Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ  (Прочетена 7069 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Драги съфорумници, днес като обмислях маршрут за поход на който да заведа и загубя Марулка, бате Бино, Силвърсмит и Мария (досега само те проявиха интерес към планината, такава, каквато аз я познавам), ми хрумна идеята да направим поход в Сакар планина или Страндажа. Това пък веднага ме доведе до родово имение Васил Левски. В сайта им пише, че приемат посетители всяка първа събота инеделя на месеца. Имате ли интерес към такова посещение и ако да хайде да вземе да отидем. Аз съм много навита. Можем да спим на палатки, а пък в съседните села все ще има къде да се подслоним. А може и в самото селище да са предвидили нещо за посетители... Очаквам вашите мнения, че то 5-ти септември чука на вратата :)
Активен
Намасте :)

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #1 -: 19-08-2009, 17:09:44 »

Здравей,ДарбиМак! :peperudi:
Аз с огромно желание искам да дойда ,ама съм много далеч от БГ >:(,аз като писах имах предвид ,другата година май-юни месец,така че до тогава само ще ви чета как сте си прекарали. :Confus_34: :Confus_34:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #2 -: 19-08-2009, 17:09:51 »

Ееееееееееееее,другариуми .......ЗАВИЖДАМ ВИИИИИИИИИИ,на вас дето нямата малки деца и не сте на очни от 24.08 до 13.09 включително.ИСКАМ И АААААААААААААААААЗ :surpris_25: :surpris_25: да дойда в родовото имение.Наистина искам,ако отдете тази година,догодина ще дойда с вас.....поне вече няма да имам очни в този период,щото ще съм завършила.
Долкадвайте от мястото на събитето като отидете.
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #3 -: 19-08-2009, 17:17:08 »

Цитат
Долкадвайте от мястото на събитето като отидете.
Василенче ние  с теб ще следиме пряко по БТВ ,как издирват Бате Бино и Марулка. :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #4 -: 20-08-2009, 09:56:26 »

Много ми се иска и на мен да се включа, но нямам отпуск вече за 2009 /всичко е наместено/. Пък и детето тъкмо си го прибрахме от бабите и сега предстои ревизия на навиците и фасоните, а от септември е и на градина.
Май ще заформим групичка за догодина :Content_14:.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #5 -: 20-08-2009, 10:11:24 »

Мдаааааааааааа  O0  До тук рабрахме кой няма да дойде   :whistling2 - emotloader:   Това значи ли, че всички останли ще дойдат   :peperudi:
Активен
Намасте :)

pagko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #6 -: 20-08-2009, 12:07:31 »

Поздрави за всички там, ако наминете!
Имаше преди едно бунгалце за гости... незнам в момента как е, но едва ли ще имате проблеми с подслона ;)
Активен

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #7 -: 20-08-2009, 15:49:31 »

Аз съм сигурност идвам-не съм ходил никога по този край -пишете ме в списъка.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #8 -: 24-08-2009, 11:44:12 »

Силвърсмит, списъкът е ясен - аз и ти  :Content_14:   
Активен
Намасте :)

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #9 -: 25-08-2009, 19:06:29 »

Тъй ли стана-аз и ти Darby Mac,е няма лошо колкото сме толкова сме.Остава да уточним подровностите-мога по всяко време септември-само на 5септ.съм зает,и още нещо-нямам раница ,подходящи обувки и каквото там още трябва-ще ми кажеш какво трябва да се снабдя овреме.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #10 -: 25-08-2009, 19:54:03 »

Хехе  :Content_14: В сайта на Родовото имение пише, че приемат посетители всяка първа събота и неделя на месеца  :peperudi: Аз може да отида там още в събота, а ти може да дойдеш в неделя. А после смятам да се поразджъткам из тунджанския район, че нещо не ми е познат  :whistling2 - emotloader: Или ако мегуста даде някой супер маршрут в източните Родопи... Абе аз не съм ходила на Перперикон  :Confus_3: срамота  :pensif_29: ходила съм на Мачу Пикчу, а на Перперикон не  :Confus_3:
смятам, че за такива преходи не са ти необходими обувки - маратонки е достатъчно. там е хълмисто. но раницата е задължителен атрибут 
Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #11 -: 28-08-2009, 11:51:38 »

Силвърсмит, отиваме ли да видим как живяат свестните хора? Аз ще отида на 5-ти. Така и така тръгваме от различни точки можем да се видим направо там.
Активен
Намасте :)

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #12 -: 29-08-2009, 17:01:23 »

 :whistling2 - emotloader:Идвам на 6 септ. ,6те се придвижа по най-бьрзия нацин и 6те видим от там накьде :whistling2 - emotloader:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #13 -: 30-08-2009, 21:08:17 »

Чудесно! Ще се видим там  :Content_14:
Активен
Намасте :)

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #14 -: 06-10-2009, 22:35:41 »

Успяхте ли да видите родовите имения - аз бях преди 2 или 3 седмици, но за съжаление повечето хора там бяха на море или на почивка. Не можахме много да си поприказваме. Можехме да се обадим предварително, но ние така или иначе бяхме решили да посетим долмените там.

Ако сте били - с какви впечатления останахте :).
Активен
Духът владее материята!

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #15 -: 19-11-2009, 22:01:51 »

Хеи разкажете нещо повече.Страшно съм се запалил.На Желен над Своге има две ферми които са доста интересни.В едната развиват пермакултури а в другата са по системата на Р.Щаинер и неговото биогично динамично земеделие.Лично аз не виждам разлика между двете но........всеки си знае.Та там доста често се мъкна ,но ми е интересно повече имформация за поселенията из странат.Другата година живот и здраве съм решил да тръгна на разузнавателна обиколка из страната.И аз искам да акостирам някъде и да си имам моята земя.Та така ще съм ви много благодарен за повече споделена имформация и впечетления :love_028:
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #16 -: 20-11-2009, 08:35:06 »

 :kisss:Ейййййййййй, май некои са чули призива на баба...на село, на село и сами да си произведем ,това, което трябва да ядем!!!!Браво!Браво!Браво!!!Хай кой йощ не ме е видял мен и моето простронство на любовта - да цъка
http://www.facebook.com/group.php?gid=61872756045#/profile.php?ref=name&id=1777284534   :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #17 -: 20-11-2009, 12:24:52 »

Ние имаме място със стара къща в едно село на 50км от София. Родът ми е там от 17ти век или поне така пише по историческите книги. Мястото е супер, от едната страна е Витоша, от другата - Рила. Земята е много плодородна и през 90те от нея се изхранвахме. Сега правим освежителен ремонт на вилата, много добре става, но баща ми не иска и да чуе за обработка на земята. Явно трябва да взема всичко в свои ръце. Без да казвам голяма дума, мисля че би било прекрасно децата ми да растат там.
Как стигнах до това, накратко:
Преди 2 години бях изпаднала в някаква жестока депресия, в нищо не ми вървеше, изгубих си работата, приятеля, до голяма степен целия предишен живот. Тогава отидох на море сама, да си направя равносметка. Лекинко се забравих, стоях почти 2 месеца на морето, но в крайна сметка стигнах до извода, че единствения начин да имам всичко това, което искам и да върша нещата, които искам, е да се заселя там, на вилата. Месец-два след това ми попаднаха книгите за Анастасия, които прочетох на един дъх. От тогава работя в тази посока много активно и чакам с нетърпение магистрала "Люлин" ;)

Бих искала да отида да видя как живеят хората в родовите имения, да взаимствам от начина им на земеделие, но вече сезона свърши. Мен студа не ме плаши, аз бих отишла първия уикенд на Декември. Ако искате, пишете. Ако не - здраве да е, и догодина може  :D
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #18 -: 20-11-2009, 13:22:17 »

  :kisss:Браво!Браво!Браво!!!Тва е като клизмите бе, деца...кат свикнеш веднаж...ти става едно леко, приятно да посрещаш слънцето сутрин на  зеленко, на свежо ..
Пък за труда и грижите не се кахърете много, много... на първо врезе си зесейте  билки...пък ако ви се прави гимнастика ...мотика...ама пак по идеите на Анастасия!!!
пък ако съвсе не ви се копа- земята дава ...глухарче, коприва, тученица...и ощ мнооого такива... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:ИНТЕРЕС КЪМ РОДОВИТЕ ИМЕНИЯ
« Отговор #19 -: 20-11-2009, 14:43:32 »

axim,
  Можеш ли да разкажеш нещо повече за тези стопанства в Желен . Кои са тези хора и защо го правят ,за пари ли е ? Какво точно отглеждат? От колко време съществуват? Може ли да се ходи при тях ,имат ли желание да споделят ? Мисля ,че съм попадал из нета на Желен ,но нямаше почти никаква информация ,пише само за някъв природосъобразен живот,но ще проверя отново.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.117 секунди с 22 запитвания.