Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: вие как консумирате орехите?  (Прочетена 6771 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #20 -: 08-10-2009, 11:29:17 »

Купени орехи, които не са си в черупката, вече взех да ги мия, или накисвам за малко (защото не се знае каква ръка или машина ги е пипала преди това). Обичам да ги топвам в мед. Но са тежички и не мога да прекаля с тях, както например с лешници. Пресните орехи, чиято ципа се бели, ми се струва че са по-леки и по-могат да се ядат от хора, които по принцип не ги обичат много..
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #21 -: 08-10-2009, 13:26:02 »

Аз пък обичам орехите като са си самички :laugh:т.е. не обичам да ги смесвам с нищо.Но най-ги обичам като са съвсем младички, още в зелената кора.Счуквам си ги, беля си ципата после и сладко, сладко :essen: но много си боядисвам ноктите и ръцете в зелено-кафяво. И няма да ви кажа как ми се смеят после.  :blehНа мен ми се пие, обаче доста вода след орехите.Едвам изчаквам да мине необходимото време, за да пия.Вие как мислите много ли се напълнява от орехите? В смисъл ако си на 100% сурова растителна храна и малко повечко си хапваш от тях дали е голям грях?  ;)
« Последна редакция: 08-10-2009, 13:29:01 от Val »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #22 -: 08-10-2009, 17:30:29 »

ако си на 100% сурова растителна храна и малко повечко си хапваш от тях дали е голям грях?  ;)
Ако си се изчистила, няма да качиш...е, ако си много слаба може и да качиш...суровоядството балансира теглото ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #23 -: 10-10-2009, 08:02:00 »

Аз напосредък обядвам с чепка грозде и 7-8ореха. Много ми е вкусно и супер ме засища. Според мен ако заместват едно хренене, а не сe хапват в междинна закуска няма да се напълнее. Но аз специално с орехите не мога да прекаля, бързо се засищам.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 21 запитвания.