Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте :)  (Прочетена 1299 пъти)

van6ie

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Здравейте :)
« -: 31-08-2011, 11:16:13 »

Здравейте  :flowers2:
   

  Казжам се Вани и съм един наистина объркан бъдещ суровоядец. За крехките си 16 години съм преминала през повече диети дори и от манекенките. Зажалост дойде момента, в който ми омръзна да ям почасово и се захванах с лечебното гладуване. Това се случи лятото на миналата година. Имах наистина голям успех. ОТ солидните 90 килограма слязох на скромните 70. За моите 1.75 см си бяха напълно в нормата. В този предиод, обаче бях много объркана и исках да свалям осхте и осхте. Ж един момент ми омръзна ии просто направих това, което НЕ трябвасхе да правя.- Започнах да се тъпча с всякъква некачествена храна. Възвърнах си 14 килограма от теглото. През юли бях 84 кила живо тегло. Изпаднах в много тежко състояние. Пожтарях си какжа глупачка съм. Как съм била на 5 кила от бленужаните пропорции и съм провалила всичко. ЕЕЕ да...бяха трудни моменти, но се жзех ж ръце. Започнах да тичам, да ходя на фитнес и спазваз хранителен режим. Така стигнах до 77 килограма. Е да доста е, предполагам, че за Вас мили форумци съм си цяло слонче, но това е моментното състояние. Днес започжам 20 дневен курс на плодове, чай и фресхове. Надявам се да ме подкрепите в това начинание. Разказах Ви всичко това, засхтото е важно за мен и заема голяма част от живота ми. Като цяло съм уравновесен човек и смятам, че съм трезвомислесхта за възрастта си. Това схте прецените Вие :). Уча в езикова гимназия. Сега схте съм 10-ти клас. Занимавам се с езици- френски, английски, испански. Математиката съсхто ме влече ;) Обичам да излизам с приятели и да чета разни схтуротийки свързани с диетите. Имам уникално кученце, казва се Шугър ;)   Това е моя живот и голяма част от моите приоритети. Благодаря Ви за вниманието :)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Здравейте :)
« Отговор #1 -: 31-08-2011, 11:41:35 »

Добре дошла  :flowers2:.....За твоите години кога успя да направиш толкова много диети  ???
Моят съвет е за сега да не правиш дълги гладувания, а просто яж повече сурова храна- салати винаги когато си гладна, ядки, плод за закуска и ранна вечеря...така неусетно ще отслабнеш...Просто бъди търпелива, спортувай, учи и спри да четеш за диетите  :Content_22:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Здравейте :)
« Отговор #2 -: 31-08-2011, 12:22:47 »

Здравей  :peperudi:
 Съвет от мен - яж само когато наистина си гладна, а не когато просто ти се гризе нещо. Включи спорт. За по-пълни хора не е препоръчително тичане, защото съсипва ставите. Пробвай плуване, йога..нещо приятно и щадящо.
Успех на начинанието!
Активен
Psychonaut

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Здравейте :)
« Отговор #3 -: 31-08-2011, 13:20:39 »

Здрасти и от мен,

аз, на твое място бих послушал Даниела относно диетата. Много по-добре, по-здравословно и по-ефективно е да отслабваш постепенно с начин на хранене, отколкото с диети търсещи бързи резултати и после да се връщаш на стария режим. Мисля, че вече си усетила резултата. При някой хора дори се получава и по-сериозно следдиетно надебеляване отколкото са били преди. Логиката е такава, че когато оставиш организма на оскъдна храна, той се научава да извлича по-голям процент от хранителните вещества, за да поддържа състоянието и когато спреш диетата по няакаква причина, за известно време организма продължава да си извлича по-големия процент от храната и за нула време се връщаш в стартова позиция.
Та идеята е да напипаш хранителен режим, който първо - да ти щади психиката, второ - да е достатъчно хранителен, за да не ти нарушава ежедневните дейности, но пък и да усещаш, че леко отслабваш с времето. И трето- да не смяташ този режим да е временен, а да си ти остане като начин на хранене. Така с времето ще отсабваш много бавно докато тялото напипа точните килограми за теб . Няма смисъл да си поставяш цели от сорта 'за 1 година ще сваля 20 килограма' . Това освен напрежение друго няма да ти донесе. Просто се настрой за нов живот и всичко ще си стане естествено.
И между другото идеалните килограми за твоето тяло може да са различни от числото, което ти си мислиш, че е идеално за теб. За това по-добре е да усещаш как се чувстваш отколкото да гледаш таблици и предписания тегло/ръст. Хората са с различна тежест на костите, различна структура на тялото и при всеки оптималните килограми са различни, независимо от ръстта.

Определено това, не е лесно начинание, но с желание и усилие не е невъзможно да се постигне. Хубавото при теб е , че прехода го започваш млада и имаш време да експирементираш и да намериш най-доброто за теб. Иначе във форума можеш да видиш много идеи за начини на хранене, както и примерни менюта.

Успех!
Активен

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Здравейте :)
« Отговор #4 -: 31-08-2011, 13:22:22 »

Здравей, Вани!  :fluretaa: От 84 кг на 77 кг са си 7 кг, никак не е малко, надявам се, че си ги свалила постепенно. И моят съвет е, ако позволиш, да не се напъваш с това 20-дневно гладуване, защото 3 седмици са дълго време, ще свалиш рязко килограми и после ще се чудиш какво да правиш стриите (не се заличават напълно в последствие).  :Confus_3: Ако си решила, поне намали курса на няколко дни, според мен. Сега в края на лятото още има много плодове и зеленчуци, възползвай се, докато ги има - дори само с тях се свалят килограми лесно.  :pensif_29: Това е от мен за сега.  :thankyou:
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген
 

Страницата е създадена за 0.068 секунди с 22 запитвания.