Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Поздрави  (Прочетена 3303 пъти)

Morgana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • We look,but never we'll see?
Поздрави
« -: 02-12-2011, 22:08:44 »

Радвам се ,че открих този форум ,наситен с толкова позитивна емоция.Не обичам да говоя много за себе си ,но все пак - навършвам осемнайсет .Е, поради натоварването във френетичната програма на завършващите-езикови изпити,подготвителни курсове ,абе изобщо истерия и опъване на нервите на мах,последните ми мисли бяха за здравословна храна.Надявам се не обиждам никого с това ,че не ям само сурова храна,макар че прясно изцедени зеленчукови сокове са ми любими сутрин и се опитвам да минимализирам кафето и тестените храни.Както и да е,вярвам че вътрешното спокойствие е по-важно от  това какво ядеш,защото при мен бяха две години стрес,негативизъм ,меланхолии и макар че винаги пълна отличничка,спад в желанието за учене и изобщо за живот.Мисля че злоупотребата с кафето и хронифицирана липса на сън и почивка ме бяха довели до ръба.Ако има такова нещо като свободна космическа енергия - прана,мойта е била на практика нула.Няма да говоря много за това,човек или е бил в този ад и го познава или няма нищо да разбере от обяснения.Но пък бях решила да си повиша енергията и разбрах,че да си балансиран и позитивен е ключът към успеха във всяка област.Не мога да се нарека винаги усмихната и чаровна,но пък знам,че жизнеността е мой личен избор.Един научен урок-нищо не изтощава така както негативността,вечната неудовлетвореност.Да си благодарен от друга страна,дори за това че вятърът танцува всеки ден пред прозореца,че в  есента се оглеждат всички багри на деня носи една по-различна радост.А от прочетеното във форума виждам много позитивни и изпълнени с желание за живоот хора :peperudi:


Ако трябва да посоча интереси-четене на книги,любими автори-Виктор Юго,Стайнбек ,Уайлд,Толкин,Гео Милев,Бодлер,Бредбъри.Книги,които бих препоръчала-На изток от рая,Парижката Света Богородица.Обжавам да се разхождам  край морето ,да пиша и да слушам музика.


http://www.youtube.com/watch?v=4J2lVnT65pw
С това ви пожелавам  лека нощ.


























Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Поздрави
« Отговор #1 -: 02-12-2011, 22:28:01 »

Добре дошла от мен  :flowers2:
Черпи с пълни шепи от съкровищницата на знанията и опита тук  :pensif_29:
И не се притеснявай да питаш  :Confus_34:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Zlateva, Gali

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
  • Бях гъсеница. Бях какавида. Сега вече летя :)
Re:Поздрави
« Отговор #2 -: 03-12-2011, 10:18:24 »

 :Content_22:   добре дошла, Моргана! Щом ти е добре в този Форум - enjoy it!

За да те подкрепя бих споделила, че всеки е имал/има трудни моменти в Живота си. Това не би трябвало да те плаши. Тръдните времена, през които минаваме по Пътя си са ни помощници    ;)   звучи ли ти възможно? надявам се да си разбрала за какво е бил този труден период в твоя Живот и да си открила силите си в тази посока, за да не попадаш пак в такава ситуация    :pensif_29:   казах го така философски, базаирана на моите открития за проблемите в Живота ни    ;)

Светлина по Пътя Ти!

по-здрави    :peperudi:
Активен
за всичко имам време   :-)

Morgana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • We look,but never we'll see?
Re:Поздрави
« Отговор #3 -: 03-12-2011, 10:39:11 »

Благодаря ви за разбирането.Понякога страданието е това,което ти сигнализира ,че не вървиш в правилната посока.Сега знам,че нищо не е безцелно,още повече ,че за два месеца от предишното ми аз сякаш остана само обвивката.Лошото е,че резките промени,дори и за добро ,плашат.Човек инстинктивно предпочита старото,добре познато ,макар и разрушително състояние ,пред шанса за промяна.То затова е толкова трудно на някои хора да станат суровоядци.Старите навици ги впримчват,неразбирането на околните ги обезкуражава още повече.Най-ужасното от всичко е трудността в набавянето на хранителни продукти-на търговските вериги не им изнася да популяризират подобен род хранене,тъй като то върви ръка за ръка със своеобразна философия,която е далеч от консуматорския лайфстайл на съвременното общество. ::)
Радвам се обаче ,че тук има достатъчно лесни рецепти,които да приготвям някоя събота и неделя,когато имам време и съм в настроение.  :love_007:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Поздрави
« Отговор #4 -: 03-12-2011, 11:58:48 »

Привет,Morgana ! :love_026:
Поздравявам те и ти се възхищавам, колко трезво разсъждаваш, а си толкова млада!

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:Поздрави
« Отговор #5 -: 03-12-2011, 13:40:59 »

малко ми стана смешно като видях гео милев до толкин tooth и какво пишеш?
Активен

Morgana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • We look,but never we'll see?
Re:Поздрави
« Отговор #6 -: 03-12-2011, 14:43:58 »

Гео Милев е поет и то на европейско ниво,Толкин създава епичното фентъзи-и двамата са гении в своята област.Честно казано есетата и фрагментите на Гео Милев,които не се изучават са просто гениални.Още повече ,че той е убит заради изразена гражданска позиция,помисли още колко неща можеше да създаде ако беше жив. ???Ние българите винаги сме били чуждопоклонници и не умеем да вникваме в посланията на великите творци-четем ги повърхностно,като един вид отбиване на номера.Ако Гео Милев беше роден във Франция или Германия,сега щеше да лежи на лавиците до Бодлер,Шилер и Гьоте.Ако Димитър Димов се беше родил,а не просто живял известно време във Франция,пак ние българите щяхме да го тачим повече.Жалко е,но се формира култура на нихилизъм и чуждопоклонничество.Репликите-"а,той е български автор,нищо не става от него" или "хората каква култура имат,а ние с един Вазов си останахме" са пропити както с мазохизъм  и  невежество,така и с потенциала да ампутират духовния потенциал на нацията.
 Кой ще иска да се занимава с култура или наука в страна ,в която незаинтересоваността към собственото културно наследство е преобладаваща?Правилно, никой.Затова докато всякакви турски и арабски автори,предизвикват "фурори" на световната сцена ,ние си спечелихме славата на гастарбайтери.
На въпроса какво пиша-предимно поезия и дневници като терапия.Когато ми е зле,това е необходимост,по силна от храненето и  пиенето.Иначе обичам да пиша есета,ЛИС-ове,особено,когато произведението е вдъхновяващо.Това съм го правила винаги-като малка все съчинявах истории,пишех  стихове.Сега ,ако нещо старо ми попадне ,си изплаквам очите-наивно скалъпените рими са като една фотография на детския дух.Толкова слънчеви  и с такава наситеност на любов и радост,в контраст с миналогодишните словоизлияния ,достойни да бъдат публикувани на някоя готикфен страница.
Пак нещо дълго се получи,но не мога да си пречупвам мисълта,веднъж като й дам простор.


Един поздрав от мен:http://www.youtube.com/watch?v=HDDA8PuvrIg





Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Поздрави
« Отговор #7 -: 03-12-2011, 17:37:02 »

Гео Милев е поет и то на европейско ниво,Толкин създава епичното фентъзи-и двамата са гении в своята област.Честно казано есетата и фрагментите на Гео Милев,които не се изучават са просто гениални.Още повече ,че той е убит заради изразена гражданска позиция,помисли още колко неща можеше да създаде ако беше жив. ???Ние българите винаги сме били чуждопоклонници и не умеем да вникваме в посланията на великите творци-четем ги повърхностно,като един вид отбиване на номера.Ако Гео Милев беше роден във Франция или Германия,сега щеше да лежи на лавиците до Бодлер,Шилер и Гьоте.Ако Димитър Димов се беше родил,а не просто живял известно време във Франция,пак ние българите щяхме да го тачим повече.Жалко е,но се формира култура на нихилизъм и чуждопоклонничество.Репликите-"а,той е български автор,нищо не става от него" или "хората каква култура имат,а ние с един Вазов си останахме" са пропити както с мазохизъм  и  невежество,така и с потенциала да ампутират духовния потенциал на нацията.
 Кой ще иска да се занимава с култура или наука в страна ,в която незаинтересоваността към собственото културно наследство е преобладаваща?Правилно, никой.Затова докато всякакви турски и арабски автори,предизвикват "фурори" на световната сцена ,ние си спечелихме славата на гастарбайтери.
На въпроса какво пиша-предимно поезия и дневници като терапия.Когато ми е зле,това е необходимост,по силна от храненето и  пиенето.Иначе обичам да пиша есета,ЛИС-ове,особено,когато произведението е вдъхновяващо.Това съм го правила винаги-като малка все съчинявах истории,пишех  стихове.Сега ,ако нещо старо ми попадне ,си изплаквам очите-наивно скалъпените рими са като една фотография на детския дух.Толкова слънчеви  и с такава наситеност на любов и радост,в контраст с миналогодишните словоизлияния ,достойни да бъдат публикувани на някоя готикфен страница.
Пак нещо дълго се получи,но не мога да си пречупвам мисълта,веднъж като й дам простор.


Един поздрав от мен:http://www.youtube.com/watch?v=HDDA8PuvrIg

Ей на това му викам, браво!

Morgana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • We look,but never we'll see?
Re:Поздрави
« Отговор #8 -: 06-12-2011, 21:30:24 »

Благодаря ти,Рос ,много мило. :fluretaa:Това на аватара ти ли си,защото се просълзих на хубавата градината.Някого и ние имахме плодово -зеленчукова градина,но тогава не оценявах подобаващо привилегията,сам да си отглеждаш храната.А като си помисля за ягодите,доматите,черешите-чисти ,сладки и ИСТИНСКИ :Cherries.Сега искам,но само като спомена за нещо подобно,ме гледат,сякаш заплашвам да скоча от прозореца.Както и да е,съжалявам,че сега отговарям,но чак днес мина ми мина писмения изпит по немски :surpris_25: и като се почувствах свободна,реших да седна за малко .
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Поздрави
« Отговор #9 -: 07-12-2011, 00:35:54 »

Привет, Morgana ! :flower:
Радвам се, когато имам възможност да общувам с умни и интелигентни млади хора !
Прави ми голямо впечатление, че при всяка твоя публикация намирам мисли, с които си в десятката.Имам предвид следните:
"...Както и да е,вярвам че вътрешното спокойствие е по-важно от  това какво ядеш,..."
"...и разбрах,че да си балансиран и позитивен е ключът към успеха във всяка област..."
"...Да си благодарен от друга страна,дори за това че вятърът танцува всеки ден пред прозореца,че в  есента се оглеждат всички багри на деня носи една по-различна радост..."
"...Понякога страданието е това,което ти сигнализира ,че не вървиш в правилната посока..."
...и т.н.
Струва ми се , че доста рано си помъдряла  :) Така, че твоите близки могат само да са ти благодарни, когато ги насочваш   :)

"...............Това на аватара ти ли си.........."
Моя милост в с.Боженци-около гр.Габрово и гр.Трявна.Там е много красиво и спокойно-само за релакс!

Желая ти здраве, късмет и успехи в изпитите!  :peperudi:
« Последна редакция: 07-12-2011, 00:39:37 от Ros »
Активен

Анито

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Поздрави
« Отговор #10 -: 18-12-2011, 13:45:17 »

Здравей,Моргана.Като прочетох първия ти пост и се изумих колко много си приличаме  ;) Това,което ме научиха трудните моменти напоследък е,че ако човек не осъзнае някои важни за живота му правила, трябва да премине през изпитания и страдания,за да ги разбере.Важното е да осъзнаеш на какво са те научили те и да ги прилагаш в живота си занапред.

С любов и светлина,Ани.
Активен
Born to run with the wolves.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Поздрави
« Отговор #11 -: 21-12-2011, 16:42:38 »

 :kisss:Как да не се радваш, как да не ги разцелуваш :kisss: :flowers2: :flowers2: :flowers2:
Боже,Боже...как да не искаш да си им бабче, ха кажете ми... :surpris_23:Къде са те...къде съм аз tooth
Здравейте, мили мои, скъпоценни, и безценни!Уфффффф...шъ съ разплачаа. :surpris_25:
Толкова млади, а вече помъдряли!А, я си ги представете на моите години...че те вече ще са нобелови лауреати!!!Дай Боже!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Mimka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
  • ЛЮБОВТА Е ВТОРОТО СЛЪНЦЕ НА СВЕТА!
    • ЧУДОТО ДА БЪДА МАЙКА...ЧАКАМ ТЕ...ЗНАМ,ЧЕ ВСЕ НЯКОГА ЩЕ ДОЙДЕШ МИЛО МОЕ ДЕТЕ...
Re:Поздрави
« Отговор #12 -: 23-12-2011, 22:29:31 »

Поздрави и от мен!!!
Активен
И КОГАТО МИ КАЖЕШ"МАМО" ЩАСТИЕТО МИ ЩЕ Е ПЪЛНО ЗАВИНАГИ!

Morgana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • We look,but never we'll see?
Re:Поздрави
« Отговор #13 -: 03-01-2012, 20:12:31 »

   Благодаря ви и да ви е честита Новата година!Нека радостта и щастието никога да не ви напускат!
    :sorcerer - emotloader:

 
Активен
 

Страницата е създадена за 0.065 секунди с 22 запитвания.