Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: въпрос относно виното  (Прочетена 6783 пъти)

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
въпрос относно виното
« -: 04-08-2009, 15:22:38 »

Имам питанка: виното смята ли се за raw food или не?
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:въпрос относно виното
« Отговор #1 -: 04-08-2009, 16:52:16 »

Счита се, да, гроздето ферментира, а не се вари :)

Наздраве! ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:въпрос относно виното
« Отговор #2 -: 04-08-2009, 17:39:32 »

Не знам за суровоядството, но йогата го отрича  :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:въпрос относно виното
« Отговор #3 -: 04-08-2009, 18:06:31 »

Цитат
Не знам за суровоядството, но йогата го отрича
Аз пък -не го отричам. ;D
Наздраве!
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:въпрос относно виното
« Отговор #4 -: 04-08-2009, 18:53:42 »

Суровоядците алкохол не пият. Но пият нещо като сок от грозде, не знам още какво му слагат, та уж вино.

Аз също отричам алкохола, било то и "супер полезното" червено вино. Дори една чаша на ден увеличава риска от безплодие при жените с... забравих колко процента.

За мен алкохола е поредната голяма отрова, която все още доброволно и неосъзнато приема човечеството. Нищо чудно скоро по бутилките да сложат етикети за опасностите, както е при цигарите. Обсъждаше се в ... май в Ирландия.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:въпрос относно виното
« Отговор #5 -: 04-08-2009, 19:02:02 »

Радула, много добре казано ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:въпрос относно виното
« Отговор #6 -: 04-08-2009, 19:06:09 »

Грасиас, сеньор Петко!  ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:въпрос относно виното
« Отговор #7 -: 04-08-2009, 19:12:00 »

За мен е удоволствие, сеньорита Радулка ;)

Де да имаше повече хора, които мислят като теб.......... :-\
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:въпрос относно виното
« Отговор #8 -: 04-08-2009, 19:22:06 »

Редко пия винце,но го харесвам,пък каквото искат да приказват за него.Имаме лозя и тате ,като направи винце все има специално за мен.Не мисля да го отказвам.Не си преставям да се прибера при наще и да не пийна една чаша вино с тате и мама. ;D
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:въпрос относно виното
« Отговор #9 -: 04-08-2009, 19:37:32 »

Цитат
Де да имаше повече хора, които мислят като теб.........
Този път не съм съгласна ,много си я уважавам Радулчето :-*,да ме извини,но не съм против алкохола в нормални количества,,но от време на време за някои празник съм ЗА.
ПРОТИВ съм само  ,когато човек почне да прекалява,което води до алкохолизъм.
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:въпрос относно виното
« Отговор #10 -: 04-08-2009, 20:06:00 »

Извинена си, Марийче!  ;D
Няма никакъв проблем човек да има друго мнение по въпроса и да си го казва.

Но, болно ми е, че не знаем много неща или се заблуждаваме. Това, разбира се е една много добре обмислена политика, едните (месари, млекари, цигари, алкохоли, наркотици) те разболяват и айдее, препратен си при гигантите фармацефти, които... се радват на болни хора. Марийче, не го казвам по повод на твоите няколко чашки винце, а по принцип. Също така, при теб, не толкова самото вино, колкото емоционалният момент на семейния уют и топлота играе роля да не може да си представиш завръщане в бащината къща без чаша, или там колкото вино. :) (нали не се сърдиш!! моля те недей!!)

Просто, поне бих се радвала, ако поне хората знаеха какви болести причинява консумацията на алкохол и какъв е процента на смъртност от нея годишно. Поне да има информираност, оттам насетне изборът всеки сам си го прави.

Но едно е сигурно - има 5 топ убийци на планетата:
№1 - месната и млечна индустрия (слагам ги на едно) - от нея жертви са и хора, и животни (че и природа...)
№2 - алкохолната индустрия - от нея страдат най-вече хората
№ 3 - цигарената индустрия - хората...
№ 4 - наркотиците... пак ние...

Мога и статистика да изкарам, ако има интерес - защо, как, по колко и т.н.

Обичам толкова много животните!!! Толкова много, с кървави сълзи плача за тях.... обаче, да ви кажа честно, повече ми е жал за хората, защото сме толкова неосъзнати и заблудени, че.... ние сме в най-окаяно положение всъщност. А животинките, милите, те са като ангели, помагат ни вътрешно и външно, а ние убиваме ангелите си. Как да сме добре...  :-\
« Последна редакция: 04-08-2009, 20:12:46 от Radula »
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:въпрос относно виното
« Отговор #11 -: 04-08-2009, 20:06:33 »

Петко, Намасте!
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:въпрос относно виното
« Отговор #12 -: 04-08-2009, 20:08:46 »

Аз май от 3-годишна съм взела да пия вино... Дядо разправяше, че съм седяла до бъдъня в мазето като си точел вино и съм искала да си цукна ;D Не мисля да го отказвам, ако съм някъде и се пие алкохол, ше си пийна, няма да се алкохолизирам все пак... Ако се появи проблем с безплодието ше праим повече секс, все ще хване семето, колкото и да ни е намалял процента на плодовитостта ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:въпрос относно виното
« Отговор #13 -: 04-08-2009, 20:26:04 »

Намасте, Радула!
Точно неосъзнаването е големия проблем, даа! Всеки е подкован с по 20 тъпи стереотипа и винаги вади по някой...нямам думи просто... :-\
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:въпрос относно виното
« Отговор #14 -: 04-08-2009, 20:45:33 »

Марулче, са се сетих за една история като прочетох какво си написала .Ние имахме една котка.Сега ще ти разкажа само първо да обясня малко.
Тате пътуваше много,занимаваше се с плодове и зеленчуци,производите ли сме ,едно време много отглеждахме ,всичко което се сетиш ,сега не толко.Та да ти разказвам.
Мама вика ,абе да сте виждали котката няма я от няколко дни  ,къде ли е изчезнала нито е дошла да яде нито съм я виждала.Mного обичат с тате животните и все си имаме котка ,куче и т.н.,от кранчето на бъчвата течеше по малко вино и бяха сложили един буркан,та мама я е намерила и то как ,наща мацурана с лапичката пие винче и после хоп на бъчвата от горе да спи. ;D
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:въпрос относно виното
« Отговор #15 -: 04-08-2009, 20:51:20 »

Цитат
Също така, при теб, не толкова самото вино, колкото емоционалният момент на семейния уют и топлота играе роля да не може да си представиш завръщане в бащината къща без чаша, или там колкото вино.  (нали не се сърдиш!! моля те недей!!)
Радулче ,мила ,въобще не ти се сърдя.
Пия от една чаша. ;D ;D ;D,колкото можем  ;D ;D :D
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:въпрос относно виното
« Отговор #16 -: 04-08-2009, 20:57:04 »

Цитат
№ 4 - наркотиците...
Боли ме като видя млади хора ,как си съсипват живота. :'( :'( :'( :'(
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:въпрос относно виното
« Отговор #17 -: 04-08-2009, 21:00:34 »


ПРОТИВ съм само  ,когато човек почне да прекалява[/quote]
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:въпрос относно виното
« Отговор #18 -: 05-08-2009, 00:00:05 »

тъиии...избрах си отговора че може, но с мярка  ;D. Благодаря на всички, че откликнахте. Marulka - наздраве!
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:въпрос относно виното
« Отговор #19 -: 20-08-2009, 12:16:05 »

тъиии...избрах си отговора че може, но с мярка  ;D. Благодаря на всички, че откликнахте. Marulka - наздраве!

и аз, и аз най- си харесах този отговор :) :) :)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.
 

Страницата е създадена за 0.14 секунди с 23 запитвания.