Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Моля, дайте ми съвет  (Прочетена 2155 пъти)

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Моля, дайте ми съвет
« -: 22-07-2011, 22:06:50 »

Здравейте, имам проблем и не знам точно как да постъпя. Задълбочава се като че ли все повече, макар да се опитвам правилно да се храня предимно с леки храни...но тъкно обратното още по-зле се чувствам...готова съм на всичко, само да мога да започна да се храня нормално. Но ето за какво става дума - освен обичайното подуване на корема след хранене, през последните няколко дни след като се нахраня вечер, храната не успява да се смели и остава в стомаха, в червата ..и аз не знам точно къде. Усещам мн неприятен вкус, предполагам заради ферментацията, коремът ми се подува невероятно, по-кйсно започва да ме боли силно и да ми се гади.. и ...сега дори не смея да си легна, защото знам, че ще стане още по-лошо. Започнах да вземам пробиотици и ензими, но те не помагат и имам чувството, че дори играят в отрицателна роля...не знам, може и да си внушавам. Досега само коремът ми се подушаве, понякога киселини имах, но рядко вече откакто със сурови манджи се храня. Искаше ми се на водно гладуване да мина за някакъв период, макар и кратък, но последния месец твърде мн отслабнах и е невъзможно, аз вече съм си кожа и кости.
Ето такава е ситуацията при мен, плаче ми се, че от глупост затънах толкова много. Не знам как да постъпя, моля ви, дайте ми съвет...в понеделник мисля на лекар да ида. Каквото ми изпише, ще го вземам, само да започне организмът ми да работи нормално. Много съм притеснена, а и от няколко дена и в гърлото си усещам нещо - като че ли ми е заседнало и ни нагоре, ни надолу, стои си там и не мърда. От какво ли ще е това, изчетох в интернет какво ли не, настръхната ми косите от някои от писанията там...
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Моля, дайте ми съвет
« Отговор #1 -: 23-07-2011, 06:10:02 »

Препоръките биха били същите като в темата за метеоризма , Нану.
Обаче тъй като си уплашена най-вече от това , че не знаеш причината,  върви на чичо доктор да видиш дали ще може да познае нещо ( от три пъти :) )  - най-вече за да се успокоиш. 
Може да не е чак толкова страшно, случвало се е и на други хора, спокойно.
Обаче ако усетиш , че докторчо не е убеден в причината , не се засилвай да изкупуваш аптеката :) 
(Лекар да не напише рецепта е все едно мъжко куче да не вдигне крак  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Моля, дайте ми съвет
« Отговор #2 -: 25-07-2011, 09:38:08 »

Колко време след хранене се появяват оплакванията?Имаш ли оригване и киселини като легнеш на ниско?
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Моля, дайте ми съвет
« Отговор #3 -: 27-07-2011, 11:06:01 »

Колко късно вечер хапваш - пробвай да ядеш най-късно до 6 часа и количествата да не са големи. Когато се храниш не прави нищо друго освен да се храниш - никаква телевизия, компютър, книги, музика... Сдъвквай повече пъти всяка хапка. Стреса е много определящ за това дали организма ще ти работи добре - затова ако си фокусирана върху състоянието си и притеснена - след като се нахраниш измести временно фокуса към нещо приятно, хоби, разходка, приятно занимание... Щастливите хора нямат никакви здравословни проблеми. Премахни от ума си всичко, което те стресира и натоварва. Лесно е да се каже, но не лесно да се осъществи, но ти опитай.
Активен
Духът владее материята!

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Моля, дайте ми съвет
« Отговор #4 -: 28-07-2011, 18:55:35 »

 На мен ми прилича на гастрит с понижена киселинност.Все пак добър гастроентеролог ще го диагностицира.Нищо обезпокоително.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Моля, дайте ми съвет
« Отговор #5 -: 29-07-2011, 08:48:00 »

... а и от няколко дена и в гърлото си усещам нещо - като че ли ми е заседнало и ни нагоре, ни надолу, стои си там и не мърда...
Една позната имаше такива симптоми, дори трудно преглъщаше храната, щото я заболяваше гърлото като гълта, беше се шашнала яко. Гастроентеролога я попрегледа и каза че има спазъм на хранопровода, получавало се напр. от притеснение, след няколко дена се оправи.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 22 запитвания.