Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на една усойница  (Прочетена 13410 пъти)

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #20 -: 15-07-2009, 22:45:58 »

Не работя.
Не бих казала че спортувам усилено или нещо конкретно.
Правя упражнения за разтягане, 5мата тибетци, каланетика и бейли денс от време на време...
Ако не ме мързи правя кардио с обръч или на вело.
Омислям да тръгна на плуване, много обичам .
Защо ?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #21 -: 15-07-2009, 23:02:20 »

Ами от опит и аз знам, че когато човек не работи и не спортува, мисли много повече за храна ;) Гледай да си запълваш времето и ще видиш, че няма как да изяждаш по 1 кило тахан, примерно ;D Пробвай йога...може да ти хареса ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #22 -: 15-07-2009, 23:17:58 »

леле, змийче, как цяло кило тахан, това е много тежко, аз повече от няколко лъжици не мога наведнъж... ма на следващото ядене пак де ;D ами знам, че звучи странно, но и 6000 калории не са 6000 ако е сурово... аз мисля, че трябва да ям 2000-2500 на ден, пък по принцип ям повече и всяка седмица си свалям по около килограм... преди да мина на суровоядство (бях на нещо като разделно хранене и постепенно станах веган, после суровоядец) и аз броях калории като ненормална и се държах в дефицит за да отслабвам и пак около 1-1.5кг на седмица свалях... като се има предвид, че тежах много повече от сега, тоест "горях" повече и се предполага по-лесно да се топят сланинките... а реално сега свалям с почти същата скорост, само дето се движа по-малко, тежа по-малко, ям поне 2-3 пъти повече и не броя и не следя нищо, освен собствения си кеф ;)

виждам, че се притеснявате с Жмуц да пуснете на всеослушание колко кг сте свалили с Дюкан... то и аз не съм си казвала колко съм свалила без Дюкан, а би било много стимулиращо за затлъстелите хора, които незнайно защо си мислят, че само тая диета действа ??? еми, ти дори не си стигнала 100те килограма, някои от нас ги бяха стигнали и задминали... не стига че си причиних всичко това на тялото (да кача толкова много за толкова кратко време), ами и да продължа да го изтезавам с някаква си диета... :-\ всеки си преценява за себе си, но за мен здравето просто беше по-важно от това колко бързо ще сваля кг... пък то не е и като да върви бавно, за няма 6 месеца -35кг, имам чувството, че и с Дюкан нямаше да сваля толкоз... ???

та това трябваше да го спомена, за да разбереш, че става дума за човек, на който преди всичко се лепеше и пълнееше със скоростта на светлината... и аз не мога да повярвам, че сега си ям повече от доволно и същевременно отслабвам, но със суровото това просто някак си се случва... единственото, което трябва, е да си отпуснеш душичката за някоя и друга седмица да свикне тялото ти с новия начин на хранене (без да се вманиачаваш с кантара) и после всичко ще си дойде на мястото... :)

Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #23 -: 15-07-2009, 23:22:50 »

Така си е :) Рупаш мазни(но сурови) ядки и отслабваш! Факт си е ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #24 -: 16-07-2009, 07:19:07 »

Петко абсолютно съм съгласна. Аз си хапвам доста сурови калорични храни като авокадо зехтин ядки кокосово масло бонбони тахан но не напълнявам от тях а дори отслабнах. Добре че поне си задържах килограмите на 50. Моят съвет е просто да не се занимавате с тоя Дюкян. Тази диета е една заблуда и е много жалко че толкова жени са се зарибили да спазват този абсурд.
Активен

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #25 -: 16-07-2009, 09:53:50 »

Петко , аз точно докато работех постигнах тез килограмови висоти.Не е като да съм била слаба,но просто на работа съвсем се окръглих.Стрес, заседнал по цял ден зад бюрото , нездравословни храни и склонноста ми към качване...искам да кажа е не дебеля щот лежа по цял ден вкъщи.

Марулке , не се притеснявам да кажа колко съм свалила с Дюкан.17 кг.Бях станала 90 почти, на 1.74. Аз по принцип винаги съм имала вариации с теглото.Тамън сваля до поносими кг и айде пак нагоре...цял живот съм си така.За това сега изпитвам панически ужас и се изприщвам при всеки грам + . На жмуц разправях вчера , ставам в 6 часа само и единствено за да се премеря.Ако всичко е наред (разбирай нямам + ) лягам да си доспя.Ако обаче, не дай си Боже кантарът покаже +200 гр...сговнява ми се целия ден.Знам че е обсесия , знам че ненормално, ама за сега не мога да го преодолея.А, и обиколките със сантиметър си следя всеки ден...Луда съм, знам :)
А твоят резултат е чудесен ... хбаво е че си се взела  в ръце и си намерила "своят" начин да се чувстваш добре.Аз за сега се лутам от една крайност в друга...и имам чувството че безвъзвратно съм си объркала организма.И малко да изпусна нещата и пак щепочна да качвам.
А за килото тахан...не съм пробвала още за един ден да го изям  ;D , само като пример го дадох на неограничените ми възможности.Просто съм лакома и обичам сладко, и да ми е вкусно.Ама буркан от 700 гр си го хапнах за 10 дни...което пак си е множко.И отвикналият ми от въглехидрати организъм веднага реагира.
Колкото до режимът на Дюкан....ми аз не мисля че е чак толкова лош...не за вас естетсвено.
Ама за хора с тежък обезитет, които ядат по един хляб на ден само да си "затопват", 2-3 шоколада да си подслаждат и т.н ... този режим е вариант...
На мен лично ми помогна.Знам че от всяка диета/ограничение се сваля...тази просто е "модерна" напоследък :)
И за пълен човек, сс хранителни разстройства е много трудно да си изработи собствен режими да го спазва.На мен лично ми е невъзможно.Трябва да имам някаква рамка.
Много се отплеснах...
1.5 кг си замина вчера  :D
« Последна редакция: 16-07-2009, 09:57:33 от зМиа »
Активен

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #26 -: 16-07-2009, 09:56:56 »

Деси, аз и на други места четох , че отслабваш...много ми е странна тази работа, как става с мазнини  ::)
« Последна редакция: 16-07-2009, 09:59:07 от зМиа »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #27 -: 16-07-2009, 11:11:20 »

 :)Аз тоя Дюкюн, не ща и да го знам...ти дете мотика нямаш ли си,градинка нещо...там   килограмите остави и здравосновна храна намери... :-*
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #28 -: 16-07-2009, 13:08:50 »

Деси, аз и на други места четох , че отслабваш...много ми е странна тази работа, как става с мазнини  ::)
Аз също отсслабнах. -10кг съм. След като родих бавно, но славно се стопиха. А все още кърмя. Не помня кога съм била 50кг. Като забременях бях 60. :) Не съм си поставяла за цел да отслабна на всяка цена.  ;) Стана от само себе си.

За Д. не знам лош ли е, добър ли е. Още когато си похапвахме животински продукти, ми се струваше адски много погълнатото месо.
« Последна редакция: 16-07-2009, 13:12:24 от Вери »
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #29 -: 16-07-2009, 23:47:28 »

Напълно споделям мнението на Петко за Ахимса (ненасилие). Ако в живота ни няма Химса (насилие под каквато и да е форма, в това число спада яденето на месо), сме на прав път определено. Иначе се лутаме, ли лутаме...

От този Дюкан толкова хора са пострадали, малеее... направо ми се свива сърцето!!!!!! Дано по-скоро се откажете от него...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #30 -: 17-07-2009, 04:58:51 »

Дюкан, дава крила защото само след няколко дни започваш да виждаш топящите се сантиметри, това не значи че го подкрепям, но и аз минах през него като за старт. Спазвах го само един месец и пак ми беше трудно. Радвам се ,че не ми стигнаха силите за повече, но и успях да запазя радостта си от свалените килограми и поне не напълнях отново, само през зимата сложих две килца,но то е обяснимо. От два месеца се опитвам да се храня предимно суровоядно, като имам само няколко дни прегрешения. За два месеца ще се похваля със вече 7 свалени килограми и всъщност достигнах нормалното за мен тегло отпреди 10-тина години. Обаче сега започва и един друг момент, дали няма да искам още и още и как ще успея да спра процеса след последните 3 килограма, които искам да сваля. Защото сега ям, а слабея и не изпитвам зависимост от храната и най-вече от сладко и тестено. Затова змийче....сигурна ли си, че имаш нужда от този протеинов четвъртък? Мисля, че същите резултати се поддържат и с един ден лунуване, а такъв има всяка седмица. Следващият такъв ден е 22юли от 05.35 до 23юли 05.35. Хем ще задържаш, хем можеш и да сваляш по нещо от излишъците, хем ще разтоварваш организма си от храна. Освен това в повечето от религиите има ден на пост в седмицата в който е желателно не просто да не се приема животинска храна, а въобще да не се приема никаква храна. Дали е случайно?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #31 -: 17-07-2009, 10:56:07 »

Обаче сега започва и един друг момент, дали няма да искам още и още и как ще успея да спра процеса след последните 3 килограма, които искам да сваля. Защото сега ям, а слабея...
 
И аз доста отслабвах и не спирах да слабея 7-8 месеца. Свалих 16 кг. и вече 3-ти месец съм си едни и същи килограми. Просто всеки сваля до ниво на пълно изчистване на излишната маса. При някои суровоядци дори съм чувал, че година по-късно връщали малко от изгубените килца. Важното е да се храним разнообразно, другото организмът ни сам ще регулира ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #32 -: 19-07-2009, 14:25:42 »

Такамм..за вчера не помня много, имаше салати и диня, и сладолед :)

Днес:
закуска : пчелен прашец + ленена напитка.
по-късно - рзен диня , около 300 гр.

Обяд:фреш от моркови, цвекло и ябълки, 6 бадема.

ще вечерям салата някаква и може би печени тиквички или патладжан.
Ама после ще дойда да се отчета какви съм ги надробила.

п.с. тоя тахан...играта ми разказа, днес още не съм яла, ама акъла ми е все в него  ;D

Вечеря :
2 филийки био ръжен хляб с кьополу
домат
зелена салата
тахан с мед и кокос  ;D
« Последна редакция: 20-07-2009, 08:57:00 от зМиа »
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #33 -: 19-07-2009, 14:43:44 »

какъв сладолед хапва? в смисъл от суровите ли рецепти беше, или стандартен... :)

абе, тахан... ти почни да правиш другите сурови изкушения, да те питам кога ше ти остане време за тахан... :D то всичко е толкова вкусно, аз едвам смогвам да изям всичко що ми се яде :o
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #34 -: 19-07-2009, 16:51:56 »

Стандартен , марулче :)
Раффи-течен шоколад.

Видях в твоя дневник че ядеш суров ссладолед,копнах си рецептата и ще го пробвам като си купя авокадо.

А бе многоса скъпи в Сф ядките да му се незнае...онзи ден от Билла си купих 250 гр бадеми-7 лв почти.А днес на пазара идях че килото е 20...минала съм се демек  ;D
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #35 -: 19-07-2009, 17:24:44 »

абе, раффи-маффи... ;D ти си направи тоя сладолед от авокадо да та питам после :P аз днес си го доизядох моя, даже се опитах да си направя раффи-маффи и аз, ето снимка да видиш за кво става дума, отгоре залях с кленов сироп и бадеми (аз си зимам 250гр за 3,50лв, и пак е скъпо)... снимката е малко мазало, а вкусът оставям на фантазията ти ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #36 -: 19-07-2009, 18:11:38 »

Искам и такъв сладолед да ми направиш ;D :D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #37 -: 19-07-2009, 19:41:59 »

още нещо не искаш ли да ти направя? кажи си, не се притеснявай ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #38 -: 19-07-2009, 21:11:14 »

Нали виждаш, че съм скромен все пак ;D :D :D :D ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Дневникът на една усойница
« Отговор #39 -: 20-07-2009, 12:31:00 »

20.07

Закус:
пчелен прашец, ленена напитка, кафе
диня - 300 гр

Обяд:
3 шоколадови трюфела (страхотни са) ,5 покълнали бадема

Ще има и още нещо ама ще допълвам после :)
Днес ще ходя до Билла, дано има читаво авокадо, да правя сладолед  :D
Покълнах си и жито и слънчоглед.Ще си взема готови кълнов от броколи и люцерна.
Айде, до после.

Допълвам....
Към обяда:
кьополу
3 трюфела
1 чушка
6 покълнали бадема

Вечеря:
зелена салата със слънчогледови кълнове
2 филийки био ръжен хляб с кьополу
3 трюфела (за сега  ;) )

Ламята Спаска пасти да яде...ама ПМС'а не прощава.
« Последна редакция: 20-07-2009, 21:06:55 от зМиа »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.111 секунди с 22 запитвания.