Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Първо пречистване - съвет  (Прочетена 12681 пъти)

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Първо пречистване - съвет
« -: 28-10-2011, 19:42:52 »

Привет,

Искам да направя цялостно пречистване, но не знам от къде да започна ???
Четох, четох и се обърках тотално. Някои методи ми се виждат (на този етап) сложни и рисковани, затова мисля да започна от нещо по лесно изпълнимо и безопасно.

В този част от годината кое би могло да е най-подходящо?

Благодаря
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Първо пречистване - съвет
« Отговор #1 -: 29-10-2011, 21:45:57 »

Привет,

Искам да направя цялостно пречистване, но не знам от къде да започна ???
Четох, четох и се обърках тотално. Някои методи ми се виждат (на този етап) сложни и рисковани, затова мисля да започна от нещо по лесно изпълнимо и безопасно.

В този част от годината кое би могло да е най-подходящо?

Благодаря

като си решил да се занимаваш с "лесни и безопасни" методи, можеш да започнеш с една седмица на плодови и зеленчукови сокове - сега е идеалното време за това - има изобилие от евтини и качествени ябълки, моркови, цвекло, тиква и зеле - чудодейни плодове и зеленчуци. Можеш да съчетаеш пиенето на соковете и бягане, и вземане на сауна или парна баня, така ще си подновиш и пречистиш течностната среда на организма (Пречистване по Малахов). Правиш бягането (или правиш парната баня) и веднага след това попълваш "загубите" с прясно изцеден плодов или зеленчуков сок, или комбинация от тях.

след това можеш да пробваш с гладуването - започваш с 24 часа, после 36 часа, и така, като се увериш, че   няма страшно, можеш да се заемеш със сериозни срокове, които и ще те пречистят по-сериозно.
 
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Първо пречистване - съвет
« Отговор #2 -: 05-11-2011, 18:41:13 »

Да както колегата те е посъветвал плодовете и зеленчуците,цели или на сокове са достатъчни като за начало.
Можеш  да пробваш сутрин за закуска с плодови сокове,а за вечеря зеленчукови,или цели плодове и зеленчуци.Ще живнеш много  ;)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Първо пречистване - съвет
« Отговор #3 -: 06-11-2011, 14:49:22 »

Тaurus - явно си моята зодия  tooth
Аз, противно на повечето книги, бих те посъветвала директно да се хвърлиш в дълбокото и да си направиш едно пълно гладуване за около седмица. Нищо не е в състояние да те убеди повече, че си на прав път, от това, което изхвърляш по време на глад. Тук не говоря само за тялото, но и за ума. Успех!
Активен
Psychonaut

Tikka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Първо пречистване - съвет
« Отговор #4 -: 11-11-2014, 12:36:42 »

Здравейте, за да не отварям нова тема, пиша тук.
Искам да си направя общо пречистване - за мен първо. По възможност на всички системи - отделителна, лимфна, дихателна и т.н. Въпросът ми е от къде да започна (коя система след коя)? Изчетох много материал, но се обърках тотално.
Моля, да ме извините, ако вече е обсъждано!
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Първо пречистване - съвет
« Отговор #5 -: 11-11-2014, 16:04:44 »

Ти прочете ли какво е написала Теодора преди теб?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Tikka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Първо пречистване - съвет
« Отговор #6 -: 11-11-2014, 18:11:35 »

ти как мислиш? :)
по- скоро ме интересува поетапното чистене на организма..
не претендирам, че съм веща в тази материя, но ми се струва, че при пълно гладуване се получава пълен детокс за кратко време, което си е допълнително натоварване на организма - особено при първо прочистване :)
а може и да греша..
« Последна редакция: 11-11-2014, 18:15:36 от Tikka »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Първо пречистване - съвет
« Отговор #7 -: 12-11-2014, 04:10:43 »

Поетапното чистене ми звучи като поетапен секс. Ти прецени има ли такъв. Чистиш си целия организъм и това е. Не разсъждавай като съвременната медицина, че има болести на конкретни органи.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Първо пречистване - съвет
« Отговор #8 -: 12-11-2014, 10:31:31 »

Какво значи поетапно пречистване? Като чистиш една система на практика чистиш и останалите. Обаче за това дали да почне човек с кратки гладувания с по ден/два или директно да се хвърли в едноседмично може много да се спори. Аз съм твърдо ЗА кратките в началото. В никакъв случай дълго от раз. Защото едноседмично гладуване за човек без никакъв опит в гладуването си е огромен стрес. Тялото не обича стреса!!! Не забравяйте, че стреса може дори да убива!!!
 Въпреки, че аз съм просто любител на гладуването, а не специалист в тази област бих посъветвал да не се хвърляте в дълбокото, ако не умеете да плувате!
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Първо пречистване - съвет
« Отговор #9 -: 03-12-2014, 23:29:28 »

Поетапното чистене ми звучи като поетапен секс. Ти прецени има ли такъв. Чистиш си целия организъм и това е. Не разсъждавай като съвременната медицина, че има болести на конкретни органи.
   :Content_14:

Какво значи поетапно пречистване? Като чистиш една система на практика чистиш и останалите. Обаче за това дали да почне човек с кратки гладувания с по ден/два или директно да се хвърли в едноседмично може много да се спори. Аз съм твърдо ЗА кратките в началото. В никакъв случай дълго от раз. Защото едноседмично гладуване за човек без никакъв опит в гладуването си е огромен стрес. Тялото не обича стреса!!! Не забравяйте, че стреса може дори да убива!!!
 Въпреки, че аз съм просто любител на гладуването, а не специалист в тази област бих посъветвал да не се хвърляте в дълбокото, ако не умеете да плувате! 
   :Content_14:

Тика и Таурус, струва ми се непростимо и крайно неприемливо сега, при толкова налична информация, някой да направи груби грешки и да си увреди здравето, вместо да го подобри значително. Сега да не сме 1988?! Не сме.

Ако не ви се идва на курс, където всичко е събрано, смляно, разделено на хапки и сдъвкано..., може да започнете както е казано по-горе +
След ставане да изпивате 2-4 глътки вода ... до обяд да ядете (как) само плодове, на обяд - ядки и покълнали, след обяд - зеленчуци...
Правете упражнения... и т.н.
Намислете си един ненатоварен ден в седмицата и в него пийте само вода.  ;D
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Първо пречистване - съвет
« Отговор #10 -: 04-12-2014, 00:53:06 »

 Ако живееш в град няма смисъл да правиш нищо,ще си изгубиш времето и парите а ефекта ще е минимален и като завършиш цикъла на пречистване какъвто и да е той след 2 седмици ще си отново интоксикиран като в началото.Отиди в планината,яж чиста храна,пий чиста изворна вода,дишай чист въздух,движи се за да се изпотяваш редовно.А относно въпроса от къде да почнеш -почни от най опасните токсини-тези от неорганичен произход-тежки метали и радионуклеотиди(имам тема за тях,потърси и в нета други мнения).Останалите отрови сами ще се изчистят от тялото,то има собствена система за детоксикация,ако го захранваш с необходимите хранителни в-ва,които да осигурят оптимална работа за черния дроб .
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Първо пречистване - съвет
« Отговор #11 -: 28-04-2016, 14:10:49 »

В момента как мога да използвам сезона, понеже съм фрии още 2седмици, не смятам още да гладувам, по-скоро на сокове?! (60кг 170см съм) и кръвното май ми е към ниско и не смея.
Та, с какъв режим мога да започна? :Content_22:

Сокове от цутруси - включват ли се? Ако не ме лъже паметта, в "Пътуването на мирния войн" на главния герой му бяха дали да пие само сок от цитруси известно време.
« Последна редакция: 28-04-2016, 14:17:19 от taurus »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Първо пречистване - съвет
« Отговор #12 -: 29-04-2016, 05:19:13 »

Успокой ума си.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Първо пречистване - съвет
« Отговор #13 -: 30-04-2016, 09:55:47 »

Тихий, мъдър съвет отново даваш. Но не може ли двете да си вървят успоредно ?
Как хубаво звучи  - "Прочистване с успокоен ум" ?  :surpris_23:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Първо пречистване - съвет
« Отговор #14 -: 30-04-2016, 13:36:14 »

Как хубаво звучи  - "Прочистване с успокоен ум" ?  :surpris_23:
Както и: "Успокоение с прочистен ум......." :angel:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Първо пречистване - съвет
« Отговор #15 -: 30-04-2016, 13:59:12 »

Осъзнаване с по- малко потребяване..... :Content_22:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.
 

Страницата е създадена за 0.166 секунди с 23 запитвания.