Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Годжи бери/Лиций  (Прочетена 35887 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Годжи бери/Лиций
« -: 23-07-2009, 17:36:50 »

Здравейте приятели! Интересно ми е с каква информация разполагате за тези плодчета. Знам ,че са много полезни, но за какво по-точно? Днес си купих 1пакетче. Сравнително скъпи са- 200гр. струват почти 6лв. Имам суров микс от бадеми, кашу, лешник и стафиди. Мога да прибавя от тези плодчета и да си хапвам когато съм извън къщи, но за какво друго мога да ги използвам. Имате ли някакви идеи?
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #1 -: 23-07-2009, 18:13:02 »

Деси, годжи берито се води супер-храна. Много го хвалят и мисля, че в сайта на Вери и Милен е писано за него подробно. Там може да направиш справка.  :)
Иначе може да го добавяш и като правиш сладки топчета, в смутита, в различни сладкиши, мюслита, гранола барчета....  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

valentingn

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #2 -: 23-07-2009, 23:36:28 »

Деси, годжи берито се води супер-храна. Много го хвалят и мисля, че в сайта на Вери и Милен е писано за него подробно. Там може да направиш справка.  :)
Иначе може да го добавяш и като правиш сладки топчета, в смутита, в различни сладкиши, мюслита, гранола барчета....  :)

Може ли линк към сайта на Вери и Милен?. Лиция който сте купили е със статут на червена боровинка, ботанически нямат нищо общо но си е китайски еквивалент. 
« Последна редакция: 24-07-2009, 01:19:05 от valentingn »
Активен
sentence Master
Вярвам на този, който се стреми към истината, съмнявам се във всеки, който е убеден, че я е открил
клик

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #3 -: 24-07-2009, 00:00:09 »

Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #4 -: 24-07-2009, 03:50:29 »

T.e. в България не се намира лиций ли? Не разбрах...
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #5 -: 24-07-2009, 05:21:02 »

Намира се..  ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

valentingn

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #6 -: 24-07-2009, 18:44:23 »

T.e. в България не се намира лиций ли? Не разбрах...

Във Варна има 2 основни места за купуване на Лиций. Дребен най ниско качество с доста плесен от фирма "Здраве за вас" ( 5.24 лв /100 гр ) и първо качество едър, какъвто купувам на 7.80 лв/100гр от магазин Флора Цяр (Парижка Комуна 16). Ако имате наблюдения къде какво се продава нека да споделяме
Активен
sentence Master
Вярвам на този, който се стреми към истината, съмнявам се във всеки, който е убеден, че я е открил
клик

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #7 -: 01-03-2010, 17:36:01 »

Току що си купих 100 гр. за 3лв. от един китайски магазин до женския пазар. В по-големия китайски магазин на 50 м също продаваха , но бяха по-малки плодчетата и струваше 4 лв. за 100 гр.
Виждам,че са като стара дъвка плодчетата , как е най-добре да се приемат ? Аз вече издъвках 30 тина грама.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #8 -: 01-03-2010, 22:30:57 »

Ами така както правиш ти. Другият вариант е да ги накиснеш за малко във вода, за да омекнат.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #9 -: 01-03-2010, 22:37:09 »

Това ще го пробвам утре, но ми мина през акъла  :Cherries
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #10 -: 01-03-2010, 23:21:36 »

Това ще го пробвам утре, но ми мина през акъла  :Cherries

Коментирай после как ги намираш. Купих един килограм от най доброто качество. Ядох та ядох, нито разстройство хванах, нито горещи вълни. Не са неприятни на вкус като стафидки са.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Zlateva, Gali

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
  • Бях гъсеница. Бях какавида. Сега вече летя :)
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #11 -: 19-05-2010, 13:44:40 »

Привет!    :Content_22:

И аз харесвам Годжи Беерен. У нас го хапваме без допулнителни приготовления - директно от пакетчето    :)   дори и синът ми го харесва, а е все още на година и половина и му се смея, че е малък да знае какво да яде, но явно знае хлапето.

Иначе ние получихме един голям пакет Годжи Беерен като подарък за Съкровището от баща му. Препоръката бе да хапваме всеки ден, защото подобрява зрението    :o

Хубави емоции!    :)
Активен
за всичко имам време   :-)

chuchuliga

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #12 -: 01-06-2010, 05:39:16 »

Здравейте,
Чета ви отдавна, но не пиша, защото нямам какво да добавя. В случая - само да допълня - имам приятелка от Китай и тя твърди, че лиция освен свички полезни свойства, е силен афродизиак и то само за жените, като освен тези свойства, дава и много енергия.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #13 -: 01-06-2010, 08:20:27 »

Цитат
е силен афродизиак и то само за жените
Мечти... tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #14 -: 01-06-2010, 11:13:28 »

Здравейте,
Чета ви отдавна, но не пиша, защото нямам какво да добавя. В случая - само да допълня - имам приятелка от Китай и тя твърди, че лиция освен свички полезни свойства, е силен афродизиак и то само за жените, като освен тези свойства, дава и много енергия.
като разправяш за китайските афродизиаци, тука  казват че най-силния е плод на жожоба,престоял известно време във вагината на девственица.чудя се как ли го произвеждат като се има пред вид последната част.ама китайците могат май всичко.Казват ,че само руските мутри и богаташи можели да си го позволят ,струвало една торба пари.аз не бях чувал,а вие?.... toothтова казаха китайците на майорка :surpris_22: :Confus_3:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #15 -: 02-06-2010, 07:56:04 »

Цитат
Казват ,че само руските мутри и богаташи можели да си го позволят
Жожоба (китайска фурма) съм яла, но моята не е от "специалните" като се има предвид цената tooth
Само руските мутри и богаташи могат да си го позволят, защото само те биха повярвали. Иначе нямам нищо против да открия една фабрика за "облагодоряване" на жожоба, само че работничките трябва да ги търся в началното училище и ще ме обявят в експлоатация на детски труд... tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #16 -: 02-06-2010, 21:07:22 »

Томирис,бих искал да те помоля да опишеш какъв е вкуса на жожобата и какво чувстваш като резултат от изяждането и.Какъв е ефекта,ако можеш да кажеш.Питам  те сериозно,понеже  някои ден мога да си поръчам,само че без екстрите,че няма как да платя. :thankyou:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #17 -: 02-06-2010, 21:28:50 »

Томирис,бих искал да те помоля да опишеш какъв е вкуса на жожобата и какво чувстваш като резултат от изяждането и.Какъв е ефекта,ако можеш да кажеш.Питам  те сериозно,понеже  някои ден мога да си поръчам,само че без екстрите,че няма как да платя. :thankyou:
Ами на вкус не е нищо особено - леко сладка, на консистенция е като фурма. Ефект не знам какъв има - купих си 100 грама за проба и ям по 2-3 плодчета на ден. Годжитата загряват веднага, например.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Adria

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #18 -: 01-08-2010, 18:08:32 »

  Жожоба в София съм намирала само в китайските магазини -до пазара Г. Кирков.В големия има натурална -почти няма изразен вкус,леко сладка.Но в малкия(китайски магазин..) има една страхотна-300 гр пакет се изяжда без да усетиш..Тя е без костилки,с билка адзяо и малтоза.Пише "тоник за кръвта.Особенно подходяща за женски болести.За подхранване на организма.С богато съдържание на А,С,В..."За употребата на лиция-китаиците го слагат в чая-но сладостта му преминава в напитката и се губи вкуса,също го готвят и с ориз.Жожобата също се готви с ориз(+ плод от лонган,нерафинирана тръстикова захар,джинджифил-става сладка каша)-рецептата се препоръчва  за жени по време на цикъл....Не знам дали е уместно тук да споделя ,но понеже става дума за продукти които се намират наи-вече в китаиските магазини -ето един не много традиционен-сушен сладък картоф(ямс)..малко е подсладен ,но това е единствената добавка която му слагат.малко прилича на вкус на тиква.Съдържа естесвени фитохормони!Има го на големи парчета,на малки резени и на бонбони (смесен с какао и още нещо)...Който обича екзотика да опита. : )
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Годжи бери/Лиций
« Отговор #19 -: 01-08-2010, 18:23:59 »

Преди години имах много големи проблеми със ставите на ръцете. Тогава ходих при един китайски лекар, който се занимава с акупунктура, масажи и билки, та наред с една торба билки ми беше казал да пия чай от парче женшен и няколко плодчета годжи бери, и след като го изпия да изяждам и плодчетата.
Чета по-горе, че всички си ги хапвате сурови или накиснати и като цяло не усещате голям ефект, та се замислих да не би настойката да е по-силна и да е по-удачно да се прави чай от тях  :surpris_23: ???
Активен
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 22 запитвания.