 -: 04-07-2009, 09:36:24 »

И на мен не ми се струва естествено да се добавя зехтин в смутито. Тялото ми отхвърля тази комбинация, не бих пробвала...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Здравейте и от мен !
« Отговор #19 -: 04-07-2009, 22:59:28 »

Аз ще пробвам и двата варианта, да видим кое ще ми допадне повече.
Иначе зехтин си добавям на морковените сокове, така съм свикнала.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.2 секунди с 22 запитвания.