Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Оцветяване на зъби от слънчогледови поници?  (Прочетена 2868 пъти)

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Моля, ви помагайте! Какво ми се случи? Аз почти всеки ден хапвам кълнове. И често пъти това са слънчогледови кълнове. НО последните пъти когато си правя кълнове от небелен слънчоглед по-точно ги изчаквам на поници ми се оцветяват в лилаво-зелено абсолютно всички зъби!Ама, не така нормално да ми се пооцветят и след едно-две миенета да ми се оправят, ами направо стават ужасно тъмни и ми трябват поне 3-4 дни докато се оправят напълно. Мия ги с избелваща паста, такъв гел, кислородна вода, специален спирт, пробвах със сода, шарлани - направо се побърках да ги търкам с какво ли не и как ли не. Последния път без малко да се разплача. Наложи се да си отложа две срещи и не излязох от вкъщи, защото сещайте се на какво приличах в устата като взема да говоря. Ходих на зъболекари, единия ми каза, че ми било променено РН-то?!?!И каза, че друг такъв случай не бил виждал от едно хапване толкова да му се оцветят зъбите на човек. А и на мен преди като съм яла поници не ми се е случвало. Другата зъболекарка, понеже знае как се храня също недоумяваше, но естествено обвини суровоядския ми режим на хранене. Трябва да разгадая какво се случва и има ли мерки срещу това. Иначе просто трябва да забравя за любимите си слънчогледови поници. Или да ги ям ако няма да излизам в близките 3-4 дена :o
« Последна редакция: 11-08-2011, 13:08:43 от Mep »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Някой имал ли е подобен проблем
« Отговор #1 -: 13-11-2009, 08:50:45 »

Val,а ти кажа честно за пръв път чувам и наистина искрено ти съчувствам :(.Казаха ли ти какво означава това,че ти е променено pH?И как се процедира от тук нататък?На мен не ми се е случвало такова нещо ???
п.с:и аз много ги тача слънчогледовите кълнове.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Някой имал ли е подобен проблем
« Отговор #2 -: 13-11-2009, 09:10:48 »

А само от слънчогледовите ли така ти става Вал :-\ ...аз редовно ги ям, че лесно се получават и са вкусни, не съм забелязала промяна, а и зъбите по природа не са ми особено бели ...
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Някой имал ли е подобен проблем
« Отговор #3 -: 13-11-2009, 12:18:10 »

По принцип ПХ-то ,трябва да се е променило към добро,лек алкален превес :surpris_23: Аз си мисля ,че може да има връзка с жабуренето с олио,пробваи да смениш маслото.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Някой имал ли е подобен проблем
« Отговор #4 -: 13-11-2009, 12:29:24 »

Не ми казаха какво изобщо имат предвид под променено РН. Предложиха ми избелване с тяхните методи, но отказах защото съм си правила преди 3-4 месеца.А то не бива да се прави повече от 1-2 пъти годишно. А иначе ми става така само от слънчогледови поницици. Поне засега не съм забелязала и от друго и не дай си, Боже. Ще трябва да се примиря само с белни семки, накиснати, щото тези необелените дето правят поници ги обичам, но....не мога да изляза навън   :surpris_25:. Веднъж от тиквено семе ми се оцветиха, ама съвсем нормално. Поизмих ги по-здраво и нямаше проблем. По-интересното е обаче, че преди не ми е ставало така. Оцветяването и все по-трудното отстраняване на кафевите петна по зъбите започна да се засилва напоследък. Правеше ми впечатление, че много повече време ми е нужно да мине докато пак се върнат в нормалното си състояние. Ама сега ето вече съм 4-ти или 5-ти ден още с такива оцветени зъби. УЖАС!
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Някой имал ли е подобен проблем
« Отговор #5 -: 13-11-2009, 12:31:29 »

Бенато, аз последните някоко дни бях изоставила жабуренето с шарлан. С какво друго всъщност мога да жабуря? Със зехтина ставаше ли студенопресования?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Някой имал ли е подобен проблем
« Отговор #6 -: 13-11-2009, 12:43:03 »

Става,но със сусамено е по добре.Да не ти е някаква липса минерална? Трябва да се пият много зеленчулови сокове ,ако суровоядстваш. Сега ще ме накараш да ти чета дневника от първия ден ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Някой имал ли е подобен проблем
« Отговор #7 -: 13-11-2009, 18:26:31 »

Вал, а дали нещо не е нередно със самите семки, които си купила? Може би си сменила опаковката, доставчика, партидата? Може просто самите семки, от които поникваш поници, да не са наред. Ако трябва, вземи си от две различни партиди, поникни ги и сравни резултата.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.