Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Привет и от мен :)  (Прочетена 5164 пъти)

Margi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Привет и от мен :)
« -: 07-12-2011, 19:53:24 »

Здравейте,

благодарности на Мер и на екипа, грижещ се за този сайт с любов и с душа. А когато нещо се прави така, то се усеща. Поздрави и на всички, дали принос с коментари към статиите. Читател съм наоколо от доста време, а сега реших и да се "запознаем".  :)
Суровоядствам от съвсем скоро. Стана ми ясно, че не може здрав дух в много болно тяло и ей ме на - пушач от 20 години, пристрастен към сладкото, с приличен списък заболявания... И така до преди 2 седмици. Спрях цигарите, месото, млечните, готвените, сладките и съм чисто нов суровояд :thankyou: с идеята да дам малко време на тялото да се окопити от шока, преди да започна пречистванията по етапен ред. Мисля, че времето за безотговорна дрямка мина. 
Всичко това се случи много естествено, без чувство, че правя нещо насила, или че съм наказана. :)
За две седмици се сдобих със свеж вид, блеснал поглед, избледняващи пигментни петна по физиономията, качествена промяна на съня и леко поспаднали "красоти" по талията. :Content_4 - emotloader: А съм сигурна, че чудесата едва сега започват. От време на време ме мъчат изкушения... Оказва се, че съм по-пристрастена към захарта и вредната храна, отколкото към цигарите. Разчитам на всички наоколо за стискане на палци, съвети и... напътствия  :Confus_3:

 :flowers2:
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Привет и от мен :)
« Отговор #1 -: 07-12-2011, 23:14:25 »

Здравей, Margi!   :flowers2:
Пожелавам ти успех и те поздравявам за тъй радикалната ти промяна - на мен всичко това ми отне около година (само пушенето отказах още преди 3 години), а все още си падам по готвеното, така че мога само да се вдъхновявам от темпото ти   :peperudi:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Привет и от мен :)
« Отговор #2 -: 08-12-2011, 07:45:07 »

Марги, привет! Попаднала си на най-подходящото място.  С много приятен хумор си се представила и смятам, че ще намериш общ език с всички от форума. Захарта се отказва по-лесно от цигарите! Пожелавам ти успех!  Ако имаш въпроси питай, а ние каквото знаем ще казваме  :love_006 - emotloader:
Активен
Намасте :)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Привет и от мен :)
« Отговор #3 -: 08-12-2011, 10:11:15 »

Привет!
Захарта не се отказва - замества се с плодове! Пробвай узрели райски ябълки(червените) Няма да ти се мисли за шоколади и кифли след това. Успех!  :peperudi:
Активен
Psychonaut

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Привет и от мен :)
« Отговор #4 -: 08-12-2011, 11:06:30 »

Привет и от мен !
Подкрепям съветите, които са ти дали съфорумците преди мен, и ще ти дам и от мен един -
ако имаш време и средства, инвестирай в сокоизстисквачка, и почвай да пиеш сокове от ябълки, цвекло, моркови и тиква, докато все още ги има и стават за сок - гарантирам ти пълно безразличие към захарните изделия, ако пиеш поне по 2 литра сок от горепосочените :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Margi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Привет и от мен :)
« Отговор #5 -: 08-12-2011, 11:37:01 »

Здравей, Margi!   :flowers2:
Пожелавам ти успех и те поздравявам за тъй радикалната ти промяна - на мен всичко това ми отне около година (само пушенето отказах още преди 3 години), а все още си падам по готвеното, така че мога само да се вдъхновявам от темпото ти   :peperudi:

Здравей,
успех ще ми е нужен със сигурност, но се опитвам да не насилвам нещата. Когато започнах, не съм се заричала или обещавала нищо. Наложи се кардинална промяна, заради здравето.
Та така - чувствам се прекрасно, ще пиша и занапред как се справям. :)
Активен

Margi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Привет и от мен :)
« Отговор #6 -: 08-12-2011, 11:45:54 »

Марги, привет! Попаднала си на най-подходящото място.  С много приятен хумор си се представила и смятам, че ще намериш общ език с всички от форума. Захарта се отказва по-лесно от цигарите! Пожелавам ти успех!  Ако имаш въпроси питай, а ние каквото знаем ще казваме  :love_006 - emotloader:

Здравей, ДарбиМак :)
Като за начало още съм притеснителна :whistling2 - emotloader: и не върви да дрънкам много-много. :)
Най-странно ми се струва, че не изпитвам никаква липса на никотин. Пушех 20 години без прекъсване...
За сладко се сещам на пристъпи и замествам с плод или с мед в по-острите случаи. :)
Месото почти не ми липсва, но пък се затъжавам за нещо готвенко и топло по някое време... :surpris_25:
Ще ми трябва помощ за внасяне на баланс в менюто, защото сега карам на фантазия и четене във форума.
Активен

Margi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Привет и от мен :)
« Отговор #7 -: 08-12-2011, 11:54:30 »

Привет!
Захарта не се отказва - замества се с плодове! Пробвай узрели райски ябълки(червените) Няма да ти се мисли за шоколади и кифли след това. Успех!  :peperudi:

Привет :)
Замествам усилено. До следобеда съм на чай, плодове и сурови ядки. Райска ябълка съм яла веднъж като дете ( аууу, ужааасно нещо ми се стори, явно е било недобре узряло), та оттогава ми държи влага и още не съм пробвала. Сега съм си намерила едни истински български червени ябълки - много ароматни, узрели и вкусни, та си ги хрупам...
 :flowers2:
Активен

Margi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Привет и от мен :)
« Отговор #8 -: 08-12-2011, 12:22:47 »

Привет и от мен !
Подкрепям съветите, които са ти дали съфорумците преди мен, и ще ти дам и от мен един -
ако имаш време и средства, инвестирай в сокоизстисквачка, и почвай да пиеш сокове от ябълки, цвекло, моркови и тиква, докато все още ги има и стават за сок - гарантирам ти пълно безразличие към захарните изделия, ако пиеш поне по 2 литра сок от горепосочените :)


Привет, bpa :)

Усещам как назравя със страшна сила моментът, в който ще почна да се оглеждам за читава сокоизстисквачка поне, да не кажа робот. :)
Оня ден, например, си церих глада за сладко с настъргана червена ябълка, 1-2 лъжици варена тиква, счукани орехи, канела и лъжица мед.
 :essen:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Привет и от мен :)
« Отговор #9 -: 09-12-2011, 13:24:49 »

Марги, привет! Попаднала си на най-подходящото място.  С много приятен хумор си се представила и смятам, че ще намериш общ език с всички от форума. Захарта се отказва по-лесно от цигарите! Пожелавам ти успех!  Ако имаш въпроси питай, а ние каквото знаем ще казваме  :love_006 - emotloader:

Здравей, ДарбиМак :)
Като за начало още съм притеснителна :whistling2 - emotloader: и не върви да дрънкам много-много. :)
Най-странно ми се струва, че не изпитвам никаква липса на никотин. Пушех 20 години без прекъсване...
За сладко се сещам на пристъпи и замествам с плод или с мед в по-острите случаи. :)
Месото почти не ми липсва, но пък се затъжавам за нещо готвенко и топло по някое време... :surpris_25:
Ще ми трябва помощ за внасяне на баланс в менюто, защото сега карам на фантазия и четене във форума.

както каза ДарбиМак, попаднала си на точното място :)
Ако изчетеш всичко във форума, мисля, че ще успееш да си отговориш на въпросите, а ако случайно не успееш, винаги можеш да попиташ, никой няма да ти откаже отговор, (освен ако въпросът не се окаже извън компетенцията му)
А балансът във всичко (не само в храната) наистина си е доста важен, човек цял живот се учи да го постига и задържа  :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Margi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Привет и от мен :)
« Отговор #10 -: 09-12-2011, 20:27:13 »

както каза ДарбиМак, попаднала си на точното място :)
Ако изчетеш всичко във форума, мисля, че ще успееш да си отговориш на въпросите, а ако случайно не успееш, винаги можеш да попиташ, никой няма да ти откаже отговор, (освен ако въпросът не се окаже извън компетенцията му)
А балансът във всичко (не само в храната) наистина си е доста важен, човек цял живот се учи да го постига и задържа  :pensif_29:

Привет пак, bpa :)
Благодаря ти за отделеното време.
Изчела съм доста от статиите и коментарите във форума, специално за пречистванията даже по няколко пъти. Не съм сигурна дали две седмици 90% суровоядство са достатъчни за подготвителен период, преди очистване на дебело черво... И колко време след него може да се направи чернодробното?
За съставянето на балансирано меню още не се справям съвсем според канона, но работя по въпроса. :)
Трябва да си купя сокоизстисквачка и зърна за покълване.
Сега съм на чай, плодове, зеленчуци и ядки общо взето. О, и 1-2 варени картофа на пюре, което ям на няколко пъти по 4-5 лъжици. И веднъж черно хлебче (купено)  :Confus_3:.  Продължавам да нямам интерес към цигарите и кафето (не е за вярване), към млечни също. Но да не си помислите, че съм съвсем една светица - скверно си мисля за месо от време на време или за препечени филийки с кашкавал. срамсрамсрам :) Надявам се болести на растежа...
Вчера с целия си наличен ентусиазъм и въодушевление си купих елда. Измих я старателно вечерта, накиснах я както си му е ред... Сутринта видях, че изглежда съвсем прилично, изцедих водата, добавих шепа счукани орехи, лъжица мед, стафиди, слънчогледови ядки и грабнах лъжицата. :Content_4 - emotloader:
Ъ-ъ-ъ, хич не ми хареса :Confus_34:, хич. На третата лъжица ентусиазмът съвсем ме напусна, на петата се отказах. Занесох остатъка на колежката, тя пък го хареса. :)
Така че, въпросът с елдата се уреди. Да видим нататък кулинарните експерименти.
Признавам си, че част от природосъобразните храни нищо не ми говорят, та все още се образовам по темата.
Май е по-добре да си отворя дневник, че много дълги монолози се очертават от моя страна. :))
 :flowers2:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Привет и от мен :)
« Отговор #11 -: 09-12-2011, 22:57:09 »

Мило дете, не се терзай, че ти се случва от време на време да изпадаш в "грешни" помисли :)
Все пак контролът върху мислите е най-последния и най-трудния етап от нашия път към съвършенството :)
Лошо няма дори и да се поддаваш от време на време на изкушенията - аз лично така следя докъде съм стигнал по пътя си. Ето например преди няколко дена си купих парче пица, което не успях да изям и половината...купих си го защото освен че бях адски изгладнял, и бях решил да "съгреша" с нещо, исках и да видя как ще ми се отрази след дългия период на чисто суровоядство...
Та тъй де, в този ред на мисли, няма лошо да "съгрешиш" от време на време, по-страшното е ако натрупаш в себе си вина за тези "грехове"   :pensif_29:
А за дневника - давай, ще е полезно и за теб самата, да виждаш развитието си, а и ще можеш да получаваш по-лесно напътствия, когато се нуждаеш от тях...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Привет и от мен :)
« Отговор #12 -: 10-12-2011, 09:17:58 »

Марги, това че не ти се е усладила елдата си е съвсем нормално. Имай предвид, че ти си загубила способността да усещаш истинския вкус на храната. Хранейки се с готвени храни и тия в лъскави опаковки, които са натъпкани с Е-та и какви ли не подправки. Ти основно различаваш вкуса на сол и захар. Най-добре се усеща истинския, естествен  вкус на храната след гладуване. Не можеш да си представиш колко вкусно е всичко без да му се прибавят подправки. Не те агитирам да гладуваш! Въпреки, че започнеш ли да се храниш здравословно оранизмът ти сам ще си го поиска. Не бързай с промените. Постепенно и полека се постига най-добрия ефект. Като ти се яде филийка с кашкавал - хапни си. Но съвсем малко кашкавал сложи и филийката да е пълнозърнеста. Важното е, че си спряла кафето и цигарите. Това само по себе си е голям успех. Тук имахме суровоядци, които много трудно се отказаха от кафето, а дори имаше и пушачи май. Давай в тая посока. Скоро ще видиш резултатите. И не обръщай внимание на тая снимка, която е публикувана във форума - на двете жени. Да ти кажа аз съм на 47 години, но никой не ми ги дава. ИЗглеждам перфектно и колкото повече минава времето все по хубава ставам. (защото към хубоста си прибавям и мъдрост  tooth)  И да знаеш: Ако някой от обкръжението ти започне да те разубеждава и да ти обяснява колко е полезно месото и млякото - влез във форума и прочети дневниците.   
Активен
Намасте :)

Margi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Привет и от мен :)
« Отговор #13 -: 10-12-2011, 11:30:28 »

Мило дете, не се терзай, че ти се случва от време на време да изпадаш в "грешни" помисли :)
Все пак контролът върху мислите е най-последния и най-трудния етап от нашия път към съвършенството :)
Лошо няма дори и да се поддаваш от време на време на изкушенията - аз лично така следя докъде съм стигнал по пътя си. Ето например преди няколко дена си купих парче пица, което не успях да изям и половината...купих си го защото освен че бях адски изгладнял, и бях решил да "съгреша" с нещо, исках и да видя как ще ми се отрази след дългия период на чисто суровоядство...
Та тъй де, в този ред на мисли, няма лошо да "съгрешиш" от време на време, по-страшното е ако натрупаш в себе си вина за тези "грехове"   :pensif_29:
А за дневника - давай, ще е полезно и за теб самата, да виждаш развитието си, а и ще можеш да получаваш по-лесно напътствия, когато се нуждаеш от тях...
Моите "грешни" мисли са спорадични и отшумяват бързо, така че не се е налагало още по спешност да търча за някоя лъскава храна. :) Още повече, че макар да суровоядствам от съвсем скоро, много добре си давам сметка за "десетте разлики".
Ама верно, че си трябва дневник, ще видя днес дали мога да започна с един пространен увод, хехе. :)
Благодаря ти, мило дете и на теб :)
Активен

Margi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Привет и от мен :)
« Отговор #14 -: 10-12-2011, 11:43:29 »

Марги, това че не ти се е усладила елдата си е съвсем нормално. Имай предвид, че ти си загубила способността да усещаш истинския вкус на храната. Хранейки се с готвени храни и тия в лъскави опаковки, които са натъпкани с Е-та и какви ли не подправки. Ти основно различаваш вкуса на сол и захар. Най-добре се усеща истинския, естествен  вкус на храната след гладуване. Не можеш да си представиш колко вкусно е всичко без да му се прибавят подправки. Не те агитирам да гладуваш! Въпреки, че започнеш ли да се храниш здравословно оранизмът ти сам ще си го поиска. Не бързай с промените. Постепенно и полека се постига най-добрия ефект. Като ти се яде филийка с кашкавал - хапни си. Но съвсем малко кашкавал сложи и филийката да е пълнозърнеста. Важното е, че си спряла кафето и цигарите. Това само по себе си е голям успех. Тук имахме суровоядци, които много трудно се отказаха от кафето, а дори имаше и пушачи май. Давай в тая посока. Скоро ще видиш резултатите. И не обръщай внимание на тая снимка, която е публикувана във форума - на двете жени. Да ти кажа аз съм на 47 години, но никой не ми ги дава. ИЗглеждам перфектно и колкото повече минава времето все по хубава ставам. (защото към хубоста си прибавям и мъдрост  tooth)  И да знаеш: Ако някой от обкръжението ти започне да те разубеждава и да ти обяснява колко е полезно месото и млякото - влез във форума и прочети дневниците.   
Да, така е. Определено вкусовите ми рецептори си възвръщат способностите, защото храната има по-ярък вкус. След първите 3-4 дни суровоядство езикът ми беше като изгорен, но после всичко се оправи. "Обкръжението" от най-вътрешния кръг проявява толерантност, слава Богу, но не съм се и съмнявала в това. Така както аз не съм тръгнала да агитирам... Това е личен избор.
Аз съм на 39 и засега красотата ми се поддържа само от една купчина мъдрост :weight_lift:, та затова трябва да поработя и върху физическото й проявление. :Content_4 - emotloader:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Привет и от мен :)
« Отговор #15 -: 11-12-2011, 19:00:30 »

както каза ДарбиМак, попаднала си на точното място :)
Ако изчетеш всичко във форума, мисля, че ще успееш да си отговориш на въпросите, а ако случайно не успееш, винаги можеш да попиташ, никой няма да ти откаже отговор, (освен ако въпросът не се окаже извън компетенцията му)
А балансът във всичко (не само в храната) наистина си е доста важен, човек цял живот се учи да го постига и задържа  :pensif_29:

Привет пак, bpa :)
Благодаря ти за отделеното време.
Изчела съм доста от статиите и коментарите във форума, специално за пречистванията даже по няколко пъти. Не съм сигурна дали две седмици 90% суровоядство са достатъчни за подготвителен период, преди очистване на дебело черво... И колко време след него може да се направи чернодробното?


Видях, че съм пропуснал да ти отговоря на този въпрос, та го правя с мъничко закъснение  -
според мен лично няма нужда от кой знае каква подготовка за почистването на дебелото черво - тъй като то трябва първо да се почисти, следователно и от него започва почистването. По-важното е според мен да отделиш повече внимание на профилактиката  - да се стремиш да не го замърсяваш ("Грам профилактика е по-добра от тон лечение").
А за чернодробното - като направиш 3-4 почиствания на дебелото черво (примерно 3-4 поредни недели), и като се подготвиш добре за чернодробното (поне около седмица се наливаш здраво със сок от зелени ябълки и цвекло, вземаш сауна, парна баня, и т.н - има ги тези неща написани) можеш и него да го направиш, хубаво е да го съобразиш и с биоритмологията - да нацелиш и планираш подходящия ден и час според фазата на луната, сезонната  и денонощната активност на черния дроб...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Margi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Привет и от мен :)
« Отговор #16 -: 12-12-2011, 15:12:57 »

Подготовката, която имах предвид е по-скоро за подобряване качествата на урината, заради клизмите. Според това, което прочетох за очистването на дебелото черво, то се прави по схема, първоначално последователни дни, после през ден, през два и т.н... Не знам как се съчетава тая галимация с ходенето на работа, но това ще се изясни бързо, струва ми се. tooth
Благодаря ти :)
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Привет и от мен :)
« Отговор #17 -: 12-12-2011, 19:14:47 »

Подготовката, която имах предвид е по-скоро за подобряване качествата на урината, заради клизмите. Според това, което прочетох за очистването на дебелото черво, то се прави по схема, първоначално последователни дни, после през ден, през два и т.н... Не знам как се съчетава тая галимация с ходенето на работа, но това ще се изясни бързо, струва ми се. tooth
Благодаря ти :)

Ами или ставаш по-раничко - към 5 примерно, или ги правиш вечер след работа :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.317 секунди с 22 запитвания.