Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: силата на настоящето–екхарт толе  (Прочетена 23568 пъти)

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62

Мн горещо препоръчвам тази книга,има някаква особена сила в написаното,която те хварля в настоящето по един неописуем начин.Доста такава литература съм изчела,но никога досега не съм била толкова впечатлена.Поне на мен така ми действа  :bleh  :Content_22:
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

lustenau

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #1 -: 07-08-2011, 00:04:23 »

  Горещо ти препоръчвам  ''Нова земя'' пак на Толе :)) само дето нещата описани в двете книги трябва да се практикуват в реалният живот
Активен

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #2 -: 07-08-2011, 00:19:19 »

Ами аз това исках да кажа(може да не съм се изразила добре  :Confus_3:),че на мен ми помогна да бъда по–осъзната още докато я четях и сега продължавам в същия дух  :peperudi:
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

lustenau

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #3 -: 07-08-2011, 00:28:51 »

Ами аз това исках да кажа(може да не съм се изразила добре  :Confus_3:),че на мен ми помогна да бъда по–осъзната още докато я четях и сега продължавам в същия дух  :peperudi:
Браво  поздравления :Content_14:
Активен

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #4 -: 07-08-2011, 01:04:49 »

 :thankyou: "Гласа на покоя" също е хубава и тя е от толе :)
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #5 -: 07-08-2011, 08:41:11 »

И аз съм фен на "Силата на настоящето", даже я препрочитам в момента. От доста време в библиотеката събира прах "Нова земя". Ще взема да я прочета и нея, щом така я нахвалихте.  :D
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #6 -: 07-08-2011, 10:07:43 »

Бих се радвал тази книга да се озове в електронен вариант в пощата ми.
Нищо лично към автора но е много тръдно да се прецени кой на кого трябва да плаща за труда.
Аз на автора за да му чета преписаната от източния кладенец мъдрост или той на мен за вложеното време да се запозная за енти път с явлението " Търговия с внушения и вяра"

След като много ми хареса в електронен вариант може и да реша да му платя справедливо възнаграждение , купувайки си оригинала на хартия.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #7 -: 07-08-2011, 10:55:38 »

 "Нова земя" е страхотна книга. Отначало малко ме стресира, защото е доста различна и силно въздействаща. Харесвам духовните учители като Толе, защото не си създават имидж на някакви едва ли не недостижими свръхчовеци. Той изглежда и говори толкова земно  :peperudi:. За първи път ми направи впечатление във филма Living luminaries. Оттогава прочетох въпросната книга и изгледах доста клипове с него. Интервюто му с Опра е доста добро.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #8 -: 07-08-2011, 11:29:20 »

И аз харесвам Толе и всички, които си помагат сами.Не случайно е казано - "Помогни си сам, за да ти помогне и Господ".
Ако човек сам не си помага и Господ не може да го стори.В такъв случай, да НЕ се разчита на Толе /и който и да е друг/ е най-правилният избор!
« Последна редакция: 07-08-2011, 11:39:28 от Ros »
Активен

lustenau

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #9 -: 07-08-2011, 12:42:07 »

Нова земя   Според мен книгата е обобщение и синтез на другите две книги  истина е че тq предава източната мъдрост за намиране на покоят и мирът в  нас  но също така тя е подтик за опознаване на самите нас  и средата в която се намираме  До същите тези неща се достига и чрез йога  а може би  и чрез други  практики  Впрочем нqкъде Петко бе споменал че истинските неща са открити преди 3000 години и няма нищо ново под слънцето те само се предават в по  приемлив вид за разбиране  но както самият автор казва ако си готов за тази книга тя ще предизвика интереса ти  пък ако не тя ще е безполезно четиво  Аз я четох преди година че и повече дано вярно съм му предал мисълта  :)
Активен

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #10 -: 07-08-2011, 12:59:51 »

Съгласна съм с Ros i lustenau,някои хора ще я използват в живота си,а за други ще остане просто още една прочетена книга(всичко зависи от човека)  :bleh
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #11 -: 10-08-2011, 03:56:00 »

Орто,книгата я има в спиралата,може да си я изтеглиш от там.Само да ти кажа,че за извесно време Толе се е държал като клошар,спял е по пейките и др такива,вероятно след тази информация няма да я прочетеш,за което мога само да съжелявам,тъй като книгата е страхотна  :bleh
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #12 -: 15-08-2011, 03:43:17 »

Орто,книгата я има в спиралата,може да си я изтеглиш от там.Само да ти кажа,че за извесно време Толе се е държал като клошар,спял е по пейките и др такива,вероятно след тази информация няма да я прочетеш,за което мога само да съжелявам,тъй като книгата е страхотна  :bleh


Погрешно тълкуваш.  Мерси за препратката в спиралата. Появи ми се натрапчивата идея че сте надушили свещения грал измежду книгите и се притесних да не се изчерпа от сергиите докато се наканя да я купя.
Това на майтап но библиотеката ми е задръстена от индийска сектантска литература и наскоро обмислях подарък на градската библиотека. После ми хрумна че това може да бъде вредно за крехките наивни души на масата от населението и предпочетох да ги запаля. Няма да отидат безполезно на кино, ще ми стигнат за една седмица да пека миди на тенекия на Камен Бряг.   Отдавна си дадох обет за книга пари да не давам и си го спазвам.


Сега за книжлето: По средата съм може и да си променя мнението с което не ангажирам никой:
Автора на 30 години получава тежка депресия, 6 месеца не знае къде е, може би тогава му се е увредил мозъка. Преписва няколко индийски ръкописа и му хрумва старата песен на нов глас, да пробута индийската църква в Канада. Тоест идеята не е точно такава а е за да си спаси мързеливия задник от бачкане, избира да търгува със съвети. Бизнеса е сравнително вървежен в развитите страни където има много отегчени богаташи жадни за разнообразие и податливи на недоказуеми теории по Хари Потър.
Толкова на първо четене, по натам ще видим. Но като чета неща които съм ги чел от рязания индиец ШРИ РАДЖНИШ, от Свами Шивананда, Шри Чинмой и още камара роднини на онзи проскубан Реотан Манганек всичките до един търгуват с вяра и дават съвети на учениците си от които се издържат. Това е филма и досадното е че непрекъснато им повтарят да се успокоят.
Оная изнасилената Луйз Хей не пада по долу. Това за изнасилването не си го измислям, пише го в полицейското и досие. Решава още от малка да си отмъсти на гадните противни мъже и наивните американски жени.  Полага големи усилия да си заформи красивото лице и се оферира на милионер, който се оженва за нея.  Междувременно се разболява от рак, който е успешно излекуван с милионерските пари в най-скъпата клиника. След като се отегчава от милионерския разкош довършва пъкления си замисъл като се развежда , кълве яко кинта от мъжа си след развода и издава много вредна книга "Излекувай Живота си"
Според която всяка немислеща женка ше се върже на глупостите писани в нея а именно, повтаряне на стихотворения с цел изцеление. И така болнави женоря се вързват, и се опитват да си излекуват рака със стихотворения докато напълнят трапа, без да си направят сметката че тази измекярка харчи милионерските пари и от скука приема в кабинета си по психотерапия отчаяни хора да се забавлява с тях.

За рязания Шри Раджниш , не е истина колко много ми харесва да му чета глупостите.
Като цяло теорията му е консервативна, граничеща с крайната десница. Това е смесица от християнски и езически (индийски) елементи. Гуру е проповядвал свободни сексуални контакти, обещавайки просветление на последователите си. След смъртта на водача, както и след процесите срещу лидери на комуната му, нейната популярност намалява. Раджнееш бил глобен и депортиран скоро след като ВВС на САЩ свалили самолети, натоварени с валута и скъпоценности, които той бил получил от своите почитатели. Има сведения, че смъртта му е настъпила в следствие на СПИН, а много от последователите му са получили венерически болести и психични разстройства като резултат от свободните сексуални отношения и практикуваното медитиране в комуната.

До момента в България сектата е позната единствено с литературата си, която обаче е интензивно рекламирана и отчита големи продажби.
« Последна редакция: 15-08-2011, 04:03:25 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #13 -: 15-08-2011, 08:43:16 »

Мнението ми за Ошо съвпада с това на Ортодоксалния - човек като се разтърси из гугъл за него и излизат брутални неща. Луиз Хей не съм я чел и няма да коментирам.

Тръгнах да поствам, за да обърна внимание на друго, обаче. Горното нещо за Ошо и Хей няма нищо общо с книгата на Толе и досегашната дискусия. Със същия успех бих могъл да отида във форум за коли Фолксваген и да изгенерирам дълъг пост, в който обяснявам, че не съм карал Фолксваген никога, но Опел са много скапани коли.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #14 -: 15-08-2011, 18:50:14 »

Орто хувабо четеш в гугъл и копваш текстове със съмнителен произход,ама поне като го правиш не си го преформяй както ти харесва...ето тва изречение например малко си го преформил: Има сведения,че смъртта му е настъпила в следствие на СПИН, а много от последователите... а в сайта пише Според непроверени сведения...Смъртта му според проверени сведения настъпва в следствие на отравянето му в американските затвори,тъй като бил мн опасен за американците в чиято страна имало хиляди бездомни,които Ошо приютил в Орегон и върнал усмивките по лицата им.Това те не могли да понесат,че един единствен човек спасил тези хиляди хора от глад,студ,клошарство...имали си всичко,работейки и живеейки в комуната,а Америка нищо не правела за тези гладуващи хора.Американците не могли да изтърпят Ошо и как биха могли,едни напълно сериозни,материално мислещи,вътрешно мъртви хора като тях,как биха могли да изтърпят хора изпълнени с живот,радвайки се,празнувайки всеки ден,вътрешно свободни...Но така може да продължим вечно.Малко не мога да те разбера,пишеш такива неща за Ошо и казваш,че ти харесва да четеш неговите глупости  :surpris_23: Все пак ми е интересно що за хора са тези,които са чели нещо от него и пак не могат да схванат за какво става въпрос  ;)
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #15 -: 15-08-2011, 19:01:33 »

А за бруталните неща за Ошо,които излизат в гугъл са подобни на начина по който пише хубави неща за ваксинациите и не толкова хубави за суровоядството  ;)  ;)
Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

lustenau

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #16 -: 15-08-2011, 20:27:42 »

Работатa е че всеки може да надраска всичко за всекиго и да се намерqт куп доказателства за или против 
 Дали е Ошо,Толе, Йога,Зеланд или суровоqдство е все таq Ако ти е полезна тази философиq и ако ти помага за твоето развитие какво би ти пукало ако нqкои пише това или онова за авторът и Ти се явяваш филтър за тази философия и с практиката в ежедневието си  оценяваш полезноста и за теб самия  Щ
   
Активен

natalia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #17 -: 18-08-2011, 01:10:05 »

Цитат на: Ortodoksalen_Anorektik
До момента в България сектата е позната единствено с литературата си, която обаче е интензивно рекламирана и отчита големи продажби.
Орто пак ти е грешна информацията,как успяваш да попаднеш винаги на грешна информация,това явно ти е някаква дарба.В София е бъкано с негови “сектанти“ живи,наши български и мн усмихнати,не приличат нито на депресирани,изнасилени,нито на сексуални маниаци.Но ти сигурно няма да ми повярваш,затова мога да ти дам координати,да отидеш и да ги видиш сам,така поне за едно нещо ще имаш преки,лични наблюдения,а не само клюки чути от тук от там.Ако през пролетта или есента решиш да се свържеш с тях,ще имаш щастието да видиш и “сектантите“ идващи право от комуната му в Индия.Само че си дръж гащите здраво  ;)  :Content_4 - emotloader:

Активен
Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си :))

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #18 -: 18-08-2011, 09:06:25 »

непонятно ми е, че се слагат думи като депресирани, изнасилени и сексуални маниаци една до друга, все едно става дума за синоними :pensif_29:
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:силата на настоящето–екхарт толе
« Отговор #19 -: 18-08-2011, 10:47:26 »

Аз също мисля че циганските братовчеди ходят в Америка за далаверата си.Що не идат в Судан?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.192 секунди с 23 запитвания.