Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Нещо което не мога да проумея!?!  (Прочетена 14266 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Здравейте приятели! Има един въпрос, който отдавна искам да задам и все се чудих дали ваобще да попитам за да не ме разберете погрешно. Но вчера гледах едно клипче с Виктория Бутенко, в което разказваше на Кевин Джани за двете си нови книги. Гледам я тази жена, суровоядка от толкова години и пропагандираща пиенето на зелени смутита и се чудя защо е меко казано пълна, кожата й е свежа, но пък има бръчки. Не знам на колко години и е, но в едно интервю видях и дъщеря й, която също от малка е суровоядка и тя е закръглена. От друга страна Радулчето беше дала линк с интервю на жена суровоядка, която е на 61г и изглежда перфектно слабичка, със супер кожа. Вие как си обяснявате този феномен или ваобще не сте се замисляли? Не ви е направило впечатление или просто аз нещо не съм добре. Аз дори не съм и веган, а се чудя как да си задържа килограмите, а Бутенко суровоядка от години и едва ли не консумираща само зелени смутита-толкова пълна. Защо е така? Да не говорим че аз така и не се научих да пия зелени смутита. Но за това пък ядкови шейкове и много други суровоядски рецепти с охота си хапвам. Просто зелените смутита не са моята храна. Не мога да се насилвам да пия нещо което не мога да възприема и толкова. Зелениите предпочитам да ги ям на салата или супа а плодовете отделно.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #1 -: 01-08-2009, 01:59:11 »

Деси, направило ми е.  ;) Не е грешката в твоя телевизор. Мислех си да не би да е от консумацията на разни агавета и т.н. подсладители. Знам ли...
За смутитата, напоследък ми се огъва и моя коловоз. Не са ми фаворит. Май ще им кажа чао.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #2 -: 01-08-2009, 12:20:11 »

Абе то има и хора, които ядат месо, пък са в добро здраве, активни и т.н...
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #3 -: 01-08-2009, 14:45:53 »

Абе Вери и аз пряко сили ги пия смутитата,пък напоследък даже изобщо,което ме притеснява,понеже са ми единствения източник на зеленини и.....не знам какво да правя ???
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #4 -: 01-08-2009, 16:14:13 »

Angie, и аз това съм си го мислила. Ядат месо, боклуци, безразборно хранене и са едни слабички и на пръв поглед здрави. :) Е, само на пръв поглед, де. Проучване не съм им правила. Може да си влачат нещо "хронично".

Василенче, ям 2 пъти на ден зелена салата. Или 1 път салата, 1 път зелена супа. Супите повече ми допадат, а и на щерката.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #5 -: 01-08-2009, 17:42:40 »

Абе Вери и аз пряко сили ги пия смутитата,пък напоследък даже изобщо,което ме притеснява,понеже са ми единствения източник на зеленини и.....не знам какво да правя ???
Васе, как точно си ги правиш смутитата?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #6 -: 01-08-2009, 21:52:34 »

С връзка магданоз,банан и лъжица мед бе Пепсън ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #7 -: 01-08-2009, 22:58:19 »

Даам. И аз така правех и ми беше много гадно. Но нещеш ли, веднъж забравих да сложа мед и...о, чудо! ;D Супер вкус ;) Тва е първия ми случай мед да не върви с нещо ;D Ама факт. Пробвай ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #8 -: 01-08-2009, 23:04:31 »

Още сутринта ще я видя аз тази работа ;)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #9 -: 01-08-2009, 23:35:00 »

Аз мед не слагам. Най-често е спанак+някакъв плод. Ама...
Активен

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #10 -: 02-08-2009, 10:13:06 »

Аз от както се насилих да изпия смути с магданоз и го повърнах, само при мисълта за зелен нектар ми става лошо.
Което още веднъж ми доказва, че "на сила хубост не става"
Няма да се принуждавам повече да ям или пия каквото и да било, ако ще най - полезното на света да е.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #11 -: 02-08-2009, 11:02:15 »

Да, не бива, щом не си готова още :) Но бива да поработиш по въпроса да се синхронизираш с природата ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #12 -: 02-08-2009, 15:55:49 »

А на мен ми прави впечатление, че някои хора като чуят суровоядство и го свързват с блендираната храна.  ;) Понеже си говорим за смутита, то също е блендирано / хич не я харесвам тази дума /.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #13 -: 02-08-2009, 19:02:47 »

Много са си хубави смутитата. Незнам защо не ви допадат. С банан стават най-хубави. Но сега през лятото ги правя с пъпеш. Така ме зареждат с енергия...
А за това как е станала пълничка Бутенко немога да си обясня. Аз през зимата качвам някое килце, но то е защото по-малко спортувам. През лятото си връщам килцата. Но немога да отслабна повече. Не съм на 100% суровоядка, но 90... горе долу.  Деси аз имам много мускулна маса. Може би затова не отслабвам. Що не пробваш да направиш малко мускули. Чета, че всеки ден правиш кардио. Ами то от не го само се отслабва. Направи и нещо по силово. Не казвам, че съм права, но само предлагам ...
Активен
Намасте :)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #14 -: 03-08-2009, 06:47:11 »

Много благодаря за изказаните мнения! ДарбиМак аз не правя само кардио, ходя и на фитнес и си имам мускулна маса. Дори си мисля, че ако нямах никаква щях още повече да отслабна, а сега съм доста релефна. В момента съм добре. Проблемът по-скоро е, че ако карам само на растителна храна веднага ми се отразява на килограмите и падат надолу. Задържам ги като си хапвам и по малко животински храни. А иначе в момента ми се хапват предимно плодове и зеленчуци. Такова разнообразие има в момента на пазара, че като отида и ми потичат лигите и се чудя кое да си взема по-напред.
Между другото в момента чета една книжка на Кевин Джани-High Raw. Той пише че в началото е отслабвал ненормално много и се принудил да мине на метода 80/80/100-нещо такова беше като е наблягал на плодовете за да може да си въвне килограмите. Но тогава му се засилила кандидата и след това преминал на зеленчуци, кълнове и зърнени. Така се чувствал най-добре. Той също така препоръчва и суплементи.
Относно прословутите зелени смутита няма какво да се насилвам да ги пия. Аз приемам спирулина и тя си е зелена храна, така че не се тревожа толкова много за зелените зеленчуци. И без това лятото няма много зелени салати на пазара.
Активен

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #15 -: 03-08-2009, 20:56:02 »

Ако нямате нищо на против, да се включа и аз. Предималко си говорих с един от членовете на "Бялото братство", та той няколко пъти повтори в разговора ни, че човек не трябва да насилва нищо. Също така, че човек ако иска ще открие това което е присъщо за него във всички аспекти от живота му. Така, че Деси според моето скромно мнение, човек трябва да използва това от което чувства, че има нужда. Явно за въпросната Бутенко смутитата не са нейната храна. А лично също не ги обичам. :)
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #16 -: 03-08-2009, 22:35:20 »

Аз съм от любителите на смутита. Много ги обичам и много добре ми действат и затова съм безкрайно благодарна на откритията на Бутенко по повод тях.
Що се касае до килоглемите й, не знам. Нямам и обяснение. Сигурно си има някаква причина.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #17 -: 03-08-2009, 23:21:11 »

затова съм безкрайно благодарна на откритията на Бутенко
Можеш ли да обясниш с 1-2 изречения за тези открития? ???
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #18 -: 04-08-2009, 01:33:21 »

Ами, май няма да мога само с 1-2 :))

ОК, имайки 1100 болести цялото им семейство, решават да преминат на суровояство отведнъж. Невероятни ефекти последвали, дет се вика, от въздуха се излекували от всичко. Обаче, след година-две суровоядстване, тя (Виктория-майката) започнала да пълнее, другите нещо и на тях им имаше, май някой и друг симптом се проявява, като цяло, нещо започва да куца. И тя (Виктория), започва да се рови и проучва... Първо пита други суровоядци дали могат да им помогнат, да им разяснят - какво става, защо и как да се справят. Получава отговори от рода, че това е нещо като криза, която много суровоядци срещат и някои дори се връщат към готвената храна - не могат да се справят с нея и не знаят лек. Това обаче не я задоволява и почва големите проучвания.

Наблюдава, че шимпанзетата (те ли бяха най-близо до човешката структура, абе някакви маймуни, ако не и всички, не помня) ядели много, ама много зеленина. Не, както хората си мислят, много банани. Основно зеленина и разбира се и банани и други... И започва да се задълбава в полезността на зеленината върху човешкия организъм и открива, че е ЖИЗНЕНО важно да се приемат зеленини. Те алкализират вътрешната ни среда и имат АБСОЛЮТНО всички необходими елементи и витамини, от които се нуждаем, с изключение на витамин В12. Обаче, тя казва следното: зеленийките са като капсулирани. Трябва мнооооого добре да се сдъвчат, за да може да се "разчупи капсулката" и да се отключат ензимите и т.н. Така открива блендера, решава да ги блендира и първоначално е ужасена от аромата, защото не си падала ИЗОБЩО по зеленийки. Хрумнало й да мушне един-два банана и останала изумена как целия аромат е променен, както и вкуса. Добавяла още плодове и ставало като шейкче... И т.н. и т.н....

Информацията ми е от нейната уста: http://www.youtube.com/watch?v=wzQrN-P1VsY
http://www.youtube.com/watch?v=SYSm1lydbcQ&feature=related


(Ох, можех да оставя само линковете, но не всеки разбира английски. Затова, да вмъкна, Василенче, извинявай, че още не съм превела онова интервю с един лекар, дето говори за суровоядството и много ви го хвалех. Помня, че съм обещала. Трябва да се стегна и да го преведа на две-на три.)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #19 -: 04-08-2009, 07:43:33 »

Мерси много за обяснението :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 21 запитвания.