Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: вие как консумирате орехите?  (Прочетена 6760 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Някой случайно да използва тайно някой способ за употреба на сурови орехи ,при който те да стават по-вкусни и ядливи?   Кисна ги във вода ,пробвам с мед, но честно казано - насилвам се да ги ям. И при вас ли е така ?   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #1 -: 29-07-2009, 12:06:31 »

Какво точно те притеснява всъщност. На мен ми изтръпва езика, когато прекаля но иначе много ги обичам.
Пробвай да си направиш бонбони с тях:
* орехонви ядки
* сусамов тахан /1лъжица/
* мед/фурми
* канела + малко пресен или сух джинджифил /това за който обича/
Всичко това в съотношение както ти харесва. Смилаш съставките  и след това пълниш със сместта сушени сливи /вместо костилка - орехова смес/, сушени кайсии, смокини ...
Да ти е сладко.

Ще взема да направя и да ги снимам
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #2 -: 29-07-2009, 22:55:42 »

Бате Бино,честно казано се очудих на това,че има хора като теб,които не обичат орехи! Всъщност като се замислих сега,та аз не съм яла до сега орехи които са купувани/ореха ми е пред блока/,а и един наш приятел често ни носи орехи от неговата градина.Забърквала съм си и това-меля орехи на брашно и го смесвам с мед и лимонов сок на вкус,получава се много хубав сладко-кисел вкус.
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #3 -: 29-07-2009, 23:20:41 »

Ее,  не съм имал предвид чак това ,бе Валя ,  не че не ги обичам, но не ги ям с такова удоволствие както да кажем пъпеш или киви . Може и да не попадам на добри орехи ,те не всички имат точно един вкус, някои са като тръпчиви..
После има друго дето не се връзва. По принцип се знае ,че трябва да се храним САМО когато наистина сме гладни. По това спор няма. ( То иначе не е и кеф дори )  От друга страна орехите няма с какво да се комбинират,освен със зеленчук или плод май( забравил съм как беше точно)    Тоест - не могат да ме заситят една шепа орехи без нищо друго. И един час след това пак съм гладен ,и ако ям друга храна ,без да са отминали орехите, става реакция и коремът ми почва да музицира.  А пък повече от 100 гр. сурови орехи и да искаш не можеш да изядеш лесно, да оставим ,че не е полезно ( това не го броим в случая)   Освен като огладнея след единия час, пак да ям орехи ? :))  Затова напоследък съм захитрял - гледам да ги ям или когато не съм доста  гладен или пък ги ям с ябълки например , за да мине като "основно ядене" . 
 Отвсякъде кахъри ,затова гледам вие как ги ядете :))
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #4 -: 29-07-2009, 23:39:28 »

Аз ги обожавам и доста мога да изям, но се спирам, че отиде коня в ряката....
Поразмислих се за теб какъв ще е най- приятния вариянт и се сетих, че Марулчето си ги слага в едни кракери (има я рецептата).
 Аз лично съм си ги слагала в блендера при експерименталните ми опити за смутита, като моята логика (не казвам, че е вярна) е че повечето смутитата имат нужда от растителна мазнина за витамините и аз по този начин добавям дет се вика ''фреш'' орехово масло.
Ако се сетя още нещо ще допълвам.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #5 -: 29-07-2009, 23:43:38 »

Да, може с мед да ги смесиш и след тях или преди това да хапнеш някакъв плод ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #6 -: 30-07-2009, 04:44:45 »

Като спомена за музиката ти в корема...забелязах аз същото, когато ям череши. Изчаквам да мине половин-един час и хапвам кашу. Незавсимо от интервала, винаги настава голям концерт.

Та за орехите: в таратор- в ядково мляко, обикновено от бадеми, прибавяме краставица, чесън, копър, магданоз и орехи; пълня едни коктейлни домати като сместа е подобна на тараторената, но вместо краставица слагам крес. Правих и едни кюфтенца по рецепта на Мер от сайта: от гъби и орехи. Но гъбите вече ги избягвам.
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #7 -: 30-07-2009, 13:57:22 »

аз мога да ги ям постоянно, много ги оби4ам. още зелени ги по4вам  :)
ако искаш можеш да опиташ да ги накиснеш и да ги направиш на песто (рецепта от сайта) с копър и магданоз-много вкусно става (поне за мен). или пък така http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=347.0
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #8 -: 30-07-2009, 19:57:44 »

Ако ще се прави песто, може и със спанак да се пробва + копър и чесън. Ммм чудно. :)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #9 -: 05-08-2009, 10:14:28 »

Суровите орехи най-обичам като ги накисна във вода и ги обеля - имат вкус на пресни млади орехи, има вероятност така консумирани да нямаме проблем със стомаха. Много зависи и от самия орех, има едни доста горчиви, а други по-сладки. Иначе много ги обичам във всичките им варианти на смесване с други храни, много е вкусно ореховото мляко - мазничко, плътно и ароматно, мммм.
Има едни ядки "пекани" - pecans (на английски) - те са подобни на орехите, но са сладички - все още са много скъпи в България, та мисълта ми е, не че трябва да се отказваме от нашите орехи (за нищо на света), но тези които съвсем не обичат орехи, може да пробват с пеканите.
Активен
Духът владее материята!

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #10 -: 05-08-2009, 22:04:06 »

И аз не съм голям почитател на орехите. Горчат ми и са ми стипчиви. Открих, че като ги накисна, стават почти ядливи и така ги ям. Скоро открих една друга система: капвам малко зехтин и добавям чесън. След това мога да ги сложа в салата или да си ги изям ей така. Пробвайте - може да ви хареса.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #11 -: 06-08-2009, 13:22:42 »

Скоро открих една друга система: капвам малко зехтин и добавям чесън.
Баба ми правеше такава разядка лятно време - счукани орехи, зехтин, чесън, стрък копър или магданоз. Става за мазане върху хляб или крекери.
Орехите са ми любими ядки и ги хапвам във всякакъв вид, само не и накиснати - нямам търпение да ги чакам!  :)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #12 -: 06-08-2009, 20:12:04 »

Страхотна идея! Ще пробвам счукани и с копър :)
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

M_nik

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #13 -: 07-08-2009, 23:38:26 »

Обожавам орехи, а пресните, които още боядисват - са ми любими. Можеш да си слагаш в плодова салата, във всички салати с домати (домати с чесън, босилек и орехи - е супер), в пълнени сурови зеленчуци с кълнове, чесън и орехи... Играят ролята и на зехтина (дават мазнинката) на салатата.
Активен

pagko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #14 -: 08-08-2009, 20:31:16 »

s qbylka i malko medec sy6to sa mnogo mnogo fkusni ;) moje6 i malko kanela da dobavi6 za po blag vkus bat Bino (btw i na men sa mi liubimite qdki sled le6nicite de no kato gledam f posledno vreme cenite na le6nicite ako ne bera i taq godina mai orehite 6e mi stanat nai liubimi)
btw f stari orehi ot vreme na vreme se sre6tat nqkoi s nepriqten vkus (to ezika i nebceto nai dobre si znaqt mai am az da kaja de) 4etoh nqkyde 4e toq nepriqten vkus e ot v-va koito hi4 ne bili polezni da ne kazvam vredni (ako sa stari predi da gi smeli6 moje6 da opitva6 po myni4ko ot vsqka qd4ica i da otsranqva6 teq s lo6iq vkus predi da q slaga6 f mela4kata i taka da izbegne6 smesvaneto s godnite za qdene) orehi ftw :D
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #15 -: 09-08-2009, 20:40:07 »

Супер сте, благодаря за идеите !  :Content_14:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #16 -: 10-08-2009, 09:27:42 »

s qbylka i malko medec sy6to sa mnogo mnogo fkusni ;)
Орехи с мед и на мен ми е любимо лакомство. Плодовете се старая да хапвам отделно, но веднъж ще опитам и твоята рецепта.  :D

А на салата от моркови опитавал ли си ги? Обожавам! Настъргани моркови (може да сложиш цвекло или тиквички... или каквото обичаш  :D), много магданоз, пресен лимон и зехтин и поръсваш обилно със смелени/счукани орехи.  :essen:

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #17 -: 15-08-2009, 15:30:49 »

Аз ги ям сурови, белени, без черупки! :Appetit_17:
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

valentingn

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #18 -: 28-09-2009, 06:06:58 »

На който му изтръпва езика от орехи, това се случва от 2 неща:
-Чувствителност към йод.
-Алергия към плесен.
И двете ги имам, плесента се разкарва с киснене във вода както сте предложили с добавка на малко витамин Ц в течността.
Ако се обелят ципите на ядката се елиминира и половината от йодния проблем.
Ако така обелени се смелят в блендер с малко чесън и лимонов сок, въпросната разядка е много вкусна.
Активен
sentence Master
Вярвам на този, който се стреми към истината, съмнявам се във всеки, който е убеден, че я е открил
клик

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:вие как консумирате орехите?
« Отговор #19 -: 28-09-2009, 10:13:22 »

Кисненето също елиминира доста йод. Мисля, че водата става кафява точно от йода.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.