Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пълно водно/уриново гладуване  (Прочетена 38358 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #80 -: 20-03-2011, 21:29:43 »

Е, човече как можа така да разбиеш тезата ми на пух и прах, направо не е истина :Confus_3:
Но се радвам, че го направи, все пак за мен най-важна е истината, а не аз да се окажа прав...
Евала за подробното обяснение  :Content_14:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #81 -: 20-03-2011, 23:56:09 »

Мускула на един анорексик и на един културист имат еднакъв брой мускулни клетки според генната им програма де.Май е по добре да кажа ако един анорексик стане след това културист бицепса му който е станал на ще има точно толкова клетки колкото и когато е бил като на врабче. мускулните клетки Миофибрите са клетки гиганти достигащи до няколко сантиметра дължина те имат много ядра и са дълги като нишки - Нарастването на масата на мускула не се дължи на деленето им и увеличаване на броя им а на увеличаване на масата на самите клетки те надебеляват така да се каже вътре в тях се разрастват белтъчните нишки миофибрилите които споменах и раздуват самите клетки. Затова стимулираното от глада делене на клетките не важи за мускулните.

Затова бях писал някъде из форума, че правилното практикуване на йога прави мускулите финни като на момиче. Това не пречи да останат хармонични, но вече няма буци.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #82 -: 24-03-2011, 21:54:53 »

Браво homo futurus,супер статия.
Сега вече ми стана ясно защо аз загубих мускулна маса
Надявам се и бенато да ме е разбрал какво исках да кажа.
Сега на тази основа от нови знания сменям тактиката веднага защото в момента гладувам и си мислех да влезна в залата почти със самото захранване.
Благодаря ти
Активен
Здравето е преди всичко

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #83 -: 25-03-2011, 14:10:57 »

Според мен най добре е да влезеш в залата след като си възстановиш напълни килограмите та дори и малко мазнинка да си натрупал няма страшно тя ще свърши идеална работа в залата когато започнеш да възстановяваш тонуса на мускулите.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Useless

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #84 -: 27-05-2011, 19:48:46 »

Здравейте. Чак сега реших да се запиша във форума макар, че доста от нещата като вегетарианство и веганство не са ми чужди. Причината поради, която реших да подхвана тази тема сега е, че бих искала да започна гладолечение. До този момент целенасочено гладолечение не съм правила. Малко ме е страх дали ще успея и дали всъщност това би могло да ми помогне в настоящето състояние.

Преди няколко години се сблъсках с нейно величество депресията с ясно изразени симптоми на хранително разстройство. Бих искала отново да върна живота си в онова здравословно състояние, в което тогава го загърбих (е не съвсем, но определено прекрачих доста прагове). Изпитвах месеци наред огромна вина, че постъпвам по този начин и че буквално сривах кулата, която чистосърдечно и с желание градих толкова време. За съжаление вманиачаването ми по темата за здравословен живот попрекали малко и като добавим към него не малкото лични проблеми, с които се сблъсках преди около 2 години, съвсем картината се допълва.  :angel:

Та въпроса ми е, някой случайно да е попадал на материал дали гладолечение лекува депресия, хранителни разтсройства, стрес и т.н.? Бих искала всъщност да използвам гладолечение, за да намеря начин да се справя с този проблем веднъж завинаги.  :fluretaa:

Плюс това си мислех, че е много по-лесно да гладуваш, знаейки, че си имаш soul brother в този момент, така, че ако някой скоро има планове да започва нека се обади тук. Сигурна съм, че такива инициативи биха били от полза за много хора, да не говорим че дирекно може да се направи такава тема и да се ъпдейтва непрекъснато от участниците, които си търсят "приятели" за гладуване.  :Content_22: (ако вече няма де... честно казано бързах да пиша, преди да изровя форума)  ;)
Активен
Breathe with awareness!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #85 -: 27-05-2011, 20:36:51 »

Здравейте. Чак сега реших да се запиша във форума макар, че доста от нещата като вегетарианство и веганство не са ми чужди. Причината поради, която реших да подхвана тази тема сега е, че бих искала да започна гладолечение. До този момент целенасочено гладолечение не съм правила. Малко ме е страх дали ще успея и дали всъщност това би могло да ми помогне в настоящето състояние.

Преди няколко години се сблъсках с нейно величество депресията с ясно изразени симптоми на хранително разстройство. Бих искала отново да върна живота си в онова здравословно състояние, в което тогава го загърбих (е не съвсем, но определено прекрачих доста прагове). Изпитвах месеци наред огромна вина, че постъпвам по този начин и че буквално сривах кулата, която чистосърдечно и с желание градих толкова време. За съжаление вманиачаването ми по темата за здравословен живот попрекали малко и като добавим към него не малкото лични проблеми, с които се сблъсках преди около 2 години, съвсем картината се допълва.  :angel:

Та въпроса ми е, някой случайно да е попадал на материал дали гладолечение лекува депресия, хранителни разтсройства, стрес и т.н.? Бих искала всъщност да използвам гладолечение, за да намеря начин да се справя с този проблем веднъж завинаги.  :fluretaa:

Плюс това си мислех, че е много по-лесно да гладуваш, знаейки, че си имаш soul brother в този момент, така, че ако някой скоро има планове да започва нека се обади тук. Сигурна съм, че такива инициативи биха били от полза за много хора, да не говорим че дирекно може да се направи такава тема и да се ъпдейтва непрекъснато от участниците, които си търсят "приятели" за гладуване.  :Content_22: (ако вече няма де... честно казано бързах да пиша, преди да изровя форума)  ;)

Здравей, добре дошла !
В руската литература за гладуването са описани случаи, при които с гладуване са повлияни и депресии, че дори и по-тежки състояния. Гладуването лекува не само физическото тяло   :pensif_29:
Но заедно с него ще е много добре да се възползваш и от други също толкова стари и ефективни методики като позитивното мислене, медитации, визуализации... като се сетя за още други, ще ти пиша..
Аз лично почвам от утре, мисля да направя поне 5 дена...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #86 -: 31-05-2011, 10:19:17 »

Та въпроса ми е, някой случайно да е попадал на материал дали гладолечение лекува депресия, хранителни разтсройства, стрес и т.н.? Бих искала всъщност да използвам гладолечение, за да намеря начин да се справя с този проблем веднъж завинаги. 
Useless, дипресията за мозъка е като гладолечението за тялото.Ако е "проведена" правилно става пречистване, но на духовно ниво.Имам предвид, най-общо казано, смяна на нагласите в позитивна посока.Процесът може да е с различна продължителност.Всичко е много индивидуално, а и темата е много обширна.
Извинявам се, че съм извън основната тема!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #87 -: 15-06-2011, 14:50:21 »

Здравейте на всички! :peperudi:
 Аз пак съм решила да правя по продължително водно гладуване :Content_14: tooth, този път 15 дни дано успея.Днес ми е втори ден. ;D
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #88 -: 15-06-2011, 17:53:41 »

Здравейте на всички! :peperudi:
 Аз пак съм решила да правя по продължително водно гладуване :Content_14: tooth, този път 15 дни дано успея.Днес ми е втори ден. ;D

Давай смело, с теб сме, и не пропущай клизмите - от 1 до 2 на ден  :peperudi:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Sandra

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #89 -: 13-09-2011, 16:46:24 »

Здравейте!
От утре смятам да направя водно гладуване за около 5 дена. Искам да попитам преди това правите ли подготвителни дни и какво консумирате през това време?
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #90 -: 14-09-2011, 21:36:11 »

Ами понякога постепенно намалявам храната или 2 дни съм само на плодове и тогава водно гладуване, но понякога и от раз. Обикновено преди гладувания пия разхлабителен чай, за да започна на празно.
Активен
Духът владее материята!

лъвица

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #91 -: 25-11-2011, 19:19:10 »

Здравейте!
Отдавна не е писано тук, но смятам да подновя темата, наистина ще ми е приятно по-вещите да се включите. Проблемът ми е следния:
Активна спортистка съм от малка, какво ли не съм тренирала, като последните години заложих на бокс. Е, да, ама... за година спрях да тренирам (поради глупости, разбира се) и можете да се сетите какво е станало... Направо се угоих! Дойде времето, в което се осъзнах наново и реших да си върна старата форма. От 2 седмици ходя активно на фитнес (всеки ден), имах няколко дена на глад, от което свалих г/д 8 килограма. В момента съм решила да мина на водно/уриново гладуване с цел сваляне на доста килограми за около месец. Нямам проблеми с глада, здраво момиче съм и се държа, но ме притеснява факта, че е споменато, че не може да се тренира... Винаги съм смятала, че и активния спорт помага за наднормено тегло, здраве и пр., отделно, че ако не тренирам започвам да се изнервям. Смятах, докато не попаднах на мненията, които направо крещяха "НЕ тренирайте", да го карам 21 дена на гладуването и всеки ден фитнес, което включва здраво кардио и пътека. Ще има ли проблем? И ако се спазва стриктно гладуването за около месец колко килограма може да се свалят? Държа да отбележа, че както пълнея навсякъде, така и слабея навсякъде. Както че както бързо качвам, така и бързо свалям.
Наистина ще ви бъда много благодарна, ако ми отговорите и стана една от много подкрепяни тук :Р
Усмивки на всички :)))
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #92 -: 25-11-2011, 19:33:32 »

21 дневното гладуване не е за сваляне на килограми :Confus_3:...И е сериозно лечение, не е метод за бързо отслабване...Май месец правих 19 дни на вода, и то след доста дълго време подготовка. Килограмите, които се свалят по време на гладуване постепенно се връщат, аз вече върнах повечето то моите. Освен това загубих и доста мускулна маса. Но пък от май месец нямам никакви проблеми с жлъчката  :peperudi:
Спортувай, яж повече сурова храна, това е достатъчно за да отслабнеш

....да допълня още нещо- няма да имаш сили за ежедневни тренировки естествено, аз по едно време трудно вървях, зареждаш се като лягах на слънце в парка  ;)
« Последна редакция: 25-11-2011, 19:36:19 от Даниела »
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #93 -: 26-11-2011, 16:22:45 »

Права е Даниела,
1. 21-дневно гладуване не се прави само за сваляне на килограми
2. НАИСТИНА НЯМА да имаш сили за тренировки след 3-тия ден.
3. Гладуванията свалят и мускулна маса (за съжаление) - можеш да я запазиш чрез умерени тренировки, но... трудна работа... въпреки че съм чел и случаи, в които някои хора си продължават да тренират въпреки глада...

А и от друга гледна точка, не е добре да бързаш със свалянето на килограмите - по този въпрос има пълно единодушие - бързото сваляне е вредно за здравето...Присъединявам се към съвета на Даниела - увеличи количеството сурова храна, изхвърли млякото и месото, замени ги със сурови яйца (от проверен източник)
пчелен прашец, ядки и други естествени концентрати на белтъчини, и всичко ще стане както искаш...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Симон Живков

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
    • НЕО-ЕЗОТЕРИЧНИ (обединяващи наука и езотерика) ЛЕКЦИИ
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #94 -: 19-02-2012, 01:07:05 »

   Поздрави на всички за старателно събираните полезни сведения и позитивен поглед на света.   
   Предлагам малко информация по обсъждания въпрос, на базата на моя близо 40-годишен опит.

   Водното гладуване би трябвало да е най-доброто почистване, но при редица условия, които за днешен човек много рядко са изпълнени. Трябва тялото вече да е до някъде почистено чрез няколко сокови гладувания, да има добре развито фино-енергийно тяло (чакри, меридиани, нервно-енергийни центрове и канали – за да си набавя енергия на фино ниво - лек.5 http://seleq.org/Html/05Anatom.html#Mer), както и няколко години правилно хранене (лек.7 http://seleq.org/Html/07Hranene.html), а също високо общо духовно ниво. Иначе изтощението е много силно, понеже се налага разграждане на много тъкани за набавяне на вещества и енергия, някои заболявания може да се влошат, да не може да се осигури нужната психична защита и като цяло вредата да е повече от ползата. Може да се прилага ако интуицията го подскаже и е потвърдено чрез ЕзоИнфо (лек.21 http://seleq.org/Html/21Appendix.html) – далеч не за всеки е необходимо или подходящо.

   Уриново гладуване е пълно недоразумение. Урината е отпадъчен продукт, съдържащ голямо разнообразие химични, био-химични, фини и фино-енергиини токсини и шлаки, предназначени за изхвърляне от тялото. Да се приема обратно под каквато и да било форма е повече от абсурдно. Човешкото тяло има големи способности за справяне с опасни и вредни въздействия, но нима е нужно да му причиняваме силен дистрес и голяма вреда, за да получим и малко полза?! Това може да се оприличи на шибане с камшик на преуморен кон.
   Да не забравяме че работата на тъмнинатите е да ни нашепват грешни и вредни съвети, често в много благовидна, примамваща и убедителна форма, а нашата задача е да не им се поддаваме!

Поздрави
Симон
Активен

kiril kirilov

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #95 -: 18-01-2013, 19:08:19 »




Ще се радвам да споделиш за твоите гладувания, а може да направим и някое заедно  ;) веднага щом съм на линия. С приятелска подкрепа е далеч по-леко и приятно.
[/quote]

Така  и  не  разбрах  какво  значи  уриново  гладуване
Активен
 

Страницата е създадена за 0.19 секунди с 23 запитвания.