Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Книгите на Норбеков  (Прочетена 31160 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Книгите на Норбеков
« -: 09-07-2009, 11:51:49 »

  :) Намерете и прочетете книгата на Мирзакарим Норбеков "Опитът на един глупак ,стигнал до прозрението как да се избави от очилата"- вижте неговият учител как го е учил- с тояга в гърба- най-вероятно е събуждал определени точки, по този начин, а самият автор-доктор предлага начин за масажиране на ушите, чрез издърпване- ще кажете нищо ново под слънцето- отново - добре забравено старо!!!Зависи, кой, как и с кави цели ще го прилага...Аз между впрочем смъкнах с един диоптър , но ме домързя :-[ А стила на автора със сигурност ще ви доподне - много прилича на този във форума.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #1 -: 09-07-2009, 12:39:57 »

Аз съм я чела.Обаче нали казах,че познавам един човек дето се занимава с диагностика....та той ми каза,че според него този метод "не чисти добре" проблема,тъй като не го премахва,а го прехвърля напред в Бъдещето.....Нищо лично,само споделям и различно мнение за метода на "Норбеков". ;)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #2 -: 09-07-2009, 13:49:58 »

Василенче,няма лошо за мнението,но според мен(практикуващ системата),това неможе да е вярно.Самите упражнения са такива,че се получава препрограмиране на клетъчно ниво.Не е възможно да го прехвърлиш в бъдещето,тъй като се връщаш в миналото или стоиш в настоящето(зависи от кога е проблемът) и създаваш нов образ(програма),която подсъзнанието изпълнява.
« Последна редакция: 09-07-2009, 13:52:59 от Svetlio »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #3 -: 09-07-2009, 22:59:11 »

Без да искам да споря, само ще кажа, че и Норбеков и другите 'новатори' или 'герои' на нашето време, оперират с методи от преди хиляди години. Нищо ново не са измислили. Всичко е казано от древните мъдреци ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #4 -: 09-07-2009, 23:02:10 »

Ти си един прероден древен мъдрец,човек ;)
Шегичка бре ;D
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #5 -: 10-07-2009, 07:42:10 »

Петко,абсолютно си прав.Това са знания,техники на хиляди години,които са се предавали от майстор на майстор.Просто са поднесени,по начин,които е по-разбираем от съвременният човек,това е.Много от тези техники,нарпимер са били забранени по време на комунизма,защото комунягите са се страхували,че могат да ги използват срещу тях.
« Последна редакция: 10-07-2009, 07:50:34 от Svetlio »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #6 -: 10-07-2009, 07:53:32 »

 :)ЕЙЙЙЙЙЙЙЙЙ,няма да се уморя да повтарям - колелото е открито - давайте да се учим да го ползваме!!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #7 -: 10-07-2009, 07:57:43 »

:)ЕЙЙЙЙЙЙЙЙЙ,няма да се уморя да повтарям - колелото е открито - давайте да се учим да го ползваме!!!!

Ами то общо взето това правим.Обаче има още много хора,които си мислят,че колелото не съществува или че щом е кръгло,просто няма начин то да се върти ;D ;D ;D
« Последна редакция: 10-07-2009, 08:00:39 от Svetlio »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #8 -: 10-07-2009, 09:45:43 »

Просто са поднесени,по начин,които е по-разбираем от съвременният човек,това е.Много от тези техники,нарпимер са били забранени по време на комунизма,защото комунягите са се страхували,че могат да ги използват срещу тях.
Моето мнение е, че повечето 'нови' методи се пишат с цел печалба и нищо повече. Ако си намериш един йога инструктор, той ако прецени ще те отвори на всякакви такива техники...дори смея да твърдя, че ще ти даде есенцията на нещата, а не тея окраски дето слагат 'модерните' писачи.
Всяко нещо дето се експонира...по-точно дето се прави като бизнес е съмнително. Имам предвид най-вече в сферата на здравословния начин на живот. Уважавам хората, но когато чуя - "Аз открих..." или "Моят метод..."....и видя че говорят за неща от преди Христос, разбирам колко ги интересува здравословното. Пример: Шри Шри Рави Шанкар дойде в България. Слушах го внимателно. На няколко пъти той каза за "неговия" метод и за това, че е "открил", "измислил" дихателна практика. Питам се аз как тази практика я има описана в древните писания, като "Упанишадите", сутрите на Патанджали и др. Значи Шанкар дори да е на 1500 години сега, пак няма как той да е измислил тези неща.
Другото при него е невероятната реклама, която го съпътстваше. Мисълта ми е, че това е просто една машина за пари. Няма лошо. Популяризирай йогата, пранаямата в частност, но НЕДЕЙ си приписвай авторство! Много е грубо това!
« Последна редакция: 10-07-2009, 09:50:37 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #9 -: 10-07-2009, 10:01:27 »

Нашите инструктори,не съм чул да говорят,че са измислили нещо.Даже напротив,те наблягат на това,че знанието е древно и че просто са съчетали нещата.Но нас ни дразни друго при Норбеков.Примерно в Рeйки,си караш нивото и после влизаш,при който и да е учител,на символична цена(говоря за същото ниво).А при нас няма такова нещо.Примерно,карал си основно ниво и ако искаш да влезеш на следващ семинар от същото ниво,пак плащаш същата цена.Това ни дразни,още повече,че само в нашият клуб в Бургас си нямаме преподавател(горките сирачета :D) и имаме нужда да си поговорим с някой от тях.
« Последна редакция: 10-07-2009, 15:37:58 от Svetlio »
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #10 -: 11-07-2009, 21:40:44 »

Наистина нямам намерение да се заяждам, но колко парички вече изхарчи по метода Норбеков? - тренировки и въобще всичко за което си платил??? до колкото знам за  цената на всички курсове + мастър класи възлиза на 3500 лв.....
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #11 -: 12-07-2009, 07:13:12 »

Ами 1 ниво го карах на 200 лв.,2 ниво на 250 май,че забравих вече.Мастерская е скъпа,към 2000 лв.....нещо такова.За трениревките си плащаме по 2 лв.за залата,това е.Но знанията които съм придобил,немогат да се сравнят с цената,която съм платил.
« Последна редакция: 12-07-2009, 07:15:06 от Svetlio »
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #12 -: 12-07-2009, 18:34:44 »

Просто са поднесени,по начин,които е по-разбираем от съвременният човек,това е.Много от тези техники,нарпимер са били забранени по време на комунизма,защото комунягите са се страхували,че могат да ги използват срещу тях.
Моето мнение е, че повечето 'нови' методи се пишат с цел печалба и нищо повече. Ако си намериш един йога инструктор, той ако прецени ще те отвори на всякакви такива техники...дори смея да твърдя, че ще ти даде есенцията на нещата, а не тея окраски дето слагат 'модерните' писачи.
Всяко нещо дето се експонира...по-точно дето се прави като бизнес е съмнително. Имам предвид най-вече в сферата на здравословния начин на живот. Уважавам хората, но когато чуя - "Аз открих..." или "Моят метод..."....и видя че говорят за неща от преди Христос, разбирам колко ги интересува здравословното. Пример: Шри Шри Рави Шанкар дойде в България. Слушах го внимателно. На няколко пъти той каза за "неговия" метод и за това, че е "открил", "измислил" дихателна практика. Питам се аз как тази практика я има описана в древните писания, като "Упанишадите", сутрите на Патанджали и др. Значи Шанкар дори да е на 1500 години сега, пак няма как той да е измислил тези неща.
Другото при него е невероятната реклама, която го съпътстваше. Мисълта ми е, че това е просто една машина за пари. Няма лошо. Популяризирай йогата, пранаямата в частност, но НЕДЕЙ си приписвай авторство! Много е грубо това!

И аз бях на лекцията:)  Спомням си, че каза, че е синтезирал прочетеното от книгите- пробвал  го е първо върху себе си и така..
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #13 -: 12-07-2009, 19:56:00 »

...и така измислил неговата дихателна техника ;D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #14 -: 12-07-2009, 21:59:10 »

 Аз бих могъл да кажа ,че съм още по-безкомпромисен дори от Петко в това направление - лечителството да е повече бизнес, отколкото да си е лечителство.  Лечителството не е фармацевтика. При него  ценностната система трябва да е съвсем различна. Светльо ще се обиди, но Норбеков е типичен пример в това отношение. (Леля Емилова-също.)Може да е велик, може да носи оздравление, ама когато отвсякъде мирише на пари , мен лично нещо ме дистанцира.Спорил съм по този въпрос с познати по повод на лекцията на един духовен учител в Гранд -хотела миналата година,забравих му името ,че някакво сложно беше... Цялата зала очакваше да чуе нещо мъдро, ама аз лично продължих да очаквам и след края на лекцията ..:))  
Казаха ,че имал добър бизнес !?  Духовен учител от Индия - бизнесмен . Това е като любовно-лиричен  поет - шеф на мафия . Не знам, светът явна се променя..
  Има една пословица : " Ако си мъдър, не може да не си скромен. Ако си скромен, не е задължително да си и мъдър " :)
« Последна редакция: 12-07-2009, 22:02:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #15 -: 12-07-2009, 22:04:27 »

...и така измислил неговата дихателна техника ;D :D



Aз не си я спомням....Говореше за дишането, но за техника.....Какво точно каза?  И дали си спомняш за слънчевата вода-стъкленото шише за 12 или 24 4аса     се оставя да престои под слънцето?Мерси:)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #16 -: 12-07-2009, 22:13:12 »

radosti, аз на лекцията не съм бил. Гледах по бТВ какво каза.
Бате Бино, за съжаление и самата Индия се е комерсиализирала тотално по отношение на йога...така разправят хора, върнали се оттам. Всеки втори е гуру ;D :D, а това, че не може да се наведе да си върже обувките как да го коментираме ??? :D Истинските йоги там, разправят, били в планините, далеч от светската суета :)
А това за Норбеков е направо нямам думи да искаш 2000 лв. за да мине ниво...че дори и божествено ниво да е...не може да измерваме всичко в такива суми...За тези пари ще ходя 2-3 години на йога...а за мен там е истината, там са нещата дадени от мъдреците, там сумите са съвсем символични...не искам да изпадам в положение да рекламирам прекалено моя йога учител, така че спирам...засега ;D :D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #17 -: 12-07-2009, 22:35:53 »

бате Бино,не се сърдя,знам,че не го казваш с лошо.Аз казах по горе,че нас точно комерса ни дразни,но това е положението.Аз парите съм си ги избил 100 пъти,така че съм доволен.
Петко,2000 е  само бизнес курса.Освен това,има и друга истина,освен йогата.Норбеков е майстор.На изток,така казват на мъдредците.40 години е усвоявал техники,които не всеки може да овладее.Човек си личи по резултатите.Не напразно го наричат щамповач на милионери.Преди 2 години,Путин кани 7 от най-проспериращите бизнесмени в Русия,6 от тях са ученици на Норбеков.Резултатите говорят сами за себе си.
« Последна редакция: 12-07-2009, 22:41:53 от Svetlio »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #18 -: 12-07-2009, 23:46:18 »

Ок, но не виждам защо трябва да е толкова елитарно всичко. А който няма такива четирицифрени суми, не може да черпи от мъдрото знание, така ли? :-X :o И как така си си избил парите? Тва е лаф от бизнес средите...как да избиеш...Човек, който иска да помогне на хората, не го прави срещу подобни суми, повярвай ми  ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #19 -: 13-07-2009, 09:10:10 »

За елитарното и аз не виждам причина,но е така :-\Сумите са такива,защото майсторският клас сега ще се проведе в "Слънчев ден".Те половината пари за това отиват.То и при д-р Емилова е така.Като сметнеш 30 дневен престой в 4 звезден хотел,ей го на.Разбира се,ако човек няма толкова пари,винаги може да си гладува в къщи или да си избере друга древна практика.Вярвам,че знанието е едно и също.Йога,Рейки,метода Силва,Джон Кехоу,Джоузеф Мърфи и.т.н.,включително бойните изкуства.Всичко се отнася,само до едно,погледнато от различни ъгли,развиване силата на духа.Парите съм си ги "избил",защото съм получил информация,която посредством действие съм превърнал в знание,което пък е несъизмеримо с тази сума.Използвам този бизнес жаргон,защото се занимавам с директни продажби.Нека не забравяме,че тези хора имат много разходи.Те не живеят в нашия град,а трябва нещо и за тях да има.Цената нямаше да ни се вижда,толкова голяма,ако имахме по 1500 евро заплати.А и както казах,това е само за бизнес курса.Другите нива,са със съвсем прилична цена,която всеки може да си позволи,освен ако не си търси оправдание,разбира се.
« Последна редакция: 13-07-2009, 09:24:58 от Svetlio »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 22 запитвания.