Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Кокосово масло  (Прочетена 103344 пъти)

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Кокосово масло
« Отговор #100 -: 09-03-2015, 15:19:25 »

И аз бих искала да си купя някакви грамажи, но малко се смущавам. Ще изчакам първо ВОВ да си купи.  :bleh
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Кокосово масло
« Отговор #101 -: 09-03-2015, 19:34:20 »

 Ами, както казах, когато имам нещо налице, пускам го в раздела и ако иска някой, взима си.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Кокосово масло
« Отговор #102 -: 10-03-2015, 13:54:38 »

От какво е направена тази "центрофуга"? Т.е. получава се нещо като да го минеш кокоса на блендер, само че оборотите не са толкоз високи и евентуално и температурата!?
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Кокосово масло
« Отговор #103 -: 10-03-2015, 22:53:17 »

От какво е направена тази "центрофуга"? Т.е. получава се нещо като да го минеш кокоса на блендер, само че оборотите не са толкоз високи и евентуално и температурата!?

" Центрофугата" е преса. Тоест, изстисква. Блендера реже и с него си правиш субстанция която определено не е масло.  Оборотите са много ниски. Температурата е нормална.
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Кокосово масло
« Отговор #104 -: 14-12-2015, 17:56:44 »

Миналатс едмица за пръв път се сдобих с кокосово масло. Засега ще го използвам главно за козметични цели, пък по нататъка може и да го пробвам в кулинарията  ;D
Трябва ли да го съхранявам по някакъв по-специален начин - в хладилник, далеч от светлина и тнт.?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Кокосово масло
« Отговор #105 -: 14-12-2015, 22:36:31 »

При мен на стайна температура не се топи. Слънчева светлина, по подразбиране или за всеки случай - не.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Кокосово масло
« Отговор #106 -: 19-01-2016, 18:29:22 »

Аз също го съхранявах в шкаф. Особено сега зимата е идеално. Лятото се втечняваше доста в по - горещите дни.
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Кокосово масло
« Отговор #107 -: 20-01-2016, 11:01:02 »

Да и аз го държа на стайна температура и не се разтапя, поне този сезон е така :D
Иначе има много добър ефект върху косата ми и съм доволна - правя я по мека осоебно в краищата и не я омазнява допълнително.  :Content_14:
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Кокосово масло
« Отговор #108 -: 28-01-2016, 01:12:01 »

  А само ако знаеш на кожата как се отразява :) Но най-вероятно вече знаеш де!
   Най-добре е кокосовото да стои твърдо и да си разтапяте толкова, колкото ще ползвате. Което ще рече - на лятос в хладилника. И като Вов- нейде на сенчица. Сигурен съм, че си го разтапяте в стъклен съд, на водна баня  :Content_14:
  В нета, трайността му за нищо я нямат...от 1 година, та до цели две - ДРЪН-ДРЪН. Вярно е, че повечето кокосови масла по магазините може да държат по-дълго, но само защото вътре има сол и пипер ;). Имам предвид скъпите масла...евтините даже не обсъждам, защото те само изглеждат и миришат като кокосови! Ако все пак попаднете на чисто, прясно добито масло, бих предложил да си купувате количество за месеца. За по-дълъг срок - в хладилник за най-сигурно! От лични наблюдения досега, прясно добито масло, държано в хладилник, на 4-5тия месец вече почва да променя вкус и мирис.
  Масло със примамлив "снежнобял" цвят, аз лично бих избягвал...колкото и да е скъпо и каквито и сертификати да има. Известно ви е, че сертификата е печат на още една група от хора по веригата, дето иска да лапа, без да е произвела нищо. И този печат се продава, без значение колко и дали е чист продукта.
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Кокосово масло
« Отговор #109 -: 28-01-2016, 09:20:25 »

Благодаря за съветите Venci  :flowers2:
Ще следя за срока на годност, защото ив  магазина ми казаха, че спокойно могада си го използвам поне година. Но явно не стоят точно така нещата.
Засега не съм го пробвала за кожата на лицето, защото и без това е ужасно мазна.  :surpris_23:
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Кокосово масло
« Отговор #110 -: 26-02-2016, 15:06:07 »

Аз пък така и за косата си го пожалих, толкова вкусно ми беше. Но ще си купя скоро и пак ще започна да прекалявам с него :)
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Кокосово масло
« Отговор #111 -: 24-11-2016, 19:22:15 »

Та... да се върна отново на темата.  :whistling2 - emotloader:

Използвам кокосово масло за косата си от няколко месеца и мога да кажа, че и се отразява много добре.
В други форуми (предимно английски) чета, че много жени го използват и като нощна маска за лицето, която слагат преди лягане и измиват сутринта. Препоръчват го и за мазна кожа, защото я хидратира и балансира.
В същият момент на много места, попадам на информацията, че кокосово масло е комедогенно - спомага образуването на комедони.
И тъй като моята кожа и без това е изключително мазна и предразположена към образуване на акне - има ли някой, който може да даде съвет или да сподели опит с използването на кокосово масло в/у лицето.  :flowers2:

Ако кокосовото масло не е подходящо за кожата на лицето, кое бихте препоръчали вие?



« Последна редакция: 24-11-2016, 20:00:43 от Atlantis »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Кокосово масло
« Отговор #112 -: 25-11-2016, 09:05:50 »

Здравей Атлантис,
аз не мога да ти дам съвет относно използването на кокосовото масло като козметика за лице.Аз го използвам за вътрешна употреба предимно заради язвата, която имам.Правя с негово участие сладки или солени десерти и ястия.Но моята кожа също е мазна и съм разбрала от личен опит,че когато се храня с по - течна сурова храна кожата ми се хидратира по - добре.Трябва да увеличиш приема на повече сурова храна и то да примаш повече сокове или зелени смутита.Така ще ти се изчисти, обезмазни и хидратира кожата по - добре.Аз лично през зимата когато е много студено и от студа ми се зачервява кожата на лицето използвам бадемово масло и много съм доволна.Купувам бадемовото масло от индийски магазин , във Варна на ул. " Мария Луиза " 20.
Така,че те съветвам да използваш и бадемово масло.Когато вътрешно се примат повече течности и сурови храни под форма на зеленчукови или плодови сокове или смутите кожата се хидратира и изчиства перфектно.Ако нямаш навик да правиш сокове си постави тази цел.В нашият дом особено зимата пием много сокове от червено цвекло, тиква, моркови, ябълка, магданоз и целина.
Дано съм ти била полезна с моят опит, макар,че не ползвам кокосово масло като козметика.Но си правя с него домашна паста за зъби и съм много доволна.
Поздрави !
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Кокосово масло
« Отговор #113 -: 07-12-2016, 15:58:44 »

 Приятели, имам питане. Ако приемем, че кокосовото масло е се запазва най-дълго време в черупката си, не е ли по-добре да си купуваме цели узрели кокосови орехи, в къщи да ги режем и да си хапваме маслото от тях?  :Confus_3:  :surpris_23:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Кокосово масло
« Отговор #114 -: 08-12-2016, 08:03:34 »

VOV,
това е най - доброто решение - да се консумира цял плод без да се извлича маслото от него.Това е идеално особено за тези плодове, които са богати на масла като авокадо, кокос.При извличането маслото се окислява от въздуха , а по принцип растителните масла са много по - нетрайни от животинските масла.Затова навремето са готвили със свинска мас и са използвали и много краве масло.Тези животински мазнини са по - трайни от растителните.Маслото от различни видове ядки също е нетрайно и трябва , по - добре е да се консумира ядката отколкото самото масло от нея.Даже е добре ядката да се счуква тогава, когато ще се консумира.Чурупката много добре запазва ядките.
Поздрави !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.139 секунди с 23 запитвания.