Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Молба за помощ - силен метеоризъм!  (Прочетена 68162 пъти)

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #20 -: 05-07-2011, 21:19:48 »

Христо,не се чувствам засегнат ни най-малко.А за даване на съвети ще се включа в темата която си пуснал,но сега не ми се пише.
Активен

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #21 -: 06-07-2011, 16:26:17 »

Привет ..съчувствам ти искрено за проблема, понеже и аз го имам същия.  :Confus_3:
Мога да ти предложа някое от храненията да замениш със сок, това ще даде малка почивка на храносмилането. Движението също помага при мен, аз вечер или когато имам време, правя коремни преси и други упражнения за коремните мускули, но дори и една по-продължителна разходка, ако не друго със сигурност няма да навреди. От няколко седмици започнах пробиотици да приемам, още не мога съвсем да усетя, но мисля, че добре се отразява и на този проблем. Може би наистина, ако тялото ти го позволява, едно пречистване би било най-доброто решение...макар и сега да ти е невъзможно.
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #22 -: 06-07-2011, 16:40:09 »

И аз съм доста метеоритен, ето нещо и от мен:
Лещата ме надува повече от боба!
Докато съм на 100% сурово съм ОК, щом включа варени зеленчуци (по-скоро на пара) веднага се надувам.
Комбинирането на храни също оказва влияние - никога не смесвам плодове с каквото и да е, изчаквам 60-90 мин. и тогава друго, разни смутита-путита в които има плод и зеленолистни, забрави. Останалите неподходящи комбинации са всеизвестни.
Татака.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #23 -: 07-07-2011, 10:07:16 »

ама как ги измисляш само :)  ( това за смутитата)
 за хора с метеоризъм е опасно да се смеят така мощно  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #24 -: 07-07-2011, 14:15:28 »

за хора с метеоризъм е опасно да се смеят така мощно  :)

Че какво опасно има, освобождава се "напрежението"  tooth  човещинка си е ...
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #25 -: 07-07-2011, 15:59:52 »

Току що прочетох нещо интересно по темата. Ако проблема е от дисбактериоза - в продължение на седмица-две се взима по скилитка чесън сутрин нагладно и вечер 2 часа след хранене.
Някой беше писал тук за прополисова тинктура в този случай, става, но ако кърмиш не знам дали това е удачно, прополиса е силен алерген.
Активен

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #26 -: 15-07-2011, 23:28:09 »

Eeeх, много ви благодаря, че така разпалено сте се включили!
Дори не знам какво по-напред да кажа.

По едно време имах някакво вътрешно усещане, подобно на това, което бате Бино казва - че организмът сам ще се справи с това, някаква реакция е и т.н.
Но след време започна да ме притеснява - продължава дълго, при това - доста изразено.
Затова и се обърнах към специалисти - както вие тук сте казали - трябва си лекар.

И отивам аз поотделно при двама от най-добрите гастроентеролози в БГ - и двамата са в ВМА.
Единият преглежда  с ехограф и съветва - ще ядеш повече сурови храни, повече плодове, зеленчуци...обяснявам, че само това ям, той обаче пак неговото си знае. Като нямаше какво повече да каже, рече - а, и кисело мляко яж.

Вторият - потресаващ случай. Влизам, казвам какъв е проблемът. Казвам също, че няма никакви други оплаквания - няма болки, кръв в изпражнения, запек, диария...абе - нищо друго. Той...стои и мълчи. После изцепва - И на какво според Вас се дължи това подуване?
Направо паднах. Казвам - не зная, затова идвам.
Лягам на ехографа. Гледа, гледа - всичко било чудесно. И започва - такаааааа, значи - спираш всякакви сладки неща като шоколади, бонбони...аз казвам - ама аз не ям...дори не ме изслушва, ами продължава - няма да пиеш кафе, аз опитвам да кажа - ама аз не пия /и никога не съм пила/, той ме прекъсва и продължава - и газирано също! АЗ - и газирано не пия...Той си продължава - и никакво прясно мляко!
Изчаках го да свърши с невероятната лекция и обясних, че тези неща не ги консумирам от години, а някои от тях никога не съм ги консумирала. Неговите думи бяха - Ако спазваш тази диета - всичко ще бъде наред.

Просто нямам думи. Хора, много се отчаях, наистина!

Забравих да спомена - правих чревна хидротерапия - това е единственото възможно прочистване за кърмачки - нямаше никакво намаление на подуването.

Вече не знам какво да правя, наистина.
Сладки неща вече почти не ям, за любимия ми плод в любимия ми сезон тотално съм забравила - динята, ама от време на време не издържам и хапвам някакъв плод - я праскова, я стафидка. Но количествата са направо нищожни, честно!

Но от такъв дневник, какъвто ме съветвате да си правя, няма никакъв смисъл - каквото и да сложа, каквото и да е - всичко се подува. Тези дни се опитвам да ям само краставици, магданоз, маслинки /някъде прочетох, че Ванга препоръчва при такъв проблем маслини/, мааалко житни кълнове и пълнозърнесто хлебче.

Истината е, че се опитвам да ям възможно най-малко, защото усещам, че тогава подуването спада, явно стомахът, червата имат нужда от почивка, обаче не мога! Покрай кърменето като цяло постоянно съм гладна.
Просто се чувствам в порочен кръг.

Извинете, излях си душата. :surpris_25:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #27 -: 16-07-2011, 05:53:18 »

Здрасти, Фабриция!
Включвам се само да кажа, че идеята на Донна за ензимите ми харесва. Имам чувството, че при теб, просто не се разгражда храната както трябва и се получава това подуване. Enzy-Mill са от растителни източници, така че са подходяши за нас, а и са ми препоръчвани като едни от най-добрите. Не са скъпи, така че, пробвай пък да видим какво ще стане.  :Content_22:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #28 -: 16-07-2011, 06:35:02 »

Почивка на храносмилателния тракт, без да се получава какъвто и да било дефицит на хранителни вещества се прави със соково разтоварване. Вери ако чете, ще каже дали е добре за кърмачки, че съм останала с подобно впечатление, може и да греша. Бих добавила и клизмите на Малахов, аз май навсякъде взех да ги препоръчвам тези клизми  tooth.
Тук има клипчета за сокото: http://www.recipemagician.com/category/video/
и много по темата с него, търси juice feasting
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #29 -: 16-07-2011, 15:07:34 »

Фабриция наистина твоя проблем е доста неприятен.И понеже си кърмачка не е желателно да преминаваш на соколечение или друго пречистване. Режимът ти е много добър. Включи ензими както са те посъветвали съфорумците. Но не видях никой да споменава пробиотици или поне аз не видях. Според мен са много важни. Аз използвам едни евтини на Лактофлор. Продават ги във всяка аптека. Мисля че те ще ти облекчат проблема защото ще увеличат полезната микрофлора а тя е много важна за правилното храносмилане и усвояване на хранителните вещества. :)
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #30 -: 17-07-2011, 09:31:45 »

Във връзка с микрофлората, според мен най лесно се възстановява с прполисови капки за по малко от месец прием. Някой беше го споменал по горе и го подкрепям ;)
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #31 -: 17-07-2011, 12:05:23 »

Едното не изключва другото-пробиотиците са напълно съвместими с прополиса.
А лактофлор има една опаковка,която наистина е много евтина 100 капс. за 9и нещо
Активен

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #32 -: 20-07-2011, 00:05:23 »

Здравейте отново!
Благодаря за новите включвания!
Проблемът си стои все така...  :(

Относно ензимите - моята леля е хомеопат /и още нещо/. Когато я помолих да погледне какво ми има, каза - липсват ти ензими. Много се изненадах, защото...нали суровите неща съдържат ензими, пък аз сурово си ям, ям...Та тя първоначално каза - пробвай без таблетки, а вземи папая - съдържа много ензими. Хапвах папая, е, не много редовно, ама ефект не видях. Може би пак трябва да почна. И да взема все пак ензими...Има едни с папая и артишок...не знам...

Относно пробиотиците - на мене първото ми предположение беше за тях. Тогава се разтърсих и си купих тези - http://www.nowfoods.bg/p/GR-8-Dophilus
Понеже е веган, свободен от лактоза, растителен продукт.
Пия ги вече близо месец...ама резултат не виждам.

Деси, Лактофлор не е растителен, нали?
« Последна редакция: 20-07-2011, 00:21:42 от fabricia »
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #33 -: 20-07-2011, 08:14:16 »

А как си с килцата? Ако по време на бременноста си качила петнайсетина килограма и сега стремително отслабваш, кой-знае с колко триглицериди и други боклуци е пълна кръвта, товарят черния дроб, той пък оказва влияние на храносмилането и т.н.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #34 -: 20-07-2011, 10:04:26 »

За съжаление "хомеопат"  не означава "диагностик" :) Лелята няма как да направи такива и подобни заключения без специфични изследвания.

За пробиотиците много препоръки се дават тук. Наложило се е вярването , че щом е написано "пробиотик", значи си изпълнява мисията и допълнително умуване не е необходимо.  Хм, де да беше така.. :)
  За да се постигне търсения ефект, са нужни достатъчно количество полезни бактерии, (точно както са нужни достатъчно количество бацили за да ни разболеят- ако са малко, организмът ги неутрализира лесно. знаем - те са навсякъде.)

Никой от производителите не дава отговор на едничкия  и най-важен въпрос - как успяват да задържат бактериите живи в една капсулка  или хапче няколко месеца или година ?? ( за целия период от завода през рафта на аптеката че до нашата "аптечка")
 За разлика от лекарството, пробиотикът си е един жив продукт.  А Знаем колко изтрайват живите продукти...
Не е идеята да се "отчетат"  с някоя и друга оцеляла бактерийка, (както го правят, нали са бизнесмени преди всичко),  която да бъде "схрускана" от "лошите" бацили и да е безсмислено дали с нея или без нея..., а да има наистина достатъчно количество, което да е годно за сражения когато постъпи в организма.
Това изобщо не е лесна задача! 
Има един руски продукт( то какъв друг би могъл да бъде :) ) , който лично за мен няма равен по мощност , тестван е многократно, резултатът винаги е  от  светкавично подобрение до незабавно тотално излекуване.  За един ден само неутрализира връхлитащ грип , като  подобрението започва да се усеща още след 2-3 часа след първата доза. На който съм го дал да го пробва , не иска да чуе за нещо друго.  В семейството на един приятел този препарат е като светиня , която се охранява зорко , за да е под ръка винаги, когато се наложи "помощ отвън". Детето му престана да употребява антибиотици, към които се беше почти престрастило.  
  "Ветом"  е разработен с подкрепата на ГМО бактерия. Производителите ясно си дават сметка колко антирекламно действа това на купувачите. Ако можеше да го избегнат, със сигурност щяха.. :)  (Да , за някои неща трябва да се плати определена цена )
Въпреки ,че препаратът дори не е сертифициран за употреба от хора, той се харчи  като топъл хляб  , нищо че струва 50 лв  бурканчето и че се купува от ветеринарната аптека . ( добре е да се пият четирите вида , общо 200лв)  
Хората не са прости, те са наясно , че продукт който прави излишни повечето от лекарствата в една аптека, няма как да бъде сертифициран така лесно  :)

Така че Фабрицийка , щом така и така пробваш наред, можеш да удариш пък в десятката с този препарат. Ако няма кой да ти го купи от Русия или Украйна, аз мога да ти донеса когато отида (скоро)  
Склонен съм даже на експеримент :
( просто ми е любоппитно , а това вече е проблем :) )  
ако не те оправи , няма да плащаш, останалото количество ще ми го върнеш, аз ще го ползвам :)
« Последна редакция: 20-07-2011, 10:08:05 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #35 -: 20-07-2011, 14:52:31 »

А как си с килцата? Ако по време на бременноста си качила петнайсетина килограма и сега стремително отслабваш, кой-знае с колко триглицериди и други боклуци е пълна кръвта, товарят черния дроб, той пък оказва влияние на храносмилането и т.н.

Килограмите ми преди бременността бях 54. През бременността качих 8 или 9. Сега съм към 60 кг. Нито съм се старала да отслабвам, нито пък и съм. Като цяло те не се забелязваха тези килограми и през самата бременност. ИМах само корем. ;D

бате Бино, винаги много се радвам на постовете ти! Благодаря ти, че ме уважи тук! Моят проблем, де!
Слушай сега - аз като написах за леля, затова писах - хомеопат и още нещо. Просто умее жената да вижда някакви неща. Например преди години бях на аквапарка в Несебър, тя не знаеше, че съм там де, той тъкмо беше новичък, и на един от акракционите страшно си джаснах ръката. Веднага й се обадих и още преди да й кажа за какво й звъня тя ми каза - за ръката не се притеснявай, няма страшно, не е счупена, вземи си еди какво си и не я движи и ще мине след две-три седмици.
На сина ми също вижда разни работи.
Обаче пък при мене има хем такива случаи като този в Несебър, хем случаи, в които ми казва нещо, което не е така. Тоест - явно не винаги става връзката или не тълкува винаги точно това, което вижда, получава...не знам...Затова е странна ситуацията с нея - хем й вярвам и нямам нужда от изследвания, хем съм недоверчива...шантава работа. :o

За пробиотиците - напълно съм съгласна с тебе. Аз като цяло съм страшно против всякакви добавки и честно казано много време се борих със себе си и не исках да купувам нищо. Но този проблем направо ме влудява и нали знаеш, то просто идва един момент, в който човек е готов на всичко. Е...почти на всичко. ;D Месо и млечни не бих прояла. Но пък и твърдо вярвам, че не е от това проблемът. Но ей така си казах - хайде, вземи да пиеш, пък какво толкова може да се случи...и така се разрових да разгледам различните пробиотици и избрах този. Наистина тъпо е, нищо не знам конкретно за него, уж гледах да има много бацили...но сега като те чета - има много логика в това, което си писал...

За руския продукт - хм, казваш, че лекува грип или че е за всичко? Всмисъл...как реши, че в този случай ще подейства?
И друго ми е интересно - освен тази гмо бактерия, какви са другите му съставки?
А ти сам ползвал ли си го?
Ех, много въпроси, а?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #36 -: 20-07-2011, 15:51:19 »

Благодаря , Фабриция. Няма проблем с въпросите , аз самият задавам достатъчно много :) ( така и трябва. лошо е когато нямаш въпроси :)  )
За съжаление ясновидците не виждат съвсем всичко . И аз познавам такива , и всеки друг.

В твоя случай явно не е от храната. Разбира се , че ще пробваш различни илачи  докато се намери подходящият, кой иска да не е здрав... :)

Всички сме против добавките  най-вече затова , защото не сме попадали на такива, които наистина имат ефект. :)  
Да , има , но са малко. Аз съм напипал няколко такива и ги ползвам на инат.  Но пробиотиците не са точно "добавки" , то си е цяло лекарство, само че е обратно на антибиотика. Анти - убива всичко подред. Про- доставя мощно подкрепление отвън за да може всички заедно да гонят нашественика. Обаче го гонят мъдро - организмът сам решава как да го подхване и да го пропъди. Докато Анти-то е дърварски метод и освен в наистина спешните случаи  е безполезно да се купува, това знаем.( а вече го разбраха и повечето от дипломираните )
 Разбира се ,че съм ползвал и ползвам ВЕТОМ . Винаги се стремя да имам наличности. няма как да знам дали ще помогне при теб , но имам голяма надежда, познавайки ефекта му при други неразположения , вкл. и стомашни.
Имам инфо, всичкото е на руски. Но и ти при въвеждане на думата ще придобиеш огромна информация . Но всичко защо да го четеш, доверяваш се на мен и това  е  :)  Аз как се доверих преди 2 г. на д-р Свирский .
Но най-спокойно можеш да се довериш на проф.Жданов. Това е техният съвременен Левски. Достойна личност неопетнена от комерс или друга нелицеприятност. Въведи в  Ю-ТУБ Жданов, Ветом и гледай.  
 
Един от разработчиците се отцепи и направи нова фирма , като пусна и нов продукт, който е аналогичен, но не е с ГМО - СТЕЛКОР. И от него имам. Дистрибуторът  в Киев (който продава и двата продукта) сподели , че на едни хора едното действа повече, на други -другото. Затова най-добре   двете успоредно.
Трябва да се знае, че официално никой няма да допусне нещо си , което да застраши милиардите на фармафията. И в Русия вече е по-трудно, но все се промъкват разни чудесийки а и матрицата там още не е стиснала така здраво, както в образцовия демократичен  Запад :)

А, да допълня. Има още два много яки препарата,(абсолютно непознати тук)  единият от които ще представлявам у нас само аз. Както се подразбира, "хуманната " е абсолютно против  :)  
Мога да споделя само един пример: имам една приятелка украинка ,живее във Варна. Веднъж ми се обажда да ме пита нямам ли познат погребален агент, че наскоро нали се спомина дядо ми. Викам й - кой умря бре? Тя казва - абе не е умряла мама, обаче натам отиват нещата. Аз й се скарах - викам така не се прави, може ли такова нещо.. Обиколиха няколко болници , майка й наистина като смъртник, (моята майка ходи да помага) , цъкаха с език онези "дипломираните",  както се очакваше ,предложиха й няколко сериозни операции, но жената отказа.Рак била имала , какво ли още не й казаха..
 Почна регулярна употреба на тези двата препарата. Наблегна на този другия, който няма да представлявам, той струва 6 лв., май че само едно шишенце изпи ( и той се купува само от ветеринарната :) :)  )

 Сега е пушка, съвсем нормална жена , даже съм я и диагностирал с акупунктурната , показа съвсем приемливи за нейната възраст стойности .
Сигурно има и други такива секретни чудесийки , аз нали и затова се навъртам в тоя район -  да душа :)
(Извод- не трябва да се подценява ветеринарната! Поне два продукта от там могат да ти спасят живота за почти без пари. Третият продукт ,за жалост , обаче , дори и във ветеринарната го няма още :) , тоест - нийде го няма.   За сметка на това , скоро ще го има при мен :) )  
« Последна редакция: 20-07-2011, 16:08:15 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #37 -: 20-07-2011, 16:23:53 »

 :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22:

Дай повече инфо  ???

Действително най-ефикасните и евтини лекарства се преместиха във ветеринарните аптеки, наскоро търсих гранофорин (онова зеленото), казаха: има го само при ветеринарите  tooth
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #38 -: 20-07-2011, 17:03:03 »

Бате Бино,струва ми се,че ще има доста желаещи да си закупят"Ветом".Въпросът е ,дали ти ще приемаш заявки? :)Май си вкара таралеж.Както и да е,ако приемаш,може би ще съм една от желаещите.Между другото - четирите вида "Ветом"приемани заедно,за какъв период стигат и само в "кризисна"ситуация ли се приемат ,или в по-вечето случаи профилактично?
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #39 -: 22-07-2011, 20:50:01 »

хм.. вдъхновяващо.. на мен ми стана интересен случая с жената болна от рак. Все пак почти всеки има роднина или познат с рак. Как прецени, че може да и дадеш това лекарство, че няма да подейства зле /въпреки, че то от ковчега, къде по-зле/ ..лекарите какво казаха за приема на лекарството преди и след.
Пък и как точно се казва все пак  :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.156 секунди с 22 запитвания.