Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Обезмаслени семена  (Прочетена 2668 пъти)

getready

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Обезмаслени семена
« -: 03-12-2011, 14:02:59 »

Здравейте!

Не видях подобна тема, затова създадох нова.

Знам, че най-добрият вариант е нещата да се консумират в естествения им вариант, аз също съм на това мнение, обаче случайно попаднах на нещо.

Купих си от един магазин "Микс от смляни семена".
Описанието е: "Натурален продукт, произведен от обезмаслено ленено семе, сусамово семе и слънчогледови ядки по специална технология. Полезна и ценна храна, богата на витамини и минерали с ниско съдържание на мазнини.
Съдържание: обезмаслено ленено семе, обезмаслено сусамово семе, обезмаслени слънчогледови ядки. Без консерванти и подобрители. Подходящ за диабетици..."

Хранителна стойност /100 гр./
Енергийност: 402 Kcal
Мазнини: 14g
Въглехидрати: 19g
Протеини: 46g
Фибри 28g
Калций 2240 мг/кг

Някой има ли идея каква е тази "специална технология" и дали е безвредна.

Аз си го представям като: слънчогледово семе -> обезмаслено слънчогледово семе + слънчогледова мазнина (примерно олио)

Дали е така?  :weight_lift:
 
:Confus_34:
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Обезмаслени семена
« Отговор #1 -: 03-12-2011, 19:42:25 »

... Някой има ли идея каква е тази "специална технология" и дали е безвредна.

Технологията е студено или топло пресоване, фактически ти си купила отпадния продукт (едно време се наричаше кюспе).
Технологиите са безвредни, но след топлото пресоване (80-120 градуса) нищо интересно (витамини, ензими) не остава вътре. Дори и при студеното пресоване температурата се повишава (от голямото налягане) и е необходимо охлаждане, ама кой да си играе ...
« Последна редакция: 03-12-2011, 19:50:51 от Diego de la Vege »
Активен

getready

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Обезмаслени семена
« Отговор #2 -: 04-12-2011, 13:20:33 »

Благодаря за бързия отговор.

Значи според теб няма да ми навреди, но няма и да е кой знае колко полезно - без витамини, ензими и т.н.. Единствено, че семената ще са обезмаслени, тоест повече протеин, за сметка на мазнини. Така ли?

П.П.
Мъж съм  :essen:
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Обезмаслени семена
« Отговор #3 -: 05-12-2011, 11:06:24 »

В общи линии да. По тази причина например, вече не си купувам сусамов тахан а предпочитам да си го правя сам, пък и по-евтино излиза.
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Обезмаслени семена
« Отговор #4 -: 06-12-2011, 09:25:02 »

Благодаря за бързия отговор.

Значи според теб няма да ми навреди, но няма и да е кой знае колко полезно - без витамини, ензими и т.н.. Единствено, че семената ще са обезмаслени, тоест повече протеин, за сметка на мазнини. Така ли?

П.П.
Мъж съм  :essen:
Няма да ти навреди, това са фибри.
Най-добре си вземи тези семена цели, смели си с кафемелачка за седмицата, ако нямаш време да го правиш всеки ден, сложи си ги в стъклен буркан и в хладилника, за да се запази максимално хранителната им стойност.

В общи линии да. По тази причина например, вече не си купувам сусамов тахан а предпочитам да си го правя сам, пък и по-евтино излиза.
Аз обожавам тахана на Тръндеви и нямам намерение да се отказвам от него!
Още повече, че им ходих на гости и съм сигурна в качеството на тахана. И работят основно с български сусам.
 :Appetit_4:
Активен

purelove

  • Гост
Re:Обезмаслени семена
« Отговор #5 -: 20-07-2012, 19:34:44 »

Аз обожавам тахана на Тръндеви и нямам намерение да се отказвам от него!
Още повече, че им ходих на гости и съм сигурна в качеството на тахана. И работят основно с български сусам.
 :Appetit_4:
Здравей, може ли да се каже същото и за качеството на фъстъченият тахан или масло на въпросния производител? Не съм купувала тахан отдавна, а фъстъчено масло не съм опитвала никога, всъщност. Искам да си взема някакво, но не зная на коя фирма да се спра  :surpris_23: Бихте ли ме насочили ?  :whistling2 - emotloader:
« Последна редакция: 20-07-2012, 19:42:08 от purelove »
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Обезмаслени семена
« Отговор #6 -: 20-07-2012, 21:59:55 »

С оглед полезността, мога да препоръчам ореховия тахан на "Тръндеви" - те ми го препоръчаха и останах доволен.
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:Обезмаслени семена
« Отговор #7 -: 21-07-2012, 17:50:52 »

Аз също съм доволна от тахана на "Тръндеви",но съм виждала само сусамов - бял и тъмен.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.153 секунди с 22 запитвания.