Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Храна за перфектни тела  (Прочетена 5863 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Храна за перфектни тела
« -: 23-06-2011, 12:44:25 »

Тъй като Бате Бино спомена в една тема че не се пишат интересни неща във форума реших да копирам тази статия от моя блог. Аз наистина вярвам че храната която консумираме се отразява на нашите мисли и емоции:
 Храната, която консумираме може да оформи фино и бавно нашето тяло и да ни направи релефни. Някои хора не вярват в това твърдение. Но ако това с което храним нашите тела не ни се отразява, тогава кое? След като веднъж проумеем това, става по-лесно да изберем храни, които ни правят по-силни, по-енергични, по-красиви, защото всяко хранене става част от това, което сме на най-дълбоко ниво. Тялото е истинска скулптура, която се изрелефява и шлифова от избора на нашата храна.
   „Ние сме това което ядем“ е закон, който се е знаел във всяка култура и цивилизация на човешката история. Това е космически закон. Логично е да се предполага, че този който иска да стане по-здрав трябва да консумира най-здравословните храни. Този който иска да се разкраси, трябва да консумира най-разкрасяващите храни. Осъзнавайки важността на храната ти можеш да промениш живота си.
   Квантовата физика е открила, че няма истински природни закони, но има основни природни образци. Един от тях е за „Причината и следствието“. Ако не внимаваме и избираме бедна на хранителни вещества храна, това ще има своите последствия. Добре е да запомним, че ако започнем да се чувстваме уморени, имаме лошо храносмилане и констипация, то това  може да бъде напомняне да премахнем „причината“. Ако се вслушаме в сигналите на нашето тяло ще разберем, че храносмилателните и други проблеми са причинени от консумацията на грешни храни.
   Много хора са осведомени, че света е създаден с определени хранителни образци, които са идеални за нас от както сме се появили на Земята. Още през първите векове човечеството е просъществувало основно на сурова растителна храна. Това включва зеленолистни храни, ядки, семена, корени, билки и плодове. Това са били и все още са най-леснодостъпните храни.
   Често има дебати какъв е всъщност човека – плодояден, месояден, всеяден, тревояден и т.н. Истината е, че човека би ял „всичко“ – растения, животни, червеи, насекоми и т.н. Когато някой спре да яде „всичко“, тогава настъпва момента на потресаващо осъзнаване, че това което ядем дълбоко и радикално се отразява на начина по който мислим, чувстваме и по който се държим.
   Суровата растителна храна е тази, която придава блясък на очите, лъскавина на косата, свежест на кожата и приятен аромат на тялото. Суровата растителна храна е красива. Приготвяйки и хранейки се с тази храна е изкуство. Всяка съставка е нов цвят. Веднъж след като сме станали чисти отвътре, всичко отвън също става такова. Хранейки се с предимно сурова храна представлява не само начин да живееш в мир, любов и хармония с природата, но също така и най-високо ниво на човешкия дух. А сега си представете идеалния образ на вашето Аз. Може ли такъв идеал да бъде достигнат хранейки се с храни-боклуци? Суровата растителна храна съдържа сок и доставя всичко необходимо на вашите клетки – протеини, въглехидрати, мазнини, витамини, минерали, хлорофил и ензими. Суровата храна е магия!
http://desilifestyle.net/2011/06/%d1%85%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d0%bf%d0%b5%d1%80%d1%84%d0%b5%d0%ba%d1%82%d0%bd%d0%b8-%d1%82%d0%b5%d0%bb%d0%b0/
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Храна за перфектни тела
« Отговор #1 -: 23-06-2011, 15:20:47 »

   Често има дебати какъв е всъщност човека – плодояден, месояден, всеяден, тревояден и т.н. Истината е, че човека би ял „всичко“ – растения, животни, червеи, насекоми и т.н. Когато някой спре да яде „всичко“, тогава настъпва момента на потресаващо осъзнаване, че това което ядем дълбоко и радикално се отразява на начина по който мислим, чувстваме и по който се държим.
 

Мда, много са ми интересни такива дебати, все едно Онзи там горе ни е създал току-що, без да ни даде някакво "ръководство за употреба" към телата ни. Ние седим, чешем се зад врата и се чудим - сега пък това тяло с какво ли трябва да го храня?  :Confus_3:

Еми ... нека се чудят, аз лично отдавна спрях да агитирам, проповядвам, обяснявам и т.н. Предадох се просто, неам нерви вече! В крайна сметка всеки носи глава на раменете си. Както се казва "дай на мъдрия съвет, за да стане още по-мъдър и на глупака, за да те намрази"!

п.п. Нямам пред вид форума, тук сте все пичове и пи... .
« Последна редакция: 23-06-2011, 15:24:41 от Diego de la Vege »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Храна за перфектни тела
« Отговор #2 -: 23-06-2011, 17:23:17 »

Деси, споменах ,че напоследък не се пускат :)
 А ти така си го написала - не можем да спорим , вярно си е . Няма май и какво да дискутираме , то това е химна на форума :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Gerity Borisova

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Храна за перфектни тела
« Отговор #3 -: 25-06-2011, 13:16:06 »

Цитат
Eh,Ehhh,mmdddaaa,perfektnoto tqlo,si e moe tooth tooth,Az znam nai dobre kak se topqt izli6ni maznini,tejki kilogrami,s cenata na promenen jivot izcqlo!na 36 god sam ot dobri4,i se kazvam Geri.momi4eta i mom4eta visoka sam 160sm,predi 3-god,bqh 98kg.po4nah razdelno hranene,ot momenta na po4vaneto za 6-meseca smazah 48kg.i ostanah na 52kg.Ve4e 3-god,sam vegetarianka i surovoqdka na 100%!Nezagubih nito santimetar ot muskulatuta si,a tq mi ostana spomen ot moeto uno6estvo,10-g0d,sportuvah karate!Ot koito 5-god karate,2-god,box,2-god kikboh i 1-god ke4!me4tite mi bqha drugi no kato se omujih i rodih da6terq si ,rabotata stana UUJJJAASSSSNNAAA,a tq milata da mi e jiva i zdrava,e 14 god ve4e ,ot 15 god sam omujena, i ot 3-god,uspqh da vazvarnaaaa MOETO AAAAZZZZZ! obi4am vi uspeh na vsi4ki :Content_22: :kisss: :Appetit_4:

Дешев: обръщам го на кирилица, доколкото мога. Гери, моля те да пишеш на кирилица в бъдеще. Справка - т. 3 от правилата на форума.

Ех,Еххх,ммдддааа,перфектното тяло,си е мое  ,Аз знам наи добре как се топят излишни мазнини,тежки килограми,с цената на променен живот изцяло!на 36 год сам от Добрич,и се казвам Гери.момичета и момчета висока сам 160см,преди 3-год,бях 98кг.почнах разделно хранене,от момента на почването за 6-месеца смазах 48кг.и останах на 52кг.Вече 3-год,сам вегетарианка и суровоядка на 100%!Незагубих нито сантиметър от мускулатута си,а тя ми остана спомен от моето юношество,10-год,спортувах карате!От които 5-год карате,2-год,бокс,2-год кикбокс и 1-год кеч!мечтите ми бяха други но като се омъжих и родих дъщеря си ,работата стана УУЖЖЖААССССННААА,а тя милата да ми е жива и здрава,е 1ч год вече ,от 15 год сам омъжена, и от 3-год,успях да възвърнаааа МОЕТО ААААЗЗЗЗЗ! обичам ви успех на всички   
« Последна редакция: 25-06-2011, 13:24:54 от hristo.deshev »
Активен

Gerity Borisova

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Храна за перфектни тела
« Отговор #4 -: 25-06-2011, 13:23:02 »

Ако някой има нужда от помощ,бих помогнала на драго сърце!  :Content_22: :Content_22: :Cherries ;)
« Последна редакция: 25-06-2011, 13:25:39 от hristo.deshev »
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Храна за перфектни тела
« Отговор #5 -: 25-06-2011, 13:28:07 »

Гери, страхотна и мотивираща история! Поздравления за успехите!

Освен това изпитвам огромно уважение към хора хора тренирали кеч. Дори не знаех, че се тренира това в България.  :heart_2:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Gerity Borisova

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Храна за перфектни тела
« Отговор #6 -: 25-06-2011, 14:52:59 »

С много неща съм на ясно спорта във българия е трудна история именно поради тази причина хората затлъставят !!! тъпчат се със кави ли не боклуци и искат да имат супер тела  ЕЕЕ а това няма как да стане !!! Наясно съм със всякаква храна каквато и да е тя ! Бих помогнала на свеки който иска !!! Има хора във България спортуващи кеч и много други бойни спортове ноо никой не говори за това . И никой не говори за нашият българин във световната федерация по кеч -МИРОСЛАВ!!!!!      много жалкоо                                                       
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Храна за перфектни тела
« Отговор #7 -: 29-06-2011, 01:19:52 »

Деси, споменах ,че напоследък не се пускат :)
 А ти така си го написала - не можем да спорим , вярно си е . Няма май и какво да дискутираме , то това е химна на форума :)
Как можах да я пропусна тази думичка "напоследък"? Много съм несъобразителна! И все пак благодаря! :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Храна за перфектни тела
« Отговор #8 -: 29-06-2011, 08:19:26 »

Всички думички са важни ( както и тези с най-дребния шрифт, които са още по-важни :) )  а даже и препинателните знаци  :) 
 Безчет хищни адвокати правят пари като дебнат кого да осъдят, който не си е изпипал договора до последната запетая.
Тук може и да не е фатално ( най-много да се поразсърди някой)  но по институциите трябва много да се внимава , че да няма изненади :) 
По-добре да изпотявате служителите ( както аз умея :) ) обаче да сте спокойни, че сте разбрали какво подписвате.
Това като приятелски съвет. Ще си го изтрия след два дни , че е извън хубавата тема на Деси.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Храна за перфектни тела
« Отговор #9 -: 02-07-2011, 17:15:03 »

Деси, приемам твоята теза за храненето.   Проблемът обаче е, че да събираш и приготвяш всичката тази храна си е голямо предизвикателство.   Иска се много време и опит.  А такива като мен нови суровоядци нямат изградени навици и умения.  Ако имаш съвети в тази посока давай-  иначе рецепти има, ама аз един кракер не можах да си изсуша,  та си препекох филийка след като го чаках от сутринта да стане. 
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Храна за перфектни тела
« Отговор #10 -: 12-07-2011, 11:52:17 »

Здравей Вале! Ами с малко повечко организация биха се получили нещата. И аз сега лятото наблягам на простичките неща като плодове и сурови ядки или някой ядков шейк през деня и салати с пълн.хляб вечерта. В момента и аз не мога да си правя сурови крекери защото цяло лято живея в хотела в който работя. Но това не е болка за умиране. Важно е да сме гъвкави и да правим каквото можем! :)
Активен

Йорданка

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Храна за перфектни тела
« Отговор #11 -: 18-12-2011, 19:12:18 »

Ако някой има нужда от помощ,бих помогнала на драго сърце!  :Content_22: :Content_22: :Cherries ;)
Активен

Тедо Димитров

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Храна за перфектни тела
« Отговор #12 -: 24-12-2011, 00:34:46 »

Гледам суровоядство... И се чеша зад ухото и гледам глупово и си мисля... Мама и тате на какво са ме научили!? Аз съм се задръствал с какво ли не!? Дай да почваме да ядем само треви, за да сме здрави и силни... Да, ама не... Трансформацията към якото тяло става чрез счупване от щанги и приемане на храна, която ни е генетично заложено да консумираме. Интересно ми е вие какво ще кажете относно каква храна сме създадени да храносмиламе и усвояваме най-добре, защото оставам с впечатлението, че тук се толерира само веганството.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Храна за перфектни тела
« Отговор #13 -: 24-12-2011, 01:39:16 »

Гледам суровоядство... И се чеша зад ухото и гледам глупово и си мисля... Мама и тате на какво са ме научили!? Аз съм се задръствал с какво ли не!? Дай да почваме да ядем само треви, за да сме здрави и силни... Да, ама не... Трансформацията към якото тяло става чрез счупване от щанги и приемане на храна, която ни е генетично заложено да консумираме. Интересно ми е вие какво ще кажете относно каква храна сме създадени да храносмиламе и усвояваме най-добре, защото оставам с впечатлението, че тук се толерира само веганството.
Излиза че май май точно така е и станало,или по скоро научили са ни на това което са знаели.Въпрос на лична преценка за всеки е да намери баланса за себе си за своето тяло,кое го товари най-малко но го и зарежда достатъчно дори и за щанги.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Тедо Димитров

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Храна за перфектни тела
« Отговор #14 -: 24-12-2011, 09:31:47 »

Ама това не ми отговори на въпроса...
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Храна за перфектни тела
« Отговор #15 -: 24-12-2011, 10:48:32 »

Ами използвай търсачката - тя работи има много писано по този въпрос
Активен
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 22 запитвания.