Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Книгите на Мермерски - капан за простодушни начинаещи  (Прочетена 22247 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Здравейте,
Мисля, че съм спокоен за регистрираните тук съратници ( и съратнички ) , но все пак да предупредя да не вземе някой роднина или познат наш ,без да иска ,да посегне лекомислено към "творбите" на този "професор" -" енциклопедии"  за хранене ,оздравяване ....  Ще си загуби времето а и паричките, да оставим ,че нищо няма да "схване" от четирите тухли от по 500 стр. , просто защото нищо нема за схващане.. :))    
Останах шокиран, как някои хора успяват да направят пари и слава , пробутвайки  остарели псевдонаучни клишета. Тоя нахалник ,дето е преписал мотамо всички налични  "домашни лечебници" май иска да детронира другия нахалник -Пашкулев ...:)).
 " Феноменът  Мермерски" за мен може да се сравни само с  "Феноменът Макдоналдс".  
  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

Ами аз я имам "Енциклопедията" на Мермерски, но, честно, нищо ново не съм намерила. Иначе наскоро го слушах по "Хоризонт" и се учудих, че не знае нищо за кефира :surpris_25:
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Да,Бино,100% съм съгласен и аз толкова се ядосвам на този голям наш "писател" Как се пишат толкова страници за толкова кратко време????? :surpris_22: :Confus_3: :surpris_23:  Колко хора е излекувал?Кой му плаща времето, да дрънка навсякъде по тв и радио?
Сега остава само книга за Йога да издаде,а Петко? :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Сега остава само книга за Йога да издаде,а Петко? :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
:Content_4 - emotloader:еее, то тва ше е върхът вече :Content_4 - emotloader: :Content_14:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

 :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ех, стана пак забавно.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Mоже и да преписва, не знам, но като цяло се радвам че дава гласност на идеите, за които толкова хора се стараят да бъдат забравени..
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

А този чували ли сте го  ::) ???
http://seleq.org/Html/01Uvod.html
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

beelee , слаба контратеза. 
Първо , доста от препоръките му просто не са верни. ( ??Ако ти виждаш смисъл да популяризираш нещо неверно..)
Второ , поне 30 други авторитети го правят същото това популяризиране, само че кадърно , а не аматьорската като тоя егоцентрик.
Трето , и още 20 тома да напише, ще се върти все около храненето. Това е все едно да си купиш къща , под формата на голяма купчина тухли, железа и пясък.  Не се ли свържат в стройна ,цялостна система ,( Както го правят Малахов, Семенова, Елисеева, Брег,Болотов  и мн. др ) всички препоръки за тревички, добавки или плодчета .(  за майсъл - това, за мерак - онова..) .просто си губят смисъла.  Излекуването или дори профилактиката не се прави " на парче" .
 Но ти си още в началото на пътя , има време , нещата ще ти се изяснят с времето от само себе си :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Mоже и да преписва, не знам, но като цяло се радвам че дава гласност на идеите, за които толкова хора се стараят да бъдат забравени..
Баба ми започна да пие фрешове и да яде повече плодове, заради Мермерски. В този смисъл е права beelee.
Иначе за нашето ядене той не става ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Петко, литература по въпроса имаше още преди 20 г. Че и преди 30.  Но баба ти явно е чакала да се появи ПРОФЕСОР, който да я напъти :)  Явно току-така не се е доверявала ..:)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Не става дума за литература, а за човек дето да не слиза от екрана на ТВ ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Каква е тази баба? Да срами внука си .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Бате Бино, защо си толкова негативен?
Нали знаеш - каквото виждаш от света, това ще получиш ;)

По темата, аз съм чела само интервюта с него и там се набляга на вредата от колбасите, храната в опаковки и т.н., говори за полезните качества на меда, на суровите ядки. Това, че ние сме се убедили в тези неща е едно предимство, но масата яде знаете какво...
А както писах, хората имат нужда да видят нещо по ТВ, за да повярват в него. Майка ми, например, изобщо не смята Интернет за надежден източник...
« Последна редакция: 23-10-2009, 16:34:57 от beelee »
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Мермерски на живо по ТВ-то,не пропуска да обяснява и пояснява,невероятните качества на млякото.А Мермерски-син,убеждаваше в това,как ако спрем животинската храна,"ще се разболеем на повече от 1 ниво".Лекари,които защитават отдавна разбитата на пух и прах теза,че остеопорозата се лекува с млечни продукти,са престъпници :fun_096:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Това значи всички, за съжаление...и има доста други митове, като холестерола от свинско.
Днес колежката ми обясняваше как не яде свинско заради холестерола, после отиде до кафето и си взе бисквити "Есен" (хидрогенизирани растителни мазнини, захар, глутеин и соев лецитин)

Лекарите трябва да станат специалисти по хранене, а не специалисти по изписване на рецепти :(
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

бате Бино, какво казваш за Пашкулев?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Каква е тази баба? Да срами внука си .
Не така, бате Бино!!!
Тя прави това, което и всеки българин - облъчва се от ТВ екрана. Аз съм никой, а оня е професор ;D
Предлагам да не бъдем толкова крайни. Нека виждаме положителните неща, които са между лъжите. Освен всичко, Мермерски пропагандира пиенето на свежи сокове и използвамето на нашите толкова ценни и уникални билки. С това имах предвид, че е повлиял на баба ми.
А иначе ако се хващаме само за негативното...айде да не почна да цитирам най-големия месояд - Малахов ;D :D :D ...такива неща и на село няма да чуя :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: Така че дайте да взимаме положителното, градивното. А лошото - то е лесно за намиране. Навсякъде е ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Цитат
Мермерски пропагандира пиенето на свежи сокове и използвамето на нашите толкова ценни и уникални билки. С това имах предвид, че е повлиял на баба ми.
Петко,то оставаше и нищо положително да няма ;D ;D ;D ;D
А като е бил доцент,къде са му разработките тогава? Жалък преписвач :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader:Кога изникна това светило в здравословното хранене? Какви научни трудове и изследвания е направил,по темата?
Освен на Бино примерите и аз да дам един-Галина Шаталова,професор,хирург. Изпитала всичко на собствен гръб,заедно с нейните тежко болни(сирдечни,диабет,рак)преминали на нейното целебно хранене,правят преходи в пустинята,непосилни за много "здрави". Прочетете и книгата,няма да съжалявате.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Я да се включа аз, че нещо липсвам напоследък. :)

beelee, какво имаш предвид под "негативен"   ?  Ако е относно на Петко бабата , това е хумор. Моят хумор е малко по-различен понякога и се случва да не бъде разпознат като такъв ( от някои хора)  :)
Ако е относно Мермерски, какво общо има здравословната градивна критика с понятието "негативизъм" ?   Вероятно имаш нещо предвид извън значението на думата "негативен" .. :)  Защото тя не означава това :)  
Негативност е ,когато например преди поредния си  опит за някакво прочистване да кажеш - " И тоя път няма да стане ! "  
Може би си искала да кажеш "критичен" ?   Това е вече друго. :)
Освен това , лесно може да се прецени дали съм негативен- моите постове са много повече от 18 ,  и тук, и в сайта,  те си стоят, прочети ги и кажи кое е негативното ( ама придържайки се към значението на думата"негативност"  :)  
Те са информативни, интересни, на разбираем език, на добър български .. дори и да има нещо "негативно" то е по-скоро изключение.
  
После ,моята тема беше - КНИГИТЕ на Мермерски, а не ТЕЛЕВИЗИОННИТЕ предавания на Мермерски , ако не сте забравили.  Знам, че има хора дето никога не четат книги , за тях - да, прекрасно е , много по-добре да гледаш Мермо, отколкото да затъпяваш заедно със Шишо-Бакшишо.  
Идеята - пак ще я повторя, че явно не се схваща, е ако дойде някой новобранец(каквито постоянно се появяват, и евала за това..)  ,който да е прочел едно- две книжлета,(при това съвсем наскоро )  и  да не може да се ориентира  в МНОГООБРАЗИЕТО от автори, просто да не си губи времето ТОЧНО с него, а с някой наистина напреднал лечител ( както в науката, ама истинската , така и в ПРАКТИКАТА) 
Какво е това чудо - пет книги по 600 стр. кой ще ги чете изобщо целите? Това са си едни справочници, като те засърби някъде да си потърсиш цярчето,  това не е система ,която да ти въздейства и да те тласне към промяна, както например го прави Марк Хаймън в "Ултраметаболизъм" .  Разпръснати факти  не въздействат.
 Не се сърди, то не е обидно ,всички сме почнали от нулата,  но посланието е дори и за теб.   Ти си в темата от една година , прочела си книжчица на Малахов , добре. Аз съм в темата от 1992, имам и съм изчел !!  поне 220 книги на такава  тематика (50 само са ми на руски)   обиколил съм голям брой здравни центрови и лечители-единаци , изпробвал съм върху себе си доста системи и затова смятам ,че съм компетентен да дам оценка. С годините се НАРАБОТВА интуиция да прецениш нещо или някого за нула време.  Както виждаш , достатъчно много  "колеги " са на същото мнение . (Затова ги изреждам тези факти ,не за да се пъча. )

А когато се опонира само "от любов към спорта"  това не е интересно просто . :)
« Последна редакция: 24-10-2009, 13:49:20 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Анджи, 
 Благодаря  за въпроса, караш ме да се чувствам "авторитетен" :)
За Пашкулев ли ме питаш?  Сега специално за да ти отговоря,му прегледах набързо книгата "Сила за живот" -2. 
 Като автор ( като практик не го  знам как е)  не е лош, Нахвърлял е доста добри неща за храненето , опитал се е да донади и нещо извън него ( например за храненето според типовете по Аюрведа. Ама много накратко) 40 % от книгата му са рецепти.  За времето си беше полезен като че ли,тогава нямаше пълни рафтове с подобни книжки. 

Но КАТО ЛИЧНОСТ ми е крайно антипатичен и това е понятно. Има поговорка за такива като него - " С чужда пита майчин помен прави " :)
 Аз лично не приемам такива методи за самореклама - неговото си е чиста проба плагиатство,безобразие,  интелектуална кражба или не знам как там го класифицира законът.  Той и тогава стана известен - със "Сила за живот " -2 .  Май че 1994.
Просто тарикат, яхнал  успеха на "Сила за живот" -1 . Издаде втория том със заглавие,вече станало хит,благодарение на Харви и Мерилин Даймънд. Хората се блъскали , издали книга-бестселър ,събраха си овациите съвсем заслужено, в един момент се появява барабар Петко с мъжете, и реши и той да се накачули на клона на славата и издаде със същото заглавие ,дори със същата корица !  втория том.  Не стига че ги краде интелектуално и във всяка правова държава той би бил вече отдавна осъден, ами и едно "мерси " не каза на американските автори , от сорта  "Благодарение на тях и мен почнаха да ме четат" ..  Да си заработи популярност не върху гърба на други.  Все едно аз да издам "Под игото" -2  !!  Дори и да не е незаконно, е неморално, направо безнравствено , абсолютно нетипично за един истински лечител , за какъвто се има Пащкулев. 
Освен това в много други книги виждам, че вече като "авторитет"  се уредил да пише предговорите и да бъде "научен редактор" . Написал едно предговорче от 2 странички и хоп веднага под него - телефонния си номер. Случайно да не го пропуснат и него..
Знам, в бизнеса морал няма и това,което той прави може да е съвсем естествено, но щом се правиш на интелектуалец, на лечител .. така не бива .  На такъв не искам да му знам лечителството .Пари да ми дават, при него не отивам.  Истинският лечител е скромен и тих. Човек с морал.

Ето пак ще спомена д-р Хрущев от Евпатория - приема само по един пациент на ден. Никъде не се рекламира, дори кабинетът му е скрит в една голяма сграда-никаква реклама!!  Супер скъпо оборудване , уникален личен пример - суровояд, и гладуване на вода  от 25 г.  Тъй и не можах да разбера колко взема за преглед и диагностика ,защото и вторият път ( сега септември стоях три часа и половина при него)  не ми взе никакви пари, дори и след диагностиката и лечението с  "Барс" ( струва 50 000 долара). Обиди се ,че не му вярвам, че мога от раз да почна гладуване на вода 15 дни.  Още преди беше казал : "Аз съм обезпечен, лекувам за удоволствие"
 ТОВА Е ЛЕЧИТЕЛЯТ !  За него съм бил стотици километри  и пак ще отида.
Другото е само бизнес. ..
« Последна редакция: 24-10-2009, 13:53:05 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.397 секунди с 22 запитвания.