Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пазарувате ли от био магазините и колко често?  (Прочетена 2110 пъти)

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182

Любопитно ми е колко от вас се снабдяват с био стоки,без значение храни,напитки,козметика или дрехи?
Как ви се отразяват финансово вносните био продукти?
За хората без села,визирам най-вече милите ми софета и тези без баби в провинцията,спирате ли се на био домати или ядете всичко от магазина само да е плод и зеленчук?Същото важи и за ядките?
Био чушки от холандия в Био Балев-15 кинта,във Фантастико турски-2.
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

От био магазините пазарувам това, което го няма в другите магазини. Скъпичко е, но с по-умерено разходване на ценния материал стига за дълго време (пакетчетата ми със спирулина, мака,  рожков си седят от месеци вече).
Между другото днес видях спирулина като храна за рибки в зоомагазин :)  и ми светнаха очите, само че освен спирулината имаше бая други неща наблъскани вътре.
Обичам да влизам в биомагазините и ако сме на разходка навън - да взема нещо по-полезничко за детето, растително мляко, някой плодов бонбон или курабийка.
А за ядките и плодовете - още не съм стигнала до тази стадия на просветлението, гледам да пазарувам от пазара, не от супермаркетите, имаме и село, така че засега се оправям и без био зеленчуци или плодове. В фанстастико и пикадили също има био зеленчуци, btw. Имам предвид, че доскоро хапвах основно пържоли с пържени картофки със сирене, изяждах по цяла кутия бисквити наведнъж, така че засега съм доволна и от това, че минах на по-здравословни храни, а да избирам от тях най- най- чистите вече ми е следващата задача.
« Последна редакция: 26-08-2011, 00:38:44 от Faline »
Активен

Bunnie

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Аз много често пазарувам био продукти. Взимам предимно краставици /защото са едни от най-много съдържащите нитрати/, домати / особено зивата, когато всичко останало има вкус на пластмаса/, сирене, кисело мляко /мисля че е истинско защото след 3тия ден вкисва ако е отворено/, понякога някоя и друга глезотийка за детето като близалка / в която няма захар/ или нещо тип зрънчо но от био царевица ,без ГМО, с малко сол и не пържено а печено. Напсолък взимах и корнфлексове от елда, киноа. Купувам и био козметика най-вече за малката. Гледам да пазарувам по-честичко от там но и не се изхвърлям за чушки за 15лв килото.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Плодове и зеленчуци от пазари и локални магазинчета за сега,също и собствено производство.Ядки сурови може и от супер,овес от женския пазар или от някой био магазин,а за чуждоземни корени и водни разстения също,въпреки че в тези магазини цените са еднии :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично

Аз също пазарувам плодове и зеленчуци основно от пазарите, но от тази година основно собствено производство + от родителите ми/ни.
Ядки - сурови от пазара, понякога от биомагазините в малки количества.
От биомагазините си купувам основно неща като спирулина, мака, какао, хлорела, разни семенца за покълване, нори кори и подобни, които ги няма на пазара очевидно  ;)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Leah

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

Не знам защо, но никога не съм имала доверие на био магазините и този тип продукти като цяло.

По принцип съм най-голяма почитателка на домашните продукции ,както и нещата, които мога да произведа сама за себе си (колкото и малко да са)  :Content_22:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.066 секунди с 23 запитвания.