Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Истината за слънцета, слънцезащитната козметика и Рака на кожата  (Прочетена 1722 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Тъй като времето се затопля реших да споделя моето мнение за слънцето или по-скоро за истерията около него. Навсякъде ни заливат с информация колко е „лошо“ слънцето и колко ни „състарява“. Всички съветват да избягваме слънцето колкото се може повече и да не си показваме носа навън без да се омажем от главата до петите с дебели слоеве слънцезащитен крем.
   Но аз имам друго мнение за слънцето. То дава живот на цялата планета, снабдява растенията с хлорофил, а всички животни и хора се хранят директно или индиректно с растения. Слънцето благоприятства естественото формиране на Витамин Д в нашето тяло, който всъщност не е витамин, а хормон, който увеличава абсорбацията на калция, необходим за здрави зъби, кости и за поддържане на здрава имунната система.
 Сигурно сега ще кажете, че слънцето причинява рак на кожата и преждевременно стареене! Добре, нека да задълбочим малко. Всъщност слънцето причинява кожни проблеми в токсично тяло. Нашата кожа е нашия най-голям детоксикатор, през който се отделят течности всеки ден. Слънцето кара тялото да отделя още по-голямо количество течности през повърхността на кожата. Ако тялото и течностите, които отделя са токсични, те стават буквално канцерогенни т.е. те се „пържат“ в слънчевите лъчи на повърхността на кожата,  което води до изменение в ДНК и може да се развие рак или други кожни проблеми като зачервявания, алергии и изгаряния.. Но ако тялото е чисто от токсини, това не би се случило т.е защитата от слънчевата радиация става от вътре на вън. Ако дневното ви меню е богато на антиоксиданти такава опасност практически не съществува. Звучи малко объркващо, но има логика.
   Това не означава, че трябва да се печем по цял ден под слънцето. Ние имаме нужда само от няколко минути всеки ден за да стимулираме образуването на витамин Д. В зависимост от типа кожа ви трябват от 5 до 30 минути. Ако искате да защитите вашата кожа от прекомерно облъчване, носете шапка или се скрийте на сянка. Повечето слънцезащитни кремове са токсични и само добавят химикали, които се пържат на повърхността на кожата. Те блокират производството на витамин Д и увеличават риска от рак.
Ето и моите начини за защита от слънцето:
*80% от дневното ми меню се състои от сурови плодове, зеленчуци, семена и ядки;
*избягвам консумация на месо и млечни продукти, които отделят амоняк, а той причинява бръчки;
*опитвам се да съм на слънце поне 30 минути на ден,а лятото до 1 час;
*преди и след слънчева баня се мажа с кокосово масло, което има естествен слънцезащитен фактор;
*приемам спирулина като хранителна добавка, която осигурява вътрешна защита от слънчевите лъчи.
И така. Не се страхувайте от слънцето, а го уважавайте! То има невероятно лечебна енергия, без която не можем да живеем.
Както за толкова други неща в живота, законът на Шулц може да се приложи и в  този случай: „ Малките дози стимулират, умерените задържат, а големите убиват.
http://desilifestyle.net/2011/05/%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b8%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d1%81%d0%bb%d1%8a%d0%bd%d1%86%d0%b5%d1%82%d0%be-%d1%81%d0%bb%d1%8a%d0%bd%d1%86%d0%b5%d0%b7%d0%b0%d1%89%d0%b8%d1%82%d0%bd%d0%b0%d1%82/
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Чудесен пост! От доста време се чудех защо е цялата тази истерия около слънцето. На мен, до миналата година, лятото ми се появяваха лунички по лицето. Това лято, от около 2 месеца, всяка сутрин пия сок от моркови и количеството им е редуцирано драстично спрямо други години!
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.124 секунди с 22 запитвания.