Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Привет! :)  (Прочетена 3453 пъти)

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Привет! :)
« -: 21-08-2011, 17:01:09 »

Привет и от мен!

До сега не съм писала никога по форуми, за мен това е нещо ново, но скоро попаднах на този сайт и останах слабо казано очарована, а вчера, докато чаках да изстине домашно приготвеният от мен крем, за да го прецедя ;) отворих и форума и четох до сред нощ.  :) Искам да благодаря на всички за споделените рецепти и опит в областта на природосъобразния живот, супер сте, смятам да пробвам голяма част от рецептите, а снощи преди да си легна дори спонтанно извадих содата, пренебрегвайки току-що купената паста за зъби.

Аз не съм точно вегетарианка, макар че от много години предпочитам плодовете и зеленчуците като цяло. Интересът ми в момента е основно в областта на натуралната козметика, почистващи продукти, т.н. От известно време започнах да реагирам алергично на разни препарати и за това реших да сменям всичко из основи, до преди алергиите не съм се замисляла дори, това автопилотът е голяма работа, докато човек сам не се опари, трудно му увира тиквата (поне моята очевидно).  :Confus_3:

Това е за сега от мен. Тепърва набирам опит в тази насока, но ако попадна на нещо интересно или някое мазило ми се получи добре, ще пиша и аз. Сърдечни поздрави!  :peperudi:
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Привет! :)
« Отговор #1 -: 21-08-2011, 17:27:54 »

Добре дошла и успех по Пътя ти към по-доброто здраве!  :)
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Привет! :)
« Отговор #2 -: 21-08-2011, 20:46:29 »

Пастата за зъби - последна покупка и в коша за боклук , а ако искаш и други ценни съвети питай   :pensif_29:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Привет! :)
« Отговор #3 -: 21-08-2011, 21:04:12 »

Здравей  :)
Относно козметиката...аз смених всичко - шампоани, гримове, кремове, сапуни, дезодоранти...количеството се редуцира значително и съм повече от доволна! Друго си е естественото  :)
Активен
Psychonaut

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Привет! :)
« Отговор #4 -: 21-08-2011, 23:31:39 »

Благодаря на всички за посрещането! ;)

Съвети определено искам - чета темите и засега се ориентирам - къде да пиша, за да не разводнявам темите или да не ги повтарям. Конкретно днес цял ден търсих рецепта за домашен шампоан, но забелязах, че повечето форумци предпочитате готови био шампоани. Аз съм ужасно скептична към всичко, което е с етикет "био", макар че вероятно не се отнасям напълно справедливо към производителите...ама нямам вяра и това е...предпочитам да си приготвям продуктите сама.  :weight_lift: Едно момиче пита за рецепта за сапун от зехтин, за да си направи шампоан, но няма отговор - вероятно никой няма информация по въпроса. Ако случайно някой е открил такава, ще се радвам да сподели. Аз лично мислех да мина на яйце - но не съм сигурна дали се ползва само яйцето, не се ли добавя нещо?... :-\ За сметка на това, намерих много полезни съвети за домашни средства за почистване и не само.  :flowers2:
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Привет! :)
« Отговор #5 -: 21-08-2011, 23:42:59 »

Има сирийски шампоан от лаврово масло , зехтин и др. етерични масла , пробвах го няколко пъти - работи   :pensif_29:
Има и сапуни с различни добавки . На кутията пише не съдържа химикали и животински съставки.
Активен

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Привет! :)
« Отговор #6 -: 22-08-2011, 16:07:52 »

Мерси, titan!  :fluretaa: Звучи добре. В Русе се съмнявам да намеря, но скоро ще имам път към София (предполагам, че от там си го купувал  :surpris_23:), можеш ли да ми кажеш от къде?
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Привет! :)
« Отговор #7 -: 22-08-2011, 20:00:44 »

На пазара Иван Вазов , до входа на стадион Раковски има малко магазинче - от там
Активен

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Привет! :)
« Отговор #8 -: 24-08-2011, 08:34:18 »

Благодаря. :)
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Привет! :)
« Отговор #9 -: 26-08-2011, 08:36:31 »

 Liv, привет!  :flower:
 

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Привет! :)
« Отговор #10 -: 26-08-2011, 08:54:14 »

Здравей и от мен! ;) Хубав ден!  :Content_22:
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Привет! :)
« Отговор #11 -: 12-09-2011, 19:42:06 »

Здравей, Liv!  :love_026: Сподели, ако откриеш хубав естествен шампоан  O0 Аз засега само шампоана не се решавам да сменя, защото съм малко в заварено положение и боядисвам косата ми, та ме е страх да не си прецакам цвета с нещо.
Смених пастата си за зъби (с аюрведична), кремовете за тяло, също си забърквам течен сапун от хума. Кремовете ми за лице не се тестват върху животни (както и боята ми за коса) и засега това ме устройва, а докато намеря перфектното естествено мазило за лице и особено очи ме е малко страх да не се сбръчкосам  :pensif_29: ;D но не се знае, дали няма и аз да се реша да изхвърля един ден всички купени кутийки  ;D
Аз също имах ужасна алергия, сменях козметики, а накрая се оказа че е било от мухъла  :surpris_23:
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Привет! :)
« Отговор #12 -: 13-09-2011, 10:24:52 »

Аз открих един напълно натурален-AVIA- много добре измива но малко суха става косата-ама сърбежа и обрива по главата ми изчезна.
Активен

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Привет! :)
« Отговор #13 -: 13-09-2011, 14:35:29 »

Здрасти, Faline! :) Засега пробвах рецептата на една девойка от коментарите в сайта - хума с оцет. Не знам дали се изми косата ми - моята е такава, че и да я мия и да не я мия - видима разлика няма, мия я само защото знам, че така се прави.  tooth Това последното е в рамките на шегата, разбира се, но много е суха явно по принцип. Така че приемам, че се е измила.  :surpris_23: Но определено след процедурата стана още по-суха, така че тази рецепта очевидно не ме устройва съвсем. Решена съм да пробвам и с жълтък, но засега нямам яйца от ровещи кокошки, освен накрая да пробвам с купени... Напоследък имах доста ангажименти, но ще поровя пак за рецепти скоро, и ще споделя резултати.  :thankyou:

malina, този шампоан във веригите ли го намери или в специализиран магазин? Питам, защото в Русе не знам къде и дали изобщо има магазини за натурални продукти, а пътуването ми до Сф се отложи за неопределено време...  :-\
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

Kalisi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Привет! :)
« Отговор #14 -: 01-10-2011, 12:48:16 »

Привет :) Имаше някаква рецепта за шампоан с боракс,но не помня къде съм я чела...май някакви извадки от книги на Хулда Кларк,иначе  за суха коса не става добре с хума и оцет,по скоро хума и зехтин и яко плакнене..Аз веднъж пробвах да се измия с жълтъци,но моята коса е мн.дълга и се омазнява бързо,въобще не се изми,остана си мазна ..та пак с шампоан :Content_22:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Привет! :)
« Отговор #15 -: 01-10-2011, 16:53:55 »

Пробвай арабските шампоани от лаврово и маслиново ,масло. Продават се на пазара Иван Вазов , довхода на стадион Раковски. Измиват супер ..също така пише ,че нямат химикали и животински продукти
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 24 запитвания.