Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Нужда от помощ  (Прочетена 1658 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Нужда от помощ
« -: 30-07-2011, 08:01:49 »

Здравейте. Вчера след плаж(на почивка съм) с клечка за уши си нараних тъпанчето. Мисля, че не  е спукано, но боли и болката се предава към гърлото. Ще отида на лекар, но в понеделник. Въпросът е че се чудя дали да пия антибиотик сега, заради опасност от инфекция. На сурова храна съм и не ми се иска да пия антибиотици и подобни химии. Какво бихте ме посъветвали?
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Нужда от помощ
« Отговор #1 -: 30-07-2011, 11:26:35 »

Здравей, De Niro! Мисля, че трябва да запазиш спокойстиве и да си изтърпиш болката, която сам си си причинил. В никакъв случай не го мокри докато не оздравее. Отиди на лекар за да види състоянието на тъпанчето. Смятам, че не е необходимо да пиеш антибиотици. Ако започнеш да вдигаш температура предлагам да направиш едно гладуване. Пожелавам бързо да се оправиш и искрено съжалявам, че заради такава нелепост си нарушил почивката.
Активен
Намасте :)

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Нужда от помощ
« Отговор #2 -: 30-07-2011, 14:23:35 »

Преди години и аз имах подобен проблем с тъпънчето - освен, че имаше болка, протече и кръв. На лекар бях и ми казаха, че е добре, изписаха ми капки. Ползвах ги малко. След няколко дни всичко беше наред. Не пий антибиотици на своя глава. Отиди просто да ти го видят и те ще ти кажат какво му е състоянието.
Активен
Духът владее материята!

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Нужда от помощ
« Отговор #3 -: 30-07-2011, 22:04:59 »

Благодаря за съветите. Запазих самообладание и не пих антибиотик, макар, че вече го бях купил. Вече съм по-добре. Дори не смятам да ходя по лекари.
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Нужда от помощ
« Отговор #4 -: 01-08-2011, 12:54:55 »

 Аз също съм си пробивала тъпанчетата, остава си един от най-гадните ми спомени. И въпреки, че казаха че ми няма нищо, не беше точно така. От тогава имах шум в ушите също и с времето пронизващи болки, и естествено с гладуване всичко си дойде на мястото. Ушите са много чувствителни и не се сещам за по-безопасен начин за справяне с проблема, а щом се е случило скоро, суровоядството може би ще бъде достатъчно. Не трябва да се пренебрегва такъв случай, защото могат да последват доста неприятни промени, без да усетиш, че това е причината. 
Активен
 

Страницата е създадена за 0.156 секунди с 22 запитвания.