Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: хипохромия  (Прочетена 7941 пъти)

diva108

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
хипохромия
« -: 16-06-2011, 10:37:24 »

Имам въпрос и го споделям именно тук, защото се надявам да получа отговор , в който ня са вкючени химични препарати :)
Сина ми е на 1 година и 1 месец, след кръвни изследвания - диагнозата е силно изразена хипохромия. Въпреки, че често се среща на тази възраст, днес имаме час за лекар, който със сигурност ще ни предпише нещо което няма да ми хареса. Желязото в изследванията е 4,36, общия билирубин е 55,6, а директния 29,7, хемоглобина е 77. Най-вероятно е желязодефицитна анемия.
Все още се кърмим, а друга храна в по-големи количества хапва от скоро. Яде почти всичко което ям и аз. Месо не ядем, а млечни продукти понякога, но рядко. Зелено ядем всичко. Мисля че на тази възраст, при това че се развива толкова бързо, е нормално да има по ниски стойности на желязо. И сега когато хапва повече мисля че всичко ще си влезе в нормите, но съм сигурна че лекаря няма да ми каже това.
Четох за ябълката с пироните, но не сме пробвали. До сега здравословни проблеми не сме имали, дъщеря ми е почти на 8 години, никога не е вкусвала месо и никога не се е разболявала.
Приемам съвети всякакви и благодаря предварително.
Честно казано ме е страх да питам по други форуми, като кажа че не ядем месо и ще съм сигурна в отговора :)
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:хипохромия
« Отговор #1 -: 16-06-2011, 11:16:17 »

Здравей, diva 108!
На първо време, според мен, отложи ходенето си днес при който и да е лекар, та било то и "личен".Събери достатъчно информация и чак тогава действай/ако няма спешна причина да ходиш днес/! :fluretaa:
Наистина в този форум има много компетентни хора, които ще те посъветват.Аз мисля, че не е необходима лекарска намеса и всичко ще си дойде на мястото.Ето при дъщеря ти всичко е наред.
Има много храни, природосъобразни и съдържащи желязо.Досещаш се , че лекарят ще ти изпише химическо средство, което ще е от полза, но само на оборота на аптеката.
« Последна редакция: 16-06-2011, 11:36:25 от Ros »
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:хипохромия
« Отговор #2 -: 16-06-2011, 13:34:00 »

... Яде почти всичко което ям и аз. ...

... на 1 година ?! Шегуваш ли се?! За кърменето на тази възраст евала, но защо толкова избързваш със захранването с "обща храна"? Извинявай, ама така се хвалят една на друга бгмамите по градинките - моето видите ли е на 9 месеца и вече се храни от детска кухня ... Освен това, готвите ли храната си? Има ли поне 1 оживял ензим или витамин в готвенето, колко милиарда свободни радикала са се образували и т.н.? На тази възраст, най-много фрешче от ябълка и/или морков и дом. приготвени плодови пюрета (сурови) и то без плодове алергени - ягоди, цитруси, горски, тип мъхести (праскова) и др.
Освен това анемията не е причина а следствие от нещо друго. Трябва да се търси причината, щото така е най-лесно на джи-пи-то - "... ааа, анемия ли, еми на ти тогава списък с желязосъдържащи храни и медикаменти, довиждане, моля следващия" ...
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:хипохромия
« Отговор #3 -: 16-06-2011, 14:42:14 »

... освен това, захранването с всяка нова храна трябва да става много внимателно и отговорно - днес една трошица утре две и т.н. Това е с цел избягване на "стреса" от страна на СЧТ и въобще на целия организъм към новата храна и избягване на евентуални алергични реакции.
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:хипохромия
« Отговор #4 -: 16-06-2011, 16:12:25 »

Диего, айде по-спокойно.
Жената много добре го е обяснила, няма нужда да подскачаш като ущипана мома..... детето е било захранено педагогически, а и дъвкателния механизъм трябва да се развива.
Каквото и да каже лекаря все пак родителите решават дали ще използват дадения медикамент. За съжаление аз с нищо не мога да те посъветвам.
Виж какво ще ти каже лекаря и пак пиши какво е предложил и вие към какво сте се насочили.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:хипохромия
« Отговор #5 -: 16-06-2011, 16:18:26 »

здрасти, ябълката най добре да е био и пироните да се преварят  :). проверете да са желязо
смело, пробван метод и за бременни и за деца.
само не го насилвай малкия, колкото поеме толкова. И повече слънце и движение на чист въздух.
а ти добре че не се притесняваш, аз мисля че има и вродено анемични хора, тоест така са от рждение и всичко е наред въпреки че нивото е подозрително според медицината.
« Последна редакция: 16-06-2011, 16:22:43 от ribkata »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:хипохромия
« Отговор #6 -: 16-06-2011, 16:57:08 »

Добре  де , това с пироните чудно звучи , ама нали те ще отдадат неорганично желязо? Органично от нейде няма ли ? :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:хипохромия
« Отговор #7 -: 16-06-2011, 18:35:47 »

Тъй като детето си хапва зеленичко (а то съдържа желязо) има 3 вероятности за които се сещам:
1)Някоя от храните извлича желязото от организма
2)В някоя от храните има инхибитор, който подтиска усвояването на желязото
3)Липса на някой важен храносмилателен ензим , който се използва за усвояването на желязото(което може и да е нормално за дете на тази възраст, но е добре и някой по-компетентен да се изкаже по въпроса).

Тук пише, че лещата оправя недостига на желязо, но не трябва да се прекалява, защото пречи на усвояването на други минерали.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

diva108

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:хипохромия
« Отговор #8 -: 16-06-2011, 20:33:24 »

Повечето неща които ям аз са в суров вид, дори мислех да не му давам изобщо термично обработена храна, но всичко с времето си. Може би причината е че е захранен по късно, но той така или иначе нищо не искаше да приеме освен кърма. По принцип запаса от желязо се изчерпва след 6-ч месец, но аз поне от желязосъдържащи храни не се лишавам и през зимата, а още повече сега има всичко, пролетта също. Може би ще си навакса сега като хапва повече.
 А при лекарката не минахме днес, имаше много хора и решихме да не се натискаме. Утре ще чуем нейното мнение.
А Диего, това че пиша че яде всичко да не те плаши, малко са вредните неща които ям. Аз не съм като другите мами и на обществена кухня никога не бих си записала детето. Дори стоя далеч от такива мами, дано не звучи грозно, но с други маики се виждам много рядко (само на лекции на ЛЛЛ).
А за наследствените анемии и аз сега четох, но нямаме такива случаи в родовете си и едва ли е това.
Благодаря ви за мненията все пак ,утре пак ще се включа :)
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:хипохромия
« Отговор #9 -: 17-06-2011, 13:34:16 »

Всъщност, какво му е на детето, има ли някакви проблеми или тези изследвания са от профилактичните? Един съвет, винаги дублирайте изследванията в друга лаборатория (макар и платено), правят се фрапиращи грешки, казват - еми така е, случва се - различна апаратура, по различен начин се измерва незнам си какъв показател ... не искам да изпадам в конспиративната крайност, че го правят умишлено за да навъртат фармакологичен оборот ... Лекарските мнения, те пък задължително се различават, въобще ... винаги трябва да се има едно на ум, щом си имаш работа със "здравеопазването".
Успех!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:хипохромия
« Отговор #10 -: 17-06-2011, 16:35:27 »

Абсолютно!
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:хипохромия
« Отговор #11 -: 17-06-2011, 17:27:00 »

[quote author=Ros link=topic=3380.msg45309#msg45309 date=130821577Досещаш се , че лекарят ще ти изпише химическо средство, което ще е от полза, но само на оборота на аптеката.
[/quote]


И аз имах предвид "здравеопазването" , Diego!

diva108

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:хипохромия
« Отговор #12 -: 18-06-2011, 08:07:52 »

Видимо нищо му няма на детето, весел е усмихнат ,подвижен, не е нито сънлив нито блед. Изследвания правихме на две лаборатории все му е 77 хемоглобина. На една година се правят профилактични изследвания, аз няма да се натискам ей тъй, нали трябва да имат работа лекарите.
По скоро си мисля дали не е нормално децата да минават през такива периоди и тези граници да не важат за тях. Такива проблеми има често при децата.
Та при лекарката вчера бяхме, за пръв и за последен път. Така се озлоби като разбра че го кърмя, започна да крещи , да ни обижда. Била съм невежа, не съм знаела колко непълноценна била кърмата. Тя за пръв път чувала такова голямо дете да се кърми.Пък и на нищо не съм приличала толкова слаба, каква кърма съм имала, само съм си мислела че го кърмя. Били сме недохранени :Confus_3:ужас беше.
Станах да си ходя и тя след мен крещи. Накрая вика "нестига че само желязо ти изписах, вие сте за болница". :)
Каква е изобщо работата на лекарите - най вероятно да те изкарат възможно най-болен, за да си запълнят рецетата и от двете страни :)Нямам търпение да свършат тези тъпи децки консултации, за да не стъпя изобщо при лекар.
...Вчера забих пироните на ябълката, около тях се оцвети в черно, нормално лие?
Правихме си сок от коприва вчера, ще си направим и днес..и времето ще покаже...
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:хипохромия
« Отговор #13 -: 18-06-2011, 09:05:43 »

ох, такова чудо не съм срещала, направо се ядосах докато чета  :( ...съжалявам за неприятното преживяване, което сте имали  :love_026:
Активен

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:хипохромия
« Отговор #14 -: 18-06-2011, 09:15:22 »

Сещам се за един много добър източник на желязо-спирулината-дава 50 пъти повече съд.на желязо от спанака имного добро общо въздействие върху организма,мисля че това е добър вариант,много енергезира освен това,усетил съм го от опит.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:хипохромия
« Отговор #15 -: 18-06-2011, 09:21:58 »

Дива, явно сте попаднали на най-ниско качество доктор-дегенерат.. Аз такива ги познавам още по погледа. Такъв да го запишеш с диктофон и да го пуснеш из нета- да стане за резил..
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:хипохромия
« Отговор #16 -: 18-06-2011, 09:56:33 »

Дива съчувствам ти за неприятното преживяване,аз в подобна ситуация сигурно не бих се сдържал и бих казал в прав текст какво мисля по въпроса,а не както повечето хора влизат при доктор с едно притеснение,даже страхопочитание .Ако обичаш да четеш книжки точно по тази тема,за съвр.мед.виж "Признанията на един лекар еретик"на д-р Менделсон-той е бил педиатър при това и дава много интересна инф. бате Бино я беше препоръчал тази книжка ,за което съм му благодарен,поне 2-3 пъти съм я чел с голямо удоволствие.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:хипохромия
« Отговор #17 -: 18-06-2011, 10:42:05 »

Приятно ми е , silversmith .
Уникална книга, написана с неподправен ,завладяващ стил.
Убеден съм , че в наше време  "демократичният" Запад никога не би допуснал до широката публика  произведение , в което някой  така сърцато , така безрезервно  и на воля да изпразни пушката си точно в "десятката" на  Официалната медицина.  :sorcerer - emotloader:  
« Последна редакция: 18-06-2011, 10:44:17 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

diva108

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:хипохромия
« Отговор #18 -: 19-06-2011, 09:22:26 »

До сега не съм купувала спирулина, виждам че има под различни форми - на прах ли да си взвме и от къде е най-добре да си поръчам. Като се зачетох и аз я виждам като най-добър вариант за сега.
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:хипохромия
« Отговор #19 -: 19-06-2011, 12:47:25 »

...Вчера забих пироните на ябълката, около тях се оцвети в черно, нормално лие?
Правихме си сок от коприва вчера, ще си направим и днес..и времето ще покаже...


да, нормално е, около пирона става черно и вътре в ябълката и около дупката на кората. Зловещо   ;D
аз трима натуропата тук консултирах и ме убедиха че няма никакъв риск за каквато и да е издънка, питах ако имам незабележими ранички да не инфектирам, но бяха категорични - няма рискове.
Хубав ден  :Content_22:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 22 запитвания.