Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Прочистване???  (Прочетена 4818 пъти)

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Прочистване???
« -: 26-04-2009, 11:46:34 »

От снощи ми е лошо...Първо ме заболя главата - слепоочията, после изведнъж ми се догади и  доповръща! Цяла вечер ме болеше главата- вкл. и предната част, и ми ставаше лошо и повръщах вода (около 6-7 пъти) (коремът ми вече беше празен след първия път и после като пийвах малко вода..) Сега пак ме боли главата- но значително по-малко и в момента пия чай...
Искам да ви попитам дали е възможно това да са ефекти от прочистване, защото аз като почнах суровоядството отказах цигарите и кафето, но нямах главоболие както очаквах..Дали чак сега почвам да се изчиствам или това е просто някакво неразположение ??? Просто съм малко притеснена на моменти като не знам какво става ::)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Прочистване???
« Отговор #1 -: 26-04-2009, 13:33:31 »

Според мен е напълно възможно, особено ако си пушила и пила кафе дълги години. А правила ли си пречиствания, откакто ги спря и стана суровоядка? Със сокове, или на Л. Ковачева...? Те ще ти помогнат толкова много да се изчисти паметта на клетките и да се обнови целия организъм.
С теб сме!!
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Прочистване???
« Отговор #2 -: 26-04-2009, 14:06:01 »

Почнах суровоядсткия период с плодолечението на Л. Ковачева- но не го спазвах точно - още пушех, пиех кафе и често поемах над 800 гр. плодове...Сега си спомних, че като спрях да пуша, на  моменти ми ставаше лошо, но с изяждането на 1 плод ми минаваше ::)
Кафето и цигарите са мои пороци дълги години, но винаги съм се хранила здравословно, като  салатите и плодовете винаги са присъствали...Може би заради това чак сега на 2-я месец започна да ми става лошо...  ::) Иначе вчера бях яла само плодове-едно смути          (банан с броколи) и 3 круши...Така че, и аз не виждам друга причина освен пречистването...

Малко ми е страх, да правя истинко гладуване със сокове и плодове, за да не ми стане осезаемо лошо  ::) Може би 1- 2 дни седмично, за да подпомогна изчистването :)

Главата вече ме боли по-малко, изядох една салата и ми е добре  ;D   Дано снощи да си е за снощи, че не искам да го преживявам пак :-[
« Последна редакция: 26-04-2009, 14:08:35 от radosti »
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Прочистване???
« Отговор #3 -: 26-04-2009, 16:03:44 »

Това се нарича лечебна криза,нормално е ;) Може да се появи по всяко време и под различна форма. Разстройство,повръщане,главоболие и други подобни на грип симптоми. Зависи от токсичноста на тялото,но минава за ден или два. Душ,разходка,чай,помагат в подобни случаи.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Прочистване???
« Отговор #4 -: 26-04-2009, 16:33:51 »

Не съм специалист по пречистванията, аз самата реших първо да премина на сурова храна известно време за да ми е по-лесно самото изчистване (дори съм виждала Мер да препоръчва на много места така да се подходи), но преди години когато беше "модерна" книгата на Лидия Ковачева и мама я купи вкъщи, чела-недочела тръгнах да правя плодовия режим няколко дена, горе-долу ми понесе, но с целия си акъл го прекъснах изведнъж и се наплюсках здраво и тогава ми стана много зле... Предполагам, че ти си прочела всички указания и не си подходила така несериозно и да си преяла на следващия ден след деня само на плодове, така, че едва ли е това причината, но ми хрумват и други възможни причини, които не са свързани със самото пречистване:

Видях, че си яла 3 круши, на мен от круши на гладно ВИНАГИ ми е ставало лошо, дори само 1 да изям и въобще не ги консумирам вече... Не знам на какво се дължи, може би на високата концентрация на захар в тях, а може и някаква алергия да е... Друга причина може да е плодовете да са били много омекнали/загнили, това също води до прилошаване понякога...

А причината може да е и нещо съвсем друго, не непременно свързана с пречистването или храната, като например да си бременна или неразположена (дори и да не ти се случва по принцип)... Не искам да те плаша (не знам дали ти е време за деца), но главоболие с гадене и повръщане при жена може да значи доста неща...

Отвреме-навреме и аз правя еднодневно гладуване, само на вода, без плодове, много добре ми се отразява, но не съм пушила никога и не съм пила редовно кафе, главно съм прекалявала с храната - в големи количества и все боклуци, затова и си мисля, че е най-добре първо да си оправя хранителните навици и после да премина към сериозно пречистване. Точно както ти си отказала цигарите, защото виждаш, че не може да се пречистваш и да продължаваш да пушиш. Много се радвам, че си се решила и дано не се случва такова неразположение често, независимо на какво се дължи, защото е много неприятно.  :-\
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Прочистване???
« Отговор #5 -: 26-04-2009, 17:12:51 »

marulka на мен на самия плодов ден ми стана лошо...А иначе и преди съм яла от същите круши и съм била оки:) а и не съм бременна ;)   

Вече се поуспокох, че е било наистина лечебна криза, което даже ме радва ;D, че организмът ми бавно, но славно се прочиства от токсините  :) Така че сигурно ще има още такива силни неразположения, но явно няма друг начин ::)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Прочистване???
« Отговор #6 -: 26-04-2009, 17:35:20 »

А така, първо се пречисти, после бебче, че да се роди "чистичко" и здраво, направо готово суровоядче и то  ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Прочистване???
« Отговор #7 -: 26-04-2009, 21:38:50 »

И аз дълги месеци след началото на пречистванията имах кофти дни - не много и не чак такива като твоя, но определено дни, в които съм се чувствала зле, а не би трябвало след като съм само на сурова храна. Това наистина се описва като лечебни кризи, а когато тялото ни иска да повръща или сме разхлабени, това е знак, че трябва да се оттървем от нещо гадничко.
Не се притеснявай - човешкият организъм е съвършен механизъм, ако ти му помагаш - той ще се справи (смятам, че добре си подходила - най-малкото не си пила хапове антиповръщане, както повечето хора правят).
Активен
Духът владее материята!

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Прочистване???
« Отговор #8 -: 27-04-2009, 10:40:01 »

Не се притеснявай - човешкият организъм е съвършен механизъм, ако ти му помагаш - той ще се справи (смятам, че добре си подходила - най-малкото не си пила хапове антиповръщане, както повечето хора правят).

О, аз по принцип съм за самолечението и минималното приемане на хапчета/химии ;D 


Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Прочистване???
« Отговор #9 -: 27-04-2009, 16:47:17 »

Да, добавя(надявам се, че не си внушавам)/size], но се чувствам много по -"жива" и енергизирана след кризата ;) Мога само да си представям как се чувстват тези, които провеждат различните сериозни прочиствания :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Прочистване???
« Отговор #10 -: 10-05-2009, 19:28:02 »

Когато отказах месото и млечните / дори минах на суровоядство от раз/ имх период в който си мислех че ще умра . Гадене отпадналост , чувствах се като болна. после попаднах на една статия за  етапите на прочистване на организма след преминаване на по правилен режим на хранене .Там пишеше че токсините се изчистват за няколко месеца от организма и си има ред оплаквания като гадене, излизали пъпки ... ще се разтърся за статията и ще я пусна тук

ето го сайта , пробутват си разни добавки но като изключиш ненужната информация има и интересни статии:
http://healthmarket-bg.com/?cat=14
« Последна редакция: 10-05-2009, 19:33:09 от kriss »
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Прочистване???
« Отговор #11 -: 10-05-2009, 20:41:05 »

kriss, Благодаря ти за линка  :-* :-* :-*
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз
 

Страницата е създадена за 0.149 секунди с 21 запитвания.