Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневника на Megusta - вятърничавата  (Прочетена 17921 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #40 -: 07-09-2009, 13:14:00 »

 :love_026:Е те това, дете ,му се вика ЖИВОТ!!!Природа, слънце, гимнастика, храна - всичко в едно!!!А как се чувства Човека ,живял без такава пътека...вече всички знаем , от там идем, и дай Боже живот и сили да го надвием!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #41 -: 07-09-2009, 15:15:12 »

Ох, мили мои, изобщо нямам време - нито за хранене, нито за писане.
Само ще ви споделя една суперска саладка, която спретнах вчера - направо ррррррррррррт - кола ефект, като поредната реклама, само че без колата, извинете!

Листа от цвекло - ситно нарязани с дръжките- две шепи
10-на стръка целина
2 големи червени чушки
1 -2 шепи кълнове от пшеница
сол, зехтин, лимон - обилно

ммммммммммммм още се облизвам
направо вълшебна!!!
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #42 -: 28-09-2009, 23:49:47 »

Ох банда, много ми липсвате!
Не съм влизала тук не помня от кога - всеки ден се опитвам да си открадна 5 минути поне но уви.
Не ми стигат 24 часа на ден и това си е... Миналата седмица цялата бях в Румъния по работа а другата съм в Краснодарск. Дано като се върна да имам ми се отдаде и да споделя това онова. А сега - лека нощ, че едва стоя будна. Липсвате ми, обещавам да се включа скоро.
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #43 -: 28-09-2009, 23:59:42 »

Мегуста,приятна командировка. :peperudi:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #44 -: 29-09-2009, 10:29:26 »

Лек път  :flower: салатката звучи вкусно, ще я приготвя скоро  :)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #45 -: 29-09-2009, 16:40:39 »

Ей, мегуста, тъкмо днес си мислех, че отдавна не съм те "виждала"  :love_006 - emotloader:  Лек път и успешна командировка. Хайде да се върнеш по живо, по здраво  :flowers2:
Активен
Намасте :)

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #46 -: 22-10-2009, 10:37:09 »

Завърнах се, вече от две седмици съм тук, но пак нямам време ни за писане, ни за четене.
А и като видя колко много сте изписали хем ми е хубаво, че ставаме повече и по-ентусиазирани, хем ми е мъчно че не успявам да изчета нищо.

В момента зарибявам семейството по суровото. Аз съм в режим вече 7-ми ден. Мисля този път да ги направя 21 /да видим/. Та като загладувам и почвам да правя сурови манджи за домочадието - някакъв вътрешен ентусиазъм напира  :laugh:
Всички са фенова на крекери, бисквити и бонбони, салати с кълнове се омахват за 0 време /дъщеря ми е фен на слънчогледови, леща и мунг/, но дяволчетата искат и месце да си похапват заедно с това :Confus_3: Тахомеда пък обира точките, малката иска по два пъти да ден десерт с "нахан" :Content_4 - emotloader:

Аз доста провинения направих с тези пътувания насам натам, както се сещате затова е и режима.
Ходенето пеша също го спрях, просто трябва да прекосявам парка по тъмно и това не ми е по вкуса.
Остана ми само йогата от активностите за съжаление.
Сега работя върху изместването и в сутрешните часове, боря се с това да ставам всяка сутрин по-рано та дано го оправя това дневно разписание най-после :surpris_25:
Направо не знам как се оправяте с повече от едно дете. Моля ви дайте рецепта.  :Confus_34:
« Последна редакция: 22-10-2009, 10:41:07 от megusta »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #47 -: 22-10-2009, 13:11:44 »

megusta, нямам рецепта. Организацията е в движение. А на мен това хич не ми се нрави. Обичам да имам план за действие поне от вчера за днес. :)
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #48 -: 22-10-2009, 14:10:36 »

Вери и аз така, всичко трябва да е подредено и предначартано - ти май не беше Дева, ако не се лъжа, че не ми се рови сега. Е аз съм.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #49 -: 22-10-2009, 15:03:01 »

Въх, като ми бяха малки децата, имах чувството че тоя водовъртеж никога няма да свърши. Е, вече са големи и мама има свободно време за себе си. Мегуста неможеш да си  представиш колко много те разбирам. Тъкмо ще направиш организацията и те ще са пораснали  ;D какво да се прави - живот :love_006 - emotloader:
« Последна редакция: 22-10-2009, 16:37:22 от DarbyMac »
Активен
Намасте :)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #50 -: 23-10-2009, 05:30:04 »

Мегуста, аз съм скорпион /скоро празнувам /, мъжът е дева. :)
Иначе асцедентите на двама ни са скорпион. Кръвните ни групи и резус факторът също са едни и същи. От къде се пръкнахме такива, че се и намерихме и заживяхме заедно.  :Content_4 - emotloader:
« Последна редакция: 23-10-2009, 05:32:05 от Вери »
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #51 -: 23-10-2009, 10:17:58 »

И днес и вчера и така вече 8 дни - чай и ябълки и повече чай и по-малко ябълки. Гледъм веднъж на ден да включа някакъв друг плод за разнообразие - днес малко пъпеш, вчера едно киви, онзи ден шепа зрънца от нар, преди това малко грозде, една круша... Старая се различния плод да е веднъж на ден и да не го смесвам с друг на едно ядене.
Чайчетата ми се услаждат много този път - може би заради сезона. Миналият път като гладувах чая беше веднъж сутрин и след това продължавах на вода. Сега имам чувството, че и само на чай да съм няма да ми пречи - ще взема да опитам последните 3-4 дни да съм само на чай, без плодове...ще видим.

Вери, сега разбирам ентусиазма и перфекционизма с който преследвате рецептите и правите сайта. Поздравления, много ви се радвам!
Едно питане - конопените семена които ползваш белени или не - как ги купуваш всъщност, предполагам не ги белиш ти  :surpris_22:
Аз си купих коноп и до сега го пробвах само на мляко но нещо не ми хареса, ще взема да опитам /т.е детето аз ще почакам с опитването доста/ шоколадовия ти пай.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #52 -: 23-10-2009, 10:25:43 »

Конопените семена са белени. Има и небелени. Конопът е такъв в една "добавка": коноп + maca powder. Нещо не ми харесва с шлюпките. Макар че е на прах, аз ги усещам.
Твоят какъв е? Следващият път като и ако правиш мляко от небелен коноп, можеш да пробваш да го прецедиш.
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #53 -: 23-10-2009, 10:53:27 »

Небелен е. Прецедих го. Измих го и го почистих преди това, но усещах в устата си дребни песачинки и не ми хареса. Предполагам от смлените люспи. Аз едва намерих небелен а обелен надали тук :surpris_25:
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #54 -: 02-11-2009, 15:23:22 »

Ето ме и мен отново след пауза.

Не че имам и какво да пиша, но да видите че съм тук :flowers2:
Продължавам с плодовия режим - по- скоро чаения защото има дни през които съм на една ябълка и една круша.
НО ТОВА НЕ ПОПРЕЧИ НА ГЪДНИЯ ГРИП!
А кажете ми кво е това сега, вече втора седмица ме мъчи - червено гърло и кашлица.
Щерката ме зарази - при нея придатък беше и два дни с 40 градуса.
Аз поне температурата оттървах.
Горкото дете бая се измъчи, че и ние покрай нея.
Та на мама болното изкара и то 3-4 дни почти само на чай и ябълки.
Сега сме по-добре и двете но нали джи-питата са луднали покрай тоя свински грип, не ни пускат още ни мен на работа, ни нея на градина.

Вече стигам заветните килограми - още малко дружина и ще се захващам със захранването. тогава ще започна да се отчитам ежедневно - обещавам.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #55 -: 02-11-2009, 16:43:37 »

Не сме те забравили,оздравявай по-бързо :flowers2:
 ;)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #56 -: 02-11-2009, 17:49:40 »

мегуста, и ние сме у дома болни- сина е с 40 гр темп, мен този път не ме хвана, няма да се дам  ;D оздравявайте бързо  :peperudi:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #57 -: 02-11-2009, 18:22:13 »

Е,мама си яде сурово ;) :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #58 -: 03-11-2009, 21:41:04 »

Ех, май ще захранвам в чужбинско :surpris_25:
Как ще се оправям не знам, аман от командировки.....
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневника на Megusta - вятърничавата
« Отговор #59 -: 03-11-2009, 22:06:44 »

Ех, май ще захранвам в чужбинско :surpris_25:
Как ще се оправям не знам, аман от командировки.....
една голяма прегръдка,,ще се справиш :Confus_3: :Cherries :Cherries :Cherries :sorcerer - emotloader: :essen: :angel: :peperudi: :kisss:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 23 запитвания.