Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Лечение на ума,тялото и душата чрез хипнотична регресия  (Прочетена 31245 пъти)

Тедко

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23

Привет!

За да не бъда offtopic в offtopic-a, ще споделя, че обожавам да летя със самолет (въпреки че ми се е отдавало само 2 пъти) и кроя планове да изкарам курс по парапланеризъм - за мен това е като да имаш колело, което можеш да караш, когато пожелаеш и без да имаш шофьорска книжка. Има ли други ентусиасти тук?

Що се отнася до регресивната хипноза (или хипнотичната регресия - томейто-томато), по някаква интересна случайност, точно в момента чета подобни книги. Авторката е Долорес Кенън - видях, че беше спомената в един от постовете на Jaki, а книгите са безброй много. За жалост на българския пазар са достъпни само малка част, та затова се наложи да попиратствам и в момента чета "Between life and death" - безкрайно е интересна и ми донесе няколко АХА! момента. Що се отнася до това дали е опасно или не, не бих казал, че е така, ако използваш интуицията си. Не вярвам и че има нещо случайно.

А Долорес е от доста дълго време в бизнеса - вече над 30 години - и определено може да бъде смятана за ветеран в своята област. Това, което ми направи голямо впечатление е как тя описва метода си - въвежда клиентите си в най-дълбокото състояние на хипноза, което повечето хипнотерапевти се страхуват да използват тъй като "странни неща се случвали там" . Понякога например тялото се гърчи леко, издава странни звуци и говори доста интересни неща, които за дадени хора могат да бъдат възприети за страшни и дори сатанински поради неопитност и предразсъдъци (най-вече от религиозен характер). Интересно е как църквата/религията ни поущрява да разговаряме с Бог и неговите пратеници, но ако се осмелим да заявим, че са ни отговорили, ни смятат за луди! ;D Та, при това състояние съзнанието бива изключено напълно и терапевтът комуникира с подсъзнанието, което се смята за "мястото", където се съхранява целият опит, натрупан от всички инкарнации и опит на душата. По този начин терапевтът успява да види голямата картина  и по какъв начин проблемите в текущия живот се вписват в нея. Затова считам, че методът има много ползи и определено това е бъдещето на психотерапията.

Та това бабе, докато работи с всички свои клиенти през тези години, осъзнава, че всички клиенти, поставени в горе-описаното състояние, дават една и съща информация и описания на реалността, физическия свят, живота след смъртта и много други, което я кара да се замисли, че в действителност може би има огромна доза истина в казаното. За мен лично тази достоверност на материалите й ги прави толкова привлекателни!

Поздрави,
ТЕД
Активен

pavli82

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • Минали животи и хипнотична регресия

Здравейте и от мен,

Искам само да споделя своя скромен опит, преди няколко месеца за пръв път чух за Долорес Кенън в youtube и изгледах всичко възможно за нея и нейният метод на лечение чрез хипнотична регресия.

Винаги съм се доверявала на интуицията си за това кое е истинско и кое не... Прочетох каквото можах от нейните общо 15 книги и ето ме през септември тази година отидох на нейният курс, който се проведе близо до Лондон.
Нямам думи да опиша тази невероятна жена и това което тя е патентовала като свой метод за регресия на своите пациенти. Само мога да кажа че всичко което пише в книгите й се потвърди изцяло на курса, методът е уникален и много лесен за прилагане веднъж като следваш нейните указания.
Резултати се постигат независимо колко опит имаш и от  кога практикуваш.

Аз самата вече опитах и от двете страни на процеса - и като пациент и като регресионист.

Активен
"Силата на нашата Вяра е безкрайна, срещу нея никоя земна сила няма ни най-малко значение"
Невил Годард

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Аз също се интересувам от регресивната хипноза, но съм чела само две книги на Долорес кенън.
 Интересни са, но няма описани методи, само различни интересни случаи.
Разкажи нещо повече  pavli82  :)
Активен

pavli82

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • Минали животи и хипнотична регресия

Здравей Даниела

бих ти препоръчала да прочетеш и някои от другите книги на Долорес. Те са почти като енциклопедия, има информация за всички тайни и загадки на нашето време и на миналото. А най-хубавото е че самата тази информация я дават съвсем обикновени хора, независимо един от друг, живеещи на различни места по-света, когато са имали сесия с Долорес и са успели да влязат в по-дълбокото ниво на хипноза - което Долорес Кенън нарича "сомнамбулистично". Тогава тя започва да се занимава по-продължително с тези хора и така при регресии те дават подробна информация за различните епохи в които са живели. 

Има някой разлики от това което ние знаем от историята към днешна дата и това е най-интересното. Защото разказите са като от "очевидец", "съвременник" и съответно информацията е чиста , няма политическа окраска на времето.

Една книга която може да преобърне преставите ти за това което се е случило с Исус, е  "Те вървяха с Исус" и също "Исус и Есеите". И двете книги са написани с помощта на хора които под хопноза си спомнят животи на последователи и ученици на Исус, някои от тях са останали живи и след смъртта му и разказват какво се е  случило с Мария - майката на Исус и с другите му ученици...
Следите водят до Англия и едно място наречено Глостънбъри, където има доказателства че е погребана Дева Мария.

Някой от участниците в курса повдигна тази тема...За моя изненада почти всички вече знаеха за огромното значение на това място в Англия и разказваха че там са ставали свидетели на невероятна енергия...

А на самият курс при демонстрацията (която се проведе доста преди да заговорим на тема Исус) едно произволно избрано момиче от публиката под хипноза си спомни свой живот на жена последователка и ученик на Исус...
Момичето се разплака...както си беше под хипноза, такава силна емоция че й пречеше да произнася думите силно,

Всеки един от нас може да научи повече за себе си и от къде идва стига да поиска. Истината е дълбоко в нас и тя се усеща интуитивно. Било чрез медитация или чрез регресия когато човек желае да срещне истинското си Аз то ще му бъде дадено...

Активен
"Силата на нашата Вяра е безкрайна, срещу нея никоя земна сила няма ни най-малко значение"
Невил Годард

Oxus

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

  Здравейте приятели! Темата Долорес Кенън ме интересува много силно! Обаче не ми се чете нищо историческо, интересува ме само тук и сега и как да усъвършенствам създанието, което съм за да бъда по-полезен на себе си, хората около мен и земята. Моля дайте повече информация. Можеш ли сам самичък да ползваш методите на тази невероятна жена?

skype: vladislav.stoilov
facebook: https://www.facebook.com/Vladislav.Stoilov
Активен

pavli82

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • Минали животи и хипнотична регресия

http://vbox7.com/play:259aeb64d1  - Преведено много интересно интервю на Долорес Кенън

"хипнотерапевт и регресионист Долорес Кенън споделя разкрития, които е направила по време на хипнотична регресия с клиенти- за Новата Земя, вибрации и честоти, Извънземни Души, Трите Вълни от Доброволци на Земята, Как да направим промяната, 2012 и др. "
...................

Метода на Долорес е по-скоро за откриване и осъзнаване на неща, които не можем да осъзнаем сега в живота си, защо ни се случват разни предизвикателства, какво сме искали да научим чрез тях, дали не сме пренесли някои неща от минали животи и как да ги отработим и простим и т.н.

Това което описваш Oxus е същността на една друга практика насочена именно към подобряване на себе си и Цялото Творение, помагане на превърнем земята в по-добро място за живеене. Говоря за УлтраМайнд ЕСП Систем на Хосе Силва.

Не забравяйте приятели, че всичко е много интересно и е вълнуващо да си направи човек регресия и да открие разни неща, но... животът продължава и всъщност най-важното е именно, което казва Оxus да се продължи всеки ден по един начин полезен на нас и на хората, на цялата планета...

Единственото, което можеш да изпозлваш сам от Долорес Кенън е една медитация за среща с духовния си водач, която знам че тя продаваше на дискове, но не знам има ли я на нейния сайт.

ЗА да може човек самостоятелно да търси информация без помощта на регресионист е нужно да развива дясното мозъчно полукълбо. Не случайно споменах УлтраМайнд ЕСП Систем на Хосе Силва.

Ако преди години не бях разбрала за силата на човешкия ум от Хосе Силва никога нямаше да стигна до Лондон и да посетя Долорес Кенън на нейн семинар.
Няма случайности.
Хосе Силва и метода на Долорес Кенън определено задълбават в онези сфери на съзнанието, които никой досега не е достигал!
Активен
"Силата на нашата Вяра е безкрайна, срещу нея никоя земна сила няма ни най-малко значение"
Невил Годард

Gravitation

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравейте,нова съм във форума и се надявам някой да ми отговори,понеже темата е доста старичка.По повод Долорес Кенън.
Наскоро изгледах нейно интервю и от тогава не съм спряла да търся нейни книги, но с голям неуспех.До сега съм си поръчала 2 нейни книги,КОИТО ЧАКАМ С НЕТЪРПЕНИЕ и който са единствените налични на Българския пазар.

Търся тези книги:
Съдбата на Душите
Пазителите на градината
Завещание от звездите
Те вървяха с Исус
Исус и есеите
Разговори с Нострадамус Том 1

Разбрах че са около 15 книги,ако можете да ми кажете и останалите издадени от нея книги.
Изчетах коментарите ви с голям интерес, и искам да попивам все повече и повече информация от тази жена.Благодаря
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

  Здравейте приятели! Темата Долорес Кенън ме интересува много силно! Обаче не ми се чете нищо историческо, интересува ме само тук и сега и как да усъвършенствам създанието, което съм за да бъда по-полезен на себе си, хората около мен и земята. Моля дайте повече информация. Можеш ли сам самичък да ползваш методите на тази невероятна жена?

skype: vladislav.stoilov
facebook: https://www.facebook.com/Vladislav.Stoilov

 :kisss:Че то това е най-лесния отговор- прави Добро!Жертвай почивката си, парите и силите си за другите...каквито и да са! :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Gravitation

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

  Здравейте приятели! Темата Долорес Кенън ме интересува много силно! Обаче не ми се чете нищо историческо, интересува ме само тук и сега и как да усъвършенствам създанието, което съм за да бъда по-полезен на себе си, хората около мен и земята. Моля дайте повече информация. Можеш ли сам самичък да ползваш методите на тази невероятна жена?

skype: vladislav.stoilov
facebook: https://www.facebook.com/Vladislav.Stoilov

 :kisss:Че то това е най-лесния отговор- прави Добро!Жертвай почивката си, парите и силите си за другите...каквито и да са! :surpris_23:

Не само методите и,аз се занимавам с медитация от 2 години, след това започнах да усещам природата,започнах да усещам живота,отворих си очите и видях исината, видях на къде отива светът,видях колко алчни и отрицателни са станали хората.Как не им пука за природата за животните.Даже и месо спрях да ям, защото не мога да причина зло на живо същество.Не само Долорес Кенън може да помогне в някакъв аспект от твоето развитие,а самият ти.Започни да използваш интуицията си, започни да усещаш,аз така започнах и вярвай ми,започнах да си отговарям на въпроси на които съм търсила отговор,без да ровя в интернет или да търся книги.Започнах да познавам хората още преди да са си отворили устата, вече знаех какво искат и с какви намерения са.

За мен Долорес Кенън е съкровище за нашия свят,затова толкова търся кмнигите и, защото искам да прочета това което пише,това което е видяла и осъзнала, за да си дам съпоставка със себе си и своите изводи и гледни точки.
Активен

pavli82

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • Минали животи и хипнотична регресия

Здравейте,нова съм във форума и се надявам някой да ми отговори,понеже темата е доста старичка.По повод Долорес Кенън.
Наскоро изгледах нейно интервю и от тогава не съм спряла да търся нейни книги, но с голям неуспех.До сега съм си поръчала 2 нейни книги,КОИТО ЧАКАМ С НЕТЪРПЕНИЕ и който са единствените налични на Българския пазар.

Търся тези книги:
Съдбата на Душите
Пазителите на градината
Завещание от звездите
Те вървяха с Исус
Исус и есеите
Разговори с Нострадамус Том 1

Разбрах че са около 15 книги,ако можете да ми кажете и останалите издадени от нея книги.
Изчетах коментарите ви с голям интерес, и искам да попивам все повече и повече информация от тази жена.Благодаря


Здравей Gravitation

миналата година намерих книгата "Те вървяха с Исус" от щанда на издателство Аратрон, когато беше изложението на книгата в НДК. Може да са им останали още бройки. Най-добре звънни директно на издателството. Обаче забелязах много негативно отношение от служителката - явно доста се дразнят когато хоратаа питат за книги, които те са спрели да издават. Не са очаквали че книгите на Долорес Кенън ще бъдат търсени отново и сега губят пари от пропуснати клиенти. поне аз така си обяснявам отношението им.

Мога да ти дадам останалите заглавия на авторката, но ги имам на английски език:

Between Death and Life
Convoluted Universe -1, 2, 3, 4 част
Legend of Star-crash
The Custodians

Книгите за Нострадамус са поне 2 или 3 тома

Именно заради липсата на информация на български език и големия интерес (по разбираеми причини) към работата на Долорес Кенън, отделно и заради мен самата, наскоро стартирах един блог, в който ще качвам преводи на части от книгите на Долорес. Изводи от работата й, които могат да спомогни за разбиране по много теми. http://dolorescannonbg.blogspot.com/2012/02/blog-post.html?spref=fb

Първата книга, с която започнах е "Между Смъртта и живота." Както и самата Долорес казва това е книгата, която обяснява доста от най-важните въпроси - какво се случва с нас след смъртта, какви уроци идваме да учим на тази земя.

Цитат
За мен Долорес Кенън е съкровище за нашия свят,затова толкова търся книгите и, защото искам да прочета това, което пише,това което е видяла и осъзнала, за да си дам съпоставка със себе си и своите изводи и гледни точки.

Именно Gravitation и аз мисля като теб  :) Разполагайки с тази информация човек сам може да провери доколко тя резонира с неговото вътрешно усещане, да вземе това, което го обогатява и му е полезно, което му дава по-дълбоко разбиране и подкрепа да върви напред още по-уверено.
Активен
"Силата на нашата Вяра е безкрайна, срещу нея никоя земна сила няма ни най-малко значение"
Невил Годард

Gravitation

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

pavli82 -  помогнаха ми много,и ми намериха книгите на английски език,изтеглих си ги от тракер.Вярно е че не хващам всичко но и на това съм доволна.Не се и съмнявам че служителките ще имат негативно отношение,аз самата писах на всички възможни български книжарници и на издателя,но след като няма издадени тиражи за нея,я и нямат налична.Успях само да си поръчам Разговори с Нострадамус том, 2 и 3, и на още едно място съм дала поръчка за "Те вървяха с Исус" и "Исус и есеите".Насочила съм се към антикварните книжарници,където бяха изключително любезни и ми обещаха,ако попаднат на издание да се свържат с мен.

Мисля че само Convoluted Universe 4 част -  нямам за сега.Все още не съм проверила всичко което съм изтеглила защото нямах търпение да започна да чета.

Не знам колко общо брой книги има издадени Долорес Кенън но съм решена да ги имам всичките.

С удоволствие ще посетя блога ти, и ще чета с интерес,защото малко са хората като нас който искат да постигнат нещо.Радвам се че попаднах в този форум,за първи път от както се занимавам с тези неща, не удрям на негативни коментари.Повечето от нас са негативно настроени и трудно могат да бъдат убедени.Но съм щастлива че мога да споделя и аз малко опит с вас.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.