Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пълно водно/уриново гладуване  (Прочетена 38356 пъти)

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #60 -: 05-03-2011, 16:59:45 »

Напротив,добра е,всеки усеща кога и колко му трябва.
Извинявай, benato, нищо лично наистина, но според мен е несериозно и безотговорно да даваш такива съвети във форум, дистанционно, на човек, който пише за първи път.
Много неща могат да бъдат объркани при едно гладуване. Това, че някой е рискувал и е успял, не значи, че всеки успява. Понякога вместо да изпишем вежди, вадим очи. А не това е целта, нали? ;)

Относно усещанията: ами и те могат да са много субективни. Има ли смисъл да го обясняваме тук. Чистотата на усещанията идва с постепенно чистене на "баластрата."

Не знаем нито каква е индивидуалната конституция на момичето, нито какъв е двигателният и режим, какво е храненето и, правила ли е пречиствания някакви, добре ли е "подкована" теоретически, мотивирана ли е достатъчно и т.н. Ти откъде знаеш, че не е Вата например? Те не трябва да гладуват повече от 5 дни по това време на годината?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #61 -: 05-03-2011, 18:21:14 »

но според мен е несериозно и безотговорно да даваш такива съвети във форум, дистанционно, на човек, който пише за първи път.
Много неща могат да бъдат объркани при едно гладуване. Това, че някой е рискувал и е успял, не значи, че всеки успява. Понякога вместо да изпишем вежди, вадим очи. А не това е целта, нали? ;)
И аз за това апелирам.

Напълно съм съгласна с цялото мнение на Синева.
Направо се очудвам понякога какви съвети се дават тук с лека ръка.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #62 -: 05-03-2011, 19:50:32 »

За да гладуваш,не се иска подготовка.Иска се мерак и малко четене. И правилно захранване,което е коментирано 100 пъти поне.
1.63-63 кг 10 кг излишни,следователно дошата и го позволява,нали ?
То който иска да прави глад,естествено,че знае какво прави.И то при положение ,че е правила няколко дни.
Безотговорно и несериозно е меко казано ОБИДНО,към моя коментар.
Разгледай ми постовете и ако намериш несериозен съвет за здравето ,към който и да било в сайта,спирам да пиша повече тук.
Да направиш един дълъг глад е много по-лесно от това да започваш пет пъти по 3 дни,пробвал съм го и знам.
Защо да спреш глада,когато започва да работи. :surpris_23:
За разлика от доста пишещи по форумите,аз говоря винаги от собствен опит. Дори в момента съм на сухо гладуване.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #63 -: 05-03-2011, 19:57:38 »

Кажи твоя опит в глауването,за да стане ясно,може да си по наясно?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #64 -: 05-03-2011, 21:06:20 »

Напротив,добра е,всеки усеща кога и колко му трябва.

В такъв случай горното изречение щеше да звучи по-добре така:

Напротив,добра е за мен,всеки усеща кога и колко му трябва.

Иначе споделянето на личен опит никой не оспорва. Безценно е.
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #65 -: 06-03-2011, 01:22:46 »

Кажи твоя опит в глауването,за да стане ясно,може да си по наясно?

Не мисля, че сме в този форум, за да си мерим...гладуванията. tooth Ако имам желание, ще споделя, но не отговарям на провокации. Аз също говоря от личен опит.

За да гладуваш,не се иска подготовка.Иска се мерак и малко четене. И правилно захранване,което е коментирано 100 пъти поне.
1.63-63 кг 10 кг излишни,следователно дошата и го позволява,нали ?
То който иска да прави глад,естествено,че знае какво прави.И то при положение ,че е правила няколко дни.
Безотговорно и несериозно е меко казано ОБИДНО,към моя коментар.
Разгледай ми постовете и ако намериш несериозен съвет за здравето ,към който и да било в сайта,спирам да пиша повече тук.
Да направиш един дълъг глад е много по-лесно от това да започваш пет пъти по 3 дни,пробвал съм го и знам.
Защо да спреш глада,когато започва да работи. :surpris_23:
За разлика от доста пишещи по форумите,аз говоря винаги от собствен опит. Дори в момента съм на сухо гладуване.


Добре де, но стана ясно, че за двудневните гладувания е нямало много четене и е налице грешно захранване. На мен това ми стига, за да ми "светне" червената лампичка и да не давам съвети като твоя.   

Освен това аз твърдя, че се иска И подготовка. Най-малко ако човек се е хранил неразумно досега и е задръстен с токсини, за такъв дълъг период на гладуване ще мине през доста сериозни ацидозни кризи-толкова сериозни, че в някои случаи трябва да прекъсне гладуването, ако не иска да се самоотрови. Защо трябва да се стига дотам?
Искам да подчертая още веднъж (казах го и по-горе- "нищо лично"), че в никакъв случай не оспорвам качествата ти като човек и потребител на този форум. Не съм ти чела мненията, реагирах на горното ти мнение. Никой не иска да спира да пишеш тук, напротив. Извинявай, ако съм те засегнала, но все се надявам поне този път да си ми разбрал мисълта. :fluretaa:
Някои хора реагират спонтанно, прочетат нещо, зарибяват се, но не са достатъчно информирани и грешките стават.
Аз все пак стискам палци на момичето да се справи, а ако не е сигурно, да пита. Брей, дано не го изгонихме с тази дискусия тук :-[

Поздрави! :flowers2:
Активен

Purple_Rain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #66 -: 13-03-2011, 13:57:15 »

Искам да попитам как стои въпросът при пълното водно гладуване?Увисва ли и има ли въобще някакви проблеми-да речем след едно 21-дневно гладуване?
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #67 -: 13-03-2011, 14:06:28 »

Кое да увисва? :surpris_22: Правил ли си други гладувания, всеяден ли си, разкажи нещо за себе си, така отведнъж ако мислиш да се пускаш 21 дена да гладуваш...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Purple_Rain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #68 -: 13-03-2011, 14:16:00 »

marulka,сега видях каква глупост съм написала в бързането си. tooth Но не знам как да го редактирам поста ми?
Искам да попитам как стои въпросът с кожата-дали увисва?А дните ги дадох просто като ориентир,да речем 21 дни(защото са доста).А инак на въпросите-правила съм няколко гладувания,но за кратко.Та,реших да попитам как стои въпросът с кожата и косата в дългосрочен план,и при по-продължителни гладувания?
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #69 -: 13-03-2011, 14:44:43 »

Чудя се има ли изобщо хора тук, които да правят 21-дневно гладуване само на вода, за да могат да ти кажат какво да очакваш :) Преди из форума се правеше най-често гладуване на плодове и чай, сега нещо са се пуснали на сухо гладуване гледам. :P Аз лично винаги съм обичала най-много водното гладуване и си правя само него по принцип (с изключение на диненото гладуване лятос, ама то и динята си е почти само вода), обаче 21 дена не съм правила, колкото и да съм имала желание да направя по-дълго време... покрай мене винаги има "доброжелатели", които да се притесняват, че умирам като ме хване някоя от кризите, така че явно няма да мога никога да ти дам отговор за след цели 21 дена, защото на човек му е нужно спокойствие за да го направи. :Confus_3:

Все пак за увисването - ако свалиш килограмите от участъци с много подкожна мазнина (примерно си имаш шкембенце и то се стопи), ще увисне, няма как, ако свалиш равномерно от различни места - няма да увисне. Ако целта ти е само да отслабнеш, по-добре го направи по-бавно и равномерно (със суровоядство) като консумираш достатъчно мазнини и омеги за да ти поддържат кожата във форма и да не увисва, особено ако съчетаеш с повечко спорт, което няма как да направиш при гладуване.
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Purple_Rain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #70 -: 13-03-2011, 16:27:48 »

marulka,а защо им казваш на всички,че си на лечебен глад?За сухото гладуване-по-лесно е,по-бързо и прочие-но дъхът е драконовски.  tooth За увисването на кожата-нямам кой знае колко килограми,но си имам извивки и гърди-за тях се притеснявам,и дали кожата ще ми е ок.По време на краткокрайните гладувания съм нямала проблеми с кожата след като мине периода на чистене на токсините(първите най-много 3-4 дена при мене),но за 21 дена се чудя?
За мазнините-консумирах ги и знам,че,и те помагат при пречистването на организма(колкото и да е странно).Като спомена спорта-мускулите са ми другото,което засега ме възпира от пълното,водно гладуване-а именно,че имам повече мускули,отколкото мазнини,а доста хора ми разправят,че при един лечебен глад се стопявали първо мускулите. ??? (Не ги знам те,доколко са гладували,но...)Колкото до отслабването-аз мисля,че по време на едно гладуване,пречистване или плодово-чаения режим-няма толкова отслабване,колкото нормализиране на килограмите,метаболизма,и всичко в организма,което е супер.  :flower: :love_026: :)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #71 -: 13-03-2011, 16:50:32 »

аз да не би да им казвам, че не ям :Confus_3: то няма как да се скриеш 21 дена, а сега даже и 1 ден не мога да се скрия понеже мъжът ми ме следи зорко какво ям tooth а той хич не си пада по гладуването и не го разбира, мисли си, че ще умра от глад, и аз вместо да си влагам силите в пречистването, си ги хабя да се карам с него... та така не се получава никакво гладуване...

според мен недей скача на цели 21 дена гладуване... направи по-малко дни, виж как ще ти се отрази на мускулите и т.н. и ако ти "изнася", чак тогава продължи повече дни, даже то най-лесно става ако не знаеш точно колко дни ще гладуваш, а решиш в движение дали да удължиш според това как се чувстваш
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #72 -: 18-03-2011, 23:11:31 »

Като спомена спорта-мускулите са ми другото,което засега ме възпира от пълното,водно гладуване-а именно,че имам повече мускули,отколкото мазнини,а доста хора ми разправят,че при един лечебен глад се стопявали първо мускулите. ??? (Не ги знам те,доколко са гладували,но...):flower: :love_026: :)
Здравей,Purple_Rain ако си мислиш за мускули изобщо не започвай гладуване.
Направо се изпаряват това е личния ми опит,бях голям българин над 80кг. преди да започна да гладувам.
След серия от до 22 дневни гладувания сега ръката ми е по малка от на съпругата ми.
В момента съм на голямо гладуване днес е 6ти ден и като застана пред огледалото направо ужас.
Отгоре (ръце,рамо,врат,гърди) няма никой а отдолу(шкембенцето и талийката)пак същите.
Така че моят съвет на база личен опит е:ако искаш мускули не прави дълги гладувания.
За 6 дни при който 3 пълно сухо съм свалил 7кг. и то само от горе дано при теб не е така но се съмнявам,защото съм чел че тялото започва да се чисти от горе на долу.И все пак няма да разбереш докато не опиташ сам,така че успех.
Чао
Активен
Здравето е преди всичко

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #73 -: 19-03-2011, 07:29:52 »

Няма еднаква структура на тялото,при всеки свалянето е различно,ще се възтановят абсолютно всички килограми,при правилно захранване.
80 кг е нормален българин  ;) tooth Ако костната ти система е слаба,нормалното тегло е под нормата.
След сух глад пък, се качва най-бързо,водата се възтановява.Първите няколко дни се изчиства солта и отоците,а те при всеки са на различно място.Ти явно задържаш в горната половина,аз обратното в краката и кръста и при глад,първо там си личи. И в лицето.
За жена,да,може да поспаднат гурдите и други извивки,но може да е в положителна посока,по стегната и оформена,гледа се след възтановяването. :laugh: :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #74 -: 19-03-2011, 14:08:56 »

Според мен е малко пресилен съвета да забравиш за дългите гладувания,  ако искаш мускули.
След всяко гладуване се усъвършенства механизма за възпроизводство на клетките,  увеличава се способността за усвояване  на храната, и само от теб зависи дали ще си върнеш мускулите с лихвата след гладуването. А това, че по себе си имаш предимно мускули, не ти прави добра услуга, когато ти се налага дълъг глад, защото определено ще загубиш повече мускули, затова ти предлагам преди дълго гладуване да натрупаш мастна тъкан, че да има откъде да "похапваш" по време на гладуването  :Confus_3:

А всъщност - ако нямаш някакви сериозни проблеми, които да решаваш с дълъг глад, няма смисъл да го правиш, достатъчно ти е да спазваш всяка седмица профилактика по 1 ден чист или "плодов" глад, и 4 пъти годишно по 7 дена чист глад, и всичко ти е 6. Все пак по този начин Пол Брег достига 95 години 8)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #75 -: 20-03-2011, 00:45:17 »

Няма еднаква структура на тялото,при всеки свалянето е различно,ще се възтановят абсолютно всички килограми,при правилно захранване.
 :laugh: :love_028: :Content_22:
Да съгласен съм ще се възстановят килограмите но не и мускулите.
За тях той се е трудил дълго и сега се налага да навакса пак със същия труд и стига пак до началото.
И повярвай доста е трудно,аз лично вече се отказах от мускулите сега спортувам предимно за здраве,бърз метаболизъм и заради дълбокото дишане.
Така го посъветвах защото ако започне да гладува сериозно (примерно 2x20дни на година) ще му трябват много усилия за да навакса изгубения мускул, и това се повтаря всеки път няколко пъти годишно (зависи колко пъти ще гладува). Е накрая няма ли да се откаже от мускулите? Все пак той си решава ние само споделяме опит и ще е добре и други да го направят за да му стане по ясно на човека.
Активен
Здравето е преди всичко

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #76 -: 20-03-2011, 07:41:40 »

По тази логика,се свалят мускули и се качват сланини ,след глад ,така ли? Какво се възтановява след глада?Защо се казва,че новите тъкани трябва да се тренират? Ако по време на глада се тренира умерено,не се разгражда голям процент от мускулатурата.
А и се разграждат само тъкани,които не са необходими в момента.
Но си прав,че всеки избира приоритета си,малко по-малко мускули,но по силни и издръжливи.
Повече мнения,повече избор. :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #77 -: 20-03-2011, 12:07:05 »

Ако имате повече мускули и малко мазнини и искате да направите дълго гладуване неминуемо ще загубите маса, най глупавото което можете да направите преди глада е да натрупате върху мускулите си сланина. Това само ще намали ефекта от гладуването понеже организма няма да самосмила увредените тъкани и да изхвърля забитите тук и там отрови каквато е целта ви предполагам. Наличието на мазнини блокира този процес защото осигурява външен източник на храна за клетките а идеята е да се задейства процеса на вътреклетъчно хранене - тогава става унищожаването на отмрелите структури инертните вещества натрупани в клетките както и изхвърлянето на капсулираните отрови.
Ако имате малко мазнини този процес ще се задейства много по рано - ще загубите маса естествено но това е неизбежно, а ако имате повечко мазнини процеса ще задейства едва като се стопят всички мазнини и просто ще трябва да гладувате по дълго естествено пак ще загубите същата мускулна маса ако не и повече защото периода на гладуване ще е доста по дълъг.
Защо ще загубите повече маса дори - ами много просто мускула е над 80% вода другото са фосфолипиди стените на клетките и клетъчните органели- които са мастни съединения и белтъчини естествено материала на миофибрилите това са тези дълги белтъчни комплекси които реално осигуряват съкращението има и съединителни тъкуни и т.н не е важно. та какво става при глада - нали не си мислите че като имате сланинки то докато гладувате само те ще се топят напротив топи се всичко /и най вече тъканите богати на вода/и не само се топи ами и усилено се дехидратира а както казах мускула е основно вода така че колкото по дълъг глад толкова повече се стопява мускула. Затова най добре е ако искате да гладувате предварително да стопите мазнините тогава с по кратко гладуване ще постигнете по голям ефект.
Ако някой си мисли да постигне ефект от гладуване без да загуби сериозно мускулна маса просто да забрави - това е невъзможно.
Има обаче и добри новини :о))))))
Загубената маса може да бъде възстановена !
За целта НИКАКВО трениране по време на гладуването така само ще загубите повече мускулна тъкан. може само упражнения за гъвкавост, никакви силови. След това в периода на възстановяването - докато не си върнете килограмите или поне едни нормални килограми НИКАКВИ силови тренировки - това само ще забави възстановяването на мускулната тъкан подлагайки я на стрес точно в периода в който и трябва покой за да се възстанови забравете за принципа колкото повече стрес толкова по добри резултати това в периода след гладуването не важи - след това когато мускула е навлязъл в нормалния си режим ДА но след глад НЕ Е ТАКА.
Ако тренирате по време на възстановяването на теглото ще си блокирането възстановяването ма мускулната маса и това е .
Четох тук някакви коментари за това как гладуването подобрявало деленето на клетките и образуването на нови - така е НО за мускулите това пак не важи и по конкретно за масата им.
Мускула на един анорексик и на един културист имат еднакъв брой мускулни клетки според генната им програма де.Май е по добре да кажа ако един анорексик стане след това културист бицепса му който е станал на ще има точно толкова клетки колкото и когато е бил като на врабче. мускулните клетки Миофибрите са клетки гиганти достигащи до няколко сантиметра дължина те имат много ядра и са дълги като нишки - Нарастването на масата на мускула не се дължи на деленето им и увеличаване на броя им а на увеличаване на масата на самите клетки те надебеляват така да се каже вътре в тях се разрастват белтъчните нишки миофибрилите които споменах и раздуват самите клетки. Затова стимулираното от глада делене на клетките не важи за мускулните.

Съжалявам че бях толкова многословен но само ако бях нахвърлял няколко твърдения повечето хора биха си казали да бе да  затова обяснявам подробно пък който иска ще разбере а който е "професор" той естествено знае най добре :о))))

Приятен ден на всички надявам се че съм помогнал
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #78 -: 20-03-2011, 12:27:55 »

Пропуснах да напиша че и аз робувах на изказаните по горе мнения и си мислех че трениране по време на възстановяването е най добия вариант пък и по време на гладуването потренирване ще е чудесно.
затова имах сериозно проблеми с възстановяването ма мускулна маса. Затова започнах да чета търсих каква ли не информация да си обясня тоя парадокс както си мислех и разбрах че логиката на природата е всъщност обратна. Но най важното след последното ми гладуване 23 дни реших да приложа наученото и изненадата ми беше огромна възстанових теглото си с такива темпове каквито преди за двойно по дълъг период не ми се бе удавало и то при положение че аз съм ВАТА - по природа качвам трудно.
Тренирам доста отдавна и имам не обемисти но много добре оформени и развити мускули и те си възстанивиха масата и формата е това как стана идея си нямам наистина натрупах и мазнинки доколкото един Вта може да натрупа.
Но всеки който се занимава с фитнес знае чудесно че те не са билка за умиране. С подходящото хранене и тренировка лесно се топят и се развиват мускули.
Затова повтарям Никакво трениране по време на захранването докато не си възстановите килограмите не се страхувайте от мазнините може да си промените малко режима на захранване към белтъчна диета макар че незнам дали това няма да има лош ефект експериментирайте.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 23 запитвания.