Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Подготовка за живот на село и в природата  (Прочетена 2825 пъти)

TTT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28

Решението е усмисляно от  началото на  съзнателния ми живот !  Мечтите ми покрай този план са да обикалям света (Природните територии на България ) и да имам куче ! Нещата които съм решил да взема с мен са малко,накрая ще споделя в колко литрова чанта съм ги събрал  :Confus_3:

Искам от вас съзнати хора с подобен интерес и опит да ми помогнете в  това какви книги , филми , знания  предварително трябва да имам .

В момента чета за пчелите и кучетата , търся нещо за  отглеждане на плодове и зеленчуци и храните които са перфектни за моята Доша .

Тук намерих книгата "Революция на една сламка" тя е полезна

Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Здравей Приятелю ,  това че си решил да направиш тази крачка е много хубаво. Аз също се подготвям , имам известен опит , но всеки път намирам различни спънки , които биха попречили на щастливия ми извънградски живот.
1. Енергиен източник - тази тема е широкомащабна, най-добре е да е независим :) тук сам ще трябва да се понапънеш . Помисли върху слънчевите панели и газовите тръби - с тях е най-добре да започнеш, понеже е най-лесно и достъпно. Аз правих проба с 12 Волтова инсталация и работи добре. Осветление, ТВ , компютър . Бойлерът ми е със серпентина , която нагрява допълнително водата от панела и 3 тръби и така спестявам доста електроенергия. Отоплението ти може да е на твърдо гориво. Много може да говорим на тази тема...
2. Независим ЧИСТ и ПРОВЕРЕН водоизточник
3. Високоефективна и ниско енергийна къща. Имаш ли план ? Складови помещения , работилница
4. Земя , която да те храни , напоителни съоръжения. Около 5 дка минимум за сам човек . Излишъкът се продава. За чиста храна кандидати много .
5. Транспорт :) някои мои приятели ползват коне :)
6. Комуникация , трябва ти интернет , мястото трябва да има достъп до жичени или безжичен интернет. За безжичен може да се наложи да изградиш мачта или стълб , на които да сложиш антените . Това не е хич евтино съоръжение , но си струва инвестицията.
7. Охранителни съоръжения. Евтини прибори за нощно виждане се продават от разни военни складове, а сега е особено изгоден момент в покупката на подобно нещо. Електрошоков пистолет  и палка са задължителни ,както и около 50 капана за вълци. Крадците след това ще те избягват все едно си дявол и никога няма да припарят до продукцията ти.

Има една книга "Въведение в пермакултурата" купи си я , там е застъпена голяма чест от това, което трябва да знаеш.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

и след 2 часа в мола, пак на село ;)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

хехе , какво имаш предвид с мола ?
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

казах го по повод на едно мнение, което са го изтрили изглежда...  :surpris_23:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 21 запитвания.