Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Vasilena(part 2):)  (Прочетена 38193 пъти)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Дневникът на Vasilena(part 2):)
« -: 05-08-2009, 16:51:38 »

Ето тука вече ще пиша за всичко.Другия Дневник го бях нарекла да бъде оздравителен дневник,даже,ако не се лъжа съвсем в началото бях написала,че ще го завърша,в момента,в който усетя,че нямам проблем.Така,че той си е друг дневник(пък въпреки,че няма да пиша в него си обичам...има САНТИМЕНТАЛНА СТОЙНОСТ ЗА МЕН :heart_2:).
Сега да си говорим:имаше тука наистина земетресение,ама ми се стори леко сякаш.Тъкмо се бях върнала от йога,изядох си 2 праскови с най-голямо удоволствие и  както си седях   клекнала на пода, и усещам,че се той се клати.А?? Абе викам си:кво става тук WTF ???,влизам в другата стая да видя полюлея дали се клати,ама брат ми ме успокои-"земетресение има да,няма страшно"."Ти луд ли си бе?"-това беше моя реплика-"айде да слизаме всички пред блока!".Ама те взеха да ми се смеят,че било леко и нямало проблем...пък аз си се стреснах хич да не е.Та имаше земетресение,ама лекичко беше и по-силни е имало.
После:Марулиуме, :bleh :bleh- ;D ;D ;D,трябва ти някой 8) мъж на тебе,така ги виждам аз работите ;D ;D ;)
Влади,мислих си скоро,че вече не си в бандата ни,че от много време не беше писала,но щом си тук съм спокойна ;)
Петко и аз много се радвам,наистина ;) :-*
Сега искам да ви споделя нещо.Малко ми е притеснено,че не ям много зеленолистни и друг път съм ви казвала.Взимам си една връзка магданоз и я гледам,гледам и на 3 дни ,веднъж я докарвам до нея :Confus_3:.Марули бих яла с удоволствие,но вече ги няма и не знам какво да правя със зеленолистните-дали ще ми стига да ям по 1 връзка магданоз на ден?Ако да,изяждам я!
Друго,от седмица насам,съм 100 % сигурна,че се придържам към 80/10/10.Ама да не я докарам накрая до недохранване ???.Понеже малките ги няма и ние сме само 2та :love_007:,познайте дали се задържаме вкъщи изобщо,ама нищо,аз имах нужда от почивка. Та от ходене не ми остава време да си направя нещо да ям и "бухам" само плодове предимно.Ама сега ще си правя Тахомед-а на Петко и кьопоолуто на леля ДарбиМак.Пък крекерите са ми най-голямата мъка(тука вече се нагнетих-НЯМА СУСАМ в здравословните магазини!!!И сега?С какво да го заместя ?Ама ще измисля нещо,щото умрех от глад вече :essen:
Тъй това е засега :-*
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #1 -: 05-08-2009, 17:18:58 »

 :fluretaa:  :peperudi:  :Cherries

Това от мен засега тук.
По въпросите ти какво да кажа...мисля, че 1 връзка на ден магданоз или копър пак е добре. Аз също имам дни, когато ям повече плодове, защото ми се яде. Вярвам, че зимата няма да е така. А за сусама, не знам с какво да го заместиш. Прескачай го в някоя рецепта. Слагай лен, мак, слънчогледови, тиквени семки. Друго не ми идва на акъла.
« Последна редакция: 05-08-2009, 17:20:29 от Вери »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #2 -: 05-08-2009, 17:41:43 »

Вери :flowers2:,за връзката магданоз-пак е по-добре от нищо,ама дали е  достатъчно? ???
 ;)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #3 -: 05-08-2009, 23:56:55 »

Василенче, ти нали не разбираше английски, душа?? Какво е това "WTF"  ;D


Само в Пловдив ли продават марули?? Странно, че няма при вас. И рукола продават, ама само на една сергия ;) Че и спанак, хаха Всичко си има в тоя Пловдив, ей  ;D Но и в София намерих една девойка, дето си гледа марули и имаше даже и червени (много мои любими) посред лято. Ама сега не знам как е положението там (в София).

Васе, изобщо, ама изобщо не се притеснявай, че наблягаш на плодовете, нищо няма да ти стане. Човек така бързо не се гътва от недохранване. Има група от хора, наречени плодоядци, има такива, дето не ядат изобщо, тоест, не храната е тази, която ни поддържа живи и здрави, честно казано :) Това е истината. Така че, всичко е наред с теб, сигурна съм  :love_007:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #4 -: 06-08-2009, 01:17:28 »

не храната е тази, която ни поддържа живи и здрави, честно казано :)
Понякога като си мисля сама, стигам и аз до такива заключения.
В дните, когато наблягам на плодовете, се притеснявам за зъбите си или пък четох, че можело да си докарам гъбички от прекалена консумация на плодове. Въпреки че аз вярвам, че болестите не се появяват току така.

Радулче, казваш червената салатка ти е любима като авокадото. :) И при мен така. ;)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #5 -: 06-08-2009, 01:51:33 »

Радулче, казваш червената салатка ти е любима като авокадото. :) И при мен така. ;)
Хехе, Вери, точно!  ;) А в комбинация двете така ги обичам, ммм!
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #6 -: 06-08-2009, 20:13:09 »

Ох Радулче,успокои ме,че аз наистина предимно плодове ям :Cherries :Appetit_4: :essen:  ;D
Днес беше пак същото:Станах в 6 часа,до 9 не съм пила или яла нищо,в 9 и 30 бях в Русе в някаква сладкарница на центъра,където пих един фреш от портокал и ядох една ябълка,към 12 и 30 обикалях по техния пазар,където установих,че плодовете   са с една идея по -евтини от тези във Варна....вървейки изядох 2 банана и 2 праскови.Към 2 и 30 бях в едно много симпаточно село до Русе,където пих един чай с мед и изядох една ябълка ,ама от едно дърво...и за бога-нямаше такава вкусна ябълка  :Appetit_17:.Чак към 16 и 30,когато благополучно стигнах във Варна ядох кьопоолу(от рецептата на леля ни ДарбиМак)-много хубаво става и нещо между гранола бар и тахомед.И сега пак ядох диня и праскови  ;D
Та наблягам на плодовете и обколките из страната  ;).....Аз обичам много да ходя напред ,назад,така усещам,ЧЕ ЖИВЕЯ :Content_22:
Радулче,моля те да ми кажеш нещо повече за плодоядите ;).
Пък английски не разбирам достатъчно,мога да вържа някое и друго изречение,ама само толкова,но тия дни ще се записвам на  курс,така че все пак работя по въпроса ;D
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #7 -: 06-08-2009, 23:38:55 »

Васе, какво да ти кажа за тях, като не съм ги проучвала в дълбочина тях. Просто никога, или поне все още, не ме влече този начин на хранене, въпреки че съм с две ръце и за суровояди, и за плодояди, и за въздухояди.... човешката раса почва да се изфинва и извисява и натам се върви... все по-малко храна и повече духовна енергия...

На първо време мога да дам само този линк: http://www.living-foods.com/articles/fruitariandiet.html Ама е на английски  :-\ Тези дни като ми остане време ще се поразровя. Сещам се само, че във форума на БВИО (бълг. вегетар. интернет общество) има отворена тема за плодоядите и някой беше писал за свой познат плодояд. Може да им пишеш лично съобщение да ти дадат негов имейл или нещо, за да го питаш каквото те интересува :)

А по повод английския, само се бъзиках за 'what the fuck' :) :) :)
« Последна редакция: 07-08-2009, 04:39:01 от Radula »
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #8 -: 07-08-2009, 07:23:50 »

Васи и на мен ми беше свършил сусама като си правих последните крекери и им сложих много слънчогледови и тиквени семена и си станаха пак супер.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #9 -: 07-08-2009, 12:53:38 »

Деси и Радулче,благодаря ви за информацията :-*
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #10 -: 07-08-2009, 15:13:00 »

Васе, хайде и аз да ти напиша нещо в новото дневниче  ;)
Почивай си пълноценно от хлапетиите и се наслаждавай на твоето си време, мила, и събирай сили!

Вери и Деси съвсем добре са те ориентирали за сусама, на мен особено ми допада лена.

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #11 -: 07-08-2009, 16:09:53 »

Хайде, добре дошла в редиците на здравите  :whistling2 - emotloader:   но да се яде само  :Appetit_4: :Cherries  не е достатъчно   :pensif_29:   
шегата на страна ... радвам се, че започна новия дневник  :flowers2:
Активен
Намасте :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #12 -: 07-08-2009, 16:10:39 »

Влади и мен ме кефи ленчето,ама като се правят кракери се слага  лен, и сусам,не лен и лен....мислих  да пробвам да  сложа и лен,и лен,ама много ще стане ;D ;D ;D
Пък за почивката ми.....всичко приключи вчера около 20 и 30,когато вкъщи се прибра Банани с пижами-1но,пък утре към 7 и 30 ще приключи още повече,когато ще се прибере и Банани с пижами-2.И максимум в 9 ще изглеждам по този начин 3x O0-това е специална формула :D.
Ама т'ва е.......СЪДБА.
 ;)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #13 -: 07-08-2009, 16:11:38 »

Ами лелче знам бе,ама не мога нещо да го оправя проклетото меню :Confus_3:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #14 -: 07-08-2009, 16:16:17 »

храниш се също като другите но сурово ... колко му е ... аз така правя менюто ... ще взема да пиша пак в мноя дневник кво ям  ???    а да кажа за лена - вече някъде се писа във форума, но да повторя - лен се яде само две лъжици дневно!!! съдържа цианиди !!! не трябва да се прекалява  :pensif_29:
Активен
Намасте :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #15 -: 12-08-2009, 18:55:05 »

Май трябва да почна да си пиша менюто,чееее работата си е ....... м......та  :Confus_3:.Тука откакто съм спряла да   пуша,"не сме добре".Много ми се яде,че и не само сурови неща,абе ужас ня'къв.Днес сутринта,след дълго умуване отидох да си купя тест за бременност,за да проверя каква е тази работа ,да не би пак някое бебе да ми се спотайва в корема(даже мислих какво ще правя,ако се окаже така  и как евентуално ще се казва  ;D  ???)ама няма.Значи трябва да се вземат ВОЛЕВИ мерки си викам....Добре поне ,че всеки ден ходя на йога и там се моря зверски.....Във връзка с йогата да питам:Петко,правиш ли шпагат бе другарче,изобщо някой от тук ходещите на йога прави ли шпагат?Аз в залата виждам жени на по 40-50 години дето това шпагата го имат за "добър ден",правят шпагати на поразия....Сигурно в далечното бъдеще ще ми се случи и на мен :D ;)
Менюто сега да кажа:
7 и 30 -горещата вода
8 -цветен прашец
8 и 20-чаша сок от ябълки-доста кисели ябълки бяха
9 и 30-пъпеш
10-малко кълнове от нахут и ръжени
14 часа(пропускам 12,че бях на йога)-2праскови
17-2 ленени кракера и един огромен домашен домат :Appetit_17:
19-пъпеш и гранола барове под формата на бонбонки
И това засега,после може още1-2 бонбонки да изям,щото много ме кефяяяяяяят :D :D :D
Това е за днес,лека и спорна вечер колеги,до утре ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #16 -: 12-08-2009, 19:25:52 »

Ще видиш, че след няколко месеца йога, ще се балансира апетитът ти ;)
Шпагат - не, още една година ше ми трябва сигурно ;D
Ти лотос можеш ли? ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #17 -: 12-08-2009, 19:47:46 »

Да като се напъна вкъщи  :D :D :D  ;)
Айде дано(за апетита ми е думата),че става нещо страшно  :essen: :Appetit_4: :Cherries :essen: :essen: :essen: :essen: :essen:
 :Content_4 - emotloader:
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #18 -: 13-08-2009, 09:06:35 »

Ох, това с апетита и отказването на цигарите е ужасна работа.
Опитвала бях няколко пъти и страхът от допълнителни килограми проваляше операцията.

Но как успях накрая. Смятам, че съм ги отказала дефинитивно, защото първо от два месеца не съм пушила, второ съм доста мотивирана и дори ме дразни, когато около мен се пуши.

Отказах ги в началото на Юни - на 3-я - 4-я ден от 14 дневното ми гладуване. Реших че сега е момента. първо ми пречеше на пречистването, второ след като така и така бях на режим никак не беше трудно и апетито-възбуждащо.

Браво че ходиш всеки ден на йога. Аз не намирам това време.
Но смятам, като понапредна малко да се занимавам у дома сутрин. Ще видим ???
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Vasilena(part 2):)
« Отговор #19 -: 13-08-2009, 09:14:32 »

Много се надявам и моя апетит да се балансира малко, но асани правя през ден, не съм особено редовна :Confus_3:
...с  шпагатите и лотоса нямам проблеми ;D :weight_lift:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 23 запитвания.