Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте и от мен :)  (Прочетена 3718 пъти)

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Здравейте и от мен :)
« -: 27-09-2011, 21:01:33 »

Здравейте на всички от мен :)
Искренни благодарности и уважение към всички споделили опита си в този страхотен форум.Знам за форума от само месец,но определено времето прекарано тук е страшно зареждащо и позитивно!
За мен,казвам се Петър на 27г. от София съм,като през последните няколко месеца приоритет в храненето ми са свежите плодове и зеленчуци,както и все повече зърнени култури.Месните продукти ги избягвам с леки изключения са пилешкото и месата от някои риби и то рядко. Някои зеленчуци поне за сега ги готвя на пара,а други минават през сокоизтисквачката,както и плодовете.
За сега прилагам като профилактика чистене на черния дроб по познатите методи,и соколечение с плодове и зеленчуци,като се старая също да се храня и според кръвната си група.Причината за хранителения ми режим е както целесъобразния начин на живот,така и желанието ми да подобря/променя досегащните ми хранителни навици към по-добри,като затрудненията ми с дроба(омазнен) за които знам и имам от около 5 години само могат да са причина да започна по-скоро с начините да улесня работата на тялото си като цяло,същевременно бъдейки щастлив.
За това се радвам много от факта че открих форума и от идеята зад която стоите всички вие,именно да живеем по правилният начин,като използваме максимално добре енергията от природата!
Поздрави от мен,
и повече  ^-^ и здраве!
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #1 -: 28-09-2011, 08:42:03 »

Привет, дано намериш нужната доза вдъхновение и мотивация тук :)
Активен
Psychonaut

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #2 -: 28-09-2011, 09:36:49 »

grow, здравей!
Желая ти успех!

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #3 -: 28-09-2011, 11:04:21 »

Привет, дано намериш нужната доза вдъхновение и мотивация тук :)
Здрасти Теди,вярвам че и мотивацията и вдъхновението са в пъти повече,разликата е осезаема :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #4 -: 28-09-2011, 11:06:49 »

grow, здравей!
Желая ти успех!
Здрасти Ros,благодаря ти.Ще се радвам да обменяме гледни точки :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #5 -: 28-09-2011, 11:21:25 »

Здрасти Ros,благодаря ти.Ще се радвам да обменяме гледни точки :)

Аз също  :Content_22:

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #6 -: 29-09-2011, 11:49:43 »

Привет!  :flowers2:

Как разбра, че дробът ти е омазнен? Какви са симптомите? Аз моя не съм го проверявала, даже не знаех, че може да има подобна диагноза, но не е зле да съм в течение, защото като малка съм боледувала от жълтеница и по принцип е хубаво да полагам особени грижи за черни
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #7 -: 29-09-2011, 11:51:35 »

я си дроб.  :Cherries

(сори, ама преди малко нещо натиснах,  :surpris_23: та се наложи да довърша.)
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #8 -: 29-09-2011, 12:54:19 »

Здрасти Liv,
Амии значи аз знам че е омазнен от снимки правени на ехограф,на които се вижда в бяло омазнената част.По скоро е следствие омазняването,иначе диагнозата от гастроентеролози е hepatitis steatosis,хроничен хепатит,тъй като изследвания за остър хепатит В и С бяха "-". За симптоми поне при мен мога да кажа че първоначално след нахранване се усещаше тежест където е дроба,особено след по мазна или пържена храна.В последствие и кръвни изследвания на чернодробните ензими показа увеличение до 3 пъти над границите за по продължителен период от време,за разлика от острият вирусен хепатит където същите стойности са доста по-високи.
Хубаво е че имаш съзнанието да следиш превантивно работата на органите в тялото ти,но в никакъв случай не ми се иска да създавам паника.Принципно до колкото знам те ензимите временно биха могли да са завишени по редица причини ,и не винаги това да е причина за безпокойсто. :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #9 -: 29-09-2011, 14:40:58 »

   Здравей grow!

  Ако си търпелив и имаш желание да започнеш да се лекуваш с билки, ще ти дам полезни съвети. Ти решаваш по кой път да тръгнеш. Ако се решиш- пиши, тъкмо форума ще научи дали това, което знам за заболяване на черния дроб ще ти свърши работа, както на теб, така и на останалите. Аз също експирементирам върху себе си и семейството ми.

  Приятен ден!
 
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #10 -: 29-09-2011, 23:14:12 »

Здрасти gogo,
ще се радвам да ми препоръчаш билкови комбинаци,за което мерси,именно такива методи на профилактика са ми приоритет занапред,тъй като ефекта от традиционната медицина е нулев.И желание имам и търпение,само постоянство трябва :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #11 -: 30-09-2011, 23:41:35 »

Благодаря, grow, за обяснението!  :love_026: Стискам палци за скорошно оздравяване, а че ще е успешно не се и съмнявам!  :love_028:
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #12 -: 01-10-2011, 09:23:56 »

Предполагам си прочел това: http://www.zemianazaem.com/archives/94
Наистина чисти много! От личен опит говоря.
Активен
Psychonaut

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #13 -: 01-10-2011, 11:20:13 »

Благодаря, grow, за обяснението!  :love_026: Стискам палци за скорошно оздравяване, а че ще е успешно не се и съмнявам!  :love_028:
И аз мерси Liv,нали за това сме тук,да си помагаме :) Трябва да е успешено,особено когато се прилага с продукти от природата :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #14 -: 01-10-2011, 11:33:56 »

Предполагам си прочел това: http://www.zemianazaem.com/archives/94
Наистина чисти много! От личен опит говоря.
Мерси за линка Tedi!,чел съм го да,и вероятно ще го приложа при следващото чистене.Аз минах едно такова вече,и на мен впечатленията ми са доста добри,видях че и ти си се убедила в ефекта му вече,за което поздрави,супер силно и ефикасно е,но само при стриктно спазване на всички описани подробности. За сега цвеклото и морковите ги включвам в ежедневните ми сокове,и съм много довелен от тях,ще видим как ще подействат и през дните на самото чистене заедно с лимоните,тъй като при първото ми чистене не консумирах никакви храни,само лимони,олио и вода  :)
« Последна редакция: 01-10-2011, 11:45:49 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 24 запитвания.