Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Киста на яйчника и бременност...  (Прочетена 5019 пъти)

keti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
    • KetiZzpot

Здравейте!
Отдавна не съм писала, но ми спряха достъпа до нет от работата. Въпроса ми е следния. Бях на преглед - казаха, че кистата на яйчника, която си имам от години още си е там (4,5см) бях решила да я лекувам с уринотерапия - 3 седмици дамски душ всяка сутрин. Чувствах се прекрасно, в последствие се оказа, че съм забременяла, но кистата си стои... чудя се до колко е опасно и какво мога да направя, че да я махна без да навредя на бебче. Дали някой има съвет? Все още не съм напълно суровоядка, но без жива храна не сядам на масата. Чудех се ако мина на суровоядство сега прочистващите процеси в организма дали няма да навредят по някакъв начин, защото зная по принцип, че не се правят такива процедури по време на бременност и кърмене. Но пък ако мина само на сурова храна това ще е супер за бебо... Ох не зная... помагайтееее!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Киста на яйчника и бременност...
« Отговор #1 -: 10-07-2009, 07:32:27 »

Можеш да увеличиш % сурова храна без да правиш пречистващи процедури. Аз не бих ги правила по време на бременност. Също и докато кърмя. Затова не съм предприела нищо от този сорт до момента, защото все още кърмя.

Кистата не мисля, че ще навреди на бебето. Аз бих я оставила т.е. не бих я мислила сега. Не бих акцентирала върху нея като нещо лошо. Бих се концентрирала върху растящото в мен бебче. :) Суровоядството, съм чела, помага при такива проблеми/ситуации. Също така не се знае дали и след раждането още ще е там кистата. Кърменето също би помогнало. Яж повече авокадо. И то помага.
Има едно готино нещо, което аз често прилагам: там, където имаш болка, неразположение, си представяш как разцъфва цвете. Нещо като медитация. :)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Киста на яйчника и бременност...
« Отговор #2 -: 10-07-2009, 13:14:17 »

Кети, здравей и от мен!

Съгласна съм с написаното от Вери. Никоя от дамите във форума или пък наш познат не е имал 100% суровоядна бременност, за да може да ти даде съвети. Ако увеличиш суровата храна, няма да навредиш на бебето; а пречистванията ги отложи във времето, ще дойде техен ред.

Относно кистата: чела съм, че малките по размери не са опасни за развиващия се живот. Проблем би могло да има, ако кистата нараства и то бързо. Все пак гинекологът ти ще е с повишено внимание и ако можеш, не мисли за нея, а както Вери те посъветва, отпускай се и мисли за нещо хубаво.

След близначетата на Феникс чакаме и твоето бебче  ;)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Киста на яйчника и бременност...
« Отговор #3 -: 10-07-2009, 15:13:38 »

Кети аз имах голяма киста-6.6см септември 2007. Изписаха ми противозачатъчни 3месеца а тъкмо ги бях спряла за 10месеца. Аз съм сигурна че при мен се образува в сладствие на хормоналния дисбаланс който ми предизвика 6годишната употреба на контрацептиви. Но при мен още на първия месец се спука. След 3-те месеца започнах да търся алтернативен метод на лечение на хорм.дисбаланс и реших да пробвам натурален прогестеронов крем. От година и половина го ползвам и съм страшно доволна. Но този крем не се използва при бременност. Може би наистина при твоя случай би било хубаво да не мислиш за нея както те посъветваха Вери и Влади и нещата може да се подредят от само себе си. Успех!
Активен

keti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
    • KetiZzpot
Re:Киста на яйчника и бременност...
« Отговор #4 -: 10-07-2009, 22:14:10 »

Много благодаря за отговорите!
Аз вече наистина се концентрирам върху хубавите неща... след няколко дни страхуване вече се успокоих... Бяхме на доки, той каза, че не било киста и кистозен яйчник, което би оказало проблеми при забременяване, а не при самото бременеене. МНоооооого ме успокои. Сега си започвам както си и карам: до обяд плодчета, на обяд салатка и нещо друго (или без него) и вечер нещо пак със салатка... Иначе за авокадото зная - благодарение на вас. Даже си посадих една костилка и тя е поникнала точно когато е станало бебо... Мнооого обичам такива съвпадения! Благодаря ви отново!
Активен

 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 22 запитвания.