Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гъбите  (Прочетена 8322 пъти)

emiliya

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Гъбите
« -: 27-07-2009, 15:13:40 »

Ако някой може да каже до каква степен са полезни,състав,колко животински или растителен произход имат и такива подобни нещица за неотровните гъби? : ::) :D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re: Гъбите
« Отговор #1 -: 27-07-2009, 16:39:40 »

Според йога гъбите са мъртва храна и никак не се препоръчват. Аз скоро разбрах за това. Иначе ги консумирах сурови ;D :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re: Гъбите
« Отговор #2 -: 27-07-2009, 18:09:17 »

И аз почнах да ги избягвам от скоро. След като Марулката се оплака, че не се чувства добре. Знаех от по-рано, че според Аюрведа и йога не се препоръчват да се консумират, но си купувах. Може би навик и да има разнообразие. Не ми липсват, нито са ми любима храна. :)
Активен

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re: Гъбите
« Отговор #3 -: 28-07-2009, 19:33:41 »

Добре, че имам непоносимост към тях  :)
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: Гъбите
« Отговор #4 -: 26-09-2009, 12:44:39 »

И аз не ги долюбвам, но който ще ги консумира - по-добре сурови.  Имат голям процент лесноусвоим белтък. Даже някои ги наричат "храната на културиста"
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

valentingn

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re: Гъбите
« Отговор #5 -: 28-09-2009, 05:58:51 »

Свеждаме заглавието до два под въпроса: Кои гъби, сорт и латинско наименование и как приети, сурови, сготвени, сушени, тинктура на прах.....
« Последна редакция: 29-09-2009, 14:55:36 от valentingn »
Активен
sentence Master
Вярвам на този, който се стреми към истината, съмнявам се във всеки, който е убеден, че я е открил
клик

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re: Гъбите
« Отговор #6 -: 28-09-2009, 09:22:37 »

Хора осъзнайте се малко, намси къде пишело в стария завет че гъби не трябвало да се ядат.  Проверете първо дали са ви вкусни, дали радват тялото ви и така отсечете.
Защо си мислиш, че тук повечето, а май и всички не сме разумни хора и не говорим/пишем от опит?
Активен

valentingn

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re: Гъбите
« Отговор #7 -: 28-09-2009, 12:22:29 »

Хора осъзнайте се малко, намси къде пишело в стария завет че гъби не трябвало да се ядат.  Проверете първо дали са ви вкусни, дали радват тялото ви и така отсечете.
Защо си мислиш, че тук повечето, а май и всички не сме разумни хора и не говорим/пишем от опит?



Прерових интернет да намеря информация за вредата от ядливите гъби, уви такава няма. Покажи ми ......
« Последна редакция: 29-09-2009, 15:54:38 от valentingn »
Активен
sentence Master
Вярвам на този, който се стреми към истината, съмнявам се във всеки, който е убеден, че я е открил
клик

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re: Гъбите
« Отговор #8 -: 28-09-2009, 12:36:07 »

 :Confus_3: хъс се вижда, че имаш...
Аз също не ям гъби, защото не са ми вкусни сурови  :) ...а това ,че  ненавиждаш определено поведение си е твой проблем, на мен също не ми  е приятно да чета такива постове като твоите, изпълнени с напрежение и агресия
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re: Гъбите
« Отговор #9 -: 28-09-2009, 12:46:30 »

Валентине, я пак прочети поне постовете в тази тема, те са само няколко, и вземи си изтрии твоя пост, или го преформулирай! Нито Вери е казала това, което ти и вменяваш, нито имаш право да съдиш хората как говорят. А и това не е научен форум. Наистина постовете са много, но ако влизаш достатъчно често, ще разбереш горе-долу кой човек какви тенденции има (от тези, които пишат по-често). Които постове не те интересуват- ами просто не ги чети!
Активен

valentingn

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re: Гъбите
« Отговор #10 -: 28-09-2009, 12:59:18 »

И на мен не са ми вкусни сурови  :Content_4 - emotloader:
 
Активен
sentence Master
Вярвам на този, който се стреми към истината, съмнявам се във всеки, който е убеден, че я е открил
клик

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re: Гъбите
« Отговор #11 -: 28-09-2009, 15:32:53 »

Използвана????  :Content_4 - emotloader:
Не си ти този, който да ми казва на кого с какво съм полезна!

Където искаш се рови, твое право е.
Ненавиждай и мрази, пак твое право си е.
Но да ми казваш, че съм невменяема и да си завра мнението еди къде си...бих отвърнала да си преосмислиш поведението. Не е такова като на зрял и разумен човек. Така разговор не се води и не мисля да участвам в дискусията.
« Последна редакция: 28-09-2009, 15:49:34 от Вери »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re: Гъбите
« Отговор #12 -: 28-09-2009, 15:49:15 »

Виж какво,обидния тон и квалификации си ги запази за теб, Безмислените спорове и отрицателна енергия също. Като не ти допадат разговорите във форума,намери си такъв където ти е приятно.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: Гъбите
« Отговор #13 -: 28-09-2009, 18:59:57 »

Не прави никак добро впечатление в този сайт да се допускат нападки и неуважение . Особено от образовани хора, претендиращи за постижения в ценностната си система. Иначе ще заприличаме на пубертетски форум за обсъждане на мобилни апарати- да те е срам да им четеш "разработките " .  
        Различното мнение винаги е полезно ,но  интелигентния човек намира интелигентен начин да изрази несъгласието си .(Което си е едно допълнително предизвикателство :)  ) Още повече ,че посланията достигат предназначението си само  в подходящия за ситуацията вид.  На строежа е нормално да изкрещиш или изругаеш (  иначе не те разбират :)  )  но тук  е друго. ( А и строежите в момента са в застой  :)  )
Да не забравяме също ,че "нехарактерен" език  не би  стоплил сърцето и на  създателката на сайта ,благодарение на която ние тук вече се чувстваме  доста уютно, в известен смисъл ( и в неизвестна степен :)  )  дори   близки, и  ако наистина искаме да й благодарим, много по-изразително би било да го направим чрез отношението си един към друг , отколкото директно с думи.
 
« Последна редакция: 28-09-2009, 19:07:24 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re: Гъбите
« Отговор #14 -: 28-09-2009, 22:50:33 »

Поразглеждайки сайта на д-р Рем Свирский, препоръчан от бате Бино в друга тема, попаднах и на статия за гъбите. В кратце доктора казва, че е много важно къде се берат, защото те са 90% вода и разтворени в нея биохимични елементи на почвата, върху която гъбата е израстнала. Поне за 20 минути трябва да се накиснат във вода, за да се махнат 80% от нежеланите вещества. А иначе, цититам, гъбите са ценна питателна и в някои случаи диетична храна, рай за вегетарианеца. (Съдържа) почти 100% растителен протеин за изграждане на тъкани и клетки в организма. Пише и за гъбата шитаки. Препратка към статията на руски (мисля, че щом аз я разбрах, значи се разбира,руския имам предвид, а има и google translator, от където разбрах например, че пища значело храна. каква основна дума да не съм знаела   :Confus_3: )
http://www.varikoz.kiev.ua/Rm02_57.html
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re: Гъбите
« Отговор #15 -: 29-09-2009, 09:26:21 »

 :kisss:Деца, те му се връзвайте на тоа нашественик!Идва от един друг сайт за живота и живеенето, където също им мъти водата!!!Ама вие си знаете – вълкът козината си мени, ма нрава- не!!!Освен това, ако той беше вегетарианец – нямаше да разсъждава по този начи!!!
    Хайде от нас да мине- нек си чете и дай Боже, да порасте – на съ-знание!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re: Гъбите
« Отговор #16 -: 29-09-2009, 10:25:46 »

Вери,не се вързвай на такива,точно на теб да ти разправя за примери в живота. Сигурно не ти е посещавал сайта.Да,Бино е прав(отново) :D ,тук се чувстваме близки,в един сайт,в една държава,на една планета! :fluretaa: :fluretaa: :fluretaa: :fluretaa:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

valentingn

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re: Гъбите
« Отговор #17 -: 29-09-2009, 14:58:30 »

Използвана????  :Content_4 - emotloader:
Не си ти този, който да ми казва на кого с какво съм полезна!

Където искаш се рови, твое право е.
Ненавиждай и мрази, пак твое право си е.
Но да ми казваш, че съм невменяема и да си завра мнението еди къде си...бих отвърнала да си преосмислиш поведението. Не е такова като на зрял и разумен човек. Така разговор не се води и не мисля да участвам в дискусията.
Заради такива като мен даже в канада избягала :)
Активен
sentence Master
Вярвам на този, който се стреми към истината, съмнявам се във всеки, който е убеден, че я е открил
клик

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re: Гъбите
« Отговор #18 -: 29-09-2009, 15:13:45 »

бягането е за здраве  ;)
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re: Гъбите
« Отговор #19 -: 29-09-2009, 17:37:56 »

Извинявам се за спама!valentingn,харесват ми твои публикаций и мисля,че си интелигентен човек.В желанието си да те харесам повече,ще си позволя малко наставления.Освободи се желанието да налагаш мнение(без никакво значение,правилно или погрешно) и да търсиш изява като гуру.Идвайки с идеята насилствено да образоваш и налагаш мнения,предизвикваш напрежение и негативни емоций,които никой не желае.Поведението ти е продиктувано от самота и липса на внимание в личния ти живот.Опитай тук да задоволиш тази си потребност с подходящо поведение.В противен случай би задълбочил кризата си.Пожелавам ти да те видим в друга светлина.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.