Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Годжи бери/Лиций  (Прочетена 35880 пъти)

jiven

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #20 -: 02-08-2010, 08:42:19 »

Преди години имах много големи проблеми със ставите на ръцете. Тогава ходих при един китайски лекар, който се занимава с акупунктура, масажи и билки, та наред с една торба билки ми беше казал да пия чай от парче женшен и няколко плодчета годжи бери, и след като го изпия да изяждам и плодчетата.
Чета по-горе, че всички си ги хапвате сурови или накиснати и като цяло не усещате голям ефект, та се замислих да не би настойката да е по-силна и да е по-удачно да се прави чай от тях  :surpris_23: ???


Здравейте,

Чисто нова съм в форума, бях писала в една друга тема за годжи-бери, но явно тази е по-активна, затова пак поствам тук. 

От гоудзи-то (лиция) не може да се очакват приливни вълни, които да дават изявена сила (ян енергия), просто защото то допълва ин-енергията - т.е. енергията на вътрешните органи. Действието е много по-меко, фино, кумулативно и не може да се усети изявено- освен в случаите на свръх-чувствителност или при наличие на проблем с вътрешен орган - както е  при мен с дробовете например :) Т.е. ефектът е не на експанзия, а на поддържане на енергията. На мен ми се отразява много добре на хроничния бронхит - едновременно с няколко други неща разбира се - но като включих и лиция, ефектът вече е превъзходен и грижи нямам  :) Аз винаги ги разтварям във вода, защото сушените продукти по принцип винаги е по-добре да се накисват, освен всичко останало тогава може човек и по-лесно да разбре дали не е твърде стар и некачествен продукта.

Иначе за комбицацията от гоу-дзи и жен-шен са ми казвали , че е класическа рецепта за ин-ян равновесие - ин от гоу-дзи, ян от жен-шен.

Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #21 -: 03-08-2010, 08:17:28 »

Комбинацията лиций - женшен е елексир! Интересното в случая е защо повечето хора тук не са усетили ефекта (който в никакъв случай не е вълна от енергия, топлина и т.н.). Единствената причина която ми хрумва е, че при билките се иска постоянство и трябва да се подхожда с желязна дисциплина (всеки ден по колкото пъти е предвидено, без пропуски, приготвено точно както трябва - абсолютно точното количество).
Активен

nadia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #22 -: 29-11-2010, 11:52:29 »

Искам да отговоря на онези, които са разочаровани, че нямало ефект.... Какъв ефект очаквате? Не може от една шепа плодове извднъж човек да се почуства страхотно, като в същото време си води същия начин на живот и на хранене. Ефект се вижда след продължителен и постоянен здраволсовен начин на живот и на хранене.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #23 -: 29-11-2010, 14:53:20 »

А как точно трябва да се приема комбинацията жен-шен&лиций?
Питам, защото един път ми подариха малко шише с коренче жен-шен, накиснато в 30-градусов алкохол. Казаха да пия сутрин по 1 супена лъжица като имуностимулант. След изчерпване на течността, може да си налееш пак 30-градусов (не повече) алкохол.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #24 -: 26-12-2010, 23:40:06 »

Искам да отговоря на онези, които са разочаровани, че нямало ефект.... Какъв ефект очаквате? Не може от една шепа плодове извднъж човек да се почуства страхотно, като в същото време си води същия начин на живот и на хранене. Ефект се вижда след продължителен и постоянен здраволсовен начин на живот и на хранене.
:Content_14: Надя, напълно съм съгласен с теб! Нужна е цялостна промяна :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #25 -: 12-01-2011, 15:29:14 »

Моля ви който знае да ми каже къде точно се намира този магазин на женския пазар.  :peperudi:

А иначе се чудя дали може да се има вяра на китайските продукти... но щом сте ги пробвали сигурно не са канцерогенни или нещо подобно :Confus_3: :whistling2 - emotloader:

Много благодаря  :thankyou:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #26 -: 13-01-2011, 18:22:09 »

Обади ми се , аз ще те заведа  tooth
Активен

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #27 -: 13-01-2011, 22:23:24 »

Обади ми се , аз ще те заведа  tooth

Хм, tooth,е разбрах основното, проверени ли са за странични ефекти или ще ми летят бръмбари след похапване :peperudi:?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #28 -: 14-01-2011, 21:13:35 »

Като всяко китайско нещо трябва да с еподложи на сериозно съмнение :))
Активен

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #29 -: 15-01-2011, 17:54:39 »

Да, тук съм напълно съгласна :pensif_29:!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #30 -: 15-01-2011, 18:25:56 »

Нищо му няма на годжи берито. Надя добре го е казала.
Който не иска да консумира годжи бери, има шипки и прекрасни диви боровинки в България. Лиций също расте в България.
Активен

gojiberry

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #31 -: 28-06-2011, 23:16:08 »

                 Дозировка за прием на Годжи Бери

Сушените плодове на годжи може да си приемат в сурово състояние като се ядат сушените плодове или се прави чай (запарете дневната доза годжи  в 250мл кипяща водата  за 5 минути при стайна температура. Пие се водата и се ядат плодовете ).

1.За профилактика и за общо засилване на организма се приемат по 20 бр. плодчета на ден.Препоръчителен прием за 3месеца,за утвърждаване на постигнатите резултати може да се приема по продължителен период от време като се намалява дозата постепенно.По принцип няма проблем да се приема постоянно малки дози 5-10 бр.

2.За атакуване на болестни състояния в по начален стадий се препоръчва следната схема:1-ви месец се приемат по 40 плодчета на ден,2-ри и 3-ти месец се приемат по 30 плодчета на ден, 4-ти,5-ти и 6-ти по 20 плодчета,за утвърждаване на постигнатите резултати може да се продължи като постепенно се намалява дозата.

3.За атакуване на болестни състояния в напреднал стадий се препоръчва следната схема:1-ви ,2-ри и 3-ти месец се приемат по 40 плодчета на ден, 4-ти,5-ти и 6-ти по 35 плодчета, 7-ми,8-ми и 9-ти месец се приемат по30 плодчета на ден,10-ти,11-ти и 12-ти месец по 20 плодчета на ден,за утвърждаване на постигнатите резултати може да се продължи като постепенно се намалява дозата.

Забележка:
Дневните дози може да се раздели на два пъти,сутрин на гладно и вечер преди храна. Като може един път да се яде и един път да се консумира на запарка.
Сушените плодове на Годжи Бери не се мият или накисват те имат влажност 22% ,която е оптимална за консумация.Ако са Ви много твърди може да ги сложите за кратко на водна баня.
Не забравяйте, че Годжи Бери е билка. Необходимо е постоянство, а резултатите идват с времето!Дори да не се усеща в началото видим ефект от приема, Годжи Бери действа благотворно на  целия организъм, което му позволява да се бори успешно с болестите.
Информацията, поднесена тук е създадена с общообразователна цел. Тя не е предназначена да се използва за самолечение и подмяна на добрите медицински практики.
Активен

gojiberry

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #32 -: 29-06-2011, 22:33:34 »

Здравейте!
Аз се занимавам с дистрибуция на Годжи Бери онлайн.
На мен много ми е помогнало и вярвам в благотворното му действиевърху здравето и целият организъм.Имам поглед върху нещата и отзивите на хора които са го ползвали.Няма да ви пробутвам търговски трикове,а ще си опитам да ви бъда полезен и обективен.
Тук прочетох много свободни съчинения в стилът-/една жена каза/,та затова реших да се влюча.

/LICIUM BARBARUM /с гарантиран произход-Тибет и отгледан без химикали и термични обработки. Лициум Барбарум е уникално растение което коренно се различава от под видовете му, Лициум Чинезе,Мерджан и други, на които плодовете са оцветени в оранжево (на годжи са червени)  и плодовете са значително по дребни и имат леко горчив вкус(на годжи са сладки) и се използват в козметичната индустрия. Годжи Бери е уникален плод познат в тибетската и китайската медицина от хилядолетия. Расте на голяма височина в Хималайте в района на Тибет, Кашмир(Индия), Монголия и Китай. Вирее и на други места ,но губи от лековитите и благотворни свойства.
Годжи Бери (Лициум Барбарум) е плода който съдържа:
-18 вида аминокиселини
-21 минерали
-29 вида мастни киселини
-провитамин А/колкото в морковите/
-витамин С / повече от портокалите/
-и други
Последните години много учени от САЩ,Япония и Китай доказват лабораторно лековитите му свойства и благотворното му влияние върху целия организъм ,като му позволява да се пребори с едни от най-тежките болести.

Използвах няколко клиширани изрази дано да не ви подразни рекламният характер на пасажа.
Наистина има проблем с китайците,проблема е ,че най доброто Годжи се ражда в тибитският район на Китай,но то заминава директно за Сащ ,Канада и Австралия.
това което се вниса в БГ на китайски производители е по мое мнение с много-ниско качество.Повече няма да коментирам,че не е коректно към колегите.
Има няколко Европейски фирми които изкупуват реколта и предлагат сушени плодове на Годжи Бери на цена от 5лв до 11лв за 100гр.
А плодовете са сушени на 22% влажност,Защото страните производителки забраняват да се изнасят в сурово състояние.може още но сок или на спиртен извлек.
Активен

gojiberry

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #33 -: 29-06-2011, 22:48:54 »

Имейла ми е gojiberry@abv.bg ,ако някой иска да получи по-подробна информация.
Ще се опитам да помогна с каквото мога.
Активен

gojiberry

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #34 -: 16-09-2011, 21:35:17 »

Опитах се да направя страница с по изчерпателна информация.Ще се постарая повече и се надявам да съм полезен на максимално много хора.
Ако имате интирес посетете я!
www.gojiberry.alle.bg
Активен
 

Страницата е създадена за 0.068 секунди с 22 запитвания.