Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Алое Вера  (Прочетена 45550 пъти)

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Алое Вера
« Отговор #40 -: 11-06-2011, 12:00:20 »

Ами малко по-горе в темата Orto подхвърли, че било доста вредно и Деси го потвърди в следващите постове, че дори прибави и авокадото, обаче, никой не е написал защо. Майка ми е нулева кръвна група и бях решил да и занеса армаган няколко бутилки сок от алое да пийва, ама като прочетох това ми се ще да разбера повече. Иначе аз не съм задълбавал в тази насока с кръвните групи и нямам какво да кажа по въпроса. Пия сок от алое ежедневно от няколко месеца, но честно казано не съм забелязал някакъв осезаем ефект, но да се надяваме, че не го пия напразно :) .
<цитат>
Взимайте големи дози чист Алое Вера гел. Този продукт неутрализира киселините и регулира нивата на рН.
3. Сок от люцерна или под формата на таблетки ежедневно. Люцерната помага срещу киселини в стомаха, благодарение на алкалния си състав. <цитат>
от горното следва,  че  нулева кръвна група си е по природа киселинна и всеки опит да се алкализира, предизвиква безсмислени телесни страдания. Точно затова трябва да се яде червено месо и по много за да може нулева да има телесен комфорт. За авокадото не знам дали си наясно че:  кората, листата. костилката и като цяло всичко на това растение е отровно с изключение на загниващия плод. Животните не го ядат и умират от авокадо. мазнините спрягани в него кат ултра полезни за веге общството могат да бъдат заместени с вкусните накиснати за 8 часа слънчогледови семки.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Алое Вера
« Отговор #41 -: 11-06-2011, 13:55:23 »

Това с кръвните групи ми е много странно. Не ми се връзва с това че PH-то в организма трябва да е неутрално и да преобладава алкалната среда. Киселинността води до болестни процеси. Не съм забелязала да имам проблеми с консумация на авокадо или алое. Дори ми се отразяват много добре а съм нулева кръвна група. Ето и моето обяснение по въпроса с иселинно-алкалния баланс:
http://desilifestyle.net/2010/12/%d0%ba%d0%b8%d1%81%d0%b5%d0%bb%d0%b8%d0%bd%d0%bd%d0%be-%d0%b0%d0%bb%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%b5%d0%bd-%d0%b1%d0%b0%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d1%81/
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Алое Вера
« Отговор #42 -: 13-06-2011, 22:12:28 »

от горното следва,  че  нулева кръвна група си е по природа киселинна и всеки опит да се алкализира, предизвиква безсмислени телесни страдания. Точно затова трябва да се яде червено месо и по много за да може нулева да има телесен комфорт.
Имам 4ма приятели, които са нулева кръвна група и са вегетарианци. Не изпитват никакъв дискомфорт или телесни страдания, дори не ядат авокадо  :bleh . Става така, че станал си вегетарианец и като разбереш, че си нулева, се поболяваш от този широкоразпространяван "факт" и тази мисъл ти причинява дискомфорт.
Активен
Духът владее материята!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Алое Вера
« Отговор #43 -: 14-06-2011, 05:47:51 »

Точно така .
По същата причина някои хора не биха се влюбили, ако не бяха чули да се говори за любов  :)

 Кръвните групи  дори да имат някакво отношение към храните ( макар,че връзката им да беше  осмяна  от някои натуропати)  са доста по-ниско в йерархията от колкото са дошите. ( по Аюрведа)  Първо се гледа винаги дошата , след това който иска може да продължи да разнищва нататък.. :)  Най-фасулският довод е този - човек се ражда и умира с една кръвна група. Значи по един и същи начин трябва да се храни като дете и като старец? Не. Защото с годините преминава в различни стадии ( като дете е кафа, после пита и остарява като вата .А те си искат своето :) )

По същия начин са силно подозрителни и тези Вега-тестове  за определяне на поносимост към храните. (голям бизнес напоследък ) Хората са готови да дадат сума ти пари , само за да научат от някой друг "авторитет"  какво е добро за тях. Обаче няма кой да им каже , че методът просто не е достоверен. :)
 Защото показва как стоят нещата "на теория"  , а не "на практика" :)  
Да изследваш отговора на организма към определена субстанция , зададена ЕНЕРГИЙНО или ЧЕСТОТНО е съвсем различно от това РЕАЛНО да я изядеш и чак тогава да гледаш какво казва организмът или апаратът !  (всичко останало са догадки!)
 Че дори и тогава даже трябва пипе .. Ако машината регистрира дискомфорт след изядено сурово зеле , това не значи че имаме непоносимост към зелето. Много е вероятно след като си излекуваме колита  машината да даде друго заключение :)
А пък ако машината е по-умна и вземе под внимание  колита , отчитайки го като вторичен проблем ( и хипотетично го излекува), даде "да" на зелето ? Пациентът казва : "Глупости , аз нали сам усещам какво ми е след зелето.."  :)  

И какво - интересно става : Човек както си седял, се сетил да провери с какво да се храни...  
Специалистът по Аюрведа му казва : " Това и това"  
Специалистът по кръвната група му казва :  " Нее, това и онова! "
А Вега тестът заключава : "  Нито от това , нито от онова.. "
Е? Човекът изругава и си я подкарва като преди ... :)

  
« Последна редакция: 14-06-2011, 06:02:31 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Алое Вера
« Отговор #44 -: 14-06-2011, 06:49:20 »

Животните са умряли от авокадо ,ако им е дадено преди да ги заколят. ;)
А и тревопасните не ядата мазнини....
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Алое Вера
« Отговор #45 -: 11-07-2011, 23:37:19 »

Направих нова справка за алоето. Точно това е каквото си мислех. 
Алоето както и всеки останал продукт  не е универсално лекарство.  За нулева кръвна група реактивен тип  тоест бързо окисляваща се, то не е подходящо.  Гейбриъл Казънс  признава факта че всичко казано от Питър Д адамо  не е някакви си глупости а специализиран научен труд с който се съобразява. Двамата са доста гъсти.  Самия Гейбриъл Веге,  е нулева но несекреторна тоест неокисляваща се . Аз обаче съм перфектната нулева реактивна (секреторна) и покривам 100 процента от статистиката в книгата на Д Адамо.
Тялото има резерви и около 5 години понася всякакви експерименти. След този срок капят зъби, коса, аборти, липси на менструация, миоми, кисти, абе всякакви екстри за вегетарианки. Ако са богати вегетарианки и шляпат по 50 заместитела на ден може и да им се разминат екстрите.
ето тези екстри любезно изровени от lilka
http://naturalhygienesociety.org/diet-nazariah.html
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Алое Вера
« Отговор #46 -: 12-07-2011, 11:24:22 »

Гейбриъл Казънс  признава факта че всичко казано от Питър Д адамо  не е някакви си глупости а специализиран научен труд с който се съобразява. Двамата са доста гъсти.

Нормално е да се изкаже по този начин, при положение, че са доста гъсти, така че аз не бих взел мнение под внимание, което би имало пристрастия.

Майка ми е точната противоположност на това, което той съветва за нулевата кръвна група. Тя яде ниско протеинова храна , и то в малки количества (аз лично съм удивен как успява), почти вегетарианка с малко изключение - риба. На 61 години е, физически активна, и не взима абсолютно никакви лекарства. Честно казано това за градски живот си е цяло постижение.

Така, че като претеглиш на кантара това, което ти дава месото и това, което ти взима, мисля, че отговора е напълно ясен, независимо от кръвната група. Аз лично за хранителни режими не вярвам на хора, на които пред името им пише Д-р (от болезнен опит).
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Алое Вера
« Отговор #47 -: 12-07-2011, 11:38:45 »

Добре Орто! Да предположим че си прав за алоето и нулева кръвна група. Но не можеш да твърдиш че хората от тази кръвна група трябва да ядат задължително месо. Защото аз благодарение на растителната храна успях да си възобновя хормоналния баланс и да имам всеки месец цикъл. Преди това години наред нямах освен ако не пиех контрацептиви. А предполагам всички сме наясно с техните вреди. И как мога да разбера дали съм нулева секторна или несекторна? Да не би да има нещо обща с това дали е положителна или отрицателна?
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Алое Вера
« Отговор #48 -: 12-07-2011, 15:51:18 »

 Орто, и аз се присъединявам към молбата на Деси.  Как да разберем дали сме секреторни или не. Аз съм например А, за нея има ли такива деления. И още нещо. Интересно ми е какви са наблюденията ти върху дошите. Вземаш ли ги под внимание като избираш храната.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Алое Вера
« Отговор #49 -: 12-07-2011, 19:39:06 »

Орто, и аз се присъединявам към молбата на Деси.  Как да разберем дали сме секреторни или не. Аз съм например А, за нея има ли такива деления. И още нещо. Интересно ми е какви са наблюденията ти върху дошите. Вземаш ли ги под внимание като избираш храната.


Около седмица ще ми трябва да предложа лесен метод.   
А за месото мога да кажа няколко реда.
Никак не е лесно човек да намери качествено месо, още по-трудно е да се приготви правилно.
Ако вземем за пример селски двор с пуснати на свобода пуйки. Правилните действия са: отиване до селото, избор на пуйка, плащане, калне, завиране на вода, скубане, транжиране, варене на супа или приготвяне на пуйка с ориз. Това са часове наред работа заради едното ядене. 
Освен това месото не е непременно незаменимо.  От морални или някакви други подбуди то успешно се замества с яйца от свободно гледани кокошки и мляко от животни пасли трева. За млякото важи заквасената кефирена или лактобацилна форма.  Домашно приготвения ми овчи кашкавал със студено пресовано кокосово масло се харесва на всички, които са го опитали.  За беда калкулацията ми е 20 лв /кг  за материали. Труда не се брои.

Деси, няма какво да се оспорва дали хранителния ти режим е правилен или не.  Щом се чувстваш добре от сегашната диета, е достатъчен мотив да продължиш така.  Да се върнем на правилото изтъквано от Светилата на медицината : " НЯМА УНИВЕРСАЛНА ДИЕТА"
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Алое Вера
« Отговор #50 -: 13-07-2011, 11:25:26 »

Благодаря, ще чакам след седмица. Ако има интересна литертура по темата, на друг автор освен  Питър         Д адамо, ще се радвам да я споделиш.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Алое Вера
« Отговор #51 -: 13-07-2011, 17:19:51 »

Сис, за да те доразвълнувам допълнително, да си позволя пак да напомня, че хилядолетната наука Аюрведа визира съвсем различни закономерности .
Въпросът е - могат ли два противоположни модела да са верни? И единият верен, че и другият? :) 
Или единият е по-верен ? 
Следва - ако и двете методики са верни , (въпреки че са противоположни!)  значи май няма нужда въобще от методика? :)

Същото е и с фън шуй. Според фън-шуй трябва да си подредиш апартамента по определен начин. Обаче ако решиш да вземеш под внимание и мрежите на Хартман и на Кюри , тогава се сблъскваш с невъзможното. Почти невъзможно е да се съобразиш едновременно и с двете системи . Е , как да изберем кое е приоритетно? :)
(Диетите на Дюкан и Аткинс също имаха солидни аргументи, но с времето аплодиращите ги нещо намаляха :) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Алое Вера
« Отговор #52 -: 13-07-2011, 18:56:35 »

Прав си бате Бино, но представи си, че по някакъв начин може да се допълват. Все пак кръвните групи са открити твърде скоро спрямо Аюрведа. Аз смятам, че е е добре да анализираме различна информация, може пък да намерим нещо, което да сглоби нашият си пъзел. Твърденията на Орто, че Казънс признава теориите на Питър Д адамо ме заинтригуваха. Най-подробен тест за вида доша, аз съм срещала в книгите на Казънс.

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Алое Вера
« Отговор #53 -: 13-07-2011, 21:56:58 »

Е няма как да се допълнят, Сис, след като взаимно се изключват :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Алое Вера
« Отговор #54 -: 16-07-2011, 15:10:32 »

Бате Бино според мен е хубаво да четем различни гледни точки по даден въпрос и след това всеки сам да прецени каква е неговата истина а тя е различна за абсолютно всеки. В тази връзка  и аз ще чакам този тест!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Алое Вера
« Отговор #55 -: 16-07-2011, 22:26:24 »

Е това се разбира от само себе си , Деси , че всеки ще си прецени , то стана като клише вече :)
Аз не съм апелирвал към противното, ти пак набързо може би.. :)
 Напомних тъкмо за различната гледна точка , което препоръчваш и ти. Нещо разминаване се е получило. (Защото излиза, че не си съгласна с нещо , което сама предлагаш :)  )
« Последна редакция: 16-07-2011, 22:44:27 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Алое Вера
« Отговор #56 -: 18-07-2011, 10:36:33 »

Е това се разбира от само себе си , Деси , че всеки ще си прецени , то стана като клише вече :)
Аз не съм апелирвал към противното, ти пак набързо може би.. :)
 Напомних тъкмо за различната гледна точка , което препоръчваш и ти. Нещо разминаване се е получило. (Защото излиза, че не си съгласна с нещо , което сама предлагаш :)  )

Естествено че съм съгласна с това което предлагам но това не ми пречи да продължавам да чета и други гледни точки! ;)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Алое Вера
« Отговор #57 -: 18-07-2011, 12:36:40 »

Деси , ето ти задачка прясна. ( малко сме извън, после ще го изтрием :)х )
Искам да ми кажеш ТИ как ще прецениш кой е твоят вариант от двата :    В друг раздел колежката Зиги пита - колко да се киснат орехчетата в спирта , защото според единия източник е  10 дни на светло, а според другия  - 40 дни на тъмно.  Много ми е интересно на каква база ще направиш преценката си .. :)
(Залагаме , че двата източника са еднакво авторитетни.Да кажем Малахов и Надежда Семенова )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Алое Вера
« Отговор #58 -: 18-07-2011, 20:17:53 »

Бате Бино няма да избера нито едното нито другото. Ще заложа на ММС като противопаразито средство защото вече съм го пробвала! Това е моя отговор! ;)
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Алое Вера
« Отговор #59 -: 19-07-2011, 01:01:55 »

Не че мепитате, ама аз бих заложил на 'тъмно', просто защото светлината влияе. Каквото и да си купиш от аптеката, било то Н2О2, йод и тн.. винаги пише да се съхранява на тъмно.

А ММС на дете не бих пробвал, понеже Зиги май за дете говореше.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 23 запитвания.